Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2003., 22:56   #1
Talking Kristalna kocka vedrine ili...

...shit of the century?


Eto, opet ja s arhitektonskom temom.

Tematika je aktualna... zgrada ZELJPOH-a iliti Ferimportovka na uglu TMT-a () i Prilaza Gjure Dezelica, preko puta HNK.

Stavljam ovdje link na clanak iz Vjesnika:
http://www.vjesnik.hr/pdf/2003/02/16/19A19.PDF
od ove nedjelje.
U samom clanku je manje vise sve lijepo receno, pa osobno ne bih bogzna sto zelio dodati, osim da bih zelio potaknuti raspravu na temu

Nas predragi (do)gradonacelnik jos se jednom zajebunil, pa je od vjerojatno dobronamjerne zelje (ali i samoreklame) doslo do (po tkoznakoji put) prvorazrednog skandala u arhitektonskim krugovima.
No, za nase prilike nista novo...


Bez obzira kako se sve zavrsilo, Ferimportovka ce vrlo vjerojatno kad-tad proci redizajn...bilo radikalan u smislu rusenja (sto bi bilo po meni i najbolje, iako nasi "Zastitari" to vjerojatno nece dozvoliti, isti oni cija su mjerila tesko kome dokuciva, pa tako uopce nije problem graditi kuce u parku prirode, dok se gradjevinska sramota zasticuje "zakonom"...), bilo kozmeticki, prepravkom fasade.

Moram priznati da su me u biti na temu potakle skice projekata iz ranijih razdoblja za taj ugao kazalisnog trga koji je sve do 2.polovice proslog stoljeca kao jedini stajao neizgradjen

Iako je vecina studija - po meni - previse futuristicka, nestvarna i nespojiva s prostorom, moram istaknuti dvije koje bi se po meni izvrsno uklopile na to mjesto - Ehrlich/Kauzlaric iz 1926/30 (ispod prvog malog podnaslova ispod kristalne kocke) te opet E/K 1926/30 - donji red, druga slijevo.

Iako je prva od te 2 reprezentativnija, na Trg bi se vjerojatno prije bila uklopila ona donja...za koju mislim - da je realizirana - da bi bila jedna od prvorazrednih atrakcija Donjega Grada...koja u sebi ima *ono nesto* britanske arhitekture 30-ih godina (sjetite se fenomenalne arhitekture u seriji "Poirot" za one koji gledaju...).


Eto...
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2003., 14:20   #2
Ja i dalje mislim da je tu jedino rješenje skompat se s binladenovcima .. nek se dečki zalete jednim avionom na Jelačić plac i maknu neboder, a drugim na TMT i sravne i ovo čudo pa ćemo lijepo gradit sve ispočetka...bez odmora dok traje obnova.
I ništa je ljepše od ovog šta imamo sad.
PinkyBubble is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2003., 02:30   #3
Quote:
Stella kaže:
Ja i dalje mislim da je tu jedino rješenje skompat se s binladenovcima .. nek se dečki zalete jednim avionom na Jelačić plac i maknu neboder, a drugim na TMT i sravne i ovo čudo pa ćemo lijepo gradit sve ispočetka...bez odmora dok traje obnova.
I ništa je ljepše od ovog šta imamo sad.

Ja imam slične, bolje rečeno ISTE ideje u vezi s Dinamovim stadionom.
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2003., 20:47   #4
Jedan je odvratan osjecaj izaci iz HNK-a i ugledati to odvratno prljavo sranje...
Slazem se potpuno sa Stellom.
U biti svi od peijedloga koje sam vidio u vjesniku su bolji od trenutacnog stanja, a mislim da bi najvise pasala prilagodba povijesnom konstekstu (H. Erlich i A. Albini).
Mr. Pirouette is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 17:40   #5
Quote:
Dijete Cvijeća kaže:
Ja imam slične, bolje rečeno ISTE ideje u vezi s Dinamovim stadionom.
ja ga volim kakav je, zrači onom klošarskom, radničkom dušom kojom treba nogometni stadion zračiti, a ne npr. Italiji gdje idu navijat obučeni ko da idu na večeru

Zadnje uređivanje Mljacko : 09.03.2003. at 12:23.
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 22:01   #6
Da neboder ne mogu smisliti i odmah bih ga rusila, to sam vec davno rekla i tu zelju imam od djetinjstva.
Kaj se radi preko puta HNK, nemam pojma, a shefov clanak nisam mogla procitati. (Sve je OK, ali virusi mi ruse sistem cim vide pdf format. )
No recite mi koji je ono vrag na stadionu? Gomila staklovinja stoji vec godinama, niti ide dalje, niti na sto lici.
Sto je ono uopce trebalo biti i zasto je stalo...?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2003., 00:34   #7
Quote:
Gospon Pes kaže:

No recite mi koji je ono vrag na stadionu? .
dug Grada Zagreba od 250.000.000 DEM građevinarima i arhitektima

A, kad se to isplati, za nigdarjevo, neće biti vrag nego će anđeli letjeti oko stadiona
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2003., 13:51   #8

Pa koja glupost je to trebala uopce biti? Importanne na stadionu ili kaj?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2003., 17:24   #9
Quote:
Gospon Pes kaže:
Pa koja glupost je to trebala uopce biti? Importanne na stadionu ili kaj?
kad dođu nova pravila UEFA-e Maksimir neće zadovoljiti kriterije za međunarodne utakmice, tak da se niti tekme Lige prvaka niti reprezentacijske tekme neće moći tu odvijati, jedino na Poljudu (koji je relativno mali stadion)

A bogme, u kakvom je stanju dalo bi se tu iskesati i tri put više samo da bude normalan stadion
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 04:24   #10
Exclamation

Quote:
Mljacko kaže:
ja ga volim kakav je, zrači onom klošarskom, raničkom dušom kojom treba nogometni stadion zračiti, a ne npr. Italiji gdje idu navijat obučeni ko da idu na večeru
Mi tu govorimo o arhitekturi (a današnji izgled stadiona nije baš "klošarski"), a ne o navijačima i njihovom duhu.
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2003., 08:52   #11
zakaj nemrem postat
ninocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2003., 09:00   #12
pa vidiš da moreš!

ninocka, to mi je nekak poznato
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2003., 21:35   #13
Quote:
ninocka kaže:
zakaj nemrem postat
Aktiviraj link u mailu koji si dobila kod registriranja
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2003., 21:42   #14
Kakve ovo veze s mojom temom ima?
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2003., 00:25   #15
Quote:
Luđakinja kaže:
pa vidiš da moreš!

ninocka, to mi je nekak poznato
Daughter of the MASTER i belive.
Ninocka we salute you
__________________
Из пепеля пропалова капитализма
как феникс Ленинград расрёт...
LeningradRevenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2003., 14:14   #16
sorry sale al moram još nešt pitat

& how would that be? MASTER?
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:25.