Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2009., 15:42   #81
Quote:
conan kaže: Pogledaj post
DOBRE VIJESTI
Zračna luka Osijek: Od ljeta dvaput tjedno Ryanairom do Londona

OSIJEK - Borba za avioprijevoznike na Zračnoj luci Osijek se nastavlja. Nakon Germanwingsa s kojim je slavonska metropola prošle godine upisala svoj prvi međunarodni let za Koeln, ponovno su se aktivirali i pregovori s niskotarifnim Ryanairom....
BAš bi bilo fino da to bude. JA nešto načuo kao da više neće ići Germanwings iz Osijeka. Da im se ne isplati.Mada mi to nije bilo jasno, jer je aerodrom na idealnoj lokaciji. Blizu Bosna, Srbija, Mađarska. Sigurno milion ljudi gravitira tom aerodromu.
A ne vidim ni mogućnost bookinga karti na proljeće iz Osijeka kod Germanwingsa.
Jel imaš ti neke informacije o tome?
__________________
%&##$#$&!!!
dejank is offline  
Old 04.02.2009., 16:06   #82
Quote:
dejank kaže: Pogledaj post
BAš bi bilo fino da to bude. JA nešto načuo kao da više neće ići Germanwings iz Osijeka. Da im se ne isplati.Mada mi to nije bilo jasno, jer je aerodrom na idealnoj lokaciji. Blizu Bosna, Srbija, Mađarska. Sigurno milion ljudi gravitira tom aerodromu.
A ne vidim ni mogućnost bookinga karti na proljeće iz Osijeka kod Germanwingsa.
Jel imaš ti neke informacije o tome?
Germanwings je odustao od Osijeka. A nekako mi se čini da ni Ryanair neće baš doći...
nukac is offline  
Old 05.02.2009., 19:38   #83
Ljudi imam problem, imam od Zabe devizni racun i visa electron karticu ali ne zeli mi ju prihvatiti kad pokusavam kupiti. Također mi nadasve (ne)ljubazni ljudi iz banke vele da se ta kartica ne moze koristiti za internet placanje. Pbz ima za devizni račun isto visu electron sa chipom ali oni mi kazu da se moze koristiti. Tko je tu lud? Kartice su potpuno iste, zasto bi se jedna mogla koristiti a druga ne ?
n@meless_ is offline  
Old 05.02.2009., 19:57   #84
Quote:
n@meless_ kaže: Pogledaj post
Ljudi imam problem, imam od Zabe devizni racun i visa electron karticu ali ne zeli mi ju prihvatiti kad pokusavam kupiti. Također mi nadasve (ne)ljubazni ljudi iz banke vele da se ta kartica ne moze koristiti za internet placanje. Pbz ima za devizni račun isto visu electron sa chipom ali oni mi kazu da se moze koristiti. Tko je tu lud? Kartice su potpuno iste, zasto bi se jedna mogla koristiti a druga ne ?
i meni su u banci rekli da ne mogu
pa sam išao raditi kreditnu karticu
sad čekam da mi mi e naprave
__________________
'Turn on, tune in, drop out'
On aciD is offline  
Old 05.02.2009., 20:04   #85
iam ja pitanje
da li postoji mogućnost da ako zakasniš na let kojim slučajem da se ukrcaš na drugi let taj isti dan nekoliko sati kasnije??
kakva je praxa?
thx
__________________
'Turn on, tune in, drop out'
On aciD is offline  
Old 05.02.2009., 22:03   #86
Imaš samo po jedan let dnevno za aerodrome u Hr. A čak i da postoji više letova, ako zakasniš na svoj let naravno da možeš na idući ali samo pod uvjetom da ima mjesta i da naravno platiš novu kartu
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Old 05.02.2009., 22:15   #87
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Imaš samo po jedan let dnevno za aerodrome u Hr. A čak i da postoji više letova, ako zakasniš na svoj let naravno da možeš na idući ali samo pod uvjetom da ima mjesta i da naravno platiš novu kartu
mislio sam na veneciju je.. hr
__________________
'Turn on, tune in, drop out'
On aciD is offline  
Old 05.02.2009., 22:21   #88
Aha, dakle od tamo ima više letova. Dobro. Možeš ići na drugi let ali pod uvjetom da ima mjesta i da platiš kartu za taj drugi let
Kako god okreneš, ne isplati se kasniti na avione.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Old 07.02.2009., 22:31   #89
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Germanwings je odustao od Osijeka. A nekako mi se čini da ni Ryanair neće baš doći...
Šteta, baš sam mislio da ima potencijala
__________________
%&##$#$&!!!
dejank is offline  
Old 09.02.2009., 16:09   #90
dalje od europe

Vidim da ovdje svi spominju samo destinacije koje se nalaze samo u europi i sada moje pitanje je: sto sa drugim kontinentima? Npr. juzna amerika; Santiago tocno mene zanima. Jel znas netko neku niskotarifnu aviokompaniju koja tamo leti?
Ili,jel netko putovao tamo i koliko je platio kartu? Gledam po netu kod ovih nasih etours i aviokarte..cine mi se strasno skupi...
Masinist is offline  
Old 09.02.2009., 16:31   #91
niskotarifne kompanije u pravilu ne lete interkontinentalne rute. Ryanair planira uvođenje linije za SAD s ulaskom B787 u službu, najvjerojatnije 2010.-2011.
StormShadow is offline  
Old 09.02.2009., 18:42   #92
Ali postoje i niskotarifne kompanije koje lete interkontinentalne rute.
Recimo, Easyjet leti za Egipat, azijski dio Turske, Maroko... Kao i Myair.

