Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2010., 11:44   #1
Može li se on promijeniti?

Jos nisam ni pocela pisati, a vec vidim da ce ovo biti jako tesko za objasniti, pa se nadam da cete imati volje procitati ovu bajku i rec mi sto mislite..
Eto, sinoc smo nakon 2 godine veze prekinuli...


Razlog je to sto su se stvari medu nama pocele komplicirati, i meni se on poceo pomalo mijenjati, znala sam cesto razmisljati o tome da je na pocetku veze sve bilo divno, a sad...
Ugl, svi planovi koje smo radili su na neki nacin propali, od raznoraznih izleta, mora, pa sve do onih "normalnih" susreta koji bi bili pomaknuti par sati zbog tih nekih razloga..

~~
I tako, mic po mic, pukla ja, pukao on, pukla veza..Sinoc smo pricali i priznao mi je da je zadnjih par mjeseci poceo piti. "ne onako da sam mrtav, nego samo da malo zazujim-i to 5 puta na tjedan-i znam da me to pice okrenulo" !!! Ja nisam ni slutila da je razvio takav problem, odn takav nacin rjesavanja problema!!
On dugo nije imao posao, pa ga je nasao- pa su ga na poslu maltretirali (do te mjere da nije mogao spavati po noci-to mi je isto sinoc priznao) pa je ostao bez njega, pa nije imao par mjeseci sto raditi, starci su ga doma maltretirali, ubijalo ga je to sve skupa-pa je poceo piti..

~promijenio se~
U svemu tome on je tako svjestan da se promijenio, bas mi na onako zreli, ozbiljan, pametan nacin kaze da vidi to, da je poceo piti, psovati, da sve one stvari do kojih je prije drzao, da vise do toga ne drzi, da je postao osoba za koju je rekao da nikad ne zeli biti...I da to vide i njegovi roditelji, prijatelji..

~je li moguce da mi se vrati onaj pravi on?~
Rekao je da ce dat sve od sebe da se vrati na staro, da opet nade onog starog decka u kojeg sam se ja zaljubila... Jel to moguce? Sto mislite?

Jel trebam ja biti uz njega u svemu tome? Mogu li mu uopce pomoci?

Rekao je da je sutio o svemu tome jer me nije htio izgubiti..

I dalje govori bit ce bolje, sjest ce stvari na svoje mjesto za 2,3 tjedna..Sad je poceo raditi, valjda ce mu se starci skinuti s vrata, imat ce svoje novce...Nekako dolazi bolje razdoblje za njega..

U svemu ovome ja vise ne osjecam ljutnju koju sam prije osjecala, nego zelju da mu stvari krenu, da mu se zivot sredi, da bude sretan, da se vrati na staro...
__________________
---ALBUM---
sorella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 11:52   #2
Quote:
sorella kaže: Pogledaj post
On dugo nije imao posao, pa ga je nasao- pa su ga na poslu maltretirali (do te mjere da nije mogao spavati po noci-to mi je isto sinoc priznao) pa je ostao bez njega, pa nije imao par mjeseci sto raditi, starci su ga doma maltretirali, ubijalo ga je to sve skupa-pa je poceo piti..

~promijenio se~
U svemu tome on je tako svjestan da se promijenio, bas mi na onako zreli, ozbiljan, pametan nacin kaze da vidi to, da je poceo piti, psovati, da sve one stvari do kojih je prije drzao, da vise do toga ne drzi, da je postao osoba za koju je rekao da nikad ne zeli biti...I da to vide i njegovi roditelji, prijatelji..
Veoma nezreo pristup problemu. Mislim alkohol ne riješava ništa, ali doći će dečko na svoje. Ovo je faza u razvoju i jedno iskustvo.

Ako pitaš hoće li on ikada biti onaj stari, odgovor je neće.
Hoće li biti onaj stari prema tebi, ne znam. Možda, ali to što ste prekinuli baš i ne ohrabruje.

Mislim da će priča završiti na sljedeći način. Vas dvoje ste završili svoju priču, a dečko će, kada prođe sve to, shvatiti da je život jedna posve druga kategorija od one koju je zamišljao.

