Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2013., 22:12   #7261
Quote:
frks kaže: Pogledaj post
ako VB izađe iz EU, što će biti s Britancima koji rade u EU institucijama?

više mjesta za one koji ulaze?
taj referendum bi bio 2 godine nakon izbora 2015 koje bi konzervativci trebali dobiti ali su male sanse da hoce sudeci po lokalnim izborima prosle godine koje su uvijek neki znak za opce (u toj drzavi). Zato on i obecava taj referendum da bi privukao svoje euroskeptike da biraju njega. Uvijek iste igre u Engleskoj.

Mediji to bas i ne analiziraju u cijelosti jer je ovako vise senzacionalisticki pa zanimljivije.

Mada bi pitanje vise bilo ne sto ce biti sa Engleskim sluzbenicima nego da li bi jezik i dalje bio sluzbeni a vecina nas je najbolja u tome. Mada to tad naucicu i Latvijski ako treba.

Mislim da ne moramo puno brinuti oko toga ali eto malo razbibrige.
suntze is offline  
Old 23.01.2013., 23:23   #7262
Pozdrav svima... 68 bodova za statistiku za admine... sve manje-više ok, numerički test slab.

Što se tiče mailova za slanje kopija diploma, nema nikakvog smisla da se traže dodatne informacije od onih koji bi eventualno bili ispod praga. U natječaju piše da će se provjeravati aplikacije onih koji su iznad praga. Pa valjda ljudi znaju što rade.

Quote:
frks kaže: Pogledaj post
ako VB izađe iz EU, što će biti s Britancima koji rade u EU institucijama?

više mjesta za one koji ulaze?
Prema Statutu dužnosnici (officials) moraju imati državljanstvo zemlje članice. Dakle svi Britanci koji nemaju još neko državljanstvo morat će napustiti institucije.

Klauzule o kojima se ovdje govori, a vezano uz naš natječaj, nisu nikakva iznimka koju su nama stavili već proizlaze iz Statuta. A Norvežanima koji su se zaposlili po institucijama, a u to vrijeme još je vrijedio stari statut, terminiran je ugovor kad su na referendumu rekli, hvala lijepa, no we'll take a rain check.


Quote:
suntze kaže: Pogledaj post
Mada bi pitanje vise bilo ne sto ce biti sa Engleskim sluzbenicima nego da li bi jezik i dalje bio sluzbeni a vecina nas je najbolja u tome. Mada to tad naucicu i Latvijski ako treba.
Na svu sreću svih anglofona, to čak nije ni pitanje kako kažeš. Čak i ako VB izađe, u Irskoj engleski ostaje službenim jezikom, pa tako i službenim jezikom EU-a.
plavi-strumf is offline  
Old 24.01.2013., 08:18   #7263
Dobra vijest:

In decreasing order (based on the CBT results) the selection board will verify the files of candidates until approximately 2.5 times number of successful canidates have been selected based on their CBT results and file. For this competition only the diploma will be verified by the selection board as no prof.exp. was required.
ante21000 is offline  
Old 24.01.2013., 09:24   #7264
Quote:
ante21000 kaže: Pogledaj post
Dobra vijest:

In decreasing order (based on the CBT results) the selection board will verify the files of candidates until approximately 2.5 times number of successful canidates have been selected based on their CBT results and file. For this competition only the diploma will be verified by the selection board as no prof.exp. was required.

yay!

Di si to našao?
FIRST is offline  
Old 24.01.2013., 09:27   #7265
Ja sam poslao EPSO-u mail nakon sto smo dobili CBT rezultate. Ovo je njihov odgovor na pitanje hoce li bodovi bit jedini kriterij
ante21000 is offline  
Old 24.01.2013., 09:32   #7266
Ovo je odlicna vijest, Ante!

Samo mi nije jasno zasto su onda neke trazili kopiju diplome, a neke nisu? Netko je ovdje spomenuo da ima belgijsku diplomu, dovoljno bodova, a da ga / je nisu trazli kopiju diplome. Kod mene je isti slucaj. Da li je moguce da ne provjeravaju EU diplome, a hrvatske da? Nema mi to smisla...
__________________
Ko ne voli karanfile, taj ne treba ni da živi!
Parlamentarium is offline  
Old 24.01.2013., 09:39   #7267
Kako nema smisla nakon onoliko kupljenih/politicko danih/ laznih diploma cak i ljudi u politici. Pa to se i u hrvatskoj provjerava. Valjda im treba broj diplome da mogu ako zele provjeriti (a ne moraju). Pogotovo ljudi sto su napisali other. Cini mi se da se moglo i razjasniti sto to other znaci a mozda neki nisu pa ovi misle other-kupljena. Nitko se ne bi trebao vrijedjati ali nazalost toga je bilo i ima.
suntze is offline  
Old 24.01.2013., 09:57   #7268
Mislim da su tražili samo one koji su stavili "other". Ja sam precizirao koje diplome imam, iz Hrvatske i iz EU, pa me nisu kontaktirali

