Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2007., 16:05   #81
Quote:
fishenwalc kaže: Pogledaj post
Aha, piše i da je imovina fonda 2 milijarde i 166 miliona kuna
Više nije.
http://www.business.hr/?MOD=show&id=21654
objavljeno 5.2.07

"Trenutna vrijednost Fonda hrvatskih branitelja je nešto više od 3,2 milijarde kuna, iznijeto je na današnjoj sjednici Upravnog odbora Fonda hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji."
Frasier is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 14:10   #82
a koliko udjela ima?
stayalive is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 14:12   #83
Quote:
stayalive kaže: Pogledaj post
a koliko udjela ima?
To se još ne zna. Nisu riješeni svi prigovori na prvodostavljene potvrde.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 14:37   #84
Quote:
vorpatril kaže: Pogledaj post
To se još ne zna. Nisu riješeni svi prigovori na prvodostavljene potvrde.
zar ni priblizno?
stayalive is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 14:42   #85
Quote:
stayalive kaže: Pogledaj post
zar ni priblizno?
Nagađati se može uvijek, ali to nitko ozbiljan ne želi. Bilo je prigovora vezanih uz razdoblje sudjelovanja, prigovora vezanih uz način izračuna bodova, netočni osobni podaci, neproveden status poginulog ili zatočenog. U tijeku je ispravak svega toga.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 13:16   #86
Ja još nisam dobio nikakvu potvrdu... jeli to normalno ?
Mislim, ima li vas još takvih na forumu ?
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 13:44   #87
Quote:
emiliano kaže: Pogledaj post
Ja još nisam dobio nikakvu potvrdu... jeli to normalno ?
Mislim, ima li vas još takvih na forumu ?
to mi baš ne zgleda normalno
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 19:19   #88
Quote:
emiliano kaže: Pogledaj post
Ja još nisam dobio nikakvu potvrdu... jeli to normalno ?
Mislim, ima li vas još takvih na forumu ?
Nije neka utjeha, ali približno 15000 (da ne bi bilo zabune petnaest tisuća) branitelja nije dobilo svoje potvrde. Razlozi su različiti: adresa, netočan MBG, tijek službe (preklapanje po jedan dan između postrojbi ili MUP-a). Pomoćnik J. Kosor najavio konačno slanje potvrda do kraja veljače.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 20:51   #89
Ima li itko informaciju da li se još uvijek mogu vršiti prigovori na broj bodova/udjela? Pretpostavljam da ne, jer tada se nikako ne bi moglo završiti s obračunom udjela, ali eto, kao netko kome "najplodnije" dane, one iz '91. nisu obračunali, ipak se nadam da bi se štogod moglo poraditi na tom. ...ili ne...
Scardona is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 07:30   #90
Quote:
vorpatril kaže: Pogledaj post
Nije neka utjeha, ali približno 15000 (da ne bi bilo zabune petnaest tisuća) branitelja nije dobilo svoje potvrde. Razlozi su različiti: adresa, netočan MBG, tijek službe (preklapanje po jedan dan između postrojbi ili MUP-a). Pomoćnik J. Kosor najavio konačno slanje potvrda do kraja veljače.
Tim čudnije za mene, obzirom da mi je adresa ista već 30 godina, nije bilo nikakvih preklapanja, ono, sve čisto kao suza ...
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 19:49   #91
Quote:
emiliano kaže: Pogledaj post
Tim čudnije za mene, obzirom da mi je adresa ista već 30 godina, nije bilo nikakvih preklapanja, ono, sve čisto kao suza ...
Jesi nazvao 062/000-005? Info telefon Erste investa. Kreni od tu, pa utvrdi gdje je zapelo.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 19:50   #92
Quote:
emiliano kaže: Pogledaj post
Tim čudnije za mene, obzirom da mi je adresa ista već 30 godina, nije bilo nikakvih preklapanja, ono, sve čisto kao suza ...
si dobil koji poziv za rezervu u zadnjih 3-4 godine
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 21:28   #93
Quote:
vorpatril kaže: Pogledaj post
Jesi nazvao 062/000-005? Info telefon Erste investa. Kreni od tu, pa utvrdi gdje je zapelo.
Da, nazvat ću sutra, zvao sam lani negdje u 6. mjesecu, pa su rekli da me nema u evidenciji ... nakon toga sam zvao ured za obranu, i oni su ponovo proslijedili podatke ... i otad opet ništa ...
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 21:30   #94
Quote:
fishenwalc kaže: Pogledaj post
si dobil koji poziv za rezervu u zadnjih 3-4 godine
Šališ se ? Zar još netko dobija pozive za rezervu (pogotovo u zadnje 3-4 godine) ?
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 13:20   #95
Ako koga zanima, zvao sam info Erste Investa i tamo me još uvijek nema, međutim u registru branitelja jesam (lani u 6. mjesecu me nije bilo ni tamo), a tip kaže da samim time jesam i u Erste Investu, samo da oni još uvijek obrađuju te podatke ... Jebote, među prvima u rat a među zadnjima u podjeli plijena