Uglavnom preživjet će i biti ok, samo neka ne pije previše.
morote is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 11:59   #3
Kaj se pomoci njemu tice i toga da budes uz njega vidi sama vidi sama kako se osjecas sa time , poceo je pit boze moj kod od muskih u jednoj fazi zivota to nije ucinio bitno je da shvati da to nevalja i okani se toga tak da to nist strasno nije a to kaj je postao druga osoba ok neke stvari ce vjerovatno skorigirati a bit u potpunosti onaj stari tesko to je jako tesko ...Kao sto si i sama rekla daj vremena da se stvari slegnu a tu ces i sama onda vidjet kolko cete se cut u tom vremenu i kakvi ce razgovori bit i dal cete se uopce cut ....
 
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:05   #4
Quote:
morote kaže: Pogledaj post
Mislim da će priča završiti na sljedeći način. Vas dvoje ste završili svoju priču, a dečko će, kada prođe sve to, shvatiti da je život jedna posve druga kategorija od one koju je zamišljao.
Cini mi se da kad kazes to mislis da je on zamisljao da je zivot lagan, ili nesto u tom smislu, ali nije bas tako.
Opcenito mu se dosta stvari nije poklopilo onako kako bi trebalo, sve je ispalo daleko od toga da ima neki lagodan zivot i zivot u oblacima di ne vidi kako je stvarnost teska... Ali gura on sve to polako, nada se boljoj situaciji...
Ono sto zelim reci je da je dosta prizeman,realan, ne nada se nemogucem.
__________________
---ALBUM---
sorella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:09   #5
Quote:
sorella kaže: Pogledaj post

Rekao je da je sutio o svemu tome jer me nije htio izgubiti..
Ovo je glupost. Pa baš zbog negovorenja stvari se ljudi izgube. Netko taji i mijenja se, drugi zuje i čekaju i gledaju kako se sve polako raspada.
Ja ne razumijem logiku toga da se nespominjanjem problema pokušava jedan drugi problem riješiti. To tako ne ide.

A što se tiče njega, on se vjerojatno nikada neće vratiti na staro. Svaka promjena je jedan veliki otklon od starog. Nova iskustva i nove oklonosti tjeraju ljude da se mijenjaju, a loša iskustva i da nazaduju.

Hoćeš li mu pomoći ili ne, to je na tebi, ali moraš znati da je za pomoć potrebno dvoje. Ako on ne pokazuje suradnju, tvojoj pomoći tamo nije mjesto. I imaj na umu da je on pobjegao i da si ne jedeš živce zbog toga. Pazi ti na sebe jer ni tebi to sve nije dobro došlo.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:10   #6
Quote:
sorella kaže: Pogledaj post
~je li moguce da mi se vrati onaj pravi on?~
Rekao je da ce dat sve od sebe da se vrati na staro, da opet nade onog starog decka u kojeg sam se ja zaljubila... Jel to moguce? Sto mislite?
možda je ovo sada PRAVI ON.. kad splasne početna zaljubljenost/zaluđenost i kad prođe neko vrijeme, onda gledaš osobu u realnom svjetlu. i možda je ovo pravi on, dok je prijašnja verzija njega bila dijelom tvoja mašta a dijelom njegova zaluđenost prema tebi pa je onda i on sam bio malo drukčiji...

i ja sam se to pitala dugo vremena.. spoznala sam da nije moguće..