Sad treba pričekat koliko im vremena treba da pogledaju te diplome pa će objaviti rezultate. Mislim da nema puno ljudi od tih 300injak koji su stavili other- moja pretpostavka 40-50 (puno sam rekao)
ante21000 is offline  
Old 24.01.2013., 10:00   #7269
Bilo bi super da je stvarno tako, ali 61 bod mi se čini kao nerealno nizak prag. I dalje mislim da je 67 vjerojatnija granica. A ne znam kog vraga traže diplome. Provjeravaju sve koji su prešli prag? Od birokrata me ništa ne iznenađuje
kandidat1 is offline  
Old 24.01.2013., 10:06   #7270
Mene nisu ništa pitali, a stavio sam other (imam 67.5 bodova)... Pretpostavka je da možda moj faks (titula) nije "sumnjiv", odnosno - ne može biti manje od 4 godine (i po bolonji je 5 godina). Ako nije to, nemam pojma što je...
z_k is offline  
Old 24.01.2013., 10:07   #7271
JEFTINO DO BRUXELLESA

vazna obavijest za one koji idu u Bruxelles, a jos nisu kupili kartu. Croatia airlines ima akciju danas, sutra i prekosutra i mogu se naci stvarno jeftine karte za direktne letove zagreb-bruxelles. ja svoju kupila za 130 eura. pozurite!

Zadnje uređivanje viskoza : 24.01.2013. at 10:22.
viskoza is offline  
Old 24.01.2013., 10:27   #7272
Pitaju samo one s other, a čini se da znaju koji su faksovi prije bolognje imali 2 godine i 4 godine. Moj faks je mogao biti 2 i 4. Izabrala sam other. Zato i pitaju.
FIRST is offline  
Old 24.01.2013., 10:44   #7273
Quote:
kandidat1 kaže: Pogledaj post
Bilo bi super da je stvarno tako, ali 61 bod mi se čini kao nerealno nizak prag. I dalje mislim da je 67 vjerojatnija granica. A ne znam kog vraga traže diplome. Provjeravaju sve koji su prešli prag? Od birokrata me ništa ne iznenađuje
Možda planiraju pozvati prvih 350, ali provjeravaju diplome od prvih 450 da imaju i rezervu ako netko od prvih 350 odustane.
Johny is offline  
Old 24.01.2013., 11:09   #7274
[QUOTE=kandidat1; A ne znam kog vraga traže diplome. Provjeravaju sve koji su prešli prag?/QUOTE]

Ja mislim da provjeravaju diplome da bi uopce utvrdili prag za AC. Pocinju od ljudi s najvise bodova (ako je sve jasno stavljaju ih na listu, ako nije, traze dodatne informacije mailom) i idu prema dolje. Kad vide da li svi, odnosno koliko od cca 310 "prvoplasiranih" kandidata ima diplome prema propozicijama nastavljaju definirati listu kandidata za AC.

Ako su poceli od najviseg broja bodova i dosli do, ako se dobro sjecam kandidata sa 62 boda, preptostavljam da cak i kandidati sa 62 boda ulaze medju tih prvih 310. Tek ako medju 310 ima ljudi koji nemaju adekvatnu diplomu, za svakog kandidata koji otpadne provjeravaju s tablice rezultata sljedeceg kandidata s nizim brojem bodova ali koji bi mogao imati primjerenu diplomu. Kad dodju do kraja popisa od 310 kandidata s najvecim brojem bodova i urednim diplomama zakljucit ce popis a broj bodova posljednjeg kandidata bit ce prag za AC.
greenwich is offline  
Old 24.01.2013., 11:18   #7275
Greenwich, slažem se. Pretpostavljam da su meni provjeravali diplomu zato što sam stavila pod other, ali i zato jer sam po završetku faksa stekla pravo na dvije diplome, hrvatsku i američku, pa pretpostavljam da im to nije bilo dovoljno jasno objašnjeno.


[QUOTE=greenwich;43283851]
Quote:
kandidat1; A ne znam kog vraga traže diplome. Provjeravaju sve koji su prešli prag?/QUOTE kaže:

Ja mislim da provjeravaju diplome da bi uopce utvrdili prag za AC. Pocinju od ljudi s najvise bodova (ako je sve jasno stavljaju ih na listu, ako nije, traze dodatne informacije mailom) i idu prema dolje. Kad vide da li svi, odnosno koliko od cca 310 "prvoplasiranih" kandidata ima diplome prema propozicijama nastavljaju definirati listu kandidata za AC.

