Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2004., 08:43   #1
Postavljanje PVC stolarije

Narucio sam PVC vrata i jedan prozor i to bih sam postavio (nakon skidanja postojece stolarije). Zanimaju me vasa iskustva u postavljanju stolarije. Planiram prozor i vrata fiksirati sa drvenim klinovima (kajlama) i onda okolo staviti purpen pjenu. Kako procijeniti koliko treba pjene? Ima li jos kakvih trikova?
Hvala
boromir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 09:10   #2
PVC stolarija se u otvor fiksira pomoću vijaka ( prilićno su dugački) i purpena , kajlama samo niveliraš prozor ili vrata i kasnije ih izvadiš . Prostora za pjenu moraš imati oko 3 cm i nanosi ju smireno tj. pazi da ti više ne bježi van iz prostora koji zapunjavaš nego ti ostaje . Nema ti tu neke posebne procjene, vidiš da li ti uredno zapunjava praznine , s obzirom da višestruko povećava volumen višak ti izlazi na sve strane ukoliko si preagresivan. Nakon zapunjavanja ostavi purpen nekoliko sati na miru da postane skroz tvrd i tada ga jednostavno skalpelom obreži . Ne zaboravi odmah nakon upotrebe cjevčicu oprati u acetonu ukoliko ti ostane pjene .
p.s. Zakaj to ideš raditi sam , koliko znam ekipa pod cijenom prozora ima i uključenu ugradnju , za primjer rozor 190 x 140 dvokrilni sa ugradnjom i staklom 2600 kn , profil ALPHACAN, made in ITALY .
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 22:59   #3
Re: Postavljanje PVC stolarije

Quote:
boromir kaže:
Narucio sam PVC vrata i jedan prozor i to bih sam postavio (nakon skidanja postojece stolarije). Zanimaju me vasa iskustva u postavljanju stolarije. Planiram prozor i vrata fiksirati sa drvenim klinovima (kajlama) i onda okolo staviti purpen pjenu. Kako procijeniti koliko treba pjene? Ima li jos kakvih trikova?
Hvala
Ovako, kad izvadis stare na kojima ces sigurno izgubit pola dana, ali ovisi dali rezes stare ili ih oces sacuvat!
Ako ih oces sacuvat onda ces zastemat spaletu s unutrasnje strane i prerezat drote ili vec kak su stari fixsirani.
Malo ces pocistit rupe, pospricat s vodom da pjena bolje primi.
E sad kad krenes stavljat novi pomoli se da je majstor izmjerio tocno, da nebi trebo stemat ili ti ostaje prevelika rupa.
Naravno dole podlozis ako treba, zakajlas s dascicama i naravno stavis u vagu u svakom smjeru.
Prozor mozes fixsirat s turbo sarafima, znaci izbusis kroz stok rupu, i onda kroz tu rupu izbusis i zid, stavis kapicu na saraf i ok.
Ali to napravis poslije nego sto stavis pjenu, i kad ona stegne.
Ako koristis obicnu jednokratnu pjenu onda probaj donekle pazit pri stavljanju jer zna pobjec i odgurat prozor.
A kod pistoljske je jednostavnije i kvalitetnije je nanosenje pjene.
Ima jos nacina fixsiranja prozora, s perforiranim limicima koji se zasarafe na stok i onda tipla i u zid, kasnije se zazbukaju i nis se ne vidi.

E sad kad si sve napravio prozor ce ti sigurno zapinjat u slucaju da je ugradeno staklo vec. Treba postelat i vrata i prozor.

Zato je naj bolje da vam oni koji vam prodaju i ugrade stolariju.
Cijena za vadenje stare je 10% od cijene nove, a stavljanje nove je takoder 10%.
Neke PVC stolarije vam odmah i ugrade besplatno ali vjerujte mi sve su to oni naplatili u cijeni prozora.
A ako si sam ugradujes niko ti vise ne garantira ako nes unistis ili slicno.
Bolje je ne petljat se u to, jer puno ljudi si je htjelo sami ugradit al kad su vidli da nejde zovu ipak nas da im ugradimo i postelamo.

Inace stari mi vodi jednu PVC stolariju i mogu rec da sam doktor sto se tice PVC stolarije, od nabave robe do ugradnje...
Vidio sam svega i svacega.
Ali sad radim alu, ali to je isto.

