Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 09:14   #9261
Ja osobno jako teško napredujem nakon 90kg. Jednostavno ne mogu toliko jest, trpanje hranom na silu mi ubija bilo kakav užitak u hrani. Baš kao što je napisao ccentippede gore - postane opterećenje. Nakon nekog vremena sam skužio da mi nije sila, lijepo je tu i tamo osjetiti glad....
Brlj4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 17:28   #9262
Pozdrav svima. Krenula sam u teretanu, 2x dosad - 1. put noge/guza, 2.put ruke/prsa/leđa + bicikl i orbitrek svaki put oko 30min (pola prije, pola poslije treninga). Prije teretane sam se "pripremala" doma, odnosno zadnjih mjesec dana sam svaki dan brzo hodala po sat vremena, te unazad tjedan i pol radila vježbe za guzu i noge. No zbunjena sam skroz, ne znam jesam li našla Okej program, sto mi je najbolje raditi, itd. Trenutno si ne mogu priuštiti privatne trenere ili programe. Moj cilj: pretprošle godine skinula sam 11kg i od tada stojim i ne mogu dalje, a imam viska jos cca 10kg. Voljela bih se riješiti tih masnih naslaga, a naravno s vremenom o stvoriti neki oblik -čvrsta i ljepša guza itd. Help?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
BLOG
i YOUTUBE kanal
StelaSD5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 18:39   #9263
Quote:
StelaSD5 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Krenula sam u teretanu, 2x dosad - 1. put noge/guza, 2.put ruke/prsa/leđa + bicikl i orbitrek svaki put oko 30min (pola prije, pola poslije treninga). Prije teretane sam se "pripremala" doma, odnosno zadnjih mjesec dana sam svaki dan brzo hodala po sat vremena, te unazad tjedan i pol radila vježbe za guzu i noge. No zbunjena sam skroz, ne znam jesam li našla Okej program, sto mi je najbolje raditi, itd. Trenutno si ne mogu priuštiti privatne trenere ili programe. Moj cilj: pretprošle godine skinula sam 11kg i od tada stojim i ne mogu dalje, a imam viska jos cca 10kg. Voljela bih se riješiti tih masnih naslaga, a naravno s vremenom o stvoriti neki oblik -čvrsta i ljepša guza itd. Help?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Podela jednom gornji deo tela, drugi put donji nije loša, ono što je loše jeste tih pola sata plus pola sata kardio treninga, šta će ti to?

Koncentriši se da na treningu postigneš mišićni zamor, batali kardiovaskularni zamor.

Mišićni zamor podstiče metabolizam, a ometabolizam bi trebalo da ubrza topljenje kilograma.

Dakle, probaj jedno vreme kardio samo do 10 minuta, za zagrevanje.

Kardio posle treninga je izvikana fora, i najčešće kontraproduktivan, ti treba da izgradiš mišiće i metabolizam, a ne da kardiom sniziš nivoe hormona koje telo luči kao odbranu od treninga mišića.
ccentippede is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 18:46   #9264
I ubaci ako možeš i treći trening i nedelji.
ccentippede is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 14:02   #9265
pitanje, velika dilema.

radim sjedilacki uredski posao oko 8 mjeseci vec. najvise primjecujem oko trbuha standardno nakupine, jer se ne bavim nicim a dosta sjedim. problem je sto inace izgledam mrsavo i visok sam ali tu sad dolaze masne nakupine.

kakav trening da pocmem, jer bi volio i misicnu masu dobit a kako onda uskladit to sa sagorijevanjem oko trbuha ako je uopce moguce?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 14:27   #9266
Odi dizat željezo. Gym, prvih dva mjeseca full body 3 dana tjedno. A dalje buš vidio.
Brlj4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 14:55   #9267
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
pitanje, velika dilema.

radim sjedilacki uredski posao oko 8 mjeseci vec. najvise primjecujem oko trbuha standardno nakupine, jer se ne bavim nicim a dosta sjedim. problem je sto inace izgledam mrsavo i visok sam ali tu sad dolaze masne nakupine.

kakav trening da pocmem, jer bi volio i misicnu masu dobit a kako onda uskladit to sa sagorijevanjem oko trbuha ako je uopce moguce?
Znači polako postaješ kontraverzna ličnost. Upadljivo suv i... debeo.

Što reče kolega, vežbaj bilderski trening, to čak ne mora u početku ni sa tegovima, zavisi ustvari koliko si jak.
Bilderski trening podrazumeva neke 3 raden serije po vežbi, od nekih 8 ponavljanja.
Uz dve serije zagrevanja, to je eto 5 serija po vežbi.