a šta se tiče toga hoćeš li mu pomagati, to je tvoj odabir..
sve da se on i nekako 'poboljša', pitanje je bi li i u budućnosti pribjegavao čašici kao rješenju problema..
želiš li takvu osobu kraj sebe..
čim on ima potrebu za alkoholom, znači da je slab karakter..
osobno ne bi mogla gradit nešto s osobom koja ima problema s alkoholom..
jednostavno mu ne bi vjerovala da se to neće ponavljati u budućnosti..
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:13   #7
Quote:
tiksa123 kaže: Pogledaj post
Kaj se pomoci njemu tice i toga da budes uz njega vidi sama vidi sama kako se osjecas sa time , poceo je pit boze moj kod od muskih u jednoj fazi zivota to nije ucinio bitno je da shvati da to nevalja i okani se toga tak da to nist strasno nije a to kaj je postao druga osoba ok neke stvari ce vjerovatno skorigirati a bit u potpunosti onaj stari tesko to je jako tesko ...Kao sto si i sama rekla daj vremena da se stvari slegnu a tu ces i sama onda vidjet kolko cete se cut u tom vremenu i kakvi ce razgovori bit i dal cete se uopce cut ....
Od cijele zbrke sam zaboravila mozda detaljnije rec sto mislim pod tim da se promijeni:
samo da zivne malo, da mu krene malo, da ga puti neko lose raspolozenje, brige..i sad trenutno on ima smisla za humor i te sitnice koje sam zavoljela prvog dana, ali globalno receno, kao da ima kamen na srcu koji netko nekako treba maknuti...
I sama sam nekad tak u bedu i znam da treba vremena, znam kakav je to osjecaj nadati se jednog dana cu bit ok, jednog dana cu lec u krevet navecer i nista me nece muciti..
Samo sto ne znam sto to moze njega toliko muciti da to traje mjesecima, odn jel to ovo sto mi je rekao (posao, obitelj..) ili tu ima jos nesto...?
__________________
---ALBUM---
sorella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:17   #8
Quote:
sorella kaže: Pogledaj post
Od cijele zbrke sam zaboravila mozda detaljnije rec sto mislim pod tim da se promijeni:
samo da zivne malo, da mu krene malo, da ga puti neko lose raspolozenje, brige..i sad trenutno on ima smisla za humor i te sitnice koje sam zavoljela prvog dana, ali globalno receno, kao da ima kamen na srcu koji netko nekako treba maknuti...
I sama sam nekad tak u bedu i znam da treba vremena, znam kakav je to osjecaj nadati se jednog dana cu bit ok, jednog dana cu lec u krevet navecer i nista me nece muciti..
Samo sto ne znam sto to moze njega toliko muciti da to traje mjesecima, odn jel to ovo sto mi je rekao (posao, obitelj..) ili tu ima jos nesto...?
A gle od svega kaj si napisala da mu se dogodilo mozda ga je i nek lagana depra pocela prat mucit raznorazni ne veliki al opet dovoljni psihicki problemi da te shebu ....
 
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:25   #9
Quote:
meadow kaže: Pogledaj post
a šta se tiče toga hoćeš li mu pomagati, to je tvoj odabir..
sve da se on i nekako 'poboljša', pitanje je bi li i u budućnosti pribjegavao čašici kao rješenju problema..
želiš li takvu osobu kraj sebe..
čim on ima potrebu za alkoholom, znači da je slab karakter..
osobno ne bi mogla gradit nešto s osobom koja ima problema s alkoholom..
jednostavno mu ne bi vjerovala da se to neće ponavljati u budućnosti..
Da, to pitanje je i meni negdje u glavi, ali jos nije doslo na dnevni red..
Ali valjda nesto i znaci to sto je barem uvidio da to s alkoholom nije dobro?
Valjda je i to neki pocetak promjene neke...

Ali, da, ne bih ni ja mogla graditi nesto s nekim tko ima problem, samo sto... ne znam jel to je problem- dugorocni mislim.
Pa realno, kao sto je i tiksa123 rekla koji decko nekad ne dode u tu fazu? jesam u pravu?ne znam...vecina decki koje ja znam to potvrduju...
__________________
---ALBUM---
sorella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:26   #10
Trebalo bi te brinuti to što on nije imao dovoljno povjerenja u tebe da ti kaže koliki ozbiljan problem ima i da je zaglavio u alkoholu.
Malo razmisli o tome.

Očito je osjećao da imaš prevelika očekivanja od njega i pokušavao je biti ono što ti želiš da on bude.

I ja mislim da je ovo sada pravi On.

Otvoreno razgovarajte sada, nemoj ga kritizirati, upoznajte se ponovo.

Za sada ostani uz njega i pomozi mu kao prijateljica a nakon nekog vremena ćeš sama vidjeti želiš li opet nešto više s njim.

Sretno
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:28   #11
Quote:
sorella kaže: Pogledaj post
Cini mi se da kad kazes to mislis da je on zamisljao da je zivot lagan, ili nesto u tom smislu, ali nije bas tako.
Opcenito mu se dosta stvari nije poklopilo onako kako bi trebalo, sve je ispalo daleko od toga da ima neki lagodan zivot i zivot u oblacima di ne vidi kako je stvarnost teska... Ali gura on sve to polako, nada se boljoj situaciji...
Ono sto zelim reci je da je dosta prizeman,realan, ne nada se nemogucem.
Ja imam dojam da ste vi jako mladi. I ti i on. I mladi ljudi često misle da će život biti ovakav ili onakav, ali ipadne nešto sasvim deseto. Nije bitno što je zamišljao. Lagodno, teško, ovakvo onakvo. Nije bitno, ali da će se pokazati kao bitno drugačije, hoće.