Ako su poceli od najviseg broja bodova i dosli do, ako se dobro sjecam kandidata sa 62 boda, preptostavljam da cak i kandidati sa 62 boda ulaze medju tih prvih 310. Tek ako medju 310 ima ljudi koji nemaju adekvatnu diplomu, za svakog kandidata koji otpadne provjeravaju s tablice rezultata sljedeceg kandidata s nizim brojem bodova ali koji bi mogao imati primjerenu diplomu. Kad dodju do kraja popisa od 310 kandidata s najvecim brojem bodova i urednim diplomama zakljucit ce popis a broj bodova posljednjeg kandidata bit ce prag za AC.
lakonoga13 is offline  
Old 24.01.2013., 11:20   #7276
Da, to bi bila logična metoda. Ali mi je nevjerojatno da na taj način dođu do 62 boda. Ispalo bi da nitko osim forumaša nije nista riješio na testu.
kandidat1 is offline  
Old 24.01.2013., 11:36   #7277
Quote:
kandidat1 kaže: Pogledaj post
Da, to bi bila logična metoda. Ali mi je nevjerojatno da na taj način dođu do 62 boda. Ispalo bi da nitko osim forumaša nije nista riješio na testu.
hah, mozda i prag je nizi nego sto smo ocekivali, ali u pismu s rezultatima lijepo pise:

"The Appointing Authority and the Selection Board will now examine the application forms submitted electronically by candidates. This examination will be carried out in descending order of points in order to establish the list of candidates who obtained the highest aggregate marks in the admission tests and a pass mark in each, and who, in the light of the information given in their on-line application, satisfy the general and specific conditions listed in the Notice of Competition. Only the candidates on this list will be admitted to the assessment centre.

The number of candidates invited to the assessment centre will be approximately 2.5 times the number of successful candidates indicated in the competition notice. Where a number of candidates tie for the last available place, they will all be invited. The files of candidates below the threshold will not be examined."


netko je prije ovog testa govorio da vjerojatno prag nece biti toliko visok kao u prijasnjim AD5 CBT-ovima za 27 clanica, i zbog toga sto je verbal na stranom jeziku i zbog toga sto vecina ide prvi put pa ne zna sve epso cake.
plus toga, u zadnjih 48 sati prijavilo se oko 2000 "padobranaca", koji ja mislim da su vecinom isli u stilu "ajmo ca vidit sta je to cudo", pa ako je netko od tih prosao to je vise "botta di culo" (citaj - sreca) kako recu talijani nego standard. a mislim da se prijavilo i mnogo njih koji ne zadovoljavaju kriterije - apsolventi, studenti, vise skole.... kao ono, aj nema veze, idem i ja, nece oni to gledat. sjecam se da je bilo pitanja u svezi s time i na forumu i na epso blogu.
iako je i meni cudno da je tako nizak prag. ali s druge strane, postoje i tako niski pragovi, ako gledate prag za prevoditelje, sad se tocno ne sjecam, latvijske ili irske (ovi koji imaju usporedno s nama) jedni imaju katastrofalno nizak prag.
neutroroberts1 is offline  
Old 24.01.2013., 11:39   #7278
Činjenica je da je puno ljudi otvorilo account samo da bi ovamo stavilo svoj rezultat (mnogima je to bio prvi post). Očito se pročulo za našu malu zajednicu.

Dosta ljudi koji su tu dugo na forumu, da ne idemo sad u imena , nisu se baš proslavili ni na prevoditeljskom, a niti na administratorskom natječaju. Dakle, ako je na prevoditeljskom forumski uzorak i bio ispod prosjeka populacije, možda na administratorskom nije tako. Budem zato napravio simulacije sa spuštanjem prosjeka populacije...
amarkulin is offline  
Old 24.01.2013., 11:41   #7279
Quote:
kandidat1 kaže: Pogledaj post
Da, to bi bila logična metoda. Ali mi je nevjerojatno da na taj način dođu do 62 boda. Ispalo bi da nitko osim forumaša nije nista riješio na testu.
To uopće ne bi bilo čudno. Na forumu uglavnom sudjeluju ljudi koji su ove natječaje shvatili (relativno) ozbiljno te se za njih na neki način pripremaju, pa su tako i došli do ove teme. A prijavila se i hrpa ljudi samo zato što je 'plaća super'. Baš sam neki dan upoznala mladu damu koja se prijavila za prevoditelje, i naravno pala na CBT. Prijavila se 'jer su joj uvijek super išli jezici, rastura ih' (ne znam što je po struci, ali nema veze s jezicima), a svoj pad objašnjava groznim stričekom EPSOm. Njenim riječima, to je nemoguće proći. Sigurna sam i da za AD ima puno takvih kandidata.
Murkes is offline  
Old 24.01.2013., 11:53   #7280
Quote:
Murkes kaže: Pogledaj post
Njenim riječima, to je nemoguće proći. Sigurna sam i da za AD ima puno takvih kandidata.
Nedavno sam sreo na nekoj poslovnoj edukaciji lika koji je počeo pričati nešto kao: "E jesi čuo ti za onaj EPSO, e, koji su to luđaci, totalno neke nebuloze traže na testu, ja sam bio, to je bilo skroz nejasno i nerješivo." Ja sam promrmljao da sam i ja išao na to i totalno zeznuo test i da sam imao samo 64 boda i po prvi put sam vidio nekog kome "oči ispadnu".
Dok, ovdje tih 64 boda i nije nekaj za hvaliti se, tak da ima nade .
__________________
..kad imam vremena..
kimikaza is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:02.