Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2009., 16:29   #61
Quote:
Thresholder kaže: Pogledaj post
I kad oboje govorimo izravno i bez uvijanja, onda izvoli odgovoriti na ono sto sam te pitao: kako to da su ankete na TV SLO pune prema Hrvatima ratobornih Slovenaca, da bi se poslije ti Slovenci zamatali u celofan nekakve zapadne odmjerene uljudjenosti prema nama Hrvatima kao zapadnim Balkancima? Jer odgovor ti ne moze biti da si ti drzavljanka HR, a ne SLO.
Ja cu ti odgovorit. Te ankete su skroz promasene, udejstvuju se ih ljudi koje su na nesto nabruseni, oni umireniji i pogotovo oni kojim se hebe naravno da ne zovu. I ja nikad ne ucestvujem na TV anketama ali 2 puta ipak jesam i to u jednoj nekomercialnoj emisiji "Studio City". Prvi put sam se iznjasavao da li podrzavam Kataneca ili Zahovica a drugi put je bilo pitanje ovakvo:"Da li ste za to da se u Sloveniji ukinu sve politicke stranke?" To bilo u vrijeme kada je kompletna slo etablirana politika bila potpuno bezvezna, sama sebi u svrhu, sa vlasti je odletjela potpuno kompromitirana LDS a njezin antipol Jansa, koji je pobjedio izbore, nije pokazao ama bas nista. I znas koji je bio rezultat ankete? 77% nas je glasovalo nek se ukidaju sve stranke! I naravno da smo tada glasali uglavnom samo oni koji smo bas mrzili sve politicke stranke....
lutnik is offline  
Old 05.05.2009., 11:56   #62
nešto mi stvarno nije jasno,stalno govorite kako mi slovenci podržavamo našo politiku...........ako je tako,zašto imamo mi vsake 4 godine novu vladu???a vaša politika je još u večem..........,vi beskrajno HDZ!stvarno mi nije jasno.pozdrav u hrvatsku
lojze is offline  
Old 05.05.2009., 20:06   #63
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
Ja cu ti odgovorit. Te ankete su skroz promasene, udejstvuju se ih ljudi koje su na nesto nabruseni, oni umireniji i pogotovo oni kojim se hebe naravno da ne zovu. I ja nikad ne ucestvujem na TV anketama ali 2 puta ipak jesam i to u jednoj nekomercialnoj emisiji "Studio City". Prvi put sam se iznjasavao da li podrzavam Kataneca ili Zahovica a drugi put je bilo pitanje ovakvo:"Da li ste za to da se u Sloveniji ukinu sve politicke stranke?" To bilo u vrijeme kada je kompletna slo etablirana politika bila potpuno bezvezna, sama sebi u svrhu, sa vlasti je odletjela potpuno kompromitirana LDS a njezin antipol Jansa, koji je pobjedio izbore, nije pokazao ama bas nista. I znas koji je bio rezultat ankete? 77% nas je glasovalo nek se ukidaju sve stranke! I naravno da smo tada glasali uglavnom samo oni koji smo bas mrzili sve politicke stranke....
Lutnice, tamo mi je bila bitna KVANTITETA (broj sudionika), ne kvaliteta (postotak pobornika ili protivnika).

A ta, ponavljam, govori: kad god je takva anketa (i pritom je potpuno irelevantno je li ona "bezvezna", kako kazes, ili je "s vezom") o HR-SLO odnosima, javlja se cak 5-6 puta vise udelezencov, nego kad su teme strogo domace (slovenske)... (Inace to ti se zove nacionalizam!...)

A tek usput sto se tice kvalitete, valjda ne moram ni naglasavati da je pri tim anketama broj radikalnih SLO-jastrebâ cca 90% ("trenutna slovenska politika je prema Hrvatskoj preblaga").

