Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2008., 14:10   #201
Quote:
dalmacija77 kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav
imam 30 godina i spremam se za Švedsku. Putujem kroz par tjedana. Želim raditi poslove gdje se da zaraditi i to najteže, znači fizički poslovi, građevina pa i čistaći ulica dok se ne snađem. Zanima me mogu li to naći jer nemam papire i nadam se da ću uspjeti. Ako ima netko s foruma tko mi može dati koristan savjet bio bih zahvalan ili možda da odemo na kavu kada stignem. Također neke adrese gdje ima Hrvata koji mi mogu pomoći na samom početku. Unaprijed zahvaljujem.
Bolje ne pokusavaj takve korake,,usparaj putne troskove sebi.
Prvo,,jako je tesko naci posao bez radne dozvole.Cistac ulica ne mozes biti bez znanja jezika niti vozacke dozvole niti bez legalnog statusa.
Ako te ulove u radu na crno deportirat ce te uz zabranu dolaska.
Stan ne mozes dobiti,,,jedino ako te netko prihvati u svoj ali takvih je malo jer se ljudi ne zele zezati niti time upadati u probleme.
Moj koristan savjet ti je da ne dolazis dok ne sredis svoj legalan dolazak.
Maranz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 14:19   #202
rješenje bi mogla biti ljetna sezona u Dalmaciji i upoznavanje sa švedskom državljankom,ako sklopiš brak dobivaš pravo ostanka.

samo moraš prvo znati pričati sa njom.

http://www.youtube.com/watch?v=LCSTF85EiQI
La Havre is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 20:38   #203
Dragi moji susjedi Svedjani,

da li netko od vas zna da li je moguce kupiti brazilski produkt Acaí u Svedskoj? U Danskoj se nazalost jos uvijek ne prodaje ovaj produkt.
Lucky Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 18:36   #204
Svedska - odlazak i rad u Svedskoj

Zanima me jel moguce otici u Svedsku i pronaci tamo posao sa SSS i zaraditi dovoljno novaca da se plati stan i hrana.

Kakva je situacija tamo sa poslom, jel se moze naci posao sa SSS bez velikih problema? Kolike su place? Kakve su cijene stanova? Hrane?

Zanimaju me informacije od ljudi koji znaju o tome i od ljudi koji su tamo?

Pisite sve sto znate...

Hvala...
tarzanzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 18:57   #205
Quote:
tarzanzg kaže: Pogledaj post
Zanima me jel moguce otici u Svedsku i pronaci tamo posao sa SSS i zaraditi dovoljno novaca da se plati stan i hrana.

Kakva je situacija tamo sa poslom, jel se moze naci posao sa SSS bez velikih problema? Kolike su place? Kakve su cijene stanova? Hrane?

Zanimaju me informacije od ljudi koji znaju o tome i od ljudi koji su tamo?

Pisite sve sto znate...

Hvala...
imas vise tema vec otvorenih o svedskoj..potrazi 'svedska zemlja snova'
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 23:51   #206
posao zavarivača u švedskoj

Čitam na internetu da je zanimanje zavarivač postalo jako traženo u Švedskoj. Radnu vizu navodno nije nikakav problem dobit. Samo me zanima dali ja, koji nemam nikakve rodbine u Švedskoj imam kakve šanse da apliciram negdje za posao? Trenutno radim u Istri kao zavarivač.
STRATOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 18:42   #207
asad

Dajte ljudi pisite jel se moze pronaci posao u Svedskoj i prezivjeti se od zaradenog, jel moguce nesto i usparati? Kakva je situacija sa poslom tamo, koliko se tesko zaposliti?

Imam rodbinu tamo i mogu otici na par mjeseci kod njih dok se ne snadem...

Citao sam onaj post "Svedska zemlja snova", al tamo ne pise nista pametno o zaposlenju, samo komentiraju o karakteru ljudi i prepiru se jel su im cure drolje ili ne

Zanima me koliko je tesko pronaci posao, iznajmiti stan i zivjeti u Svedskoj, koji su poslovi trazeni i koliko se zaraduje?