Nego, baš danas sam pročitao da se udjelima u Braniteljskom fondu na crno trguje po 2-5 € po bodu, a da je (nezvanična) vrijednost udjela oko 300 Kn (3 Kn/bod) ... otkud toliki nesrazmjer ?
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 13:24   #96
Quote:
emiliano kaže: Pogledaj post
Nego, baš danas sam pročitao da se udjelima u Braniteljskom fondu na crno trguje po 2-5 € po bodu, a da je (nezvanična) vrijednost udjela oko 300 Kn (3 Kn/bod) ... otkud toliki nesrazmjer ?
Zato jer su se pojavili mudrijaši koji su čuli što je bilo sa pif-ovima pa misle da je ovo ista stvar al su se malo zajebali, al papir sve trpi a bilježnik ovjerava za lovu šta god piše
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 13:42   #97
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
Zato jer su se pojavili mudrijaši koji su čuli što je bilo sa pif-ovima pa misle da je ovo ista stvar al su se malo zajebali, al papir sve trpi a bilježnik ovjerava za lovu šta god piše
Ma razumijem ja bilježnike, nego ko plaća 10 do 15 puta više od prave vrijednosti ? Ajde da je možda realna vrijednost 2-3 puta veća (tako nekako ja računam kad se sve raščisti da će vrijednost jednog udjela biti 500- 800 Kn)
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 19:33   #98
Quote:
emiliano kaže: Pogledaj post
Šališ se ? Zar još netko dobija pozive za rezervu (pogotovo u zadnje 3-4 godine) ?
Ja
dobio dva 2003. g., bacio ih u smeće i od onda mi više nitko ne piše
He he
ali zato sam dobio i pismo od Erste investa
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 18:23   #99
Question udjeli

Dobio sam rješenje od fonda. Imam 656 bodova tj. 6,56 udjela u fondu. Znači 100 bodova je 1 udio u fondu.
Vrijednost udjela još ne znam.
Pozdrav.
 
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 07:18   #100
Quote:
antlas kaže: Pogledaj post
Dobio sam rješenje od fonda. Imam 656 bodova tj. 6,56 udjela u fondu. Znači 100 bodova je 1 udio u fondu.
Vrijednost udjela još ne znam.
Pozdrav.
Evo, i ja dobio jučer, točno u dlaku, 803 boda = 8,03 udjela ...
E sad je jedino pitanje koliko uglavnom udjela ima sva ona sila od skoro pola milijuna branitelja... ja sam npr. krenuo u rat 19.11.1991. i to odma na prvu liniju... međutim, u mojoj postrojbi su ljudi uglavnom dobijali pozive za početak 9. mjeseca 91., bili su desetak dana na nekakvim vježbama u blizini grada (daleko od prve linije) i onda doma ... do 19.11.91. ... a kasnije su svi imali upisano od početka 9. u kontinuitetu ... to je dva i po mjeseca po 8 bodova a zakurac ...
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:05.