Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2017., 10:19   #21
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Oprosti...ali seres kvake.
Nije ista stvar obraniti drzavu od agresije i biti dio Europske unije...mislim, ako ti mislis da je to isto, onda se ja i ti ne slazemo oko puno fundamentalnijih stvari.
Pa ne mislim niti ja da je isto...

Quote:
Ja sam svojevremeno bio protiv ulaska u EU zbog gomile stvari....ali su mi tada mediji a sa njima i narod sa svojih 66,27% glasova ZA ulazak da nisam upravu jer cemo ...kako se tada pricalo kada udjemo u EU djed i baka moci iseliti u Provansu a unuk studirati svemirski inzinjering u Pragu te da sto ja seljak znam. I da...jos su mi objasnili da ako ne udjemo nece biti penzija...te da ce SVATKO moci sam birati svoju karijeru pa CIJELOM TRZISTU EU. Dapace...prvih godina su nas izvjestavali kako ZLA ova ili ona drzava brani Hrvatima da se sele u nju prvih par godina clanstva.
Prosuto je niz spinova, sada je jasno, kako bi politička kasta zadovoljila svoje interese... nisam bio za ulazak u EU, prije svega jer naši vrli predstavnici nisu uopće našli za shodno predstaviti javnosti razumne razloge za članstvo u EU.

Quote:
I odakle tim istima koji su mi tada to objasnjavali MORALNO PRAVO da uopce raspravljaju o tome sto je netko eto ove godine pozelio biti svemirski inzinjer i odselio u Prag...ili sto su djed i baka preselili u Provansu...a deseci tisuca drugih Hrvata tamo gdje su htjeli.

Taj dio je zapravo meni najveca misterija u cijeloj prici...
Po čemu ti povezuješ te koji su tada nešto objašnjavali, sa pričom na forumu, zaista ne shvaćam... spinove su prodavali i s lijeva i s desna, nemam posebnih afiniteta ni za koga od njih.

Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Pa eto, tko ima konkurentno zanimanje prakticki moze traziti posao po cijelom EU trzistu, negdje treba kakva dozvolica, negdje ne.
Djed i baka mogu sta im lova dopusta.
Za studij je isto tocno, mozes sada lakse studirati po EU, pa ako te privlaci Prag nije nemoguce, doduse bilo bi dobro znati ceski.

Ukidanje barijera prema EU je kao ukidanje barijera malog prema vecem gradu: mozes ici tamo, brzo i lako dodjes, ima posla, vise se placa, ducani su bolji... Sta se desi? Odu iz malog grada ovi kojih fali u velikom, pa ce ih u malom sada faliti jos vise. Je li to dobro za mali grad? Pa i ne. Je li dobro za ove koji su otisli: da.
Potpis...

Dodao bih samo kako su neke zemlje ipak stabilizirale migracijske trendove, ne samo Irska...
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 19:06   #22
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Znamo, Ameri su (fah-)idioti, mi smo pametni i/ili neshvaćeni geniji.
Kako ćemo školstvo prepraviti u hrvatski interes? Trebamo otvoriti još ugostiteljskih i trgovačkih škola, i ekonomskih fakulteta? Ili još gimnazija, tako da svi konobari mogu razgovarati s profesorima književnosti ako se pojave?
Trebamo otvoriti medicinske fakultete, i onda svakome tko dođe do diplome preventivno oduzeti putovnicu?

Što je još u interesu opstanka nacije? Klerikalizacija školstva, zatvaranje granica, uhićivanje neistomišljenika vlasti, oduzimanje imovine bogatima...?
Ma sve u redu, ali dajmo se dogovoriti, želimo li, ili ne svoju državu.

Oni koji žele raditi vani, u redu, neka se školiuju vanka ili neka plate školu koju su dobili u RH.

Škola u RH je besplatna, ali uz pretpostavku da se radi u RH, ne vidim smisla, da netko financira porezom nečije školstvo
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 19:14   #23
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ma sve u redu, ali dajmo se dogovoriti, želimo li, ili ne svoju državu.

Oni koji žele raditi vani, u redu, neka se školiuju vanka ili neka plate školu koju su dobili u RH.

Škola u RH je besplatna, ali uz pretpostavku da se radi u RH, ne vidim smisla, da netko financira porezom nečije školstvo
Kakve veze ima školstvo s želimo li državu ili ne?

Što s onima koji ne mogu dobiti posao u RH, kakvih je nažalost velik broj? Trebaju li i oni ako čame na Zavodu platiti svoju školu, ili je to rezervirano samo za one koji hoće van (vidi pod: hrvatski jal)?

Je li bolje da netko cijeli ili veći dio radnog vijeka provede na Zavodu i/ili socijali ili da ode van, pa kako mu bude?
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 19:27   #24
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima školstvo s želimo li državu ili ne?

Što s onima koji ne mogu dobiti posao u RH, kakvih je nažalost velik broj? Trebaju li i oni ako čame na Zavodu platiti svoju školu, ili je to rezervirano samo za one koji hoće van (vidi pod: hrvatski jal)?

