Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2012., 00:24   #201
hm.. Zakleo bih se da sam ostavio komentar nekidan kojeg sada nema..
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 16:27   #202
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
S obzirom na plan radova, znači li to da će i ovu sezonu sklonište biti zatvoreno za smještaj?

I jedno pitanje. vezano za financije... Svojedobno su određena (ne baš mala) sredstva prikupljena donacijama pojedinaca i društava za obnovu Lubenovca. Kako se Lubenovac definitivno neće obnavljati gdje su ti novci? Oni bi vam jako dobro došli kao pomoć za obnovu Rossijeve kad je već takva situacija.
Davno je to bilo. Zaboravi na te novce, nazalost.
jabuka008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 14:22   #203
GPS tracklog, ruta: Zavižan - Starigrad, postoji li negdje za skinut?

Tema je odlična, točno takve informacije smo tražili...

Prijatelji i ja planiramo idući tjedan napravit turu po Velebitu koja se često spominje u ovoj temi, znači nešto kao što je monty-zg naveo:
I. dan Senj-Zavižan
II. dan Zavižan-Alan
III. dan Alan-Ravni dabar-Baške Oštarije (najteža tura)
IV. dan Baške Oštarije - Šugarska Duliba
V. dan Šugarska Duliba - Stap-Veliko Rujno
VI. dan Veliko Rujno-Struge-Vaganski Vrh-Sveto Brdo-Vlaški grad
VII. dan Vlaški grad-Ivine vodice-Borisov dom-Starigrad

Zanima nas da li je netko napravio GPS tracklog (.kml, .gpx...) kompletne rute, ako netko zna neka zalijepi link...

Hvala!
kungfiju is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 14:49   #204
Evo našli smo nešto približno, ako će nekome trebat:
http://www.everytrail.com/search.php...ebit&sent=true
i
http://www.wikiloc.com/trails/outdoo...door&q=velebit

Linkove smo našli na ovoj odličnoj stranici na kojoj se skupilo već podosta tracklogova:
http://www.planinarenje.net/forum/sh...TRAGOVI-za-GPS

Zadnje uređivanje kungfiju : 08.05.2012. at 14:56.
kungfiju is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 08:41   #205
Quote:
kungfiju kaže: Pogledaj post
Tema je odlična, točno takve informacije smo tražili...

Prijatelji i ja planiramo idući tjedan napravit turu po Velebitu koja se često spominje u ovoj temi, znači nešto kao što je monty-zg naveo:
I. dan Senj-Zavižan
II. dan Zavižan-Alan
III. dan Alan-Ravni dabar-Baške Oštarije (najteža tura)
IV. dan Baške Oštarije - Šugarska Duliba
V. dan Šugarska Duliba - Stap-Veliko Rujno
VI. dan Veliko Rujno-Struge-Vaganski Vrh-Sveto Brdo-Vlaški grad
VII. dan Vlaški grad-Ivine vodice-Borisov dom-Starigrad

Zanima nas da li je netko napravio GPS tracklog (.kml, .gpx...) kompletne rute, ako netko zna neka zalijepi link...

Hvala!
Evo ti tema o Velebitskom planinarskom putu. Tu imaš hrpu zanimljivih stvari koje te zanimaju..
Planinarenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 00:00   #206
Savjeti

Uskoro krećemo na planinarenje na Velebit i za početak istraživanja Velebita ćemo ići Premužićevom od Zavižana do Alana. Moje pitanje je kakva je staza koja vodi "paralelno" sa premužićevom (na karti pl. staza 3), kako se ne bi vraćali istim putem do Zavižana. Koliko duža, teža... bilo kakvi komentari dobrodošli. Najljepša hvala.
__________________
A hero is no braver than an ordinary man, but he is brave five minutes longer. R.W. Emerson
Black555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 00:12   #207
Quote:
Black555 kaže: Pogledaj post
Uskoro krećemo na planinarenje na Velebit i za početak istraživanja Velebita ćemo ići Premužićevom od Zavižana do Alana. Moje pitanje je kakva je staza koja vodi "paralelno" sa premužićevom (na karti pl. staza 3), kako se ne bi vraćali istim putem do Zavižana. Koliko duža, teža... bilo kakvi komentari dobrodošli. Najljepša hvala.
Imaš "zabranjenu" stazu preko velikog Lubenovca i kukova tako da jedan veči dio puta ne ideš istim putem. Kad sam ja bio tamo prije 5 godina bila je dosta zarasla, tako da stvarno neznam jeli više prohodna...

Slike sa te ture: http://planinarenje.net/galerija/thumbnails.php?album=5
Planinarenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 00:49   #208
Quote:
Black555 kaže: Pogledaj post
Uskoro krećemo na planinarenje na Velebit i za početak istraživanja Velebita ćemo ići Premužićevom od Zavižana do Alana. Moje pitanje je kakva je staza koja vodi "paralelno" sa premužićevom (na karti pl. staza 3), kako se ne bi vraćali istim putem do Zavižana. Koliko duža, teža... bilo kakvi komentari dobrodošli. Najljepša hvala.
Nije znatno duža od Premužičke (cca 1 sat), a koliko je zarasla neznam jer sam zadnji put bio prije desetak godina.

