Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2010., 15:22   #201
ZAŠTO MUŠKARCI VARAJU ŽENE - NJIHOV ODGOVOR

NEVJERA I MUŠKA OBRANA (ŠTO SU REKLI BRAČNOM SAVJETNIKU)

48% MUŠKARACA PREVARILO JE ŽENU PRVENSTVENO RADI EMOTIVNE UDALJENOSTI

Ako možemo vjerovati ispitanicima gospodina Neumana, čini se da pada u vodu mit o tome da muškarci varaju žene ponajviše zbog seksa. "Danas se smatra da je muškarcu za sreću važno samo da je zadovoljan sa svojim seksualnim životom" – kaže Neuman – "ali muškarce vode i osjećaji. Oni žele osjetiti da ih njihove žene cijene, i da uvide koliko se jako muškarci trude da se pobrinu za svoju obitelj na pravi način".

Problem leži u tome što muškarci manje govore o svojim osjećajima, i zato ženi može promaknuti ako se on osjeća nevoljen. "Većina muškaraca smatra nemuževnim ako tu i tamo traže da ih netko potapše po ramenu, i zato šute čak i ako osjećaju da ih okolina ili obitelj ne voli ili ne cijeni dovoljno".

66% MUŠKARACA OSJEĆA GRIŽNJU SAVJESTI NAKON ŠTO PREVARE ŽENU

Ovo implicira jednu vrlo nezgodnu stvar: izgleda da žene ne varaju samo nezreli glupani. Dapače, većina muškaraca koji su bili nevjerni kažu da nikad prije nisu ni sanjali o prevari, a kad su već prevarili ženu skoro svi su zbog toga požalili.

Ovo je vrlo lijepo i plemenito. Doduše, žene bi više cijenile kada bi ta moralnost bila dovoljna da ih spriječi da se uopće upuštaju u prevaru – ali čini se da neki muškarci imaju savjest koja se budi s malom vremenskom odgodom.

77% NEVJERNIH MUŠKARACA IMA PRIJATELJE KOJI TAKOĐER VARAJU SVOJE ŽENE

Ovo je već zanimljivo! Izgleda da druženje s prijateljima koji se hvale svojim ljubavnim uspjesima "sa strane" potiče muškarce da prevaru počnu doživljavati kao nešto prihvatljivo i zapravo normalno.

Gospodin Neuman to objašnjava ovako: "Muškarčeva podsvijest govori mu da prevara nije tako strašna kad se u nju upušta i njegov dobar prijatelj, koji je inače sam po sebi sasvim dobar dečko."

Naravno, ne možete svojem mužu zabraniti da se druži sa svakim prijateljem za kojeg sumnjate da možda vara ženu, ali možete tražiti od njega da ta druženja ograniče na mjesta i situacije koje su manje škakljive i poticajne u negativnom smislu. Neka njih dvojica idu na utakmice ili se nalaze po danu, umjesto da izlaze navečer i posjećuju kafiće ili plesne klubove.

Možete pametno isplesti i drugačiju strategiju: inzistirajte na druženju s parovima koji su u sretnim i stabilnim brakovima, i pokušajte ga nagovoriti da više vremena provodi s muškarcima za koje ste sigurni da ne varaju svoje žene.
jesenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 15:34   #202
Većina prvih nevjera spada u grupu "slučajnih prevara". To su one afere koje se "jednostavno dogode", potpuno neplanirano i možda čak u suprotnosti s našim razmišljanjima ili moralnim uvjerenjima. Takvim prevarama ne prethodi dugačak uvod ili romantična priča. Jednostavno se pojavi prilika, i prevara se "dogodi"...



Slučajna prevara - što je to?

Slučajne prevare su situacije u kojima netko postane nevjeran jer se napio, ili ga je ponijela atmosfera, ili je imao stvarno loš dan. Ovakve se stvari mogu dogoditi svima (gotovo svima, bilo bi točnije reći), iako je činjenica da su neki ljudi skloniji tome da se nađu u potencijalno škakljivim situacijama... I onda da podlegnu iskušenju.

Mnogo je mladih ljudi (osobito muškaraca) prevarilo svojeg partnera samo zato što su se htjeli uklopiti u okolinu sklonu "šaranju".

