Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2016., 19:10   #41
za kategoriju E: zar podaci iz porezne uprave ne bi trebali biti za 2014.-u god. a ne 2015.-u kako piše u čl.V ? pretpostavka je da je ovo stipendija za šk.g. 2015/16 i d aje natječaj raspisan u 2015.-oj, što znači da se uzimaju podaci o primanjima iz 2014.-e
mandy444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 19:16   #42
Ja ne kužim za nas koji imamo prebivalište u inozemstvu, kako da im dostavimo potvrde od porezne uprave i u Hrvatskoj ako nam roditelji tu ne žive. Di da im uzmem? o.O
davidl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 19:53   #43
Quote:
mandy444 kaže: Pogledaj post
za kategoriju E: zar podaci iz porezne uprave ne bi trebali biti za 2014.-u god. a ne 2015.-u kako piše u čl.V ? pretpostavka je da je ovo stipendija za šk.g. 2015/16 i d aje natječaj raspisan u 2015.-oj, što znači da se uzimaju podaci o primanjima iz 2014.-e
Gledat će se očito za 2015. Svuda tako piše.
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 21:06   #44
Ako su svi sa prebivalistem u RH znaci mi ne trebamo ici na poreznu nego oni dohvacaju podatke? Ako sam dobro razumio?
exception is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 21:44   #45
Quote:
exception kaže: Pogledaj post
Ako su svi sa prebivalistem u RH znaci mi ne trebamo ici na poreznu nego oni dohvacaju podatke? Ako sam dobro razumio?
Da, i ako si ih sve dohvatio, a ne ručno unosio.. Onda u biti sve imaju.
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 23:18   #46
i ako smo dohvatili preko oib-a onda se prihodi samo njima prikazu, a ne i nama? meni ovako na kraju izgleda



to je ok?
prebacivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 23:39   #47
Quote:
prebacivan kaže: Pogledaj post
i ako smo dohvatili preko oib-a onda se prihodi samo njima prikazu, a ne i nama? meni ovako na kraju izgleda



to je ok?
Da, tako je i meni, ne možeš te stvari mijenjati ako oni dohvaćaju podatke.

Ako nešto pođe po zlu oni su krivi, samo dobro pročitaj uputu ispod toga i biće ti sve jasno što treba a što ne treba pisati. A postoji i onaj dokument uputa za ispunjavanje.
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 00:53   #48
Quote:
Komediruzecki kaže: Pogledaj post
Da, tako je i meni, ne možeš te stvari mijenjati ako oni dohvaćaju podatke.

Ako nešto pođe po zlu oni su krivi, samo dobro pročitaj uputu ispod toga i biće ti sve jasno što treba a što ne treba pisati. A postoji i onaj dokument uputa za ispunjavanje.
ma mislio sam da ce mi mozda automatski izbaciti ovo pod vrsta prihoda i iznos
prebacivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 11:53   #49
Zna li netko za ovo pod 1.12 Naziv policijske uprave, el to treba samo s osobne napisat gdje je izdana? Meni na osobnoj pise policijska postaja, a ne uprava pa da ne bi to bio problem
No-One is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 14:53   #50
ako imam bodove samo za primanja i za mjesto stanovanja...nikakve dokumente ne treba prilagat uz obrazac?? ni izjavu o zajednickom kucanstvu?
bvd is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 19:13   #51
Quote:
No-One kaže: Pogledaj post
Zna li netko za ovo pod 1.12 Naziv policijske uprave, el to treba samo s osobne napisat gdje je izdana? Meni na osobnoj pise policijska postaja, a ne uprava pa da ne bi to bio problem
Ja sam slao mail, rekla mi je za novi zagreb, da samo stavim PU Zagreb.
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 22:01   #52
Quote:
individualka10 kaže: Pogledaj post
ovo nije istina, mozete zavrsit sto put dokument i poslat ga(online),uzima se u obzir samo onaj koji ste poslali poštom -tako sam prošle god i sve je bilo ok
može se mijenjati više puta podatke, ali kad se jednom klikne pošalji, onda izbaci print verziju koja se nosi u referadu i više se ne može ispravljati
be :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 22:28   #53
Quote:
be :) kaže: Pogledaj post
može se mijenjati više puta podatke, ali kad se jednom klikne pošalji, onda izbaci print verziju koja se nosi u referadu i više se ne može ispravljati
Za zakone, pravila, natječaje i većinu stvari ništa ne vrijedi trajno, prošle godine može bit jedan gumb za šalji sljedeće godine neki drugi, pravila ne vrijede i nema smisla pričati kako je bilo prošlih godina.