Tura za preporuku
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 15:17   #209
Bio sam prošlo ljeto preko Lubenovca na Hajdučkom i Golubiću, te Vratarskom kuku. Sa Vratarskog se može opet na Premužičku i od Rossijeve natrag prema Zavižanu. Lani je staza bila OK, a to kaj je zabranjena , pa svašta je zabranjeno.... valjda nebudemo pojeli vrhove.. Sretno !
Dok 4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 09:48   #210
planiramo za produzeni vikend u baske ostarije sa djetetom od godinu i pol.

ovo nam je prvi put da idemo u taj dio pa molim prijedloge za krace izlete/ture u okolici (max. 3-4 sata), buduci da s malcem treba cesto raditi pauze. po mogucnosti da ima nesto hlada.
__________________
InsAnity is hereditary; you get it from your children

Zadnje uređivanje danila : 13.06.2012. at 10:12.
danila is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 14:37   #211
danila... Odabrali ste lijepu destinaciju. Svakako se javite Prpi u njegovom planinarskom domu kod B.Oštarija. Vlado će Vam dati najbolje savjete za lijepe izlete u okolici. Tamo ima stvarno puno toga za proći. Ne znam što je ljepše , na V.Sadikovac, prema Dabrima, Kiza, Butinovača... A s obzirom da ste sa djetetom možete uvijek cestovni dio odvaliti automobilom i skratiti pješačenje, sretno !!
Dok 4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 15:36   #212
hvala Dok!

smjesteni smo u kampu, ali cemo navratit i do Prpe.
__________________
InsAnity is hereditary; you get it from your children
danila is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 12:44   #213
postoji li autobusna linija od Jablanca do doma Alan?
Wolion is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 14:13   #214
Quote:
Wolion kaže: Pogledaj post
postoji li autobusna linija od Jablanca do doma Alan?
LOOL, pa ukinuli su (odavno) liniju Gospic-Karlobag, a ti imas "glazbenu zelju".

Pozdrav, Cobra
toni_cobra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 10:04   #215
Thumbs up

Quote:
Torcidas kaže: Pogledaj post
Crnopac i Put malog princa je presavršen iako za prvi izlet na Velebit ja bih izabrao Sjeverni Velebit i dom na Zavižanu te onda Premužićevom stazom do Alana i nazad preko Hajdučkih kukova. Tura od 2 dana.

Evo kako je izgledala ova tura u slikama:
idem u sestom mjesecu u biograd, druga polovica sestog. starci ce se kupat a ja bi odradio ovu preporucenu rutu (prvi put na velebit).

sad... kak se dolazi na zavizan, iz tog smjera?
gdje se noci u ovoj ruti?

hvala!
grickosvilac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 16:41   #216
malo sam proucavao i shvatio da mi se to nikako ne isplati. jedino da poslije idem doma za zagreb, onda da. moze i solucija da dodjemo svi iz biograda u jablanac, njih ostavim da uzivaju a ja odem gore uzivat pa nakon dva dana za zagreb... sto je jako tesko.

nista, ostaje mi samo onda sinjal a velebit cu iz zagreba otic upoznat.
grickosvilac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 21:20   #217
Quote:
grickosvilac kaže: Pogledaj post
malo sam proucavao i shvatio da mi se to nikako ne isplati. jedino da poslije idem doma za zagreb, onda da. moze i solucija da dodjemo svi iz biograda u jablanac, njih ostavim da uzivaju a ja odem gore uzivat pa nakon dva dana za zagreb... sto je jako tesko.

nista, ostaje mi samo onda sinjal a velebit cu iz zagreba otic upoznat.
da već sad pozovemo GSS
agram123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 09:06   #218
Htio bi jednu jednodnevnu šetnju od Zavižana do Alana preko Premužićeve staze....bez spavanja i vraćanja....ali ne mogu to izvesti jer mi auto ostaje na Zavižanu. Shit..
Wolion is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 10:05   #219
Quote:
Wolion kaže: Pogledaj post
Htio bi jednu jednodnevnu šetnju od Zavižana do Alana preko Premužićeve staze....bez spavanja i vraćanja....ali ne mogu to izvesti jer mi auto ostaje na Zavižanu. Shit..
Premužićkom od Zavižana do Alana ima oko 6 sati hoda. Zašto ne prespavati na Alanu, pa drugi dan natrag? Natrag možeš i nekom drugom stazom, primorskom recimo, no nešto je duža, oko 8 sati.

Inače, kuća na Alanu je trenutno zatvorena. A i zbog količine snijega na Velebitu, ne bih preporučio da sad ideš.

Edit: Dom na Alanu, slikano 10.02.
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.

Zadnje uređivanje GlupiNick : 01.03.2013. at 10:15.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 10:22   #220
Quote:
Wolion kaže: Pogledaj post
postoji li autobusna linija od Jablanca do doma Alan?
Ne postoji autobusna linija.

Postoji Vlade taxista iz Senja koji te može odvest gore.

091/512-4363
__________________
Vjetar planine odnosi brige poput jesenjeg lišća.
kailash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:00.