Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2018., 08:31   #201
Quote:
Slanac kaže: Pogledaj post
Stvarno...da imaš svoju kućicu kakvu tavu, ženicu i djecu....
Puno djece..plod ljubavi.
I živite sretno jer vas nitko ne zajebava.
Živiš i družiš se s djecom, radiš, s djecom zajedno, radiš što te volja i što ti drago...promatraš kako odrastaju...živiš s malo poljoprivrede, jedno prase ...kokoši..ništa previše. Sve onako - obiteljski s ljubavlju .....
.......samo stara baba nosi zvonce oko vrata...
..pa ni vodovod ne treba...jesu i naši stari živjeli na bunaru i bilo je dobro.

..i tako...jedan dan tu IDILU prekinu neki iz grada i viču: cigani
...ostavite to i idite u firme, radite po 10 sati da bi imali za škole i mobitele...
Za početak neka se odreknu novaca kojeg dobiju iz državnog proračuna kojeg uplate oni koji rade po 10 sati na dan.
GemsBond is offline  
Old 21.02.2018., 10:52   #202
Quote:
weasley kaže: Pogledaj post
slanac, misliš da se nekad nije radilo, da su se novci brali na stablu? ajmo svi dati otkaz, prijaviti se na socijalno pa da vidimo...

uopće je bezveze raspravljati o uvjetima stanovanja, 2018. je, elektrifikacija, plinofikacija, kanalizacija, svega ima u međimurju, a romi i dalje u kolibama žive kao prije 100 godina i samo unazađuju razvoj međimurja koje ima turističkog potencijala, a romska naselja su kao tumorčići
Pisavši isto, nisam mislio na Rome... I

Spomeunta je Sri Lanka... Ljudi tamo rade i ne zive od socijalne pomoci...

Ja sam, kako je diskusantica spomenula povratak covjeka iz Svicarske na Sri Lanku, ja sam u svom upisu (nevezano za Rome) postavio opravdanost njegovog povratka na otok u Indijskom oceanu. S aspekta pitanja "sto covjeka u zivotu cini sretnim"?

A stetnim ga, po mom misljenju, cini bivanje u okolini dobrih ljudi, s djcom, obitelji, prijateljima (sto mu se nudi na Sri Lanci)... Naspram danonocng rada u nekoj tvrtki, kredita, luksuznog stana u nekom betonskom kavezu, skupocjenog automobili, cjenjene skole za djecu itd...

Nitko ne dvoji da se mora raditi, niti podupirem zivot Roma na socijalnoj pomoci (medjutim dok je demografske katastrofe, ta pomoc ce biti sve veca, jer izuzimanje Roma iz iste, to cu napisati kao teski ekonomski i svjetonadzorski desničar, bila teška diskriminacija) ...

Medjutim postoji rad na zemlji i zivot u nekoj brvnari u Negombu s obitelji, puno djece, okruzen prijateljima, uz ne bas vrhunsku zdravstvenu zastitu i higijenu, ali zdravom ishranom... Naspram zivota u Baselu u nekom luksuznom betonskom kavezu, rintanjem od jutra do mraka za kredite i stvari koje ti drustvo namece, u kojem zenu i djecu jedva da vidis, s vrhunskom zdravstvnom zastitom i medicinskim instrumentima, vrhunskim javnim prijevozom i sl...

Pitanje je samo sto covjeka cini sretnijim u zivotu...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Old 21.02.2018., 12:55   #203
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Za početak neka se odreknu novaca kojeg dobiju iz državnog proračuna kojeg uplate oni koji rade po 10 sati na dan.
A zašto za Boga svetoga!? Pa oni vam barem prave djecu, za kojima čitava Hrvatska kuka i žudi! Nagraditi, za što više djece, a ti radi 16 sati na dan!
Ko ti je kriv ako si GemsBlont!
__________________
Volim sve ljude, pa i one, pomalo lude.
franc1952 is offline  
Old 21.02.2018., 21:18   #204
logično, ajmo svi delat djecu, izbjegavat poreze i živjet na socijalu, pa da vidiš kak će Hrvatska procvjetati.
El jefe is offline  
Old 22.02.2018., 05:57   #205
Viš viš, Romi su odavno otkrili sistem kako da "cveta cveče u naše preduzeče"...

