Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2013., 23:37   #7201
Quote:
Murkes kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je bio isti, barem po broju redaka. (Engleski je imao 41 redak, ako nekome nešto znači).
Ja sam odgađala bilo kakvu pripremu za AC dok ne prođu prijevodi (misleći kako ću se pripremati za njih - naravno, nisam), pa sad moram zapeti. Nema vremena za odmor.
Nemam ni ja vremena, al nemam sad ni snage. A moram i saznat kak se to priprema za AC.
__________________
Zara.Zna.
zara.zna is offline  
Old 21.01.2013., 23:37   #7202
i ja odradila prijevode, engleski je bio neki tekst o ukrajinskom predsjedniku i odnosima s eu i rusijom (detalji ko oce pm) i francuski, tekst o mjerama opreza protiv katastrofa, ne bas najlaksi - ne znam jel zbog umora ili same tezine teksta.
36-37 redaka svaki. ima skroz dovoljno vremena, sto je ugodna promjena od onog prethodnog..
ne znam sto bih mislila. tekstovi ne prestrucnog leksika, jednojezicni i dvojezicni su na kraju najpotrebniji (ja ponijela i tri poslovna rjecnika, zlu ne trebalo heh)
ne zelim se jinxat al mislim da je ok proslo
sretno svima!
Mucca is offline  
Old 21.01.2013., 23:38   #7203
Quote:
noaccount kaže: Pogledaj post
postavila sam pitanje oko poreza jer oko vas ljudi dobivaju poslove u nekim eu institucijama a vi ne vidite dalje od sjt-ova
Bez brige, kad naiđe netko tko zna odgovor, reći će ti.
__________________
Zara.Zna.
zara.zna is offline  
Old 21.01.2013., 23:54   #7204
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post
Pitam na kojim natjecajima je bila u 2012.g. napominjuci da svaki ima svoj broj i razinu
Kaze: "Kako rekoh - imam i EU drzavljanstvo pa sam bila na istim ovim natjecajima 2011 2012 za EU drzavljane. Sama struktura testa i bodovni sustav bili su isti kao na ovom nasem AD ali je verbal na prvom jeziku (sto je meni moj drugi materinski), a sve ostalo na language 2 (meni engleski). Znaci jedina razlika mi je bila verbal."

Shvacam da je isla na iste natjecaje kao i ja - kao drzavljanin EU na natjecaje za administratore razine AD7:
EPSO/AD/207/11 (AD7) (njen sveukupni br. bodova 68/80)
EPSO/AD/231/12 (AD7) (br. bod 71,5/80),

i nas natjecaj za administratore, razine AD5.

Oba "europska" natjecaja za administratore, sto i sama kaze, imaju istu strukturu kao i nas ovogodisnji AD5 za administratore, jedino osim AD5 kategorije nude i AD7.

Ako dobro razumijem njeni su rezultati na natjecajima za EU drzavljane sljedeci:
a) VR na 1. (x) jeziku: 2011. 17/20 a 2012. 20/20
b) NR bolji na EU nego na HR natjecaju
c) AS bolji na EU nego na HR natjecaju
d) SJT 2011. isti rezultat kao na nasem za AD5 ove godine, 2012. bolji.

Na nasem za AD5 administratore (rezultat 60/80) je imala verbalni na engleskom pa ima 12/20.

Ne?
greenwich is offline  
Old 21.01.2013., 23:58   #7205
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post
Pitam na kojim natjecajima je bila u 2012.g. napominjuci da svaki ima svoj broj i razinu a ti mi odgovaras da to NISU nasi natjecaji..? Mislim, sve pet na dobroj volji i trudu da odgovoris umjesto nje ali mozda bi ipak bilo lijepo da dopustis korisnici da razjasni neke sitnice umjesto tebe...

Ajmo radije ovako da bude jednostavnije, molim cijenjenu korisnicu Bezvezno ako moze reci:
a) Na koje je natjecaje isla u 2012.g. AD7 razine (broj poput AD234/12 za Interpreter-e)?
b) Kakve je testove imala, VR, NR, AR, VR2, SJT, i na kojim jezicima?
c) Koliko bodova je ostvarila po pojedinom testu od tih dva testiranja za AD7 gdje je ostvarila ukupno 68 i 71,5 bodova?