Ako ti nejde ugradnja ja cu ti pomoc besplatno ako si iz ZG!
I dofuram svoj alat i sve sta je potrbno
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 23:04   #4
Quote:
zh1 kaže:
PVC stolarija se u otvor fiksira pomoću vijaka ( prilićno su dugački) i purpena , kajlama samo niveliraš prozor ili vrata i kasnije ih izvadiš . Prostora za pjenu moraš imati oko 3 cm i nanosi ju smireno tj. pazi da ti više ne bježi van iz prostora koji zapunjavaš nego ti ostaje . Nema ti tu neke posebne procjene, vidiš da li ti uredno zapunjava praznine , s obzirom da višestruko povećava volumen višak ti izlazi na sve strane ukoliko si preagresivan. Nakon zapunjavanja ostavi purpen nekoliko sati na miru da postane skroz tvrd i tada ga jednostavno skalpelom obreži . Ne zaboravi odmah nakon upotrebe cjevčicu oprati u acetonu ukoliko ti ostane pjene .
p.s. Zakaj to ideš raditi sam , koliko znam ekipa pod cijenom prozora ima i uključenu ugradnju , za primjer rozor 190 x 140 dvokrilni sa ugradnjom i staklom 2600 kn , profil ALPHACAN, made in ITALY .
Ko mog starog taj prozor je 2400kn, sa staklom naravno.
S time da je profil njamacki Brugmann 5 komora, a vrlo kvalitetan okov Roto.
U biti s ugradnjom je isto 2650kn.
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 08:21   #5
Hvala na savjetima.
Na zalost, nisam iz ZG.
Pozdrav
boromir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 17:16   #6
PVC Stolarija

Koliki je falc za PVC prozor, tj. od ruba zida? I ima li neki pokazatelj za kvalitetu stolarije, koliko ima komora?
Fiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2022., 10:01   #7
pjena pitanje

Pozdrav, ugradujem pvc prozor a nemam iskustva pa me zanima moze li biti problema s pjenom ako je udaljenost okvira od zida samo 1 cm, u smislu da pjena razvali okvir i sl. Mogu li slobodno naspricati koliko ide ili ? Koju pjenu uzeti, hvala
dalibor88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2022., 14:22   #8
Quote:
dalibor88 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ugradujem pvc prozor a nemam iskustva pa me zanima moze li biti problema s pjenom ako je udaljenost okvira od zida samo 1 cm, u smislu da pjena razvali okvir i sl. Mogu li slobodno naspricati koliko ide ili ? Koju pjenu uzeti, hvala
Uzmeš montažnu, niskoekspandirajuću i neće biti problema s okvirom
Cranesbill is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2022., 10:28   #9
u pravilu ne a možeš i zatvoriti prozor pjena se širi prema slobodnom prostoru
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2022., 18:45   #10
Nemoj zaboraviti turbo vijke 6- 8 komada https://vidam.hr/turbo-vijak/
A ako je prozor manji- barem 4 komada
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2022., 21:01   #11
Spajanje rolete i okvira prozora

Hvala svima

Dali se kutija rolete na okvir spoji samo sastrane sa ona dva limica ili se i uzduzno nekako spaja, konretno u mom slucaju je prozor i roleta komplet salamander i koliko vidim zljeb neodgovara da se moze direkt utaknuti jedan u drugi komad, jel tu ide neka medu lajsna koju mi nisu dali pri kupnji ili sta ? vidim ta to mjesto zjapi tj moralo bi se nekako spojiti.