Je li bolje da netko cijeli ili veći dio radnog vijeka provede na Zavodu i/ili socijali ili da ode van, pa kako mu bude?
Školstvo financira zajednica, ako se pokazalo da nam je država u kurcu, raspustimo je, koji će nam kurac onda sabor, vlada i slične štetočine, a ako ipak želimo državu, učinimo je funkcionalnom, dakle, prvo se odlučimo, a onda možemo imati školstvo po tržišnim cijenama, ako ćemo igrati na kartau da nikom nismo dužni.

Ne sviđa mi se situacija u kojoj ne znamo bili piškili ili kakili.

A ako ljudi idu van, znači da ima posla i neka plate ono što su im platili hrvatski porezni obveznici, barem za one koji rade u struci vanka.

Nije to jal, nego zašto bi ja nešto financirao, od čega imam štetu?

Ja ako financiram tvoje ili ti moje dijete, pa valjda će nam oni raditi za našu penziju...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 21:03   #25
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Školstvo financira zajednica, ako se pokazalo da nam je država u kurcu, raspustimo je, koji će nam kurac onda sabor, vlada i slične štetočine, a ako ipak želimo državu, učinimo je funkcionalnom, dakle, prvo se odlučimo, a onda možemo imati školstvo po tržišnim cijenama, ako ćemo igrati na kartau da nikom nismo dužni.

Ne sviđa mi se situacija u kojoj ne znamo bili piškili ili kakili.

A ako ljudi idu van, znači da ima posla i neka plate ono što su im platili hrvatski porezni obveznici, barem za one koji rade u struci vanka.

Nije to jal, nego zašto bi ja nešto financirao, od čega imam štetu?

Ja ako financiram tvoje ili ti moje dijete, pa valjda će nam oni raditi za našu penziju...
Prva država bi trebala odrediti što želi, zasada želi grabiti lopatom, a vraćati na kapaljku, školstvo je tu samo kap u moru.

Znači, ako netko s fakultetom ode van konobariti, ne treba vratiti novce, ali ako konobar ode van konobariti, onda treba?

Nemoguće je utvrditi tko čiju djecu i s kolikom dijelom financira, tako je sustav postavljen, jer državi tako odgovara, a ako si se na djecu odlučio samo radi mirovine jednog dana, trebao si kupiti psa, ili još bolje sterlizirati se.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 22:46   #26
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Nije to jal, nego zašto bi ja nešto financirao, od čega imam štetu?
Financiras jer te zakon prisiljava. Ono o cemu ti govoris je ekstremni liberalizam, u kojem je uloga drzave minimalna. Nije se bas pokazalo uspjesnim. Ako imas teritorij bez drzave, mozes si zamisliti Afganistan: bande ce preuzeti ulogu drzave, pa se ujediniti u vece bande i na kraju ces imati mega-hajduciju bez prava gdje svi nose automatsko oruzje. Naravno da ce te "oporezovati" kako god zele i siliti sta se sjete.
Osim toga otpadaju sve fine funkcije drzave od kojih profitira zajednica i siromasni, koji mozda jednog dana mogu napraviti velike stvari ako se obrazuju.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 22:57   #27
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Prva država bi trebala odrediti što želi, zasada želi grabiti lopatom, a vraćati na kapaljku, školstvo je tu samo kap u moru.

Znači, ako netko s fakultetom ode van konobariti, ne treba vratiti novce, ali ako konobar ode van konobariti, onda treba?

Nemoguće je utvrditi tko čiju djecu i s kolikom dijelom financira, tako je sustav postavljen, jer državi tako odgovara, a ako si se na djecu odlučio samo radi mirovine jednog dana, trebao si kupiti psa, ili još bolje sterlizirati se.
Ja samo kažem da se odlučimo, kako ne bi svi skupa financirali strane radnike i to je to
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 23:01   #28
Ja sam odlučio, svatko može ići raditi kamo i kad želi, ne treba vratiti novce, i nije ništa dužan meni kao poreznom obvezniku, jer svatko je dužan pobrinuti se prvo za sebe i svoje bližnje, ne za RH, ne za Plenkovića, uhljebe, HDZ...
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 23:02   #29
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Financiras jer te zakon prisiljava. Ono o cemu ti govoris je ekstremni liberalizam, u kojem je uloga drzave minimalna. Nije se bas pokazalo uspjesnim. Ako imas teritorij bez drzave, mozes si zamisliti Afganistan: bande ce preuzeti ulogu drzave, pa se ujediniti u vece bande i na kraju ces imati mega-hajduciju bez prava gdje svi nose automatsko oruzje. Naravno da ce te "oporezovati" kako god zele i siliti sta se sjete.
Osim toga otpadaju sve fine funkcije drzave od kojih profitira zajednica i siromasni, koji mozda jednog dana mogu napraviti velike stvari ako se obrazuju.
Poanta mog upisa nije liberalizam, nego solidarnost, ali ako nećemo ništa napraviti, da nam mladi odlaze, onda mi ne treba ova država.