Izlazak s prijateljima i nevjera

Jedan takav primjer je zajednički izlazak s prijateljem koji je doduše oženjen, ali ne dopušta da mu taj brak kvari zabavu. On se ne opterećuje s činjenicom da ga kod kuće čeka žena, nego bez mnogo razmišljanja zavodi prvu djevojku koju spazi tijekom večeri.

A s obzirom da ona nije došla sama, što ima prirodnije od toga da vi zabavljate njezinu prijateljicu i tako svojem prijatelju olakšate posao? On vas usput nagovara da i vi uzmete dio kolača: "pa zašto se ne bi i ti malo zabavio kad smo već ovdje, tko će ikada saznati za to"?


Zvuči poznato, zar ne?


Slučajna prevara na službenom putu

A ne mora to uvijek ni biti prijatelj: može biti šef s kojim ste otišli na službeni put (i koji bi se malo zabavio u trenucima dok je daleko od kuće, a od vas se očekuje da mu radite društvo i kopirate ga), ili se jednostavno radi o nečijem rođendanu na kojem ste previše popili i potpuno izgubili kontrolu nad svojim postupcima. 

U ovakve situacije mogu zalutati i muškarci i žene, ali za neke je ljude vjerojatnije da će se naći u njima. Prije svega to su oni skloniji malo više potegnuti iz čašice, onda oni koji često putuju zbog posla, oni koje njihovi partneri uopće ne ispituju o tome gdje su i kako proveli dan, oni koji se ne zamaraju moralnom stranom prevare i oni koji se kreću u društvu u kojem su svi skloni takvom ponašanju. 

Ponavljam, u ovakvim se situacijama mogu naći i žene, ali ruku na srce, ovakve su prevare ipak češće kod muškarca. Puno češće. 



Nakon slučajne prevare

Ovisno o vašem karakteru i cijeloj situaciji, nakon što se dogodi ovakva prevara, pred vama stoji nekoliko mogućih izbora:



1. da shvatite da ste napravili veliku glupost, da priznate partneru/partnerici ili odlučite šutjeti. Ali kako god bilo, da odlučite da ćete ubuduće biti puno pažljiviji i pametniji! 



2. da zaključite da uopće niste vi krivi, nego svu krivicu prebacite na partnera/partnericu (jer su vas oni praktički "natjerali" na prevaru iz nekog razloga, ili su krivi zato što su vas pustili van s prijateljima. A možda da uvjerite sami sebe da i vaš partner sigurno vara vas, pa ste imali pravo na osvetu?)



3. da pogledate oko sebe i shvatite da vas nije zgromila munja niti vam se bilo što drugo loše dogodilo, pa zato možete nastaviti ovako



4. ili da zaključite da je prevara samo znak da je vaš brak gotov, pa onda zatražite razvod i odete svaki na svoju stranu. Usput možda i uvjerite sebe da je osoba s kojom ste zalutali u krevet u stvari vaša ljubav života i počnete ulagati besmisleni napor u pokušaj da jednu avanturu pretvorite u početak kvalitetne veze s nekim koga zapravo ne poznajete. 

jesenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 15:53   #203
VARANJE RADI ROMANTIKE

Ovime završavamo s prikazom teksta dr Frank Pittmana, u kojem nam je približio mali dio svojeg bogatog iskustva s područja bračne terapije.

Svi vi zaigrani romantici se zasigurno nećete složiti sa mnom, ali tvrdim vam da je jedna od najluđih i najdestruktivnijih vrsta nevjera upravo ona koja počinje neobjašnjivim zaljubljivanjem u osobu s kojom su nam se u nekom trenutku ukrstili životni putovi.

Nebrojeno mnogo puta uvjeravali su me i muškarci i žene da je osoba s kojom su više-manje slučajno završili u krevetu u stvari idealna za njih, i da je upravo to onaj vitez ili princeza iz snova za kojima tragaju cijeli život.


Zaljubljenost nije ljubav

A onda kad bi ta privremena (i kratkotrajna) zaljubljenost prošla, otkrili bi da se ne radi o tome da im je iz vedra neba u život banuo netko strašno predivan i strašno poseban. Na žalost, radi se o manje romantičnoj činjenici da su upali u nekakvu krizu i na ovaj način su potražili najlakši izlaz.