Quote:
meadow kaže: Pogledaj post
sve da se on i nekako 'poboljša', pitanje je bi li i u budućnosti pribjegavao čašici kao rješenju problema..
želiš li takvu osobu kraj sebe..
čim on ima potrebu za alkoholom, znači da je slab karakter..
Ne slažem se. Mislim da je dečko samo mlad i puno mladih prođe kroz tu fazu. Autorica sama kaže da on to vidi i da mu se ne sviđa. Znači nije da on automatski ima problema s alkoholom, već je izgubljen i ne za što da radi. Čitaj nezreo je, nema iskustva.

Znači dečko kao i autorica su mladi i imaju klasične probleme. Pitanje je samo koliko će to trajati i kako će se oni nositi s tim. Budući da su već prekinuli, nije im svjetlo kao paru, ali imaju mogućnost da individualno kroz izazov i probleme, narastu kao ljudi i da malo bolje upoznaju sebe kroz sve što im se događa.
morote is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:32   #12
Quote:
GothicA kaže: Pogledaj post
Ovo je glupost. Pa baš zbog negovorenja stvari se ljudi izgube. Netko taji i mijenja se, drugi zuje i čekaju i gledaju kako se sve polako raspada.
Ja ne razumijem logiku toga da se nespominjanjem problema pokušava jedan drugi problem riješiti. To tako ne ide.


A što se tiče njega, on se vjerojatno nikada neće vratiti na staro. Svaka promjena je jedan veliki otklon od starog. Nova iskustva i nove oklonosti tjeraju ljude da se mijenjaju, a loša iskustva i da nazaduju.

Hoćeš li mu pomoći ili ne, to je na tebi, ali moraš znati da je za pomoć potrebno dvoje. Ako on ne pokazuje suradnju, tvojoj pomoći tamo nije mjesto. I imaj na umu da je on pobjegao i da si ne jedeš živce zbog toga. Pazi ti na sebe jer ni tebi to sve nije dobro došlo.
Slazem se, ali, jel to muski mozak taj koji na to ne gleda kao mi, ili tu ima nesto dublje, neki pravi razlog zasto je sutio...?

Sto se suradnje tice, pokazao je vec u nekim predrazgovorima zelju za suradnjom i za tim da ostanemo skupa u tome...Ali to je sve bilo prije ovog priznanja o alkoholu, tada se i meni sve preokrenulo u glavi, pa nisam ni stigla "vratit nas u vezu" nego je ostalo na ovome...


Ma, on je opcenito stvarno dobar decko...zelim mu pomoci, ali ne znam kako, bilo mi uzasno zao da se unisti sa svim tim sranjima oko njega..
__________________
---ALBUM---
sorella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:38   #13
Prije svega, nek' mu je sa srećom da se sredi, alkohol nikad nikome nije ništa dobroga donio. Ali to mora napraviti radi sebe samoga, ne radi tebe, roditelja i sl. Samo radi sebe.

Quote:
sorella kaže: Pogledaj post
I dalje govori bit ce bolje, sjest ce stvari na svoje mjesto za 2,3 tjedna..Sad je poceo raditi, valjda ce mu se starci skinuti s vrata, imat ce svoje novce...Nekako dolazi bolje razdoblje za njega..
Mislim da je malo podcijenio cijelu priču. Ili je pak pretjerao u ranijem opisu. 2-3 tjedna da se isprave mjeseci ili godine - nemoguće. Samo ostaviti naviku da si smiriš živce alkoholom i da se opustiš je mnogo, mnogo duži i mukotrpniji proces. U kojem će mu trebati ogromna količina samodiscipline i volje. I uvijek ostaje pitanje što ako se opet dogodi neka glupost, a obično se takve stvari događaju (posebno danas u vezi posla). Opet čašica ili?

Trebaš li biti uz njega ili ne nemam pojma. To ćeš morati sama odlučiti. Ali se slažem sa rečenim malo iznad da nije za zanemariti da nije imao dovoljno povjerenja u tebe da kaže da ima problema. S druge strane, ako je popio 5 puta tjedno, kako to nisi primijetila? Viđete se samo vikendom ili
Ja na svom dragom primjetim kad mu glas promijeni boju i odmah pitam što je. Ili kad počne loše spavati. Ili kad se ne smije kao inače ...
__________________
26.4.2011. stigao mali zmaj
hopeless_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:41   #14
Quote:
morote kaže: Pogledaj post
Ja imam dojam da ste vi jako mladi. I ti i on. I mladi ljudi često misle da će život biti ovakav ili onakav, ali ipadne nešto sasvim deseto. Nije bitno što je zamišljao. Lagodno, teško, ovakvo onakvo. 2.Nije bitno, ali da će se pokazati kao bitno drugačije, hoće.

