Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2015., 10:26   #1
Huawei Mate 8



-ekran 6.0" 1920x1080 IPS

-HiSilicon Kirin 950, GPU Mali-T880 MP4

-32 GB/3 GB RAM/ 64/128 GB/4 GB RAM

-Android OS, v6.0 (Marshmallow)

-kamera 16MP(IMX 298),OIS,PDAF,prednja 8MP

-baterija 4000mAh

-micro SD,quick charge,fingerprint senzor

-cijena:480-700$

specifikacije

Zadnje uređivanje Modesty B : 18.01.2016. at 12:51. Reason: wodoo daj promijeni foto servis napokon :D
Wodoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 13:05   #2
Kuki na aparatima
bubimir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 16:23   #3
^ Yup =) I to opet crni, cim bude dostupan.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 08:30   #4
Lošiji u 3d testu (samo ocena za 3d) od g4, i opet vidim taj lag u AnTuTu...
StevenXS is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 22:16   #5
To je AnTuTu kriv, ne GPU. A330 isto postize los 3D score.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!

Zadnje uređivanje RC Da Kookee : 03.01.2016. at 22:17. Reason: Znam da kineskom botu odgovaram, ali svejedno valja napomenuti.
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 09:22   #6
Mate 7 je ipak njihov najbolji proizvod koji su ikada napravili.
StevenXS is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 14:11   #7
The Huawei Mate 8 Review (AnandTech)



CPU:
Quote:
Having discussed the Kirin 950 with HiSilicon during the November launch, I had sort of high expectations of the SoC as on paper it was able to show a lot of promise. Fast-forward to today and not only did the chipset fulfil the expectations and all of its promises, but it actually managed to exceed them as I hadn’t imagined that HiSilicon would be able to reduce CPU power consumption this much. This bodes well not only for the Kirin 950, but for what I hope is an indication of what other vendors with A72 silicon will be able to show. I’m now eagerly looking forward to testing the Snapdragon 820’s Kyro and Samsung’s Exynos 8890’s M1 to see if the two new CPU architectures will be able to match or beat the Cortex A72 implementation in the Kirin 950, as HiSilicon now sets the new bar in terms of power efficiency.

Performance of the Mate 8 was also extremely good. This was not only due to the 2.3GHz A72 CPU cores but also to what seems to be targeted software optimizations and improvements to Android. The Mate 8 is currently the fastest Android device on the market and should be able to perform very well against the upcoming generation of flagships.
GPU:
Quote:
On the GPU and 3D performance side Huawei and HiSilicon were able to show very large improvements compared to last year’s models. The new Mali T880MP4 at 900MHz enabled the Huawei device to showcase much needed performance boost. Although we saw large improvements, it’s unlikely that the Mate 8 will be able to compete against upcoming devices with new generation SoCs as the smaller Mali configuration of the Kirin 950 sacrifices power efficiency in favour of die size and thus when looking at overall power efficiency at the same TDP levels, the Mate 8 currently falls behind the competition. Nevertheless I applaud HiSilicon for balancing out the GPU in such a way that thermal throttling is not an issue, thus enabling the Mate 8 to be able to always operate at near its maximum performance, something we can’t say of many of today’s devices.

Edit: Evo ga u MediaMarktu.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!

Zadnje uređivanje RC Da Kookee : 11.01.2016. at 14:49.
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 18:29   #8
otključan bootloader?nadam se
cijena je fer s obzirom koje cijene nabija konkurencija...
Wodoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 12:05   #9
Yep, mislim da je otkljucan.

Trenutno uvjerljivo najbolji dostupan mob, posebno kad se cijena uzme u obzir
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 10:35   #10
Gsmarena recenzirala Mate 8...

http://m.gsmarena.com/huawei_mate_8-review-1367.php
Wodoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 16:16   #11
Evo ga i u Neutrinu za 4700kn...