Ako mi ne vjerujete, ako ste i dalje sigurni da je taj netko "sa strane" zaista tako predivan i idealan, zapitajte se ovo: nije li čudno da baš ta savršena osoba iz vaših snova hoda uokolo i usput spava s oženjenim muškarcima ili udanim ženama? Mislim da ćete i sami priznati da takva osoba nema osobito visoke moralne standarde, i da zacijelo nije tako savršena kakvom ju doživljavate...



Zar biste zaista s takvom osobom htjeli započeti novi život? Zar mislite da će se uz vas nekim čudom promijeniti i da neće varati i vas?

Zaljubljeni u pogrešnu osobu

Izgleda da su nam naš um i srce sposobni podvaliti svakakve smicalice, ne bi li nas uvjerili da smo napokon pronašli srodnu dušu. Tako nas tijelo možda tjera da se trgnemo iz letargije.



Baš je zato u takvim trenucima sve moguće: ako smo dovoljno očajni i željni promjene, možda ćemo se zaljubiti u najnemogućiju i zapravo najneprikladniju osobu. Uvjerit ćemo se da smo ludi za nekim tko je nekoliko desetljeća stariji ili mlađi, ili u nekog bolesno dominantnog ili subdominantnog, ili pak u nekoga tko ima još veće probleme od nas. Tek u takvoj, do ekstrema neobičnoj kombinaciji, pronaći ćemo dovoljno uzbuđenja i dovoljno jak poticaj da se trgnemo i vratimo davno zamrle osjećaje.



Gotovo da nije važno o kome se radi, uvijek ćemo se uvjeriti da smo upravo sada našli onog ili onu za kojima tragamo cijeli život.



Kad ostajemo u lošoj vezi

Problem leži u tome što nakon svakog pijanstva dolazi trenutak otrežnjenja, pa tako i ovakve veze nisu dugotrajne. Prije ili kasnije dolazi trenutak grubog buđenja, odnosno trenutak kad osobu pored sebe prestanemo doživljavati kao idealne ljubavnike iz romantičnih filmova. Kad napokon otvorimo oči, vidjet ćemo ih onakve kakvi stvarno jesu: ljudi od krvi i mesa, sa svim svojim vrlinama i manama... I što je najvažnije – kao potpuno neprikladne za nas.




Nakon svakog takvog buđenja osjećat ćemo se još malo više razočarani, još mrvicu više usamljeni i depresivni.



Ako si dozvolimo da prepoznamo te osjećaje, shvatit ćemo da smo pogriješili i da je vrijeme da ispravimo pogrešku. Na žalost, velika većina ljudi tvrdoglavo odbija prihvatiti mogućnost da su pogriješili i unatoč svemu ostaju uz takve partnere, sve više ovisni o njima.


jesenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 15:58   #204
Quote:
jesenija kaže: Pogledaj post
VARANJE RADI ROMANTIKE

Ovime završavamo s prikazom teksta dr Frank Pittmana, u kojem nam je približio mali dio svojeg bogatog iskustva s područja bračne terapije.

Svi vi zaigrani romantici se zasigurno nećete složiti sa mnom, ali tvrdim vam da je jedna od najluđih i najdestruktivnijih vrsta nevjera upravo ona koja počinje neobjašnjivim zaljubljivanjem u osobu s kojom su nam se u nekom trenutku ukrstili životni putovi.

Nebrojeno mnogo puta uvjeravali su me i muškarci i žene da je osoba s kojom su više-manje slučajno završili u krevetu u stvari idealna za njih, i da je upravo to onaj vitez ili princeza iz snova za kojima tragaju cijeli život.


Zaljubljenost nije ljubav

A onda kad bi ta privremena (i kratkotrajna) zaljubljenost prošla, otkrili bi da se ne radi o tome da im je iz vedra neba u život banuo netko strašno predivan i strašno poseban. Na žalost, radi se o manje romantičnoj činjenici da su upali u nekakvu krizu i na ovaj način su potražili najlakši izlaz.



