Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2016., 18:40   #41
Ja igram Battlefield 3 na pc-u, obično se spajam na njemačke servere i ping je oko 30
slipdrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 13:09   #42
pokućni 50gb i tv box ?

Pozdrav,
U promotivnom razdoblju sam za pokućni 50gb tele2 4G internet i u nabavci sam tv box-a pa me interesira jel 50gb mjesečno dovoljno za android tv box ?
Nuklearac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 20:23   #43
Bojim se da nije, za takve stvari je ipak potreban fiksni internet s neograničenim prometom.
__________________
"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."
Mr. Generator is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 07:51   #44
Quote:
Mr. Generator kaže: Pogledaj post
Bojim se da nije, za takve stvari je ipak potreban fiksni internet s neograničenim prometom.
tnx,
taj pokućni ima dobru brzinu a glupost što su ga ograničili sa prometom 50 ili 100GB i nemaju flate rate !
Nuklearac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 21:03   #45
Quote:
Nuklearac kaže: Pogledaj post
tnx,
taj pokućni ima dobru brzinu a glupost što su ga ograničili sa prometom 50 ili 100GB i nemaju flate rate !
Baš to, dok ne bude flat rate ovo me ne zanima. Ili bar kao bnet onaj "fair usage", ali ovako osjećaj da ne mogu buljit po youtube videjima ili skidati svašta sa neta, bez da imam osjećaj da sam limitiran, hvala lijepo ali ne.
(mada sam na bnetu rijetko kad natukao preko 60GB mjesečno).
Imam vikendicu pored ZGB, planiram se preseliti, pa bi mi ova opcija bila vrlo cool.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 21:08   #46
Možda je ovo za tebe.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 12:26   #47
To sam i Ja mislio preporučiti, ali link za ponudu je nestao sa stranice pa sam mislio da je ponuda istekla.
__________________
"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."
Mr. Generator is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 18:39   #48
Za tu tarifu ne moraš biti pravna osoba ali moraš imati potvrdu da si iznajmljivač. Pravne osobe mogu uzeti 300 GB za 300 kn a fizičke 100 GB za 280. Nije im neka fora🤔
sumoborac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 18:41   #49
U uvjetima ništa ne piše o tome. Dakle možeš. Ako treba i sudski, ali moraju ti dati.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 09:17   #50
I ja uzeo mobilni internet na mjesec dana 50 Gb, čisto da vidim, pošto mi ističe ugovor za fiksni internet idući mjesec na Ht /preko parice/, važem što je bolje. Dobio modem od tele2 Huawei B315-FE2B, već 4-dan radi ko urica. Inače, imam fiksni preko parice i brzina mi dođe na 2.8 Mbps preko Ht-a, upload ništa, tako da sam prisiljen tražiti nešto bolje. Ht mi nudi flet sa brzinom od 1-7 Mbps uz iste uvjete i cijenu kao na fiksnom sa flat potrošnjom. Nisam zadovoljan sa brzinom, trebaju ponuditi veću brzinu inače nema produžetka ugovora. Na tele2 mobilnom Huawei je brzina u downloadu oko 20-25 Mbps a upload oko 10 Mbps što je fantastično u odnosu na Ht. Stavim antenu i imam brzinu povećanu za 10 Mbps, što je nezamislivo sada kod ht-a. Dolaze Božićni i Novogodišnji blagdani i nadam se akcijama u smislu više Mbps a manja cijena, to nam treba. Ljeti mi treba za turiste najmanje 100 Gbps na mjesec, a zimi na pola oko 50 Mbps.
Kakva su vaša iskustva, što preporučujete,vidim neki imaju Asus modem, kako radi on. Kod Huawei vidim i kontroliram potrošnju ako je ovo stvarna? /uđem u modem i statistika/
lemy56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 18:28   #51
Uzeo prekjučer na probu pokućni, sada koristim "najbolju tarifu 25GB" od t-coma u kojoj imam 25gb+ maxtv to go sport za 230kn mjesečno, fiksni telefon otkazan zbog očajne usluge.

Dobija sam kojeg jednostavno uključiš u struju i to je to, u biti je vrlo sličan modemu kakav sam ima s fiksnom telefonijom, čak se može žično spojiti s računalom(valjda ko ima stara računala), samo što ovaj ima internet sim karticu u sebi. Nažalost nema bateriju(isto kao i onaj kod fiksnog), prilično je velik pa ga nemožeš tek tako nositi(ima puno manjih modema). Spaja se navodno s tridesetak uređaja što je zapravo u biti i besmsleno.

