Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2008., 19:09   #1
Nadalova kondicija

Ljudi evo imam nekoliko pitanja o toj famoznoj Nadalovoj kondiciji i brzini.Inace igram tenis minimalno 5 puta tjedno i kad gledam Rafu fascinira me ta njegova igra.Mene zanima nekoliko stvari:kolko je potrebno vremena da se postigne ta razina kondicije,kolko puta dnevno vjezbanje i koje vjezbe?kolko odmora,koja prehrana,koji dodatni preparati??? Zanima me jos dali vjerujete da nije dopingiran,da je moguce tolko trcati(ja osobno vjerujem da je cist,ali nikad neznamo)!Cuo sam nekoliko stvari koje sam citao na internetu tipa da pije steroide,da se prije meca najede teske,masne hrane pa da onda prije meca povraca da bi se osjecao puno laksi,da mu na visinskim pripremama uzimaju krv pa mu onda tu krv ubrizgaju na sredini sezone...Ajde pisite sta mislite...
kladjenje868 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 10:57   #2
Za vjezbe i prehranu ti ne mogu pomoci jer o tome ne znam puno... I ja osobno vjerujem da ne uzima doping a za one stvari koje si citao na netu(steroidi, masna hrana, povracanje, ono s krvi...) mislim da su cista glupost i da uopce nisu istina.
NeaMoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 16:45   #3
ajde ljudi pisite nesto,sta mislite...pa dajte malo zivnite.pa ne trazim strucna misljenja nego vase slobodne procjene
kladjenje868 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 19:14   #4
a šta će ti subjektivne procjene? nadal je sjajan, al chang je bio brži (ne i bolji).
__________________
The meteorite is a source of the light, and the meteor's just what we see. And the meteoroid is a stone that's devoid of the fire that propelled it to thee.
electro cute is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 23:00   #5
Ne želim vjerovati da Rafa to sve radi( da bljuje i to...) nono...to nije sigurno istina...
mateaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 23:04   #6
Quote:
mateaxxx kaže: Pogledaj post
Ne želim vjerovati da Rafa to sve radi( da bljuje i to...) nono...to nije sigurno istina...
joooojjjj ma naravno da nijeee istinaaaa
__________________
Nije mjesečina to što sja u noći to su tvoje oči pune ljubavi...
33plavuša is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 11:11   #7
Ne treba biti dopingiran da bi se to moglo. Nisam ovo studirao, ali može se iskoristiti u gotovo svim "kondicijskim" sportovima.
Da bi mogao tako eksplozivno i relativno dugo trčati, treba raditi isto to, ali početi raditi u kraćim intervalima. Npr. za početak 12 x 1 min sa odmorom između od 1-2 minuta. Postupno se vrijeme intervala povećava, a samim time i broj intervala pada; da bi na kraju radio 3-4 intervala od 10 minuta.

Što se prehrane tiče, cca. 2h prije treninga pojesti 2 tanjura pašte ili riže, ovisno što ti bolje paše. Tokom treninga pij vodu ili neka isotonična pića.
Neposredno nakon treninga možeš neke jednostavne šećere, možeš jesti voće i sl. ili možeš eksperimentirati sa glukozom (ako baš hoćeš).
just-go is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 13:11   #8
koliko ja znam nadal je u 2006 bio na 19 doping testova, te je i prvi tenisač kojem se na doping kontroli uzimala krv, odnosno dopingiran nije.....
a šta se tiče ove bulimije i transfuzije krvi lako moguće, ali nikad nećemo znat
ne znam jel igdi imaju podaci o količini trke u meču, ali sam uvjeren da ferrer pretrči puno više od nadala
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 19:25   #9
Quote:
kladjenje868 kaže: Pogledaj post
Cuo sam nekoliko stvari koje sam citao na internetu tipa da pije steroide,da se prije meca najede teske,masne hrane pa da onda prije meca povraca da bi se osjecao puno laksi,da mu na visinskim pripremama uzimaju krv pa mu onda tu krv ubrizgaju na sredini sezone...
To je presmiješno . Nema šanse da to Rafa radi.
A i nije uopće ništa fizički jači od drugih sportaša.
yay is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:58.