A vežba mogu da budu i sklekovi recimo na tri stolice, ako nisi u formi uradićeš ih taman oko 10 uz veliki napor, mogu biti zgibovi uz pomoć prijatelja, mogu biti trbušnjaci koji se doduše rade u većem broju ponavljanja, najmanje 15-tak, mogu biti duboki iskoraci napred ili u stranu, razne triceps ekstenzije i slično, za one koji nisu u formi teretana uošte nije neophodna.
ccentippede is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 15:41   #9268
lani nije bilo problema, bio sam fizicki aktivan vise onako trail trcanje i planinarenje.
ali sad kad je posao dosa nemam vremena za to jer radim do 16h svaki dan osim nedjelje, a unistilo me pomicanje sata jer zivim u selu di nema ni javne rasvjete ni nista, u gradu je lakse. em mozes vani, em mozes u teretanu .dakle nemam nista od toga, osim nekih privatnih utega (ali to se svodi na siroku olimpijsku sipku i nekoliko utega).

nisam fizicki jak, dosta sam visok, mrsaviji tip, misica fali puno a primjecujem oko trbuha u zadnje vrijeme.

mogu krenit sa slekovima, nekim uzbrdo pentranjima i slicno i ostalo..sad je produzio i dan.
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 15:52   #9269
Imam jednog prijatelja koji trci u sumrak po sumi podno planine (postoji staza, al opet...suma, mrak, divlji gudani ).
Isti taj je s jos jednim slicnim sebi osmisljavao razne treninge u prirodi: od bacanja kamencina, do vucenja onih ogromnih guma od kamiona/bagera/cega vec.
Vezali bi gumu s nekim konopom, zakacili za sebe i trcali/vukli koliko su mogli.

Tako da zivot na selu ne bi trebao bit prepreka

Salu na stranu (makar ovo nije bila sala): natrpaj u ruksak nekog tereta, 10-15 kg, pa radi cucnjeve, sklekove i ostala cudesa.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 16:55   #9270
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
lani nije bilo problema, bio sam fizicki aktivan vise onako trail trcanje i planinarenje.
ali sad kad je posao dosa nemam vremena za to jer radim do 16h svaki dan osim nedjelje, a unistilo me pomicanje sata jer zivim u selu di nema ni javne rasvjete ni nista, u gradu je lakse. em mozes vani, em mozes u teretanu .dakle nemam nista od toga, osim nekih privatnih utega (ali to se svodi na siroku olimpijsku sipku i nekoliko utega).

nisam fizicki jak, dosta sam visok, mrsaviji tip, misica fali puno a primjecujem oko trbuha u zadnje vrijeme.

mogu krenit sa slekovima, nekim uzbrdo pentranjima i slicno i ostalo..sad je produzio i dan.
To što ti vidiš kao nedostatak meni bi na primer bila šansa. Ako živiš u selu onda imaš dvorište, ako imaš dvorište i šupu onda možeš da napraviš i vratilo, i razboj za sklekove, i da nabaviš veliku gumu za okretanje i udaranje po njoj , simulacija cepanja drva.

Tegovi odavno uopšte nisu skupi, ja sam pre par godina 90 kila tegova, jednu dugu i dve kratke šipke paltio 100€, smejurija,
A sa 100 kila tegova mogu čuda da se naprave.

Na youtubeu imaš gomilu ideja oko vežbi, po meni, kako već rekoh, to ti je prednost a ne nedostatak što si u selu..
ccentippede is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 17:00   #9271




__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 17:19   #9272
To je sve od cijepanja drva?
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 17:44   #9273
Ocito
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 17:52   #9274
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
ali to se svodi na siroku olimpijsku sipku i nekoliko utega
A što ti više treba?
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 18:41   #9275
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
A što ti više treba?
Verovatno ne može da zamisli trening bez peck deck mašine.
ccentippede is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 22:00   #9276
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
lani nije bilo problema, bio sam fizicki aktivan vise onako trail trcanje i planinarenje.
ali sad kad je posao dosa nemam vremena za to jer radim do 16h svaki dan osim nedjelje, a unistilo me pomicanje sata jer zivim u selu di nema ni javne rasvjete ni nista, u gradu je lakse. em mozes vani, em mozes u teretanu .dakle nemam nista od toga, osim nekih privatnih utega (ali to se svodi na siroku olimpijsku sipku i nekoliko utega).
Baš olimpijsku šipku?


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 08:39   #9277
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Baš olimpijsku šipku?


-Stipe
Tako je, stariju.. Otac mi je bio profesionalni dizac utega pa je ostalo toga otprije.

Ali ja sam i prije neke vjezbe radio medjutim ne pogadja puno misica koje bi htio, a i lomi ruke..
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:05   #9278
Onda čestitam, jer olimpijska šipka je i vrlo skupa, i najbolji (najkorisniji) alat kojega ti se moglo potrefiti da imaš.

Pogađa sve, samo peglaj.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 16:54   #9279
Quote:
ccentippede kaže: Pogledaj post
I ubaci ako možeš i treći trening i nedelji.

Hvala na odgovoru! Jel bi onda bilo ok npr 15 min zagrijavanje na spravama pa trening? I jel nekih 45 min treninga (mišićnog ) ispadne prekratko? Btw, planiram ići 4-5x tjedno, kako mi se bude dalo i ovisno kakve upale budu Danas ce mi biti 4. trening.

Inače, rečeno mi je od jedne osobe koja dosta trenira da mi ne valja u istom danu raditi npr. leđa i prsa, ili ramena i trbuh, jel to istina? Vec da isti dan obavljam:

Prsa - triceps - ramena
Noge - guza
Leđa - biceps - trbuh

A ja se ugl baziranim na jedan dan gornji dio tijela, druga dan donji dio?!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
BLOG
i YOUTUBE kanal
StelaSD5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 19:35   #9280
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
medjutim ne pogadja puno misica koje bi htio
Na primjer?
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:05.