Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Internet

Internet Forum.hr i svi ostali

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2015., 00:49   #21
Quote:
KingCrimson kaže: Pogledaj post
Da, i tebi se svidja taj portal a dva posta iznad si objavio oglas za zaposljavanje na njemu. I nije ti neugodno...


Pa što onda?

Osnivanje novih portala treba pozdraviti.

Ako na forumu imamo ljude koji su studirali novinarstvo neka se prijave.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 01:22   #22
Kakva je razlika izmedju Net.hr, Danas.hr i Telegram.hr? Osim sto je isti vlasnik? Zar nije bolje da su jedan brand poput Net.hr razvili, poboljsali i unaprijedili, a ne da varaju s pregledima i izabuju senzacionalisticke naslove koji nemaju veze s mozgom.
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 21:16   #23
Quote:
KingCrimson kaže: Pogledaj post
Da, i tebi se svidja taj portal a dva posta iznad si objavio oglas za zaposljavanje na njemu. I nije ti neugodno...
U zemlji sa 600 ili 800 nezaposlenih novinara ( oprostite ne nepreciznosti)
svaka objava zaposljavanja je korisna.

A sve ostalo, je la -la, covjek malon reklemira, a zasto ne bi!

Meni je portal odlican, presla sam na njega i zbog vijesti iz tehnologije, i znanosti, i mislim da autori rade dan i noc, sudeci po vremenima objave clanaka.

U doba Internete to je normalno i ja ih podrzavam da nastave.
Ima nekih clanaka koji su kopije iz stranih izvora, za sto bi rado da se izvori citiraju, pa se na njih objavi svoj komentar.


A za ostalo, mante se ljudi svadje, i ovako smo u kuku...!

Ako portal bude radio na vijestima kao do sada, onda ce biti najbolji news portal na ovim prostorima.

Pozdrav svim telegram.hr koji sada rade na novim clancima....:klap:
__________________
Lupanjem glavom u zid trosis 150 kcal/h
Poslovica indijanskog plemena Čejena : "Narod nije pokoren dok srca njihovih žena nisu slomljena."
swap is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 12:11   #24
dobar je.. sa zaposlenim lektorom bio bi još bolji..
__________________
danas sam ,
uostalom kao i svakoga dana
ostavio malo vremena nizašto
untitled is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 13:49   #25
Quote:
untitled kaže: Pogledaj post
dobar je.. sa zaposlenim lektorom bio bi još bolji..
he he slažem se, a i sa nekom reklamom, jer imam dojam ljudi uopće ne znaju za telegram.hr
Big In Japan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 20:09   #26
Quote:
Big In Japan kaže: Pogledaj post
he he slažem se, a i sa nekom reklamom, jer imam dojam ljudi uopće ne znaju za telegram.hr
U mjesec dana do desetog portala u državi po čitanosti, barem Alexa tako kaže (oduzeo sam međunarodne stranice i razne banke, njuškala i ostale stvari koje nisu njuz portali).
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 21:25   #27
Quote:
late bloomer kaže: Pogledaj post
U mjesec dana do desetog portala u državi po čitanosti, barem Alexa tako kaže (oduzeo sam međunarodne stranice i razne banke, njuškala i ostale stvari koje nisu njuz portali).
Telegram.hr je već sada čitaniji od dnevno.hr i hrt.hr.

Taj news portal ima potencijala za razliku od index.hr-a, koji propada.

Treba samo još više povećati broj vijesti iz inozemstva i sporta i poboljšati vezu sa korisnicima preko socijalnih mreža i mobilnih aplikacija.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 22:44   #28
Nije mi jasna tajna njihovog uspjeha (valjda zato i je tajna, jer nije jasna ). Em su isti kao more tih zatupljujućih evo-zašto sajtova, em su to napravili ekspresno, a da nema neke velike kampanje (ili sam jako uspješan u izbjegavanju istih). Ili nekako varaju ili je naše tržište portala totalno jadno - ili oboje.

No dobro, ja od tih sranja na brzinu par puta dnevno prevrtim Monitor.hr - jer mi je najpregledniji i nema previše smeća (iako ga ima sve više) - pa ni ne znam zapravo što se događa. A vjerojatno i Monitor nudi linkove samo na prijateljske sajtove, ma šta to značilo. Trebalo bi ga kupiti, mrvu osvježiti izgled, ali ostaviti koncept i filati poštenim člancima s poštenih portala - znači: smanjiti sport, zabavu i crnu kroniku, a povećati kulturu, vanjsku politiku i sve ono što će obrazovati ljude na bilo kojem polju (ne na način 6753-stvari-koje-trebate-učiniti-da-bi...). Ali, kažem, nije ni ovo toliko loše. Pišem o Monitoru, ne o ovom smeću iz naslova teme.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 08:18   #29
menije je baš dobar što je načelno "isti", a opet malo drugačiji, malo bolji..
__________________
danas sam ,
uostalom kao i svakoga dana
ostavio malo vremena nizašto
untitled is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 15:12   #30
Portal ima čudne naslove tipa....

- Upravo smo doznali da je...
- Čini se da se nešto dogodilo...
- Evo upravo smo pričali o...
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 17:03   #31
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Portal ima čudne naslove tipa....

- Upravo smo doznali da je...
- Čini se da se nešto dogodilo...
- Evo upravo smo pričali o...
To su uobičajene navlakuše za klikove:

Muž je došao s posla i zatekao OVO.
Nikad nećete vjerovati što se krije iza ovog naslova.
Nikad nije izgledala bolje!
Zagrepčani u strahu i panici!