Unaprijed se radujem korisnim informacijama i njenim bodovima.
Payingsafer (kojem se zahvaljujem) je sasvim tocno shvatio i vec ti odgovorio na pitanje. Nisam bila - osim ovog AD5 na kojem sam imala 60/80 na drugim natjecajima za hrvatske vec za EU drzavljane i to za Administrator - nisam prevoditelj i nisam bila na nicem slicnom. U mom postu osim toga jasno pise da se prvi bodovi (68) odnose na 2011. godinu.
To sto sam navela moje bodove na prethodnim natjecajima (koji nisu bili otvoreni za hrvatske drzvljane) bilo je samo da potvrdim da bi po mom misljenju VR trebao biti na materinskom jeziku obzirom da su se mnogi iznenadili tim rezultatom i da je o tome bilo govora na forumu.
Zeljela sam samo doprinijeti raspravi, nisam mislila da cu zavrsiti na ispitivanju
bezvezno is offline  
Old 22.01.2013., 00:01   #7206
Quote:
zara.zna kaže: Pogledaj post
Bez brige, kad naiđe netko tko zna odgovor, reći će ti.
.
good for them. nasrecu odgovore sam dobila
.enjoy sjt
noaccount is offline  
Old 22.01.2013., 00:06   #7207
Quote:
greenwich kaže: Pogledaj post
Kaze: "Kako rekoh - imam i EU drzavljanstvo pa sam bila na istim ovim natjecajima 2011 2012 za EU drzavljane. Sama struktura testa i bodovni sustav bili su isti kao na ovom names AD ali je verbal na prvom jeziku (sto je meni moj drugi materinski), a sve ostalo na language 2 (meni engleski). Znaci jedina razlika mi je bila verbal."

Shvacam da je isla na iste natjecaje kao i ja - kao drzavljanin EU na natjecaje za administratore razine AD7:
EPSO/AD/207/11 (AD7) (njen sveukupni br. bodova 68/80)
EPSO/AD/231/12 (AD7) (br. bod 71,5/80),

i nas natjecaj za administratore, razine AD5.

Oba "europska" natjecaja za administratore, sto i sama kaze, imaju istu strukturu kao i nas ovogodisnji AD5 za administratore, jedino osim AD5 kategorije nude i AD7.

Ako dobro razumijem njeni su rezultati na natjecajima za EU drzavljane sljedeci:
a) VR na 1. (x) jeziku: 2011. 17/20 a 2012. 20/20
b) NR bolji na EU nego na HR natjecaju
c) AS bolji na EU nego na HR natjecaju
d) SJT 2011. isti rezultat kao na nasem za AD5 ove godine, 2012. bolji.

Na nasem za AD5 administratore (rezultat 60/80) je imala verbalni na engleskom pa ima 12/20.

Ne?
Svaka cast - sigurno dobivas odlicne bodove na Analysis and Problem Solving i Delivering Quality and Results

Kako su tebi prosla ta dva natjecaja? Mozda vec negdje pise ali sam se kasnije ukljucila.
bezvezno is offline  
Old 22.01.2013., 00:45   #7208
Quote:
bezvezno kaže: Pogledaj post
Payingsafer (kojem se zahvaljujem) je sasvim tocno shvatio i vec ti odgovorio na pitanje. Nisam bila - osim ovog AD5 na kojem sam imala 60/80 na drugim natjecajima za hrvatske vec za EU drzavljane i to za Administrator - nisam prevoditelj i nisam bila na nicem slicnom. U mom postu osim toga jasno pise da se prvi bodovi (68) odnose na 2011. godinu.
To sto sam navela moje bodove na prethodnim natjecajima (koji nisu bili otvoreni za hrvatske drzvljane) bilo je samo da potvrdim da bi po mom misljenju VR trebao biti na materinskom jeziku obzirom da su se mnogi iznenadili tim rezultatom i da je o tome bilo govora na forumu.
Zeljela sam samo doprinijeti raspravi, nisam mislila da cu zavrsiti na ispitivanju
Ma nemoj zamjerit ali zanimalo me kakvi su bili natjecaji na kojima si bila i na kojem jeziku si odgovarala, razlikuju se ovisno o natjecaju i jeziku. Meni i dalje nije jasno jesi li bila na 207/11 i polagala na grckom ili 231/12 na bugarskom. Pitao sam jednostavno na kojem si bila i na kojem jeziku a ti mi odgovaras 'nisam bila na nicem slicnom prevoditeljskom', kao da je to tajna koji je natjecaj bio u pitanju. Iz tvojih rijeci vidim samo da nisi bila na Law i nisi bila na Int iako negdje spominjes VR2 za koji je jedan clan Izbornog odbora specificno izjavio da je uveden za tumace, pa je i to nejasno. Ali ako je tesko reci vise detalja onda nemoj slucajno natipkati detalje kakav ti se cinio test pa da ga mozemo usporediti s testom AD7 koji je bio za nase ljude.