Kolike su im prosjecne place? Koliko kosta stanarina? Koliki su zivotni troskovi?

Jel se isplati ici tamo...

Ajde javite se tko je u Svedskoj? Kakav je zivot tamo?
tarzanzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 22:22   #208
Quote:
tarzanzg kaže: Pogledaj post
Dajte ljudi pisite jel se moze pronaci posao u Svedskoj i prezivjeti se od zaradenog, jel moguce nesto i usparati? Kakva je situacija sa poslom tamo, koliko se tesko zaposliti?

Imam rodbinu tamo i mogu otici na par mjeseci kod njih dok se ne snadem...

Citao sam onaj post "Svedska zemlja snova", al tamo ne pise nista pametno o zaposlenju, samo komentiraju o karakteru ljudi i prepiru se jel su im cure drolje ili ne

Zanima me koliko je tesko pronaci posao, iznajmiti stan i zivjeti u Svedskoj, koji su poslovi trazeni i koliko se zaraduje?

Kolike su im prosjecne place? Koliko kosta stanarina? Koliki su zivotni troskovi?

Jel se isplati ici tamo...

Ajde javite se tko je u Svedskoj? Kakav je zivot tamo?
I mene interesuje zivot u Skandinaviji, NO,DK, SWE, evo pogledaj link slicna tematika ( ima i cjirilichnih upisa ako znas citati) sigurno cje ti pomocji koliko toliko:

