Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Treba li uvesti obvezni vojni rok?
Da 185 29.74%
Ne 414 66.56%
Ne znam 23 3.70%
Glasovatelji: 622. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2018., 14:44   #1661
Da je on jedini, i da su samo takvi u mirovini uopće ne bi bio problem. Dodatni je problem što se pored njega još provuklo i par desetaka tisuća drugih, kojima nije ništa, a ne može im niti biti jer su rat vidjeli samo na vijestima.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 17:48   #1662
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Da je on jedini, i da su samo takvi u mirovini uopće ne bi bio problem. Dodatni je problem što se pored njega još provuklo i par desetaka tisuća drugih, kojima nije ništa, a ne može im niti biti jer su rat vidjeli samo na vijestima.
Ma milijona kakvih desetaka tisuća
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 21:41   #1663
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Da je on jedini, i da su samo takvi u mirovini uopće ne bi bio problem. Dodatni je problem što se pored njega još provuklo i par desetaka tisuća drugih, kojima nije ništa, a ne može im niti biti jer su rat vidjeli samo na vijestima.
Osobno, vjerujem da ima lažnjaka i ne bi mi bilo krivo da se razotkriju (kazne), osobito oni koji su rat vidjeli samo na vijestima. Ne znam koje bi motive hrvatski branitelj mogao imati, da bi štitio lažnjake.
Međutim, ne poznajem ni jednog lažnjaka, pa nisam u stanju licitirati sa par desetaka tisuća takvih.
Koliko lažnjaka Vi poznajete? Da li ste ih prijavili (do jučer su bili u registru)?
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 21:50   #1664
Pravi branitelji imaju pametnijeg posla(preživljavanje) od toga da istjeruju lažnjake, niti im je to posao.

Ostali građani imaju još manje motivacije.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 21:53   #1665
3, kad sam gledao nisam mogao ući u registar jer se tražilo broj osobne ili oib čini mi se.
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 21:54   #1666
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Pravi branitelji imaju pametnijeg posla(preživljavanje) od toga da istjeruju lažnjake, niti im je to posao.

Ostali građani imaju još manje motivacije.
Sve u redu, ali od kuda Vam "par desetaka tisuća" (to bi značilo gotovo svi HRVI)?
Imate neki izvor ili ste to izmislili?
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 21:54   #1667
hrvatska po meni ne zna sto ce sama sa sobom. i kad bi par prestala zaposljavat novake koji nemaju u sebi onu 'zicu' za koji su zavrsli fakultet
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 04:28   #1668
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Da je on jedini, i da su samo takvi u mirovini uopće ne bi bio problem. Dodatni je problem što se pored njega još provuklo i par desetaka tisuća drugih, kojima nije ništa, a ne može im niti biti jer su rat vidjeli samo na vijestima.

ja ih znam nekoliko u mirovini. nekolicina ih ima gelera dovoljno u sebi za izlit pristojan blok motora, i nekolicinu koja je izgubila nogu. i jednog u kolicima. interesantno svi oni bi rado minjali sve svoje privilegije i primanja za svoju nogu i život bez gelera u sebi.
da ima lažnjaka, virujen. ali ja radin u smjenama i u krugu san sasvim nekih drugih ljudi.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 06:33   #1669
Quote:
Ace Ventura kaže: Pogledaj post
3, kad sam gledao nisam mogao ući u registar jer se tražilo broj osobne ili oib čini mi se.
Nije se tražilo ništa, trebao si samo upisati kontrolni kod koji ti se pojavi na ekranu.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 12:02   #1670
E pa susjed kad je tražio da pogleda svoj put kod mene je morao donijeti osobnu, jer nije išlo bez tog.
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 15:15   #1671
Quote:
Ace Ventura kaže: Pogledaj post
E pa susjed kad je tražio da pogleda svoj put kod mene je morao donijeti osobnu, jer nije išlo bez tog.
Gledao sam podatke na onom nelegalnom registru i na onom legalnom i nigdje nije trebala osobna, samo kontrolni kod. Od kuda mi osobna od branitelja koji su mi pali na pamet da ih pogledam u registru, a pogledao sam.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 19:05   #1672
Ok, ja nisam mogao vidjeti valjda sam levat.
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 06:47   #1673
Upitan o tome da naši ljudi misle da smo ulaskom u NATO za sva vremena riješili problem sigurnosti, Stipetić je odgovorio da je “i Grčka je bila u NATO-u pa su Turci podijelili Cipar. Iz mog iskustva, to da imamo jamstvo NATO-a priče su lijepe za uši, ali opasne za državu. Kad odbijemo vojnu ‘administraciju’, pod oružjem imamo 15.000 vojnika. Trećina od njih uvijek je na nekim drugim zadaćama, dakle spremnih je – 10.000. Ja sam vojnik i znam da je to premalo, no nisam ekonomist, njihov je posao da riješe kako naći novca”, odgovarao je.

https://www.vecernji.hr/vijesti/peta...-oluja-1232888

Kome više vjerujete, vojniku profesionalcu ili slijepim guskama od političara?
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 09:28   #1674
Ja vjerujem sebi, a to znači da ne mislim za ovu državu(zapravo, ni za jednu) riskirati ni mali prst. Stoga me ne zanima, koliko nam vojnika treba, to jednostavno nije moj problem.

Što naravno ne znači da ne poštujem Stipetića zbog svega što je učinio.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 21:11   #1675
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Ja vjerujem sebi, a to znači da ne mislim za ovu državu(zapravo, ni za jednu) riskirati ni mali prst. Stoga me ne zanima, koliko nam vojnika treba, to jednostavno nije moj problem.

Što naravno ne znači da ne poštujem Stipetića zbog svega što je učinio.
To misliš sada, ali kada bi ti netko gađao granatom kuću u kojoj stanuješ brzo bi promjenio mišljenje ili bi završio u Minhen bojni.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 23:02   #1676
U Minhen bojni, nikad. Nema koktela, palmi, i općenito je preblizu.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 07:50   #1677
Dobra slika
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 11:52   #1678
POKUŠAJ PRISILNOG "VOJSNOG OSBPSOBLJAVANJA": ‘Vlada uvodi novi oblik vojnog roka pod krinkom sigurnosne kulture’ https://net.hr/danas/hrvatska/cms-sa...nosne-kulture/

NATO-va propaganda radi i dalje, očito je cilj imati što veću količinu topovskog mesa Da mi je znat koja budala će im se uopće odazvati?
__________________
IGNORE LISTA: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, CelMar, miki1988, SusFerox
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 12:04   #1679
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
Samo što su u današnjoj hrvatskoj zamijenjene uloge
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 12:16   #1680
Quote:
danijeld kaže: Pogledaj post
POKUŠAJ PRISILNOG "VOJSNOG OSBPSOBLJAVANJA": ‘Vlada uvodi novi oblik vojnog roka pod krinkom sigurnosne kulture’ https://net.hr/danas/hrvatska/cms-sa...nosne-kulture/

NATO-va propaganda radi i dalje, očito je cilj imati što veću količinu topovskog mesa Da mi je znat koja budala će im se uopće odazvati?
Kakve to veze ima sa NATOm?

https://www.statista.com/chart/3907/...und-the-world/

Vecina NATO clanica je u plavo, Croslavija se opet crveni kad su u pitanju osobne slobode. Klizi iz komunizma light u stari dobri tvrdi komunizam. Nek im je sa srecom.
__________________
Tack Sverige! Land of the free! Home of the brave!

#nijegrip
kolerik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:23.