Zadnje uređivanje Thresholder : 05.05.2009. at 20:14.
Thresholder is offline  
Old 05.05.2009., 20:13   #64
Quote:
lojze kaže: Pogledaj post
nešto mi stvarno nije jasno,stalno govorite kako mi slovenci podržavamo našo politiku...........ako je tako,zašto imamo mi vsake 4 godine novu vladu???a vaša politika je još u večem..........,vi beskrajno HDZ!stvarno mi nije jasno.pozdrav u hrvatsku
Tebi stvarno nije jasno...
Vecina HR-gradjana glasa za HDZ (inace to nije moja opcija), ali i stoje za tom politikom!
Dok na drugoj strani sve SLO-stranke su za cijeli Piranski zaljev, ali njihovi glasaci govore kako su spor oko Pir.zaljeva "zakuhali politicari", i kako tako ne misle obicni Slovenci. To je to licemjerje!
Thresholder is offline  
Old 05.05.2009., 20:18   #65
Quote:
lojze kaže: Pogledaj post
nešto mi stvarno nije jasno,stalno govorite kako mi slovenci podržavamo našo politiku...........ako je tako,zašto imamo mi vsake 4 godine novu vladu???a vaša politika je još u večem..........,vi beskrajno HDZ!stvarno mi nije jasno.pozdrav u hrvatsku
Svaka iduća vlada koju birate je desterostruko odlučnija u blokadi Hrvatske u odnosu na onu prethodnu. To je valjda volja građana.
cave troll is offline  
Old 05.05.2009., 20:24   #66
Jeste čuli Janšu, "kako oni mogu to nama,pa mi smo EU"...

Jadno...
Michael Collins is online now  
Old 05.05.2009., 20:26   #67
Jebiga. Kod njih ulazak u EU znači povući boga za jaja.
Zato se i ponašaju tako kako se ponašaju.
cave troll is offline  
Old 06.05.2009., 04:05   #68
suvisna prica oko cile ove teme. gledajte samo unaprid sta nam se sprema, cinjenica je da se cili ovaj kontinent mora spojit,... vecina je vec tu i to je zapravo obavljeno i gotovo! ova prepucavanja po medijima i nabrijavanje naroda je cisto pranje novca pojedinaca ili malih grupa odredjenih ljudi. to se na ovom sugavom nepismenom balkanu moze dobro obavljat. i da RH odustane od ispunjavanja tih "kriterija" i da ne suradjuje nimalo vise, bit ce primljena u EU kao i ostale zemlje balkana. Kanada, Amerika i Mexico su se vec spojili kao jedno, isto kao EU, i imat ce svoju zajednicku valutu (amero)mi to nismo primjetili jer "slovenci oce nase more" "slovenci ovo slovenci ono,".... "srbi tamo srbi vamo,".. normalno da ces o takvin stvarima razmisljat a ne o tome da ce se ta "nova Amerika" jos veca i mocnija spojit sa EU i automatski sa nama malim smradovima jer mi nemamo kud, davno su nas posvadjali, razdvojili i osiromasili. zauzet je afganistan, irak i sad brzo i iran, (nemoze pobjeci) i to je vec pola svita spojeno. rusi rade svoja spajanja i kinezi svoja, jenostavnom taktikom sirenja mrznje (sve u ime boga) i stvaranja siromastva,...... i te 3 vladavine se spajaju na kraju u jednu. ubrzali su proces sa ovom svjetskom krizom. ali nema to veze ljudi, mrzi te se, j. mater svima tako vam kazu vodje,... glasajte za svoje "heroje" "tvoj Bog je onaj pravi", "mrzi sve ostalo"
papar is offline  
Old 06.05.2009., 10:24   #69
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Jeste čuli Janšu, "kako oni mogu to nama,pa mi smo EU"...

Jadno...

Za Slovence očito sam čin ulaska u EU predstavlja granicu izmedju pameti i ludila.


Mislim da o takvoj "pameti" nije potrebno previše trošiti riječi.
pjosip is offline  
Old 06.05.2009., 10:46   #70
meni još stalno nije jasno....zašto HDZ.Jli je ova toliko uradila za vas ili nemate druge poltične opcije?
lojze is offline  
Old 06.05.2009., 11:49   #71
Quote:
lojze kaže: Pogledaj post
meni još stalno nije jasno....zašto HDZ.Jli je ova toliko uradila za vas ili nemate druge poltične opcije?
Iskreno ja ne vidim bitnu razliku izmedju lopova pod jednim imenom ili idiota koji koriste razna imena poput imena stranaka likova poput Borata Pahora, Janeza Janše ili onog "predsjednika" "zavoda" 21.06.1991.
pjosip is offline  
Old 06.05.2009., 15:21   #72
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Jeste čuli Janšu, "kako oni mogu to nama,pa mi smo EU"...