Znači dečko kao i autorica su mladi i imaju klasične probleme. Pitanje je samo koliko će to trajati i kako će se oni nositi s tim. 3.Budući da su već prekinuli, nije im svjetlo kao paru, ali imaju mogućnost da individualno kroz izazov i probleme, narastu kao ljudi i da malo bolje upoznaju sebe kroz sve što im se događa.
Da mladi smo, 20god.
Ali nije da mi vec sad planiramo brak, zivot ovakav ili onakav, on je u situaciji u kakavoj je, posao i brige oko njega su njegova sadasnjost. I mislim da sada treba birati kojim ce putem dalje..
2.A s ovim se generalno ne bih slozila, mislim da ne postoji neko pravilo po kojem ce ti zivot ispati drugaciji nego si zamisljao, mozda bas ispadne tocno onakav kakvog si htio.. To je sve kako bude, i ne bih se zamarala s time. Trenutno sam u godinama kad trebam dati sve od sebe da stvorim dobre temelje- tipa faks, ali dalje je sve kako ispadne..

3. Mislis da je tu sve gotovo ili da ima sanse da opet budemo skupa..?
__________________
---ALBUM---
sorella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:43   #15
Quote:
sorella kaže: Pogledaj post

3. Mislis da je tu sve gotovo ili da ima sanse da opet budemo skupa..?
Na to pitanje imas sama odgovor ako jos nemas sam ce ti doc netreba ti niko da ti govori ista vezano uz to pitanje i samo je pitanje dali ces moc prihvatit taj svoj odgovor il ces ga negirati i okretati kak tebi pase a ne zapravo kaka je on realan
 
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:49   #16
Quote:
hopeless_ri kaže: Pogledaj post
Mislim da je malo podcijenio cijelu priču. Ili je pak pretjerao u ranijem opisu. 2-3 tjedna da se isprave mjeseci ili godine - nemoguće. Samo ostaviti naviku da si smiriš živce alkoholom i da se opustiš je mnogo, mnogo duži i mukotrpniji proces. U kojem će mu trebati ogromna količina samodiscipline i volje. I uvijek ostaje pitanje što ako se opet dogodi neka glupost, a obično se takve stvari događaju (posebno danas u vezi posla). Opet čašica ili?

Trebaš li biti uz njega ili ne nemam pojma. To ćeš morati sama odlučiti. Ali se slažem sa rečenim malo iznad da nije za zanemariti da nije imao dovoljno povjerenja u tebe da kaže da ima problema. S druge strane, ako je popio 5 puta tjedno, kako to nisi primijetila? Viđete se samo vikendom ili
Ja na svom dragom primjetim kad mu glas promijeni boju i odmah pitam što je. Ili kad počne loše spavati. Ili kad se ne smije kao inače ...
Tih 2-3 tjedna se odnose na posao; jer osim sad novog stalnog posla radi sa ujakom u njegovom obrtu, i stalno mu mora biti na usluzi..A kroz 2-3 tjedna ce posao polako privoditi kraju pa vise nece raditi od 07.00-21.00 i samim time imati vise vremena...
Vecinom se i vidamo samo vikednom, ili najcesce vikedom, ne zivimo u istom gradu, nego 50km dalje..
Ali bez obzira na to pitam sama sebe kako nisam primijetila...

