Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2007., 23:23   #81
Quote:
VucibatinA kaže: Pogledaj post
A cujem ne samo da ima americko (od velikog satana) drzavljanstvo, vec da dobije odmor u karibima na drzavni trosak....
ma pravi musliman; voli amerikance i Busha...ili samo meni nešto ne štima?

evo njegovi baš u Londonu neki dan pokušali održati par propagandnih akcija pod sponzorstvom mercedesa, no propalo. Svaki dan savezništo sve jače i jače
__________________
Geza: Tako kaže geza i geza kaže Istinu!
lesa is offline  
Received Warning
Old 11.07.2007., 00:25   #82
Quote:
majetici kaže: Pogledaj post
Kaze tip iz Begesa.Zemlja mu se raspada, a on pise preko neta
Ja sam izbjeglica i to ratna.Dva rodjaka su mi ubijena, zlata pokradeno, a kuca devastirana
Namjeravam da i tebi svinjac u Beogradu zapalim, a Srbiju pretvorim u odlagaliste otpada.Isto kao meni 1992
A znas sta je fazon.U ona doba, kada sam ja plakao.Bila je Srbija kraj Karinskog mora, danas nemas Srba u Hrvatskoj.Bilo je pola Sarajevo Srpsko, danas nista.Bio je grad susjedni do mene cetnicki, danas ih nema tamo
Bila je Crna Gora u Srbiji, danas je izvan nje
A od ove 2007, bit ce i Kosova izvan Srbije

Pa, cu ja tebi da se keve najebem uskoro.Kad vec nece Milos na Kosovo.Doci ce Alija u Beges da igra Rokoko, po sred Partizanog stadiona
Ja cu tebi u Sandzak doci.A ti mici svoje vlasku facu izvan Beograda.Pa, cemo vidjeti, sta je sta.A dosad tjesi se.Mislili ste da nas nema, a vi nestali iz Hrvatske i vecine Kosova.To vas ceka i u Begesu.
ma jednom sam tvom klonu već objasnio, no razumijem da si se pogubio
Boli me kurac što ćeš ti raditi po srbiji ili bilo gdje. Ja sam Hrvat u Hrvatskoj, svoj na svome, a ti, pobjeguljo, drkaj i fantiaziraj preko interneta koliko god hoćeš. Davno se zna da pas koji laje ne grize, jer ti, koji toliko laješ i mrziš sve oko sebe, si najjadniji kukavni crv koji postoji.
I ne prosipaj lažnu patetiku oko poginule rodbine, jer svakim svojim upisom slaviš smrt i nesreću drugih i zazivaš nove pokolje. Zato jer si, pobjeguljo, utekao kao zadnji crv i nisi iskusio što je rat značio, makar pišeš kao da si bio od Sarajeva do Cazinske krajine. Zato internet ratniče možeš ovakve bljuvotine pisati i svršavati nad njima, kao i prijedor spam maloljetna divizija. Zato ne spominji mrtve rođake jer im do gležnja nisi i ne vrijediš ništa.

Over and Out. Marš.
__________________
Geza: Tako kaže geza i geza kaže Istinu!
lesa is offline  
Received Infraction
Old 11.07.2007., 01:36   #83
Quote:
sikiramov kaže: Pogledaj post
srbadija je uglavnom provukla svoj koridor trakavicu kroz hrvatska sela. Gdje god
su naletili na muslimansko mjesto polomili su zube.
Hrvatska mjesta su padala ko kruske posto je fracek dogovrio sa zlobom da se ta
teritorija ustupi srbadiji kako bi mogli provlaciti granate, gorivo i lijekove za svoje
cete oko Knina.
Odzak je mjesto u koje je povratak bio skoro 100%. Orasje isto.
U odzaku su polovina novorodjenih muslimani trenutno.