Jadno...
Ko mala dica
__________________
Ezri Dax je najbolja .....trilica sa tockicama :)
TNG is offline  
Old 13.05.2009., 00:49   #73
ma njihovi se političari ponašaju ko da su s tom eu postali bogovi... a najgore što mi se, barem sudeći po anketama i njihovim internetskim forumima, čini da su ljudi tamo dosta pali pod taj utjecaj politike.
osobno se nadam da će se ovaj spor brzo završiti, ali ne na način da pristanemo na principe koji nam idu u štetu. potpuno civilizirano rješenje je sud i primjena prava. pa fino svatko iznese svoje argumente i tko bude bolji njegovo je more...
mogu razumjeti političare koji pričaju gluposti, od njih se to nekako i očekuje, ali nevjerojatno je što njih podržavaju i njihovi međunarodni pravnici (ako ih se uopće može tako zvati s obzirom na notorno neslaganje njihovih zahtjeva s pravom).
sunni is offline  
Old 14.05.2009., 12:34   #74
slučaj će kad-tad završiti na nekakvom međunarodnom sudu a tamo slovenska politika puši... mi ćemo kako stvari stoje u EU kad i turska (čitaj nikada), a i koga vraga ćemo tamo? zašto da mi ispunjavamo njihove uvjete, koje ni oni sami nisu ispunili? zar bi nestala korupcija kod nas da smo po sanaderovom planu ove godine ušli u EU i svi naši problemi bili riješeni? nebi. nameću nam uvjete kao u banci kad tražiš kredit (moraš dokazati da ti kredit ni ne treba)... samo se bojim da naši pizduni od političara ne popuste, jer su milijun puta već pokazali da su pizde...

neznam što hoće slovenci postići, ali da sebi stvaraju neprijatelja to je više nego očigledno. i ne od jučer...
nevenb is offline  
Old 14.05.2009., 14:14   #75
Quote:
Zagorakis kaže: Pogledaj post
Mi smo za Slovence uvijek bili "hrvaške kurve",a oni za nas alpski Srbi.

Pokazalo se da su Srbi mila majka spram Slovenaca.Sa Srbima uvijek znaš na čemu si,il se napit,il se pobit.Slovenci su prevaranti,lopovi i gadovi.tako s njima i treba.
Istina je i to kaj veliš, naravno ne može se generalizirati, ali onaj najglasniji dio koji se uvijek ističe, je baš takav. Ako im treba dignut tlak, samo treba okrenut priču na onu staru da su oni Alpski Hrvati i pitat kad ćete se konačno vratit pod hrvatsko okrilje. Garant će poludit. Najgora je ona batina koja ne udara.

Quote:
macorrrr kaže: Pogledaj post
tako misliš ti i nadam se malo Hrvata, jer u Sloveniji niko ili skoro niko ne mrzi Hrvate.
Još nisam ružnu riječ o Hrvatima nisam čuo od Slovenca. Bože sačuvaj...
Pa da Slovenci mrze Hrvate ne bi pola Slovenaca svake godine dolazilo u Hrvatsku (dolazili bi i svi da im financije to dozvoljavale).
Kao da bi dolazak spriječio mržnju! Prethodnih godina, još prije nego je počela ova ludnica s granicom, običavao sam ljetovati po kampovima. U kampu slovenci dirinčili, a kad su prokužili da je netko Hrvat u blizini, ušutili i stalno nešto šaputali (nagađam nešto loše) i gledali ga ko da je zmaj. A na plaži zauzeli cijelo mijesto oko tebe, djeca (slovenska) bacaju pijesak po ručnicima... A kad im lijepo nekaj kažeš, onda te napadne cijela familija kaj ja imam vikat na djecu (a uopće nisam).... Pokvareno je to... Al opet znam par slovenaca uz zagorsku granicu, kaj su dobri ko kruh. Ko Hrvati
__________________
Dobrovoljno bannan for good.
Aryan is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:50.