red djece, red socijalne pomoći, red prošnje i krađe, red preprodaje sekundarnih sirovina...
Smotani2 is offline  
Old 28.02.2018., 00:06   #206
Quote:
zoroasterix kaže: Pogledaj post
Pa kad ih već ima toliko u Međimurju, zašto taj komadić zemlje ne bi bio Međimurje?
ima ih i u lici! nitko ne zeli imat posla s njima. oni nisu velik, vec gadan problem.

nase drustvo dosta ignorira sustav jer sustav je kod nas klimav opcenito. da se oni redovito prijavljuju stavili bi se oni u red. to je sad preslo granice, zato i imamo ovaj topik.

oni od nikave koristi nisu. mi smo zemlja koja se mora fokusirat na eksport a ne na lokalne probleme. da ih je svih zaposlit na deponijima nista ne bi dobili je bi i dalje bili ono sto jesu. rjesenje zabrana nove djece ako ne zadovoljavas normu i zatvori.
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Old 28.02.2018., 05:03   #207
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Nisam rasist, ali bih ti htio priuštiti barem na koji dan "sreću" da živiš u blizini Roma, barem takovih koji žive na potezu Mura - Drava...
Da ti dijete mora ići u razred s desetak Romske djece...

Da li bi onda govorio o njima kao "snalažljivima"?

Mislim da ne bi.
Ovo me nasmijalo Samoprozvani antifašist iz Varaždina koji prezire sve Hrvate od srednje Bosne koji su se borili protiv ISIL-a i to su njemu kamenjarci i zločinci koje treba nagaziti ima problem s Romima Teško ti je? Nije ti svejedno ?

Zamisli da živiš do terorističkih kampova, do Arapa itd i da se zapravo bojiš za svoj život.
Nije isto biti liberalan kada se radi o tvojoj guzici kao i kada se radi o nečijoj drugoj?

Ti si kao oni oni "antifašisti " sa zapada koji svoju djecu šalju u posebne bogataške škole i koji žive u posebnim kvartovima, srednji niži sloj nažalost živi s emigrantima pa ne može biti liberalan kao ovi koji iz daljine pozivaju na poštovanje i prihvaćanje
Might is offline  
Old 28.02.2018., 05:11   #208
Inače što se tiče teme stvarno ne znam što reći .

Ne podržavam ni uništavanje naselja kako su u Beogradu reagirali kada su ovi povećali populaciju i romska naselja su smetala jer su baš bila do centra pa je to bacalo lošu sliku na Beograd kao ni naravno Radovce u Beogradu koji danima patroliraju na Banjici i spriječavaju Rome da uđu npr u bazen.

Nisam nikada u našim medijima pročitao nešto o Međimurju, nisam znao da je ovolika drama. Ukoliko problem postoji njega treba i riješiti a ne guranjem stvari ispod tepiha.

Stvarno imaju ovoliko rođenih?
Might is offline  
Old 28.02.2018., 06:32   #209
Quote:
Might kaže: Pogledaj post
Ovo me nasmijalo Samoprozvani antifašist iz Varaždina koji prezire sve Hrvate od srednje Bosne koji su se borili protiv ISIL-a i to su njemu kamenjarci i zločinci koje treba nagaziti ima problem s Romima Teško ti je? Nije ti svejedno ?

Zamisli da živiš do terorističkih kampova, do Arapa itd i da se zapravo bojiš za svoj život.
Nije isto biti liberalan kada se radi o tvojoj guzici kao i kada se radi o nečijoj drugoj?

Ti si kao oni oni "antifašisti " sa zapada koji svoju djecu šalju u posebne bogataške škole i koji žive u posebnim kvartovima, srednji niži sloj nažalost živi s emigrantima pa ne može biti liberalan kao ovi koji iz daljine pozivaju na poštovanje i prihvaćanje
Na ovu hrpu neprobavljivih bljuvotina dajem samo kratak odgovor:

Nekome nije dobro?
Udarila zima u glavu?
Smotani2 is offline  
Old 28.02.2018., 12:34   #210
da ne bi bilo da govorim napamet...