Cestitam ti na bodovima, cini mi se da si jako dobro napisala test. Za nas je na AD7 bio maksimum 50 bodova, samim time je ocito da postoje velike razlike koje nisu samo u jeziku. 'Isptivao' sam te jer me zanimalo jesmo li mi bili prvi macici koji su imali VR2 na predselekcijskom testu. U pravu si kad kazes da bi bilo logicnije da VR1 bude na materinjem jeziku, jedno vrijeme se i David Bearfield dvoumio na kojem ce jeziku biti dok nije na presici u Zagrebu potvrdio da ce biti na engleskom. Dakle, ti bi detaljnijim opisom toga kakav ti je bio test JAKO PUNO doprinjela raspravi i mogli bismo usprediti tvoj test s necim, ili mozda cak anticipirati kako ce biti u buduce na testiranjima.

Daklem, nemoj zamjerit na 'ispitivanju', sorry ak sam htio znati vise.
dangerz0ne is offline  
Old 22.01.2013., 00:49   #7209
Quote:
greenwich kaže: Pogledaj post
Kaze: "Kako rekoh - imam i EU drzavljanstvo pa sam bila na istim ovim natjecajima 2011 2012 za EU drzavljane. Sama struktura testa i bodovni sustav bili su isti kao na ovom nasem AD ali je verbal na prvom jeziku (sto je meni moj drugi materinski), a sve ostalo na language 2 (meni engleski). Znaci jedina razlika mi je bila verbal."

Shvacam da je isla na iste natjecaje kao i ja - kao drzavljanin EU na natjecaje za administratore razine AD7:
EPSO/AD/207/11 (AD7) (njen sveukupni br. bodova 68/80)
EPSO/AD/231/12 (AD7) (br. bod 71,5/80),

i nas natjecaj za administratore, razine AD5.

Oba "europska" natjecaja za administratore, sto i sama kaze, imaju istu strukturu kao i nas ovogodisnji AD5 za administratore, jedino osim AD5 kategorije nude i AD7.

Ako dobro razumijem njeni su rezultati na natjecajima za EU drzavljane sljedeci:
a) VR na 1. (x) jeziku: 2011. 17/20 a 2012. 20/20
b) NR bolji na EU nego na HR natjecaju
c) AS bolji na EU nego na HR natjecaju
d) SJT 2011. isti rezultat kao na nasem za AD5 ove godine, 2012. bolji.

Na nasem za AD5 administratore (rezultat 60/80) je imala verbalni na engleskom pa ima 12/20.

Ne?
Bravo. Jos sad samo fali jezici na kojima je tipkala, eng, fra, njem i sve smo rjesili...

BTW, jesi primjetio da su na ta dva natjecaja na AD7 kandidati imali vise bodova nego na AD5 a za AD7 bi verbalni trebali biti na Hard?
dangerz0ne is offline  
Old 22.01.2013., 00:53   #7210
Quote:
bezvezno kaže: Pogledaj post
Svaka cast - sigurno dobivas odlicne bodove na Analysis and Problem Solving i Delivering Quality and Results
Haha, peres me za hrpu bodova! Sad sam malo kaputt, pa nemam snage pisati, ali javim ti se sutra privatnom porukom, ako nemas nista protiv, da razmijenimo iskustva.
Cini mi se zanimljivo za opcenitu raspravu da su moji rezultati podudarni s tvojima- bolji na natjecaju za EU drzavljane, osobito u u VR i SJT. U prvi tren me zacudilo, ali je ocigledno to posljednica da mi je VR na HR natjecaju (kao i sve ostalo) bilo na mom trecem jeziku), logicno onda da su rezultati bili losiji.
greenwich is offline  
Old 22.01.2013., 00:57   #7211
Quote:
noaccount kaže: Pogledaj post
pitanje vezano uz poreze:
eu institucije ne podlijezu lokalnim porezima nego posebnim porezima (oni na placu) a koji su manji od lokalnih. da li hrvati koji rade za eu institucije imaju i neku poreznu obvezu u hrvatskoj?