Sa druge strane koridora su Doboj Istok, Gradacac, dijelovi Brckog gdje su stajali muslimani, Celic. Tu je srbadija polomila zube o cvrste neprobojne Bosanske bedeme. Da je kraj oko Dervente i Modrice bio malo vise naseljen balijama umjesto picama koje su se razbjezale, smrdija bi probila koridor al u vraziju mater i to 2 metra pod zemlju.
Legenda si
Sve je ziva istina sto si napisao.
H.k.G. is offline  
Old 11.07.2007., 01:48   #84
Quote:
mutlu kaže: Pogledaj post
Kome ti to pricas.Ljudi su navikli na svoje lazi.Pa u njih vjeruju.Paranoja vladi

Okrenimo se na sekund Posavinu.Nijedno, ama bas Nijedno, znaci 0 Bosnjackih sela u opcini Gradacac su Srbi uzeli.Uzeli su Srbi Vide i Novalice, ali su Bosnjaci vratili ta sela, i tjerali ih jos dalje ka Modrici.Zar su Bosnjaci mogli da uzmu Modricu, preko pustih Hrvatskih sela.Daj bolan.Pogledajmo koridor na prostoru Gradacca.Prolazi i sirio se koridor kroz sjever Gradacca Turic, Tramosnica, Rajevo sve Hrvatska sela, koja su pala bez ispaljenog metka.Srbi nikad nisu uzeli veliko Bosnjacko selo Mionicu sa 5500 Bosnjaka u Gradaccu, pa Vuckovce sa 2800 Bosnjaka, cak i minijaturna Bosnjacka sela, gdje je bilo nekoliko stotina Bosnjaka.Da su Hrvati toliko sposobni, kao sto nisu u pravom zivotu, a kamoli internetu, oni bi i danas drzali te 3 supice Posavine, a ako ne to, barem ta tri Hrvatska sela.

Posavina

Gradacac ne ide, Srbi uzeli 0 Bosnjackih naselja
Brcko tek Oktobra 1993, nakon 18 mjeseci napada Srba na Bosnjaka te regije, Srbi uzimaju Bosnjacko selo Brod oko 4 -5 km od Brckog od Bosnjaka

To je jedino selo koje su Bosnjaci izgubili Posavine.Zamisli imali su Hrvatske izdaje, Srbe u Hrvatskoj, Srbe u Srbiji a trebalo im da uzmu selo Brod cirka 1000 Bosnjaka prije rata za 18 mjeseci rata, u situaciji kada Bosnjaci nisu imali metka.I danas u Brodu Bosnjaci su 100% Nema Srba, nema ratne linije, i nije vise Bosnjak na 4 km od grada Brckog on je u gradu(Klanac, Rijeke, Suljagica Sokak, Brodusa, Stari Rasadnik, sve naselja sa 100% Bosnjackom vecinom
Naselje Rijeke je tek 1000 metara vazdusne linije od Rijeke Save i Hrvatske


Odzak naravno Bosnjaci cine vecinu.Pa, prosli put sve Hrvatske stranke se udruzile da uzmu vlast u opcini Odzak.Sto mi kaze, da Bosnjaci su mnogo vise od 25% , mozda cak i vise od 40% u toj opcini.
E ljudi mozete govorit i protiv muslimana i protiv bosnjaka i protiv koga hocete. Al Gradacac je grad heroja i taj grad srbi nisu mogli zauzet iako su svim silama pokusavali. Skoro 80 srpskih tenkova je unisteno na okolnim podrucjima Gradacca, bombardiranja svakodnevna, Crvene Beretke su tu mnogo krvi prolile a znate valjda da su to elitne srpske jedinice
Onda pokusaj osvajanja grada oklopnim vozom, i taj pokusaj je osujecen...
Ali sve ovo nebi bilo cudno ako se ne uzme u obzir cinjenica da je Gradacac u toku rata branio samo 1 tenk 55-ica ili je onaj stariji kako se zvao 33jka ili 35... nisam siguran.
Znaci nije bilo neke artiljerije, a taj grad su branili i srbi (Gradacacani) i hrvati i bosnjaci.
Jos da dodam samo da je Gradacac bio od velike vaznosti za srbe...
H.k.G. is offline  
Old 11.07.2007., 02:02   #85
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Narodnosni sastav stanovništva općine Orašje, po naseljenim mjestima, prema popisu iz 1991.
naseljeno mjesto ukupno Hrvati Srbi Bošnjaci Jugoslaveni ostali
Bok 1,705 1,660 9 7 22 7
Bukova Greda 306 135 163 0 5 3
Čović Polje 796 0 780 1 12 3
Donja Mahala 4,273 4,207 23 7 11 25
Donji Žabar 1,420 2 1,394 3 13 8
Jenjić 290 274 0 0 1 15
Kopanice 1,317 1,024 273 0 6 14
Kostrc 1,655 1,651 3 0 1 0
Lepnica 140 0 139 0 1 0
Lončari 484 6 462 9 7 0
Matići 2,034 2,010 7 3 1 13
Orašje 3,907 591 875 1,843 470 128
Oštra Luka 3,041 2,995 7 2 3 34
Tolisa 3,326 3,274 15 3 20 14
Ugljara 1,400 1,288 31 12 47 22
Vidovice 2,273 2,191 54 3 6 19
ukupno 28,367 21,308 4,235 1,893 626 305
plavo fbih crveno rs to je sto ja znam.
H.k.G. is offline  
Old 12.07.2007., 18:36   #86
Goldietrickz,ti živiš blizu Posavine, jel znaš u čijem su entitetu Matići?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 13.07.2007., 00:06   #87
Inače Michael, Orašje danas su ti preko 90% stanovništva općine Hrvati, općina Odžak 70-75% Hrvati, a Domaljevac skoro svi Hrvti.