Flambojantno.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 12:10   #32
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Telegram.hr je već sada čitaniji od dnevno.hr i hrt.hr.

Taj news portal ima potencijala za razliku od index.hr-a, koji propada.

Treba samo još više povećati broj vijesti iz inozemstva i sporta i poboljšati vezu sa korisnicima preko socijalnih mreža i mobilnih aplikacija.
Imaš li neke dokaze za ovu tvrdnju, a Gemiusu se to ne vidi, a osobno mi djeluje malo vjerojatno. Moj prvi dojam nije bio loš ali nakon toga više nisam išao na taj portal. Previše je sličnih članaka kao i drugdje, navlakuša, neprovjerenih senzacionalističkih informacija (kao npr o velikom uspjehu carpoolinga u RH a ustvari skoro nitko ih ne koristi - znam jer sam i sam pokušavao koristiti).

Itd, itd. Stil liči na Business Insider, senzacionalistički nastrojeni članci pisani da navuku klikove. Nije loše da imamo još jedan portal ali mislim da od toga neće biti puno, a kamo li da će ugroziti prvih dest na vrhu. Ako ih ne ugroze, ionake neće preživjeti jer neće biti dovoljno reklama.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 13:42   #33
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Imaš li neke dokaze za ovu tvrdnju, a Gemiusu se to ne vidi, a osobno mi djeluje malo vjerojatno. Moj prvi dojam nije bio loš ali nakon toga više nisam išao na taj portal. Previše je sličnih članaka kao i drugdje, navlakuša, neprovjerenih senzacionalističkih informacija (kao npr o velikom uspjehu carpoolinga u RH a ustvari skoro nitko ih ne koristi - znam jer sam i sam pokušavao koristiti).

Itd, itd. Stil liči na Business Insider, senzacionalistički nastrojeni članci pisani da navuku klikove. Nije loše da imamo još jedan portal ali mislim da od toga neće biti puno, a kamo li da će ugroziti prvih dest na vrhu. Ako ih ne ugroze, ionake neće preživjeti jer neće biti dovoljno reklama.
Po alexa.com je čitanost tog portala je veća od dnevno.hra.

http://www.alexa.com/topsites/countries/HR

Navlakuše svakako imaju (i meni to smeta), no treba ih pohvaliti za visoki udio vanjske politike i kratke videodokumentarce.

Treba im dati malo vremena. Potencijala svakako imaju.

Zadnje uređivanje DJTcro : 15.05.2015. at 13:55.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 15:35   #34
pa svaki moderni (žuti) portal ima te navlakuše. ne znam čemu čuđenje kad je to in
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 14:35   #35
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Po alexa.com je čitanost tog portala je veća od dnevno.hra.

http://www.alexa.com/topsites/countries/HR

Navlakuše svakako imaju (i meni to smeta), no treba ih pohvaliti za visoki udio vanjske politike i kratke videodokumentarce.

Treba im dati malo vremena. Potencijala svakako imaju.
obrati pažnju na upstream. skoro 40% prometa im dolazi sa matičnog net.hr. na to dodaj cca 20% sa facebooka (opet prelinkanje sa net.hra) i više nisu tako dobri. zato ih i gemius ne vidi, jer ih hvata kao dio net.hr.
naravo, jedina prava statistika je ona iz cpanela, ali tu nijedan portal ne pokaziva
innuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 16:31   #36
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Po alexa.com je čitanost tog portala je veća od dnevno.hra.

http://www.alexa.com/topsites/countries/HR

Navlakuše svakako imaju (i meni to smeta), no treba ih pohvaliti za visoki udio vanjske politike i kratke videodokumentarce.

Treba im dati malo vremena. Potencijala svakako imaju.
Prijevodi su im katastrofalno losi. Ne barataju ni terminima. Neki dan su imali tekst o ISIL-u i pisali o "halifi" i "halifatu" iako mi kazemo kalif i kalifat. Slicnih primjera ima bezbroj.
believer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 13:52   #37
http://www.express.hr/brifing/krada-...ource=Telegram

Što su Telegram i Express od 24 sata postali bratski portali? Ušli su u neki zajednički projekt Styrija i Pavić? Ili samo imaju sporazum oko krađe Manolićevih memoara? Netko nešto zna?
Tangenta192 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 22:17   #38
Quote:
Tangenta192 kaže: Pogledaj post
Što su Telegram i Express od 24 sata postali bratski portali?
Od sinoć na sajtu Telegrama imaš rubriku "Telegram partneri", u kojoj se vrte naizmjence newsboxovi 24sata i Poslovnog dnevnika... Sapienti sat.
__________________
"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen." (Ludwig Wittgenstein)
Bernard is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 22:34   #39
Telegram ima dobre članke, ali brate ovi naslovi tekstova tipa "Čini se da predsjednica ozbiljno planira preseljenje u Visoku, a rezidenciji planira dodati još jednu zgradu" su toliko debilni...

Ili ovaj naslov: "Ministar obrane potvrdio da su se premijer i predsjednica dogovorili o Oluji (a zadovoljan je i Gotovina)"
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 23:00   #40
Quote:
Bernard kaže: Pogledaj post
Od sinoć na sajtu Telegrama imaš rubriku "Telegram partneri", u kojoj se vrte naizmjence newsboxovi 24sata i Poslovnog dnevnika... Sapienti sat.
Baš tako. Koji lumeni.
Medijsko tržište na balkanski način.
Tangenta192 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:45.