(info koji ja imam je da su place u belgiji oporezivane sa oko 40% a ljudi u eu institucijema placaju oko 25%) da li placaju sto i u hrv?
Nemaju, zaposlenici institucija EU koji rade u Briselu placaju porez u Belgiji a nekih su stvari i oslobodjeni.

Dok je zaposlenik rezident neke strane drzave onda tamo placa porez na prihode koje tamo ostvari a ne u svojoj zemlji. Zato je Ivanisevic bio rezident Monaka a i neki drugi sportasi.

Ne brini, raditi za institucije je vrlo lukrativno i jos te mogu osloboditi od poreza na stan koji kupis, auto, namjestaj za opremiti stan, ima dosta pogodnosti. Ali daleko je Brisl i brige oko poreza jos, bar zasad mnogima od nas.
dangerz0ne is offline  
Old 22.01.2013., 01:02   #7212
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post
Bravo. Jos sad samo fali jezici na kojima je tipkala, eng, fra, njem i sve smo rjesili...

BTW, jesi primjetio da su na ta dva natjecaja na AD7 kandidati imali vise bodova nego na AD5 a za AD7 bi verbalni trebali biti na Hard?
Hehe, to si zaboravio pitati, a i nije bilo elemenata za odgovor
Pri usporedbi mojih rezultata upravo me u prvom trenutku zbunilo da imam vise bodova na EU natjecaju ali to je zato jer mi je verbal bio na 2. jeziku (skoro pa materinjem) , a na HR natjecaju na 3.
greenwich is offline  
Old 22.01.2013., 01:06   #7213
Quote:
greenwich kaže: Pogledaj post
Haha, peres me za hrpu bodova! Sad sam malo kaputt, pa nemam snage pisati, ali javim ti se sutra privatnom porukom, ako nemas nista protiv, da razmijenimo iskustva.
Cini mi se zanimljivo za opcenitu raspravu da su moji rezultati podudarni s tvojima- bolji na natjecaju za EU drzavljane, osobito u u VR i SJT. U prvi tren me zacudilo, ali je ocigledno to posljednica da mi je VR na HR natjecaju (kao i sve ostalo) bilo na mom trecem jeziku), logicno onda da su rezultati bili losiji.
Nego Greenwich, ti si koliko se sjecam bio na AD7 za Interpretere tu kod nas pa ako mozes napraviti malu usporedbu s pitanjima iz ovih drugih AD7 natjecaja? VR2 niste imali tada, zar ne? Na kojim si jezicima pisao i jel bi mogao dati mali ostvrt na to kakva je bila razlika u pitanjima..?

Quote:
greenwich kaže: Pogledaj post
Hehe, to si zaboravio pitati, a i nije bilo elemenata za odgovor
Pri usporedbi mojih rezultata upravo me u prvom trenutku zbunilo da imam vise bodova na EU natjecaju ali to je zato jer mi je verbal bio na 2. jeziku (skoro pa materinjem) , a na HR natjecaju na 3.


Kak ti ono imas, dva A jezika njemacki i engleski a B jezik ti je hrvatski, ili se ne sjecam dobro..?
dangerz0ne is offline  
Old 22.01.2013., 01:15   #7214
Quote:
zara.zna kaže: Pogledaj post
Da se i ja javim na dužnost s izvještajem... Odradila prijevode, nije mi baš bilo prelagano, ali imala sam dovoljno vremena za sve ušminkat (bar se nadam ). Oba teksta 39 redaka, engleski o odnosima EU i Rusije, a njemački o odnosima Njemačke i Turske (Murkes, pretpostavljam da je bio isti ko i tvoj). Sad malo odmora od ovih EPSO nebuloza da dođem k sebi, pa hajd Jovo nanovo s pripremama za AC.
je li ovaj o eu i rusiji bio onaj tildin?
viskoza is offline  
Old 22.01.2013., 08:25   #7215
Quote:
zara.zna kaže: Pogledaj post
A moram i saznat kak se to priprema za AC.
Ja sam koncept priprema dovršio. Sad čekamo rezultate pa da vidimo hoće li mi trebati.
amarkulin is offline  
Old 22.01.2013., 12:06   #7216
Prema tvojim vlastitim prognozerskim vjestinama izgleda da ti nece trebati sa tvojim brojem bodova. Nazalost u ovom slucaju dobar si prognozer (za prevodilice).

