Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2015., 18:06   #1
LG G4

Nema teme, a danas je najavljen za 28/04.



Ono sto se, sudeci prema GFXBenchu, za sada zna je da ce imati Snapdragon 808 (4+2 iliti hexa core), Adreno 418, 3 GB RAMa, 16 MP kamera, 5.5" QHD ekran i da sve ne nabrajam evo na slici ispod:


Koga zanima vise o S808, to moze pronaci na AnandTechu.

Kaze da je Adreno 418 20% brzi od Adreno 330, a da je Adreno 430 pak 30% brzi od Adreno 420 koji je pak 80% brzi od Adreno 330 (u S800 i S801, jel).

Navodno ce mob izgledati ovako (meni se osobno ne svidja ni najmanje):
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 16:38   #2
Specifications (jos nisu 100% confirmed)


Sudeci prema caseu by Verus:


Ovo je konacni izgled (vrlo slicno ali bolje nego ono u post #1.):
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 19:58   #3
Nekako sumnjam u SD808, to bi značilo da idu unatrag. I to ipak nije hexa core. Radi se o SoC-u sa CPU-om u big.LITTLE shemi od kojih je onaj jači dual, a slabiji quad. Doduše to je 6 jezgri ali da se može govoriti o hexa coreu i ne baš nego su te slabije jezgre tu radi štednje energije.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 20:08   #4
A gdje bi trebali ici? Jedino sto mogu odabrati je Exynos kad je S810 epic fail. Idealno bi bilo FHD i S805 no to se sigurno nece desiti. Dakle sto im je preostalo (U MediaTek nekako sumnjam, a Huawei Kirina ne prodaje nikome)? U biti, ne razvijaju li oni neki svoj vlastiti SoC? Imas info o tome? Nesto se suskalo o tome relativno nedavno ali sam skeptik da ce to tako skoro zaziviti pa nisam ni pretjerano provjeravao.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 20:12   #5
Pa SD808 se kao prvo radi u istom procesu kao SD810. Kao drugo koristi istu logiku. A kao treće to je ništa drugo nego malo slabiji SD810.

Znači nije 4+4 nega 2+4 i slabiji GPU, koliko znam ostatak SoC-a je identičan. A ako gledaš da SD810 može birati oće li raditi 1, 2, 3 il 4 jezgri od onih 4, onda ne vidim razloga da ih staviš samo 2 osim u nekakav LG G4 mini ili sličan uređaj.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 20:26   #6
Pa evo link na Ananda sa clankom o S808 odnosno S810. Na 100% loadu ce se sigurno manje grijati sa dva Cortexa A57 nego sto bi sa cetiri. Tu je i slabiji GPU.

Ionako S810 vrlo vjerojatno radi i slabije nego S808 (u mobitelima), a cim idu na njega (ne zaboravi da vec imaju S810 u G Flex 2 pa smo imali prilike vidjeti kako to izgleda ) onda mislim da je jasno sto se tu dogadja.

Ako Qualcomm sredi S810 (a najavili su da hoce, no u Q4 2015) onda mozda i bude tu nesto no tada ce vec biti kasno jer Exsynos je uvjerljivi #1 za sad (u mobitelima), Kirin opasno stize, MediaTek obecava (iako mu bas ne vjerujem nesto previse) po svemu sudeci (mislim na ovaj sto ide u M9+)... Nema do Kraita (kojeg, navodno, razvijaju opet no tek za 2016.).
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 10:17   #7
Cekam g4, ali jel to opet skripava plastika na poleđini ??
Ako je, sumnjam da cu ic na lg, samsung se napokon probudio i iako manji ekran rađe bi njega ako g4 bude kao i g3 izrađen , fail
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 10:36   #8
Ne zna se jos sto je. Bolje plastika nego koza (hint: Moto X) i nadam se da stvarno nece biti ni prava ni fake koza (a la Note) u pitanju.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 12:17   #9
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Pa evo link na Ananda sa clankom o S808 odnosno S810. Na 100% loadu ce se sigurno manje grijati sa dva Cortexa A57 nego sto bi sa cetiri. Tu je i slabiji GPU.
Ali i slabije performanse. To je neminovno, a i pitanje koliko često je u real-life situacijama 100% load.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 15:35   #10
JA nez, al note je bomba izrađen naspram g3 npr. Pogotovo 4orka, čvrstoća fejk koza i metal odličan feeling u ruci i kvaliteta, dok je g3 sav skripav i toliko osjetljiv na ogrebotine okvir, i standard pucanje plastike kod mikrofona i ir-a.
Veselio sam se da ce g4 razvalit opet konkurenciju, ovaj put s jacom baterijom, kamerom i izradom. Ali ako bude slicna plastika vjerojatno ce za mene biti no-no opcija
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 18:43   #11
http://lgdnewsroom.com/press_releases/5777