Takoder s obzirom da je prozor dvokrilni ono krilo sto se prvo zatvori i ima rigl gore i dole, taj donji rigl neide unutra uopce tj neda se spustiti, vidim da mu smeta vanjska strana na onoj plocici usarafljenoj dole na okvir - znaci strana koja je najblize meni kad stojim s unutrasnje strane prozora. Prozor je zasad samo zakajlan ali mi se cini da se to nece popraviti ni kad dode pjena hmm To krilo sa riglovima je opcenito nagnuto dole na toj strani s riglovima prakticki grebe po donjoj strani okvira- kako to dignuti, hvala
dalibor88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2022., 21:45   #12
Ma morao bi biti usmjerivač za rolete : https://www.medle.si/multi-rollbox-hr
a pločica ima rupu znači odšarafi je i otvori donju polugicu i označi gdje "baca" flomasterom po štoku
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2022., 23:05   #13
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Ma morao bi biti usmjerivač za rolete : https://www.medle.si/multi-rollbox-hr
a pločica ima rupu znači odšarafi je i otvori donju polugicu i označi gdje "baca" flomasterom po štoku
Sta je taj usmjerivac za rolete, nemislis na vodilice jel. one su gore vec i roleta fino ide ali evo video da vidis kako je to sve montirano i rukom pokazujem di zjapi , doduse sad je naopako okrenuto nez kak ce bit kad roleta gore sjedne.
https://www.youtube.com/watch?v=TSHL...annel=daliborx
I evo slika pokazuje gdje udara tocno rigl

Ok nisam sad skido plocicu ali nije problem lijevo desno nego bi morala prema van da bi dobro sjelo , crvena tockica oznacava di rigl tocno udara

https://ibb.co/6PT48Pt
dalibor88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2022., 23:54   #14
Nije problem skinuti ovu pločicu i okrenuti je za 180 stupnjeva . A za rolete će se javiti BURAZ kad stigne
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2022., 00:05   #15
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Nije problem skinuti ovu pločicu i okrenuti je za 180 stupnjeva . A za rolete će se javiti BURAZ kad stigne
aha to sam i mislio napraviti ali mi se cini da je ista s obe strane ok hvala
dalibor88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2022., 17:15   #16
Ekipa, balkonska vrata 200x90 cm idu na mjesto gdje je bio sad prozor (140x90 cm), a prije prozora su tu bila vrata 200x90 cm - uglavnom, rupa je 200x90 cm. Planiramo naknadno ugraditi vanjsku roletu (nismo odmah kad i vrata kupili iz više razloga), vanjsku jer nema mjesta za unutarnju, a nadvoj ne želim dirati. Sad, kako vrata postaviti, ako na sredinu zida onda mi bude kutija zastrla 15ak cm (ako je kutija visine 20 cm) i prenisko sam s visinom ulaska u prostoriju. Jel da idem vrata staviti s vanjskim rubom zida, a kutija od rolete se onda ušarafi 15cm više od gornjeg ruba vrata u nadvoj? Na kući je 8cm termofasada pa i ne bi bio vizualni problem ako bih išao s vanjskim licem zida.
Plan mi je postaviti vrata, obraditi špalete i onda točno po mjeri naručiti rolete pa bih volio napraviti što bolju pripremu za rolete.

Molim vas za pomoć, kako se u tom slučaju stavljaju vrata balkonska s vanjskom roletom?
zac013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2022., 15:19   #17
Postavljeni su mi novi PVC prozori u kupaonici.
Radi izgleda fasade sam morao uzeti duplo krilo.

Lijevi prozor sam uzeo samo Sandwich panel, a drugo krilo je staklo jer mi dolazi tuš kabina u taj prostor.

Zatvoriti ću taj dio sa siporeksom gdje je Sandwich panel i tamo napraviti policu za šampone.

Pitanje je dal ostaviti neki otvor da zrak može kolat da se ne skuplja kondenzacija sa nutarnje strane na sandwich panelu ili zidu ili da samo zatvorim to sve?

Ovo gdje je rupa je samo za probu stavljeno.

https://photos.app.goo.gl/fSSx4P3ppY4LLSUz6

Prozor je okrenut prema sjeveru.
__________________
World of Warships
Invite code - https://warships.net/zg_mmax
zgmmax is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2022., 08:05   #18
Mislim da je tebi najmanji problem kondenzacija na prozoru. Pa tko ide lijepiti pločice a da nije ugrađena stolarija, završeni pod i strop, a čini mi se da ni hidroizolacija nije navučena?!
Cranesbill is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2022., 22:56   #19
@zgmmax

Idealno bi bilo napraviti rupu fi 100-120mm i staviti ventilator. Po ljeti bude para još nekako izašla van zbog otvaranja prozora, ali po zimi kad se bude grijalo i pustila topla voda za vrijeme tuširanja uz zatovren prozor imat ćeš jako veliku vlagu koja se bude ljepila po fugama, kupaonskim namještajima i po stropu.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:43.