http://www6.serbiancafe.com/cir/disk...edskoj.html?32
Mrcho76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 21:00   #209
vala ti trazis odgovore ovde a kazes rodbina ti zivi u svedskoj....sta zar ta rodbina nezna odgovore na tvoja pitanja)
u svedskoj nije lako naci poso gde hoces...lakse ces naci u vecem gradu al ces tamo tesko naci stan,a i kad ga nadjes bice preterano skup jel ga moras iznajmiti iz druge ruke
ocas posla mozes naci stan u nekoj selendri a da ni nemoras biti prijavljen ako mu das za kiriju 3 meseca unapred..al ces tamo tesko naci neki poso
mada sad sa novom partijom na vlasti je i malo lakse za poso jel su znizili takse kad neko nekog zaposli
da bi naso poso na crno treba uglavnom poznavati nekog pa da te preporucu...redje uzimaju nekog totalno nepoznatog
normalna plata je otprilike 1300-1500e...ako si stranac i radis u piceriji bez nekog znanja jezika oko 1000e...ako imas stan i hranu od gazde onda oko 600e
da isplati se biti tamo ako steknes dozvolu da ostanes jel imas mnogo bonusa tu i tamo
vako na crno samo sezonski
isto ima dosta sezonskih poslova leti....dok zimi zaboravi
nemam pojma o variocima nista
stanovi su inkluzive grejanje,frizider i masine za ves u zajednickoj perionici...sto znaci imas i manji trosak za struju i troskove za masine i tako i veci standard
posto nisu uveli euro nije dosla toliko kriza koliko u zemlje koje su uvele euro
tako da idi bilo gde gde nije euro
ako uspes da se prijavis tamo imas automatski zdrastveno osiguranje radio neradio
pazi se sta im pricas jel te vataju za rec,neces videti dal te mrze i dal oce da te zajebu.....smeskace ti se i zabice ti noz u ledja na finjaka..budi lukav
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 21:14   #210
ah da ...ziveces ko u stakleniku...nista se nece desavati...sve ce biti mirno i tiho..ljudi ce te se plasiti..poceces da se opijas a mozda i drogiras od silne dosade ako ne provalis da su sume tvoji zivotni interes
ako to provalis..udarice te zelenilo u glavu pa ces furati bajsom po sumama,traziti pecurke,pecati ribe,loviti jelene,poceti skijati,mozda i kanu voziti rekama i jezerima i tako
poceces muvati i zenske koje ce te odma posto ih isilujes zaboraviti il poceti uvoditi neku emancipacijsku torturu u stilu mrss u cosak..ja idem da pravim karijeru a ti pocisti gajbu za to vreme...onda ces im zavaliti samarcinu pa ce te murjom iseliti u neku drugu sumu u kojoj su neke druge pecurke...ovog puta otrovne
da bi duze ziveo tamo moras da zavolis prirodu
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 22:24   #211
plaće tako male?
zadnji put kada sam bila tamo, prije tri godina bila je preskupo. s time se plaćama nemre živjeti pogotovo ak je kava pedesetak kuna.
kada je milić imao seriju idemo na sjever, rekao je da su im plaće oko 20 000 do 30 000 kuna prosječne!
__________________
C'est la vie mon ami!
California is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 20:25   #212
preskupo..neznam stvarno de si bila onda da ti je preskupo
i neznam sto ljudi misle da je svedska preskupa...idi u zemlje koje su uvele eure pa ces videti sta je preskupo
i taj milic... serija de ljudi mlate tolke pare ...prosecne..gde u nekoj bogataskoj okolini...ma daj nismo u diznilendu..osim ako nije mislio na bruto...a sta ti ostane posle takse u ruke je druga stvar
i de ti je sad pa kafa 50 kuna ili kruna nije mi sad jasno...mozda u stokholmu u nekom ekskluzivnom kaficu...vako oko 2-2,5e a na benzinskim pumpama 1e...u radnji 500g je 2e-3e
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 08:35   #213
Nadi sam/sama posao i dobices radnu dozvolu. Place su kao i svugdje u svijetu razlicite. Gore je lijepo napisano kolika je placa nize kvalifikovanih ili ako se radi na crno. zavarivaci, doktori, stomatolozi, veterinari zaraduju mnogo vise i lako nalaze posao. Naravno ne u centru St ili vecih gradova, ali ako ste spremni zivjeti izvjesno vrijeme u manjim mjestima to je ostvarivo.Mnoge struke moraju kompletirati svoje obrazovanje da bi mogli dobiti kvalifikovan posao, ali to je moguce uz posao.Kava ne kosta pedeset kruna ni u vrlo luksuznim restoranima. Hoce li i koliko , neko zaraditi, ustedjeti, zavisi od mnogo cega, a ne samo od prosjecne place. kako ce ko zivjeti zavisi od svakog pojedinca. Ne vjerujte onima koji zive godinama ( u nap. Svedskoj) a vama kazu kako je zivot grozan, odvratan. Oni su i dalje tamo!?
vodopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 08:39   #214
http://www.ams.se/
Ovo je stranica zavoda za zaposljavanje.
Sa engleskim se moza mnogo uciniti, ali svedski se mora nauciti, ako se misli raditi i zivjeti
vodopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 19:51   #215
Ja cu ti savjetovati samo jedno;
Ne isplati ti se zbog ekonomskih razloga seliti u Svedsku.Kad sredis stan,radnu dozvolu,naucis jezik,snades se malo,imat ces prihode koji su ti dovoljni da zivis od place do place,,stedis za godisnji odmor,pazis na svaku krunu.
To mozes isto i u svojoj domovini,,,zivotariti je ipak tamo ljepse.
Maranz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 21:23   #216
superpera bila sam u geteborgu i malmou.
u kafiću je tada bilo tolka cijena.
roba je koštala kao i kod nas, čak mi se činila i jeftinija.
haha sjećam se da su sladoledi kaj kod nas dobiješ za dvie kune (oni vodeni) gore bili 14, 15 kruna : S
__________________
C'est la vie mon ami!
California is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 12:25   #217
da se nizi zabunila i pila pivo.jel je to cena piva
neznam stvarno gde je kafa tolko..ja sam imo obicno i dorucak za te pare i to isto u malmu..
u pravu je Maranz sta ces tamo ako je samo ekonomski...meni se licno dopadao taj neki relaksiran zivot...ni neubijaju se tolko od rada...nemaju problem da stave do znanja da su neko i nesto...i priroda je super...sve ono sto bi negde drugde bilo luksuz tamo je nadohvat ruke
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 12:43   #218
Quote:
superpera kaže: Pogledaj post
da se nizi zabunila i pila pivo.jel je to cena piva
neznam stvarno gde je kafa tolko..ja sam imo obicno i dorucak za te pare i to isto u malmu..
u pravu je Maranz sta ces tamo ako je samo ekonomski...meni se licno dopadao taj neki relaksiran zivot...ni neubijaju se tolko od rada...nemaju problem da stave do znanja da su neko i nesto...i priroda je super...sve ono sto bi negde drugde bilo luksuz tamo je nadohvat ruke
Malo mi je nejasno sto smatras pod luxuzom?
Zivjeti us stanu sa WC-om ili topla voda?
Priroda?Ako usporedimo prirodne i klimatske ljepote Svedske i HR vjerojatno bi jedino samo sljepac dao prednost Svedskoj,,,da,,Svedska je idealna za neradnike i muljatore kojima se neda raditi pa zive na teret drzave,,ali ako zelis normalno raditi i zivjeti od svoje place kada podmiris racune i pristojno pojedes ne ostaje nista.
Maranz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 13:21   #219
nisam se bas dobro izjasnio..pod s luksuzom sam smatrao vise raditi neke druge stvari..