Ako mi ne vjerujete, ako ste i dalje sigurni da je taj netko "sa strane" zaista tako predivan i idealan, zapitajte se ovo: nije li čudno da baš ta savršena osoba iz vaših snova hoda uokolo i usput spava s oženjenim muškarcima ili udanim ženama? Mislim da ćete i sami priznati da takva osoba nema osobito visoke moralne standarde, i da zacijelo nije tako savršena kakvom ju doživljavate...



Zar biste zaista s takvom osobom htjeli započeti novi život? Zar mislite da će se uz vas nekim čudom promijeniti i da neće varati i vas?

Zaljubljeni u pogrešnu osobu

Izgleda da su nam naš um i srce sposobni podvaliti svakakve smicalice, ne bi li nas uvjerili da smo napokon pronašli srodnu dušu. Tako nas tijelo možda tjera da se trgnemo iz letargije.



Baš je zato u takvim trenucima sve moguće: ako smo dovoljno očajni i željni promjene, možda ćemo se zaljubiti u najnemogućiju i zapravo najneprikladniju osobu. Uvjerit ćemo se da smo ludi za nekim tko je nekoliko desetljeća stariji ili mlađi, ili u nekog bolesno dominantnog ili subdominantnog, ili pak u nekoga tko ima još veće probleme od nas. Tek u takvoj, do ekstrema neobičnoj kombinaciji, pronaći ćemo dovoljno uzbuđenja i dovoljno jak poticaj da se trgnemo i vratimo davno zamrle osjećaje.



Gotovo da nije važno o kome se radi, uvijek ćemo se uvjeriti da smo upravo sada našli onog ili onu za kojima tragamo cijeli život.



Kad ostajemo u lošoj vezi

Problem leži u tome što nakon svakog pijanstva dolazi trenutak otrežnjenja, pa tako i ovakve veze nisu dugotrajne. Prije ili kasnije dolazi trenutak grubog buđenja, odnosno trenutak kad osobu pored sebe prestanemo doživljavati kao idealne ljubavnike iz romantičnih filmova. Kad napokon otvorimo oči, vidjet ćemo ih onakve kakvi stvarno jesu: ljudi od krvi i mesa, sa svim svojim vrlinama i manama... I što je najvažnije – kao potpuno neprikladne za nas.




Nakon svakog takvog buđenja osjećat ćemo se još malo više razočarani, još mrvicu više usamljeni i depresivni.



Ako si dozvolimo da prepoznamo te osjećaje, shvatit ćemo da smo pogriješili i da je vrijeme da ispravimo pogrešku. Na žalost, velika većina ljudi tvrdoglavo odbija prihvatiti mogućnost da su pogriješili i unatoč svemu ostaju uz takve partnere, sve više ovisni o njima.


joj šta napravi jeso ,cijela disertacija,moram to isprintati
ali zaboravila si istraživanje zašto zene varaju
danijel1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 16:36   #205
Quote:
mama jeja kaže: Pogledaj post
trokutičala sam te

bude



A mogla si pričekati još koju minuticu

Možda bi pročitale još koji "biser"
Rosaly45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 17:22   #206
Quote:
Rosaly45 kaže: Pogledaj post


A mogla si pričekati još koju minuticu

Možda bi pročitale još koji "biser"
mogla je stvrno pustiti još koji minut da čujemo krđana sa brda još koji
biser.

Lovranka je dobila ban pa nema potrebe da se dalje time bavite

Zadnje uređivanje Tupelo : 21.03.2010. at 17:37.
danijel1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 17:57   #207
Lovranka je dobila ban a vi dalje ostaste jadne, frustirane babe koje više nitko ne doživljava.Samo nastavite ovdje kukati i pisati eseje, to vam je jedina utjeha u životu.Pardon!To i hrana!
jednojaja is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 21.03.2010., 18:09   #208
.......... Pa-pa

Sljedeći :klap:



Dosta.
Rosaly45 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 21.03.2010., 18:11   #209
Quote:
mama jeja kaže: Pogledaj post
to su tvoje emocije prema meni
ah što ću , kad si mi nekako pri srčeku

baš pisah Lovrenki post, pa je bio server eror....ne znam je li uopže sada potrebno odgovoriti joj
__________________
.
lana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 18:17   #210
Quote:
Rosaly45 kaže: Pogledaj post
.......... Pa-pa

Sljedeći :klap:



Dosta.
nemoj oružje
danijel1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 18:28   #211
Quote:
lana10 kaže: Pogledaj post
ah što ću , kad si mi nekako pri srčeku

baš pisah Lovrenki post, pa je bio server eror....ne znam je li uopže sada potrebno odgovoriti joj
nemoj ....
čemu ?