Zadnje uređivanje WRITER1989 : 13.07.2007. at 00:06. Reason: Skretanje sa teme.
Crospur is offline  
Old 13.07.2007., 00:55   #88
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Goldietrickz,ti živiš blizu Posavine, jel znaš u čijem su entitetu Matići?
ne bih znao. cak ni ne znam za to selo. vise znam o podrucju Broda i Dervente.
goldietrickz is offline  
Old 14.07.2007., 05:12   #89
Matici su u oraskoj opcini i pripadaju FBiH.
Maska is offline  
Old 14.07.2007., 16:37   #90
Quote:
Maska kaže: Pogledaj post
Matici su u oraskoj opcini i pripadaju FBiH.
Drago mi je to čuti,jer Matić je po meni čisto Hrvatsko prezime
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 24.07.2007., 17:21   #91
Vidio sam u Vinkovcima reklamu za toplice u Orašju, jel to već ima ili je u planu?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 02.10.2007., 19:46   #92
Jel itko zna koliko je bilo Bošnjaka u HVO-u u Orašju?
Navodno oko 50%, jel ima tko točne podatke?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 02.10.2007., 21:20   #93
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Jel itko zna koliko je bilo Bošnjaka u HVO-u u Orašju?
Navodno oko 50%, jel ima tko točne podatke?
Moj prijatelj nažalost pokojni je bio glavni za bosansku posavinu od strane HDZ i imao je ukupno 3000 muslimana pod oružjem.
very300 is offline  
Old 02.10.2007., 23:11   #94
very300 taj tvoj prijatelj je najvjerovatnije u pravu. Na ovome linku je spisak poginulih branitelja u selu Boderiste kod Brckog.

http://www.boderiste.com/viewpage.php?page_id=10
Tuco is offline  
Old 03.10.2007., 00:00   #95
Znam taj podatak pošto je on dobio nalog da ih razoruža pa je odbio.
very300 is offline  
Old 03.10.2007., 11:41   #96
Evo da se i ja uključim sa činjenicama i zapažanjima. Ovi "bošnjaci" sipaju gluposti da je to neviđeno. nikad suvisla komentara od njih, samo u snovima žive.

Procjena federalnog zavoda za statistiku stanje 30.06.2007. bez nacionalne strukture:

Općina Odžak 16035 stanovnika-"bošnjaci" većina u gradu, ukupno ih nema više od 5000
općina Orašje 20680 stanovnika-"bošnjaci" relativna većina u gradu, ukupno ih nema više od 2000
Općina Domaljevac-Šamac 4472 stanovnika-"bošnjaci" praktički ne postoje