-da normalni ljudi tamo igraju golf bez neke skupe opreme
-da se bave s konjima
-da dosta mesta imaju svoju skijasku planinicu s zicarom
-da se mozes pecati bez mase ljudi okolo i bez ometanja
-da mozes staviti tvoj sator bilo gde ako nije previse blizu stambenih objekata jer je dozvoljeno a bez da te neko ometa i zove murju ko sto mi se desilo recimo u nemackoj
-da mozes uzeti kucu pored jezera za sitne pare il u sumi ako hoces
-da vecina ima te neke letnje kucice okolo naokolo
-da mozes piciti s motorom za sneg tamo vamo
-isto s nekim motorom s cetiri tocka po sumi
sve u svemu iskoristavanje prirode na neki lako dostupan i opusten nacin sta ja u dosta drugih zemalja nevidim i sto smatram da se to u drugim zemljama tretira ko luksuz..ila da je zabranjeno
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 13:47   #220
Quote:
superpera kaže: Pogledaj post
nisam se bas dobro izjasnio..pod s luksuzom sam smatrao vise raditi neke druge stvari..

-da normalni ljudi tamo igraju golf bez neke skupe opreme
-da se bave s konjima
-da dosta mesta imaju svoju skijasku planinicu s zicarom
-da se mozes pecati bez mase ljudi okolo i bez ometanja
-da mozes staviti tvoj sator bilo gde ako nije previse blizu stambenih objekata jer je dozvoljeno a bez da te neko ometa i zove murju ko sto mi se desilo recimo u nemackoj
-da mozes uzeti kucu pored jezera za sitne pare il u sumi ako hoces
-da vecina ima te neke letnje kucice okolo naokolo
-da mozes piciti s motorom za sneg tamo vamo
-isto s nekim motorom s cetiri tocka po sumi
sve u svemu iskoristavanje prirode na neki lako dostupan i opusten nacin sta ja u dosta drugih zemalja nevidim i sto smatram da se to u drugim zemljama tretira ko luksuz..ila da je zabranjeno
Vole se kladiti na konje
Golf igraju advokati,politicari,doktori i direktori
Ostatak aluxuznih aktivnosti vjerojatno nikome tko zeli doci ovdje nisu potrebne,,,niti mu padaju napamet!
Maranz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:39.