Izmjerio sam u downloadu brzinu od 42 mbps što je fantastično u odnosu na 2,5 koliko sam ima na fiksnoj telefoniji(katkad i manje), u susjednoj prostoriji brzina mi je posve ista, snaga i domet modema su vrlo dobri.

Mislim da ću uzet ovo...
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 23:00   #52
Svaka čast brzini ali ima li mogućnost za flet potrošnju. 25 Mbps je nula u odnosu koliko treba. Koliko je 100 mbps kod ht ili flet ali takva brzina, ne manja. Što nudi ht, zna li netko....
lemy56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 11:04   #53
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
U uvjetima ništa ne piše o tome. Dakle možeš. Ako treba i sudski, ali moraju ti dati.
meni je njihov zaposlenik u tele2 centru reka da za ove dvi tarife od 3GB i 10GB dnevno trebaš imati potvrdu da si iznajmljivač. Ja to i imam ali isto kontam da mi je bolje uzet ovih 50GB za manje novaca dok bi na vikendici koristio simpa internet dan ili tjedan. Nisam baš skonta prodavača, da li se te opcije mogu koristiti preko ljeta pa zamrznuti?
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 22:15   #54
Ne slaže mi se količina potrošenih podataka ( upload + download ) podatci na ruteru i oni na moj tele 2 portalu. Razlika je poprilična, primjetio sam da mi se ti TELE2 gigabajti "prebrzo" troše. Dok sam bio na max ADSL flat mjesečno sam imao 35 max 40 GB mjesečno surfam manje u zadnje vrijeme ( jer sam zauzet nešto pa ne stignem ) i potrošio sam već 30 GB na TELE2 po podatcima na moj tele2 portalu toliko sam trošio mjesečno na max-u.

Kako se drugim korisnicima čini potrošnja ?
Nercjeger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 11:03   #55
Potrošnja na ht, gdje još uvijek imam pretplatu i flat potrošnju u zadnja tri mjeseca /8,9 i 10/ imao sam prosječno mjesečno utrošenih 45 Gb. Tele2 sam uzeo 08.11. već sada, znači danas /prošlo 7 dana/ imam potrošenih 16 Gb. Vjerujem da ću ovih 50 potrošiti do 25.11. Ništa ne trošim posebno u odnosu na prošle mjesece. Možda im treba poslati neku inspekciju, jer ako se svi žale a to sam čuo na više strana onda ima sigurno u tome i istine. No, ako nam ne odgovara lako vratimo. Kada bi bio flat, to bi bilo to, ovako vraćaj kada potrošiš.:klap:
lemy56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 13:47   #56
Vjerojatno je problem u obracunskim jedinicama? Iako nisam ziher kako to ide kod ove vrste usluge

Meni na mobitelu na tele2 se uvijek potrosnja slaze skoro pa u megabajt na onom sta mobitel pokazuje i sta tele2 mjeri
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 15:10   #57
Kako sam već pisa uzeja sam ovaj pokućni na probu, samo danas pogledah u papire u kojima piše "Probni period: NE", ALO KOJI K..AAAAAAC

Odmah sam reka da bi za probu, pita u kojem roku moram vratit uređaj i još napomenuo da ne mogu u nikojom slučaju uzeti ovu uslugu prije 3-og mjeseca
Ali opet ko mi kriv kad odma ne čitam
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 18:03   #58
ja sma uzeo i pogledao potrosnju 42Gb, nadam se da ruter nije bio resetiran... jer nemoguce da sam tolko potrosio

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Pajser_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 08:30   #59
Od 8.11. potrošio 20 gb iako kada pošaljem sms na 13880 mi kaže da sam potrošio 21 gb, nešto tu ne štima oko potrošnje i ja kažem, ta razlika otkud?
lemy56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 20:23   #60
Ma ono u vezi onoga što piše danije probnirok, to malo lažna uzbuna

usadili ste mi crv sumlje s ovom navodnom pretjeranom potrošnjom? Gleda sam jučer i potroši priko 5GB od 10.11-og s time da sam tri dana u tom vremenu bija čitav dan na poslu. Nisam ga štedio, jesam jedno dvi ure(u komadu) svira yt, ali opet mi čudno
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.