Quote:
Na kraju prošle godine, korisnici iz romskih naselja Kuršanec, Orehovica, Parag, Trnovec i Piškorovec, Čakomu su dugovali ukupno 249.200 kuna.
...
Često dolazi i do verbalnih napada na radnike, a bilo je i pokušaja fizičkih napada, poput gađanja kamenjem.
link
weasley is offline  
Old 28.02.2018., 13:17   #211
Quote:
weasley kaže: Pogledaj post
da ne bi bilo da govorim napamet...



link
Što je ovo nego pokazatelj da su iznad zakona i da upravo što su Romi danas imaju veća prava nego ostali...Šta bi bilo kada bi netko od drugih dugovao komunalnom ili nebi razvrstavao otpad? Bila bi ovrha, kazne i zatvor međutim za njih ne vrijede ista pravila kao i za sve druge. Bitno da se stalno govori o diskriminaciji, međutim nisu li u ovom slučaju diskriminirani ostali ljudi koji normalno plaćaju uslugu.
arizin is offline  
Old 28.02.2018., 13:42   #212
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Što je ovo nego pokazatelj da su iznad zakona i da upravo što su Romi danas imaju veća prava nego ostali...Šta bi bilo kada bi netko od drugih dugovao komunalnom ili nebi razvrstavao otpad? Bila bi ovrha, kazne i zatvor međutim za njih ne vrijede ista pravila kao i za sve druge. Bitno da se stalno govori o diskriminaciji, međutim nisu li u ovom slučaju diskriminirani ostali ljudi koji normalno plaćaju uslugu.
Nešto kao ovo? https://net.hr/danas/hrvatska/baka-m...gule-krumpire/

Quote:
76-godišnja Minka Maltarić nije imala novca za plaćanje duga za odvoz smeća. Račun je iznosio 100 kuna, a starica je zbog neplaćanja završila u zatvoru, objavljeno je u emisiji Provjereno Nove TV.
GemsBond is offline  
Old 28.02.2018., 16:49   #213
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Na ovu hrpu neprobavljivih bljuvotina dajem samo kratak odgovor:

Nekome nije dobro?
Udarila zima u glavu?
Ja sam vas uvrijedio ili? Meni je samo čudno da vi kao veliki poštovatelj liberalne Hrvatske, protivnik RKC koji prezire sve hrvatske krajeve od Slavonije pa do Zagore ili HRHB ovako reagirate.

Dakle čovjeku su zapalili kuću? Tom čovjeku sa sjekirom? Kako ste vi reagirali kada ste čuli to gospodine i koje je po vama rješenje u Međimurju? Kako biste vi rješili problem da ste na vlasti?
Imate li neki prijedlog?
Might is offline  
Old 28.02.2018., 18:36   #214
Gospodine nadam se da ćete osuditi ovo paljenje kuće tom Romu što spominjete.

Ipak ste opravdavali zločine odreda El Mudzahedin i osuđivali gospodina Praljka kao i terorističke napade, ,pričali ste o toleranciji i suživotu.
Nadam se da ćete prijaviti taj napad i ustrajati na liberalnim stavovima koje ste više puta svima dokazivali na svim temama.

Pokažite nam svima svoju empatiju gospodine i dokažite da ste čovjek velikog srca koji nije dvoličan i nema dvolične standarde.
Might is offline  
Old 28.02.2018., 20:57   #215
Zatvor može bit čak i dobra stvar za neke, a batine se ipak teže podnose! Miško Kranjec, iz Prekmurja, koji se nalazi je uz Međimurje, je svojevremeno super opisao problem u knjizi "Pisarna"! Još u AU otvorili su školu i razglasili, po onom bumburum bum, da sva deca od 6 - 12 sutra sutra dođu u školu, umijena i u čistim odjelima. Seljaci kažu deci: idi tamo, gledaj iza čoška, ako neko uđe, idi i ti, ako ne, vrati se, imaš posla! Školski zvon pozvoni, nikoga nema, svi iza čoška, učitelj čeka i konačno zatvori vrata! Sutra dan dolaze žandari sa spiskovima, dodobra izlemaju sve roditelje, jer je bilo škola prazna! Kad su izlazili iz sela, čuo se plač djece, kao: jer sam ti rekao da idi u školu, a sad su mene i majku prebili zbog tebe....! Naredni dan je škola bila puna i taka je i ostala! Neki su jednostavno preskočili kraj 19. i čitavo 20. stoljeće!
__________________
Volim sve ljude, pa i one, pomalo lude.
franc1952 is offline  
Old 01.03.2018., 06:57   #216
Quote:
Might kaže: Pogledaj post
Ja sam vas uvrijedio ili? Meni je samo čudno da vi kao veliki poštovatelj liberalne Hrvatske, protivnik RKC koji prezire sve hrvatske krajeve od Slavonije pa do Zagore ili HRHB ovako reagirate.