novosti oko ekrana
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 05:02   #12
Ovo mi promaklo neki dan:

LG UX 4.0 : Official Teaser Video

LG G4 : Official Teaser Video
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 16:45   #13
Spominjalo se da bi mogla pozadina biti "koža" note đir valjda. To bi bilo zanimljivo, i svakako plus ako nije vec staklo ili metal, sve je bolje od plastike ove. Iako su najosjetljiviji bili rubovi oko ekrana, nez kako ce to riješiti.
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 18:24   #14
A šta je to nego plastika. U biti sa strane grijanja komponenti je najgore staklo, a najbolji metal.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 13:38   #15
Definitifno bi trebali unaprijediti fluidnost UI-ja te vijek trajanja baterije. Sve nekako sumnjam buduci da je i dalje qhd zaslon koji je nezahvalan potrošać. Izrada mi je kod g3 sasvim solidna premda i meni smeta ta "mekoća" plastike oko ekrana koja je podlozna udubljenjima ali i to se da zastititi.
__________________
...
metamorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 15:44   #16
Ma mislio sam da je kod note ta fejk koza-plastika cvrsta, ovdje sve skripavo, mekano, osjetljivo.

Drugo ako stavljas maskice preko, ali onda je svakakva izrada gotovo nebitna jer je preko gumeno plasticna maskica.
ali iphone, z serija, htc, s6 svi su odlicno napravljeni i zao ti ga je nosit u maskici, tako ni ovog ne zelim u maskici, ne smeta mi ako zgrebem malo ekran il sl, ali maska je jednostavno turbo osjetljiva i to mi je big fail.
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 06:25   #17
Odlican marketing! LG to let 4,000 people 'test drive' G4 before launch

Ali boze sacuvaj ako bude ovakav sudeci prema leaku. Ovo je sasvim nova dimenzija odvratnog



__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 16:12   #18
Prema nekim nesluzbenim informacijama,moci ce se birati izmedju kozne i plasticne pozadine,tako da tko voli... A sto se tice pozadine,ni ova nije losa samo u drugim bojama koje ce biti navodno dostupne. Ova boja je katastrofa... Meni,naravno.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
shanta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 19:28   #19
Crna koža s bijelim šavovima izgleda ok, ali ovo
__________________
Object reference not set to an instance of an object
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 04:19   #20
To je u principu to jer se stvarno ne sjecam kad je neki leak bio netocan u dva tjedna prije sluzbene objave. Kako na linku ima 45 fotki ispod cu staviti samo par interesantnih (klik za vece dimenzije).

Na svu srecu, back cover je izmjenjiv jer ova smedja "koza" je fugly do bola. A inace uopce nemam pojma sto da mislim o G4. Istovremeno mi je prilicno ruzan, a opet nekako intrigantan i zanimljiv

Izmjenjiva baterija je skoro pa sigurno 3000 mAh sto ce, radi S808 (ili S810) biti fail na kub ako 5.5" QHD IPS quantum display ne bude u praxi ono sto je u teoriji. MicroSD je takodjer tu, naravno. Ono sto mi se najvise svidja je dosta detaljan manual mode kamere sa RAW podrskom.



__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:32.