Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2004., 15:32   #1
Trogodisnjak i dojenje

Znam da je dojenje zdravo, al ipak mi se nekak cini da bi dijete od 3 (tri) godine trebalo prestat dojit. Jer cim mi zena dolazi doma s posla, prva stvar kaj mali napravi je da oce ici sisat. Po noci se par puta budi i opet hoce sisat. Prek vikenda kad smo svi doma svako malo pa visi na sisi. Kak da ga odviknemo od toga ???
PACORA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 16:50   #2
Moja mama je moju sestru do 3 1/2 god. dojila. Popizdila je.
Nije je nikako mogla odbiti, sve dok jednom tata nije uzeo senf i mami s time namazao bradavicu.
Mala legla na mamu, nije pogledala sisu vec capila je i... fuuuuuuujjjjjjjjjj

Od tog dana vise nikad sisu nije zatrazila
__________________
Nu nje sad...
Tijaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 04:17   #3
paprika ljuta nece vise nikad sigurno
mala_slatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 08:59   #4
Quote:
Tijaaa kaže:
Moja mama je moju sestru do 3 1/2 god. dojila. Popizdila je.
Nije je nikako mogla odbiti, sve dok jednom tata nije uzeo senf i mami s time namazao bradavicu.
Mala legla na mamu, nije pogledala sisu vec capila je i... fuuuuuuujjjjjjjjjj

Od tog dana vise nikad sisu nije zatrazila



Upamtit ću ovo, zlu ne trebalo
NovemberRain is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 10:33   #5
Probao jednom s biberom, i nije upalilo, sad svaki put dobro pogleda prije nego se baci na posao i ak nekaj vidi odmah to ocisti. A nekako sumnjam da ce sam s vremenom odustati.
PACORA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 14:10   #6
Pa djete ti ima vec 3 (tri) godine, bogamu!

Mislim da se u toj dobi nebi smjelo vise dojit. Upisi ga u vrtic. U kontaktu sa drugom djecom pocet ce se ponasati odraslije, odnodno primjerenije za svoju dob. Ja ne smatram normalnim da 3godisnjak jos sisa. Razgovaraj s psihologom. Sta na sve to kaze pedijatar?
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 14:12   #7
Quote:
PACORA kaže:
Probao jednom s biberom, i nije upalilo, sad svaki put dobro pogleda prije nego se baci na posao i ak nekaj vidi odmah to ocisti. A nekako sumnjam da ce sam s vremenom odustati.
Ne trebas sumnjati. Ja jos nikad u zivotu nisam cila ni vidjela da je netko sisao do faksa. Odviknut ce se, kad tad.
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 14:20   #8
Quote:
AgentScully kaže:
Ja jos nikad u zivotu nisam cila ni vidjela da je netko sisao do faksa.

Nemoj tri put reci Znam jednog koji je do osme godine mami na cici visio
__________________
Nu nje sad...
Tijaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 14:36   #9
Quote:
AgentScully kaže:


Mislim da se u toj dobi nebi smjelo vise dojit. Upisi ga u vrtic. U kontaktu sa drugom djecom pocet ce se ponasati odraslije, odnodno primjerenije za svoju dob. Ja ne smatram normalnim da 3godisnjak jos sisa. Razgovaraj s psihologom. Sta na sve to kaze pedijatar?


Ma gle, kad nema mame u blizini na sisu ni ne pomislja, tak da bi zapravo moja bolja polovica trebala bit ta koja bu lupila sakom po stolu i rekla da je dosta, al to nikak da napravi, a mali to koristi maximalno
PACORA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 14:52   #10
Dijete koje doji s 3 godine nije za razgovor kod psihologa. Ali, postoji nekoliko stvari na koje moras obratiti paznju.

Prvo, da li tvoja zena doista zeli prestati dojiti? Ponekad majke misle da zele, a u stvari podsvjesno nisu spremne prekinuti tu posebnu vezu s djetetom.

Drugo, dojenje u ovoj dobi nema veze s prehranom, nego sa sigurnoscu u utjehom koju on pronalazi u dojenju. Pokusaj shvatiti kako je njemu snalaziti se u svijetu kojeg otkriva svaki dan i kako trazi svoje mjesto u njemu. Nemojte biti grubi.
Ako dijete osjeti da mu se dojenje zeli pod svaku cijenu ukinuti, visit ce na cici jos vise.

Trece, djeci u toj dobi su navike i rutina sve. Ako im se poremeti rutina, drzat ce se nekih rituala koji im pruzaju utjehu jos cvrsce.
Dakle, trebate ici postepeno.

I zadnje, bez tvoje pomoci ce to ici puno teze.

Prvo ukinite dnevna dojenja. Kazes da on trci na cicu cim mama dodje doma. Pokusajte napraviti tako da ti dodjes prije nje i odvedes ga u setnju i kad se vrati proci ce mu vrijeme kad je obicno sisao. Neka se vrati na nesto sto ga veseli, neki popodnevni obrok npr. ili video ili igranje s djetetom iz susjedstva, a mama neka bude tamo ali ne preblizu njega.

Slijedece, kad sredite dnevna dojenja, ukinite ono prije spavanja. to je tesko. Pretpostavljam, ako doji po noci, da spava s vama u krevetu. Morat ces ga ti uspavljivati i stavljati u krevet neko vrijeme. Kad prestane s vecernjim dojenjem, mozda se prestane buditi na nocne podoje. Ako ne, spavaj ti s njim, a mama neka spava negdje drugdje.

Sve to napravite postepeno i dajte mu puno ljubavi i mazenja i razumijevanja. Shvatite da je to odvajanje veliki korak za njega i budite mu podrska.

Vazno je da mu uvedete nove rituale, umjesto dojenja pred spavanje ti mu citaj price itd. Ako malo place sto mame nema u krevetu, omoguci mu da se privije uz tebe i nadje utjehu u fizickom kontaktu.

I nemojte ici prenaglo, ali za 2 tjedna to bi se moglo rijesiti.

Ajde, puno srece .
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 15:29   #11
bigblue hvala na savjetima, budem probao to sta si napisaala, naravno, ak bu se i zena slozila
PACORA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 17:18   #12
I da znate da u danasnje doba uopce nije tak nenormalno da djeca doje i do 3 godine a ponekad i duze.
Nekad nije bilo normalno da se doji uopce jer je majcino mlijeko bilo malte ne nesto najgore sto mozes dati djetetu dok su zene davno prije bile puno pametnije i dojile svoju djecu dugo bez psihologa,doktora i ostalih "pametnih" sa svojim savjetima.

Samo polako,mama i mali ce se vec dogovorit,ali tata mora bit blizu i podrzit jedno i drugo.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 00:41   #13
I ja sam mog sina dojila do druge ili cak duze godine, sad se ne mogu sjetiit kako je prestao, samo se sjecam da je bio vec toliko jak da bi me oborio na trosjed, i da bi me cvrsto drzao dok u miru ne posisa..
A tutu je znao pitat od godinu ipo..
Mislim da je to za djecu vrlo zdravo, naravno uz ostalu zdravu prehranu, dopusti supruzi da prekine kad ona misli da je za to vrijeme..
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 08:26   #14
Quote:
PACORA kaže:
...tak da bi zapravo moja bolja polovica trebala bit ta koja bu lupila sakom po stolu i rekla da je dosta, al to nikak da napravi...
E pa onda ja tu ne vidim problem. Ako mami to pase, njezina stvar.
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:22.