Šalu na stranu, jedna od prvih LCC je bio kanadski Zoom i Oasys Hong Kong, no međutim, i jedni i drugi su propali. Treća sreća je AirAsiaX, koji za mjesec dana počinju letit London-Kuala Lumpur. Linija ima budućnost, jer idu sa Stansteda koji ima razvijenu mrežu LCC kompanija iz cijele Europe, a AirAsia je LCC prijevoznik u Aziji. Tako da se za Aziju i Australiju mogu dobiti jako jeftine karte. Nažalost ne i za Južnu Ameriku.
Tu treba malo pogledati cijene iz Madrida ili Portugala. Znam da je jeftino bilo s Air Europe.
nukac is offline  
Old 09.02.2009., 20:22   #93
Ima i Condor, ali u JA lete samo do Brazila.
Bio nekad i AirMadrid ali je i taj bankrotirao.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Old 10.02.2009., 16:53   #94
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Ali postoje i niskotarifne kompanije koje lete interkontinentalne rute.
Recimo, Easyjet leti za Egipat, azijski dio Turske, Maroko... Kao i Myair.

Šalu na stranu, jedna od prvih LCC je bio kanadski Zoom i Oasys Hong Kong, no međutim, i jedni i drugi su propali. Treća sreća je AirAsiaX, koji za mjesec dana počinju letit London-Kuala Lumpur. Linija ima budućnost, jer idu sa Stansteda koji ima razvijenu mrežu LCC kompanija iz cijele Europe, a AirAsia je LCC prijevoznik u Aziji. Tako da se za Aziju i Australiju mogu dobiti jako jeftine karte. Nažalost ne i za Južnu Ameriku.
Tu treba malo pogledati cijene iz Madrida ili Portugala. Znam da je jeftino bilo s Air Europe.
Zaista, AirAsia je započela raditi čudo na području ne samo JI Azije nego i šire. Proširili su network i na Kinu, Indiju, Australiju, a ovo što navodiš, let sa Stansteda je pravi bingo i rijetko viđeno pametna poslovna odluka. Siguran sam da će im se to isplatiti, a avioni da će biti dupkom puni jer neće tom linijom putovati samo Britanci već hrpa drugih putnika iz Europe kojima je Stansted već kao svojevrsni dom. Malo sam gledao neke kombinacije u smislu korištenja tog leta prema odredištima u JI Aziji i ukoliko se ubodu pravi datumi, tada taj let jest isplativiji (čak i sa poveznicom od Hrvatske do Stansteda) prema drugim odredištima u tom kraju svijeta nego aktualne klasične zrakoplovne kompanije.

No, tema je Ryanair, ali nisam mogao odoljeti, a da se ne osvrnem na tu rastuću firmu kojom su već do sada mnogi od naših forumaša letjeli unaokolo !
flumen-day is offline  
Old 10.02.2009., 19:03   #95
jel RynAir leti iz Zagreba? [kolko znam EasyJet ne leti,tj kolko se sjećam šta sam pročitala]..zanima me koliko sad kreću cijene preko ljeta za London?povratna avionska sa Ryanom?


p.s. bilo bi odlično kad bi letio iz Osijeka,kad bi to krenulo..uff.. )
__________________
The Joker: It's a funny world we live in. Speaking of which, do you know how I got these scars?
tera_PB is offline  
Old 10.02.2009., 19:35   #96
Ne leti, samo iz Zadra i Pule.
nukac is offline  
Old 12.02.2009., 19:16   #97
need help

Name of Card or Account holder – što to bi?
Card or Account number – misli se na šesnaestoznamenkasti broj na kartici ili?
CVV – misli se na troznamenkasti broj na poleđini kartice gledajući s kraja?
__________________
'Turn on, tune in, drop out'
On aciD is offline  
Old 12.02.2009., 19:44   #98
Quote:
On aciD kaže: Pogledaj post
need help

Name of Card or Account holder – što to bi?
Card or Account number – misli se na šesnaestoznamenkasti broj na kartici ili?
CVV – misli se na troznamenkasti broj na poleđini kartice gledajući s kraja?
Ovo prvo je ime koje piše na kartici, daklem Ondije Acidovic
Card No - onaj dugi broj na prvoj stranici, piše se bez razmaka
CVV su ona tri broja na kraju druge strane kartice, iznad potpisa
nukac is offline  
Old 12.02.2009., 19:46   #99
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Ovo prvo je ime koje piše na kartici, daklem Ondije Acidovic
Card No - onaj dugi broj na prvoj stranici, piše se bez razmaka
CVV su ona tri broja na kraju druge strane kartice, iznad potpisa
thx nukac
__________________
'Turn on, tune in, drop out'
On aciD is offline  
Old 13.02.2009., 16:23   #100
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Ovo prvo je ime koje piše na kartici, daklem Ondije Acidovic
Card No - onaj dugi broj na prvoj stranici, piše se bez razmaka
CVV su ona tri broja na kraju druge strane kartice, iznad potpisa
jesi siguran u to?
ne znam jel to sad bitno, al ja za card holder's name upisujem ime banke. za sva dosadasnja placanja, pa i neki dan kad sam kupila karte preko ryanaira.
Annnete is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:43.