Vjerojatno se može napraviti više dokumenata i poslati ih više, oni će to uspoređivati sa zadnjim koji je pristigao, i naravno uspoređivati s dokumentom koji je poslan, ako nešto ne javlja bićemo pravovremeno obaviješteni.
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 16:10   #54
Vjerojatno glupo pitanje, ali moram ga postaviti. Mislila sam da će se i ove godine, kao i prošle godine gledati podaci za 2 godine unazad, tj prošle godine je natječaj bio u 12. mjesecu 2014. pa su se gledali podaci za 2013. Prošle godine mi se počela isplaćivati obiteljska mirovina, zanima me da li to ulazi u ukupne prihode kućanstva ?
mystiquegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 19:08   #55
Quote:
bvd kaže: Pogledaj post
ako imam bodove samo za primanja i za mjesto stanovanja...nikakve dokumente ne treba prilagat uz obrazac?? ni izjavu o zajednickom kucanstvu?
Moraš poslati izjavu o kućanstvu,njihovu verziju koja je na webu.
Daria Zumbul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 21:28   #56
Quote:
Daria Zumbul kaže: Pogledaj post
Moraš poslati izjavu o kućanstvu,njihovu verziju koja je na webu.
Misliš izjavu u sklopu elektroničkog obrasca kojeg potpišeš, a onda i ovjeri fakultet?

Mislim da ništa drugo ne treba ako si sve povukao preko oiba. Jedino za dodatne bodove. Uostalom u zadnjem dijelu se navodi što ćeš priložiti ako ne navedeš ništa tada sve oni povuku. Ako navedeš da si izvan RH i imaš braću/sestre, ili ručno nešto unosiš onda treba to naznačiti i poslati.

Uz to dobiti ćete i mail u kojemu se objašnjava što ove godine ne treba/treba slati.

A ako ni to ne bude jasno samo pošaljite mail, i dobiti ćete odgovor. (jako brzo)
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 10:26   #57
Zna li se približno koji će broj bodova biti prag za dobivanje državne stipendije?
čokolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 12:49   #58
Quote:
čokolino kaže: Pogledaj post
Zna li se približno koji će broj bodova biti prag za dobivanje državne stipendije?
Da zna se

Moje pitanje je dali treba vaditi potvrdu na fakultetu za brata koji se prijavljuje. Znaci brat sam osobe koja se prijavljuje pa me zanima trebam li ja njemu vaditi potvru? Nisam trenutno u RH pa mi nije bas zgodno to odrganizirati da mi se izvadi.
robinho05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 13:37   #59
[QUOTE=robinho05;57067507]Da zna se



čokolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 17:32   #60
Quote:
mystiquegirl kaže: Pogledaj post
Vjerojatno glupo pitanje, ali moram ga postaviti. Mislila sam da će se i ove godine, kao i prošle godine gledati podaci za 2 godine unazad, tj prošle godine je natječaj bio u 12. mjesecu 2014. pa su se gledali podaci za 2013. Prošle godine mi se počela isplaćivati obiteljska mirovina, zanima me da li to ulazi u ukupne prihode kućanstva ?
pa uvijek se gleda prethodna godina prema godini kad je objavljen natjecaj. da su ga stavili u prosincu gledala bi se 2014. i da, obiteljska mirovina ide u ukupne prihode, ja ju isto primam i uvijek su ju dodavali na ostale prihode. pise ti sve to u natjecaju
lydia123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:07.