Sama potreba da netko, neovisno bila to osoba koja vara,il je prevarena il pak nema baš nikakve veze sa trokutom,ali sama ta potreba da osoba dođe na neku temu sa takvim riječima znači da u sebi ima nagomilanog bijesa koji na taj način izbija van ...
Zašto ljudi imaju potrebu vrijeđati druge ?
__________________
kad više neznaš kamo bi išao,sjeti se odakle si došao!
medenany is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 18:29   #212
Quote:
medenany kaže: Pogledaj post
Zašto ljudi imaju potrebu vrijeđati druge ?
jer su slabi
firefox3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 18:51   #213
Quote:
medenany kaže: Pogledaj post
nemoj ....
čemu ?

Sama potreba da netko, neovisno bila to osoba koja vara,il je prevarena il pak nema baš nikakve veze sa trokutom,ali sama ta potreba da osoba dođe na neku temu sa takvim riječima znači da u sebi ima nagomilanog bijesa koji na taj način izbija van ...
Zašto ljudi imaju potrebu vrijeđati druge ?
zato jer su
jadni,
ljuti,
izgubljeni,
povrijeđeni,
isfrustrirani,
i žele pažnju.

Ljudi koji su navili jedino agresijom privući pažnju, očito u djetinjstvi i ranoj mladosti izolirani i ismijavani, neugledni, željni pažnje i ljubavi.
Na ovaj način misle da kontroliraju situaciju i da upravljaju s njom.

Da u pravu osobe koje trebaju pažnju i razgovor, ali ako te boli zub, ne ideš ginekologu, tako i ovo

dobro i ti si mi u srčeku i kalja, kalja mi je nekako jako, jako.....fali mi...
__________________
.
lana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 19:36   #214
Hmmmm, Kaj je sve lupilo sunčeko

Ajde malo guze u hladnu vodu
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 20:38   #215
ma meni lovranka smrdi na Crodru.
__________________
Dok se ne pomiriš s tim da radiš loše jer si loš, a ne zato što to loše što radiš nije loše, pisat ćeš ovakve baljezgarije, lažno zadovoljan sobom.
"dragi krmak" is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 20:44   #216
Quote:
"dragi krmak" kaže: Pogledaj post
ma meni lovranka smrdi na Crodru.
Eh, mogla nas je malo prosvijetliti....

Mozda smo mogli nocas zaspati malo pametniji

Al' ne bi vremena
__________________
Na klizavom terenu, pazim na svaki korak....
bossnasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 20:56   #217
dobro vece najdrazi mojipa kako ste mi???
ivana.... is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 21:09   #218
Quote:
Rosaly45 kaže: Pogledaj post
Kaj već rastava ...Zbog čega....Čekaj malo... Kaj je priznal prevaru..voli ljupku, tak da ne želi ni pokušat ostaviti ju, zbog tebe i djeteta...brate mili, taj je brz...piši!...kaj je rekel...jel si ti predložila rastavu a on se složil, ili obrnuto...
nije to vec rastava vec TEK sad rastava.ovaj nas brak je funkcionirao dok je on bio taj koji naredjuje a ja ta koja slusa.to se promjenilo kad sam ja saznala za prvu prevaru,tada sam prestala biti poslusna i malo po malo se pocela vracati u zivot...prije dvije god,ja nisam smjela otici u trgovinu a da njega ne trazim dopustenje.sve normalne stvari meni su bile zabranjene,ali otimam se...ja sam to sve dopustala jer nisam znala kamo bi pobjegla sa malim djetetom...bilo je tu svega...
ivana.... is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 21:48   #219
dragi moji, šta oće ovi bananarirani padobranci?

e jesu prevareni samo nemaju muda oliti nešt drugovačije da to i priznaju pa se dođu ovdje ispuhat.

živjele takve banirane cvećkice



neko nema pametnija posla pa se klonira u nekolko primjeraka
robotina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 07:37   #220
bro jutro...
mama jeja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.