Nego za one koji i dalje prognoziraju i predvidjaju doslo je do nekih promjena ovdje

http://europa.eu/epso/doc/epso_planning_en.pdf

tako da mozete planirati nanovo i odbaciti sve dosadasnje isplanirane planove ako vam i ovi budu trebali kad vas jednom izvjeste je li vam ti planovi trebaju. Ako ne trebaju opet mozete planirati, ali nesto posve drugo.
suntze is offline  
Old 22.01.2013., 13:29   #7217
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post
Nemaju, zaposlenici institucija EU koji rade u Briselu placaju porez u Belgiji a nekih su stvari i oslobodjeni.

Dok je zaposlenik rezident neke strane drzave onda tamo placa porez na prihode koje tamo ostvari a ne u svojoj zemlji. Zato je Ivanisevic bio rezident Monaka a i neki drugi sportasi.

Ne brini, raditi za institucije je vrlo lukrativno i jos te mogu osloboditi od poreza na stan koji kupis, auto, namjestaj za opremiti stan, ima dosta pogodnosti. Ali daleko je Brisl i brige oko poreza jos, bar zasad mnogima od nas.
thnx. u medjuvremenu sam prikupila dosta infosa. i allowanci su im izdasni i to jako
noaccount is offline  
Old 22.01.2013., 14:26   #7218
Quote:
suntze kaže: Pogledaj post
Prema tvojim vlastitim prognozerskim vjestinama izgleda da ti nece trebati sa tvojim brojem bodova. Nazalost u ovom slucaju dobar si prognozer (za prevodilice).

Nego za one koji i dalje prognoziraju i predvidjaju doslo je do nekih promjena ovdje

http://europa.eu/epso/doc/epso_planning_en.pdf

tako da mozete planirati nanovo i odbaciti sve dosadasnje isplanirane planove ako vam i ovi budu trebali kad vas jednom izvjeste je li vam ti planovi trebaju. Ako ne trebaju opet mozete planirati, ali nesto posve drugo.
Hmm, zar ovo ne podsjeca pomalo na CAST 2009.g. za administratore..? :S

Sunce, kakve si bodove dobio na 244/12 testiranju za Administartore i na kojem si jeziku rjesavao..?
dangerz0ne is offline  
Old 22.01.2013., 16:24   #7219
Nešto za ohrabrenje / nadu: koliko sam saznao, solidan broj ljudi iz MVPEI-a prijavio se za testove, samo ih je 2-3 prošlo prag sa, koliko sam čuo, ne prevelikim brojem bodova.
Rainalcar is offline  
Old 22.01.2013., 16:39   #7220
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post
Nemaju, zaposlenici institucija EU koji rade u Briselu placaju porez u Belgiji a nekih su stvari i oslobodjeni.

Dok je zaposlenik rezident neke strane drzave onda tamo placa porez na prihode koje tamo ostvari a ne u svojoj zemlji. Zato je Ivanisevic bio rezident Monaka a i neki drugi sportasi.

Ne brini, raditi za institucije je vrlo lukrativno i jos te mogu osloboditi od poreza na stan koji kupis, auto, namjestaj za opremiti stan, ima dosta pogodnosti. Ali daleko je Brisl i brige oko poreza jos, bar zasad mnogima od nas.
Ne placaju zaposlenici isntitucija EU porez Belgiji niti u Belgiji, vec ga placaju Europskoj uniji. A taj porez je manji nego porezi koji placaju zaposlenici u Belgiji, Luksemburgu ili bilo kojoj trecoj zemlji gdje se nalazi neka od institucija EU. Znaci EU ti daje placu a ti EU-u placas porez koji je manji nego u bilo kojoj zemlji clanici. Ista stvar je i za mirovinu, mirovinu ti daje EU a ne zemlja gdje si radila.
Doyle is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:59.