https://neutrinomobile.hr/huawei-mat...dual-gray.html
Wodoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2016., 18:00   #12
Ima ga od nedavno u Tele2 ponudi.
Mob koji mi je zapeo za oko, a takvi su dosta rijetki danas. Jest malo većih dimenzija, ali je lagan tako da se tih 6 inča istopi u rukama.
Zbilja lijepo dizajniran telefon! Pitam se samo jel mu i baterija veliko iznenađenje ili tek prosjek.
Kamera pati od manjka detalja, tipično za proizvođača koji stoji iza imena modula (Sony).
Zvuk su na GSM areni popljuvali kao "bellow awerage", ali meni se čini OK. Niti pretjerano glasan niti opet tih.
Ovaj u Tele2 već ima kaljeno staklo na sebi, pa ne znam da ga netko nije dodatno zalijepio... ali s obzirom s kojom preciznošću je zalijepljen mislim da tvornički dolazi s jednim.
Tipkovnica je uistinu prevelika za normalno tipkanje poruka, da ne kažem mejlova, a nisam našao u postavkama Upravljanje jednom rukom. Također, negdje stoji da ga je moguće barem probuditi kuckanjem po ekranu, ali ni to nisam našao u postavkama.
Jedan od jako pristojnih uređaja na tržištu. Samo, cijena je u visini s ostalim flagshipovima pa sumnjam da će ljudi stajati u redu za ovaj model. Huawei je još prilično nova i nepoznata marka, barem meni i mojim bližnjima, obitelji, krugu ljudi s kojima se družim.
Moby is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2016., 20:24   #13
Ja ga pikiram jer od 6p sam odustao bas zbog baterije i SD810.nisam ljubitelj Huawei opcenito,ali kad sam ga isprobao u Tele 2 odusevio sam se.po recenzijama baterija je vrhunska,kamera solidna,proc nema problema s pregrijavanjem.ima double tap to wake,ima i upravljanje jednom rukom i kad sam ga drzao u ruci jasno mi je zasto toliko kosta..
Wodoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2016., 20:43   #14
Pa ako pogledaš, većina ovogodišnjih flagshipa opet nudi bateriju od jednoga dana.
Ovaj bi mogao i tri potegnuti, naravno uz neko umjereno korištenje. Zaslon je fantazija i bilo što raditi na njemu je užitak.
Novo sučelje je ljepše od prijašnjih Huaweija i dosta mi se dopalo.
Testirao sam ga, a nekih 15 minuta, ali baš ono-fokusiran na mobitel, iako sam bio u dućanu nije me bila briga.
Ozbiljno razmišljam o kupovini.
Sučelje se da srediti raznim launcherima. Iako, čak niti ikone, ove stock, na njemu ne izgledaju ružno.
Da samo malo snize cijenu, na cca 3000kn bio bi definitivno best buy uređaj.

Zaboravih napisati, kažu da je užitak slušati glazbu preko Playera, a to mi kao ovisniku o glazbi dosta znači.
I ovo kaljeno staklo isto dosta govori o brizi proizvođača, a bogme i jako mali broj oglasa na našem najvećem oglasniku.
Vjerojatno tko ga kupi, ne pada mu na pamet prodati ga.

Ovo su samo moje pretpostavke jer osim jednog uratka na YT na engleskom, ja našu recenziju niti jednu nisam pogledao, a kamoli pročitao. I, još bitnije mi je kada saznam iz prve ruke, a toga nema.
Moby is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2016., 21:07   #15
Imas dvije domace recenzije,mob.hr i Toni naravno..
Ozbiljno razmisljam zbog ekrana,baterije i kvalitete opcenito...
Odmah pored njega je bio S7 Edge i nije me bas odusevio osim ekrana,tako da mi je Mate zasad favorit...
Wodoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 04:10   #16
Thumbs up

Imao sam priliku družiti se sa Mate 7 i to nekih dobrih 4 mjeseca. Savršen uređaj, perfektno radi, nema laga u ničemu, a doslovno je bio natrpan što igrama, što raznim aplikacijama. Huawei je to doveo do savršenstva, pogotovo što nakon 4 mjeseca intenzivnog korištenja nema nimalo traga na tvorničko zaljepljenoj zaštiti ekrana (svaka pohvala Huawei-u na tome).

Čitam i sam i pratim recenzije kako za Mate 8, tako i za Mate S i moram priznati kad bih morao birati između ta 2 uređaja, bilo bi mi teško izabrati.

U svakom slučaju odličan uređaj, ne vjerujem da postoji uređaj na tržištu na kojem otisak prsta radi ovako dobro i brzo kao na Mati
mrljina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 20:15   #17
Ne bi se baš srecio s mate s zbog jako loše baterije
Na ekran od 5"5 stave bateriju od 2700 jako slabo
Frendu mi ne traje baterija od jutra do 5 popodne
Uz upaljen 3g,korištenje whatsup,biber uz pokoji razgovor
bignike is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 09:31   #18
Da su u Mate S stavili 500mAh više bilo bi slabo,a neovih smijesnih 2700mAh...
Wodoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 16:27   #19
Evo stigao Mate 8...vise manje ocekivano.odvratan EMUI koji sam odmah zamijenio Nova launcherom...
Fenomenalno brz fingerprint unlock,top izrada,vrlo tanak i dosta masivan,sto je ocekivano...
Dosta ostri bridovi pa je malo neobicno.naravno jos veci i siri od Moto X Style koju sad imam....
Stigao odmah i update "tezak" 550MB...

Bootloader zakljucan,ceka se 14 dana na unlock code ili 5$ pa se otkljuca odmah...uzeo model sa crnom prednjicom 32GB.
Wodoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 22:20   #20
Cestitam na odlicnoj kupovini! Okini par fotki pa stavi ako nije problem. Samo cekam da vidim sto P9 nudi ali Mate 8 je prakticki 80% siguran da uzimam. Imao Mate7 godinu dana i bio je bestija no nasljednik ga solidno nadjacava u bas svemu.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:33.