Dakle čovjeku su zapalili kuću? Tom čovjeku sa sjekirom? Kako ste vi reagirali kada ste čuli to gospodine i koje je po vama rješenje u Međimurju? Kako biste vi rješili problem da ste na vlasti?
Imate li neki prijedlog?
Zapalili su mu kuću iz tkoznakojih razloga.
Kako bih reagirao?
Očekivao sam da policija napravi svoj posao i da se počinitelji utvrde i kazne, kako se to voli reći.
Policija je odavno napravila uviđaj i rezultate istrage čekamo.
Tome je već prošlo valjda više od godinu dana.

Btw, nije to bila njegova kuća, već kuća u koju se silom uselio, jedan u nizu.

No, nisam ovdje ja tema.
Ovdje nije tema niti nitko od nas koji pošteno plaća svoje dugove i živi u skladu sa zakonima.

Tema su Romi, kojima se u mnogočemu što se tiče kršenja zakona gleda kroz prste.

Kako bih ja riješio tu nezgodnu situaciju s Romima?
Jednostavno.
Imamo zakone i imamo sredstva koja bi trebala garantirati da se ti zakoni poštuju.

Ako ne, Francuska je dobro riješila problem.

I offtopic; ne prezirem krajeve, već krkane. Bez obzira iz kojeg kraja dolazili.

No, dosta o meni. Ovo nije moja tema.
Smotani2 is offline  
Old 01.03.2018., 19:05   #217
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Zapalili su mu kuću iz tkoznakojih razloga.
Kako bih reagirao?
Očekivao sam da policija napravi svoj posao i da se počinitelji utvrde i kazne, kako se to voli reći.
Policija je odavno napravila uviđaj i rezultate istrage čekamo.
Tome je već prošlo valjda više od godinu dana.

Btw, nije to bila njegova kuća, već kuća u koju se silom uselio, jedan u nizu.

No, nisam ovdje ja tema.
Ovdje nije tema niti nitko od nas koji pošteno plaća svoje dugove i živi u skladu sa zakonima.

Tema su Romi, kojima se u mnogočemu što se tiče kršenja zakona gleda kroz prste.

Kako bih ja riješio tu nezgodnu situaciju s Romima?
Jednostavno.
Imamo zakone i imamo sredstva koja bi trebala garantirati da se ti zakoni poštuju.

Ako ne, Francuska je dobro riješila problem.

I offtopic; ne prezirem krajeve, već krkane. Bez obzira iz kojeg kraja dolazili.

No, dosta o meni. Ovo nije moja tema.
Gospodine pokazali ste na ovoj temi da ste jako zatucani iako na ostalim temama volite nas Hrvate iz ruralnih krajeva koji smo proživjeli rat nazivati zatucanima, ognjištarima i katotalibanima samo zato što preziremo Broza i Jugoslaviju.

Nadam se da ćete prihvatiti Romske prijatelje, da vam neće smetati što idu s vašom djecom kao i naselje još koje obitelji tj da nećete imati dvostruke standarde
Might is offline  
Old 01.03.2018., 19:06   #218
Te sve Rome ...to sve ... treba....u školu poslat :klap:
martin007 is offline  
Old 02.03.2018., 06:36   #219
Quote:
Might kaže: Pogledaj post
Gospodine pokazali ste na ovoj temi da ste jako zatucani iako na ostalim temama volite nas Hrvate iz ruralnih krajeva koji smo proživjeli rat nazivati zatucanima, ognjištarima i katotalibanima samo zato što preziremo Broza i Jugoslaviju.

Nadam se da ćete prihvatiti Romske prijatelje, da vam neće smetati što idu s vašom djecom kao i naselje još koje obitelji tj da nećete imati dvostruke standarde
Naravno, nisam ni očekivao drugačiji komentar.
Nadam se da ti, u svojoj zabiti u kojoj jesi, jako prijateljuješ sa susjedom koji je bespravno doselio, koji ne plaća režije, živi od socijalne pomoći. pijančevuje, krade, a tebe natjerava sjekirom samo zato jer prolaziš njegovom ulicom.

Farizeju.

"Gospodine".
Smotani2 is offline  
Old 10.03.2018., 15:24   #220
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Naravno, nisam ni očekivao drugačiji komentar.
Nadam se da ti, u svojoj zabiti u kojoj jesi, jako prijateljuješ sa susjedom koji je bespravno doselio, koji ne plaća režije, živi od socijalne pomoći. pijančevuje, krade, a tebe natjerava sjekirom samo zato jer prolaziš njegovom ulicom.

Farizeju.

"Gospodine".
Ili si ti u čergi ili cigo plaća režije ili lažeš.
polki is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:35.