Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 06.11.2017., 19:47   #11
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Malo cu ti samo prosiriti bold..
Dakle Racan se zalagao za ponovno udruzivanje u Jugoslaviju, ali ovaj puta reformiranu u kojoj npr. JNA jeli nesmije djelovati bez odobrenja HS ili NBJ bez odobrenja NBH.
To je uostalom bio i program SDP-a jos od 14. izvanrednog kongresa SKJ gdje su zastupnici SKS i SKH u osnovi trazili pretvaranje SFRJ u konfederaciju....ili "savez drzava" kako se to jos zvalo.
E sada...ja znam da mnogim to zvuci ruzno....ali to vam je gospodo jednostavno povijesna cinjenica. HDZ je 1990 pobijedio na izborima bas zato sto se za razliku od tadasnjeg SKH-SDP jasno izjasnio u vezi samostalnosti.
A čuj, i franjo tuđman je bio partizan i general JNA pa je poslije promijenio mišljenje.

Kad je račanu postalo jasno da Srbe ne zanima mirno rješenje i da nema druge opcije osim rata, glasao je za Odluku o razdruživanju od jugoslavije.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:55.