Orašje znam dobro jer mi je cura porijeklom iz Donje Mahale i bio sam tamo u par navrata. Iz aviona se vidi da je to mjesto hrvatsko. grad je kao "bošnjački"
ali više od pola kafića su hrvatski, spomenici su Hrvatski, županijske i općinske institucije su u gradu ali u njima radi 90% Hrvata. mjesto ima novu crkvu. grad se polako širi a zna se ko ga jedino i može naselit. u okolnim selima se muslimani mjere u promilima. Da budem iskren mislim da je tamo suživot dosta dobar ali tako je i svugdje gdje su muslimani manjina a nije bilo izravnih sukoba. Ali zato ne dao ti Bog da znaš šta misle. stare su to prelivode i ko ne zna skupo bi ih platio.
hercegovac1981 is offline  
Old 03.10.2007., 12:16   #97
Quote:
hercegovac1981 kaže: Pogledaj post
općina Orašje 20680 stanovnika-"bošnjaci" relativna većina u gradu, ukupno ih nema više od 2000
Dakle, relativna većina u gradu, a ukupno ne više od 2000 ? Po čemu je to "grad", a ne kasaba ili čaršija ?
Hroboatos is offline  
Old 03.10.2007., 12:20   #98
Quote:
Hroboatos kaže: Pogledaj post
Dakle, relativna većina u gradu, a ukupno ne više od 2000 ? Po čemu je to "grad", a ne kasaba ili čaršija ?
pa istina. orašje teško da se može nazvat gradom. selo sa 4-5 malih zgrada.
hercegovac1981 is offline  
Old 03.10.2007., 12:29   #99
Quote:
hercegovac1981 kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja uključim sa činjenicama i zapažanjima. Ovi "bošnjaci" sipaju gluposti da je to neviđeno. nikad suvisla komentara od njih, samo u snovima žive.

Procjena federalnog zavoda za statistiku stanje 30.06.2007. bez nacionalne strukture:

Općina Odžak 16035 stanovnika-"bošnjaci" većina u gradu, ukupno ih nema više od 5000
općina Orašje 20680 stanovnika-"bošnjaci" relativna većina u gradu, ukupno ih nema više od 2000
Općina Domaljevac-Šamac 4472 stanovnika-"bošnjaci" praktički ne postoje

Orašje znam dobro jer mi je cura porijeklom iz Donje Mahale i bio sam tamo u par navrata. Iz aviona se vidi da je to mjesto hrvatsko. grad je kao "bošnjački"
ali više od pola kafića su hrvatski, spomenici su Hrvatski, županijske i općinske institucije su u gradu ali u njima radi 90% Hrvata. mjesto ima novu crkvu. grad se polako širi a zna se ko ga jedino i može naselit. u okolnim selima se muslimani mjere u promilima. Da budem iskren mislim da je tamo suživot dosta dobar ali tako je i svugdje gdje su muslimani manjina a nije bilo izravnih sukoba. Ali zato ne dao ti Bog da znaš šta misle. stare su to prelivode i ko ne zna skupo bi ih platio.
Neznam za muslimane u ostalom djelu bosne dali su prelivode ali sigurno znam da u vrijeme rata ovi u Posavini to nisu bili i na tom teritoriju nikada nije došlo do sukoba muslimana i hrvata,dapače zajedništvo ih je spasilo od četnika.Dali su danas okrenuli priču to neznam ali sumnjam
very300 is offline  
Old 03.10.2007., 12:37   #100
Quote:
very300 kaže: Pogledaj post
Neznam za muslimane u ostalom djelu bosne dali su prelivode ali sigurno znam da u vrijeme rata ovi u Posavini to nisu bili i na tom teritoriju nikada nije došlo do sukoba muslimana i hrvata,dapače zajedništvo ih je spasilo od četnika.Dali su danas okrenuli priču to neznam ali sumnjam
Nisu bili jer su morali slušat. da ih je bilo više znao bi vam Bog. floskula je da su hrvati započeli rat sa muslimanima. U Hercegovini i Srednjoj bosni su nam zabili nož u leđa jer su se osilili. a htjeli momci i mora malo isto. Uostalom ne pričam bezveze. Imam u rodbini generala koji ima u posjedu dokumente koji ukazuju da su muslimani na području Čapljine, Stoca i Mostara planirali udariti prvi i izać na Neum. samo malo su se zeznuli. Na osnovi tih dokumenata se taj isti general oslobodio sumnje Haškog suda. Zatvaranje ratno sposobnih muslimana je bila legitimna vojna akcija. ali to je druga tema. U ovom konkretnom primjeru služi kao ilustracija.
hercegovac1981 is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:08.