A taj problem s alkoholom traje od cca 5.mj, pa do 8., znaci ljeto..I bas mi je neki dan poslao por da je u zadnja 2 mj smanjio alkohol, al s obzirom da nisam imala pojma da ga je uopce povecao, nisam na to reagirala...
__________________
---ALBUM---
sorella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:50   #17
Quote:
morote kaže: Pogledaj post
Ne slažem se. Mislim da je dečko samo mlad i puno mladih prođe kroz tu fazu. Autorica sama kaže da on to vidi i da mu se ne sviđa. Znači nije da on automatski ima problema s alkoholom, već je izgubljen i ne za što da radi. Čitaj nezreo je, nema iskustva
shvaćam te, ali osobno, ipak ne bi mogla bit s takvom osobom.
nije to pitanje godina, već pitanje karaktera..
problemi s alkoholom su ozbiljna stvar..
otac od prijateljice je alkoholičar i to su prestrašne stvari šta oni proživljavaju..
a nije ni on počeo sa 55, već početkom 20-ih..
isto tako, problemi na poslu, životne nedoumice..
ne kažem da dečko od autorice nije nezreo i da zato ne pribjegava alkoholu, ali je činjenica da je PRIBJEGAO.
sve da prestane, pitanje je bi li opet, u nekom periodu života, počeo..
osobno mu to ne bi mogla vjerovati.. i uvijek bi se pitala, a da možda ne pije negdje sa strane.. jednostavno mu ne bi vjerovala..
znam curu koja je bila nakomanka.. baš ono, teški slučaj.. bila u komuni par puta.. promiskuitetna samo tako.. i to sve prije 20. rođendana.. danas je udana i ima dvoje djece.. ali njen suprug kaže da on ipak sumnja da se jednog dana ne bi navukla na drogu.. i da će uvijek sumnjati..
osobno ne bi voljela takvu vezu.. gdje se konstantno nečeg bojim..
nije poanta u njegovim godinama već u tome da je to očito njegov način rješavanja problema.. neki ljudi to ne bi radili ni sa 20 a ni sa 50.. neki bi radili sa 50 iako prije nikada nisu pili.. a neki su, kako ti kažeš, nezreli i ne znaju kako se nositi sa životom, pa počnu piti.. možda bi on i prestao s alkoholom.. samo je pitanje, u koju kategoriju on spada i želi li autorica provesti najbolje godine života čekajući da vidi hoće li se on promijenit ili ne.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:59   #18
Quote:
sorella kaže: Pogledaj post
3. Mislis da je tu sve gotovo ili da ima sanse da opet budemo skupa..?
Ukoliko želite biti skupa mislim da ne trebaš gubiti vrijeme. Svaki dan koji prođe, je dan dalje od vas dvoje.

To nije sve na tebi naravno, već i on tu treba ravnopravno sudjelovati.

Imam dojam kako misliš da to nije sve i da tu ima još nešto. Možda nekakva djevojka ili što već, ali to ćete već utvrditi. Pitaj ga ono što ti nije jasno i što te muči.
morote is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 13:05   #19
Quote:
morote kaže: Pogledaj post
Ukoliko želite biti skupa mislim da ne trebaš gubiti vrijeme. Svaki dan koji prođe, je dan dalje od vas dvoje.

To nije sve na tebi naravno, već i on tu treba ravnopravno sudjelovati.

Imam dojam kako misliš da to nije sve i da tu ima još nešto. Možda nekakva djevojka ili što već, ali to ćete već utvrditi. Pitaj ga ono što ti nije jasno i što te muči.
Da, pitat cu ga..
Ali u meni ostaje sumnja da mi nece rec kompletnu istinu...Povjerenje je naruseno u svakom slucaju...

Ne znam, sto vise razmisljam o tome, to sam vise izgubljena...
__________________
---ALBUM---
sorella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 13:23   #20
Quote:
sorella kaže: Pogledaj post
Slazem se, ali, jel to muski mozak taj koji na to ne gleda kao mi, ili tu ima nesto dublje, neki pravi razlog zasto je sutio...?

Sto se suradnje tice, pokazao je vec u nekim predrazgovorima zelju za suradnjom i za tim da ostanemo skupa u tome...Ali to je sve bilo prije ovog priznanja o alkoholu, tada se i meni sve preokrenulo u glavi, pa nisam ni stigla "vratit nas u vezu" nego je ostalo na ovome...


Ma, on je opcenito stvarno dobar decko...zelim mu pomoci, ali ne znam kako, bilo mi uzasno zao da se unisti sa svim tim sranjima oko njega..
Muški mozak definitivno gleda na stvari drukčije nego ženski. I da, jedna od karakteristika velikog broja muških mozgova je ta potreba za nerazgovaranjem o problemima, bilo zato što misle da to mogu sami riješiti, bilo zato što misle da ne smiju druge time zamarati ili jer se boje pokazati slabost.

Bio on dobar ili ne, u trenucima slabosti, ako ti nisi jaka, povući će te sa sobom. Ili će te odbiti pa ćeš biti shrvana. Jako dobro razmisli u kojoj je fazi vaš odnos sad.
Možeš mu ponuditi pomoć, no ukoliko se ne odazove, mislim da ne bi trebala forsirati.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:19.