Govorim, jer su mi neki ironično rekli da bi trebalo zatvoriti granicu, ja nikad nisam za ograničavanje pojedinaca, ali ovo iseljavanje više nije pravo pojedinca, to je imperativ.

Ja razlikujem kada netko želi ići tamo di mu je bolje i zadnji sam koji bi nešto nekom zabranio, ali ako želimo imati državu, mi moramo poduzeti mjere da spasimo državu odnosno sebe.

A u krajnjem slučaju, ako ćemo se pomiriti sa dru kojoj mladi nemaju nikakvu budućnost, ajmo je ugasiti, jer očito ne treba nikom, već samo političarima.

Napisah već, bolje biti u aneksiranom teritoriju , nego u koloniji!!!

Daklem, ja kao suverenista dajem svoj glas ZA opstanak Hrvatske, ali ako većina to ne želi, ja kao demokrata to prihvaćam i tražim da što prije ugasimo ono što nam ne treba i ne želimo.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 23:05   #30
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Ja sam odlučio, svatko može ići raditi kamo i kad želi, ne treba vratiti novce, i nije ništa dužan meni kao poreznom obvezniku, jer svatko je dužan pobrinuti se prvo za sebe i svoje bližnje, ne za RH, ne za Plenkovića, uhljebe, HDZ...
Pa Plenkoviće i HDZ su izabrali najvećom većinom oni koji nisu došli na birališta, a zatim HDZ-vojnici, i nevladine udruge koje dodatno nahrane HDZ birače.

Da ne ostane u zraku, SDP je isto štetočina, koja na šteti HDZ dobije pobjedu, obe stranke su protunacinalne!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 23:24   #31
Quote:
dernakamal kaže: Pogledaj post
Umjesto da izmišljamo toplu vodu jednostavno učimo na tuđim iskustvima na zemljama koji su imali isti problem i uspješno ga riješili

u članku je 5 jednostavnih savjeta koju prokušamo rade, zašto naša vlada to ne radi, zašto nema javnog pritiska da se to radi

http://www.liberal.hr/clanak.php?id=731
Joj taj film mi ne bumo gledali, to kod nas ne bi išlo.
Zašto ?
1.Reforma javne uprave ?
A kako će zarađivati na obrascima, biljezima, dozvolama i kako će službenici zaraditi plaće i ostati na poslu ako ne bude potrebe za njihovim pečatima i izdavanjima svega i svačega kaj zakon traži ?
Onih 39758464 propisa i uvjeta, članarina i svega ? Gdje će mnogi zaposleni na tome ?
A oni došli priko rođe Mate ili stričeve tetke Marice npr. ? Ko će takve smjeti otpustiti ? Rodice, kćeri ili sestre nekoga glavonje iz Sabora ?
Gdje će se familija sastajati ako ne po kancelarijama dijeleći obrasce ?
Gdje će neki ljudi raditi a niš drugo ne znaju ?
Nu tebe.

2.) Reforma radnog zakonodavnešto.
Pa tu smo već jako napredovali. Kaj nismo ? Vrlo lako se šutne zaposlenog a i nađe novi koji radi od jutra do sutra za kikiriki i koštice. Kod nas je radnik necijenjena i lako zamjenjiva roba. Često izrabljivana. Bar sada. Kod mnogih privatnika. Ne svih. Dobri su u manjini.
Po pravima za poslodavce i sve što žele tu smo napredniji od Švedske.
Kod nas poslodavac npr. neki provatni radi kaj hoće sa radnikom. Čak ga i šutne pa mu ne isplati plaću. To se kod nas zove urbanizam i demokracija kapitala.

3. Reforma zdravstva i mirovinskog.
Čuj da nemate i muzičku želju ?
Naše zdravstvo si svi mogu priuštiti. Osim ct mozga i sličnog na kaj se čeka od pola godine do godinu i pol.
Ovo je osnovno besplatno a za dopunsko?
Čuj ak' imaš za cugu i cigarete imaš i za dopunsko. Tak' da još premalo i plaćamo. Vani je to puno više čak uz mizerne zarade. Ne plaća se baš svaki posjet liječniku i to kešom od npr. 300-400 kuna , kao vani.
To kaj ide puno love iz plaće za dopunsko i mirovinsko mora tak' biti jer drugačije se za državu i njene potrebe (osim predivnih kredita ) nemre uzeti lova. Zakaj građanin ne može svoj mirovinski dio uložiti gdje hoće ?
Pa kak bi se onda punio državni proračun od kojega sve ide (penzije npr.) pa čak i plaće visokih uhljeba. Dajte se ljudi saberite.
Nema izvoza, nema proizvodnje, nema zaposlenih dovoljno pa se zato cijedi preostale.
I poslodavce i radnike.
Kaj mislite od kuda lova za plaće svih na državnom proračunu ? Budimo realni.

4.) Srezati poreze ?
U ovoj državi ? Da lovašima. Od čega porezi kada sve firme propadaju i ljudi idu van raditi ?
Premalo je zaposlenih pa se treba cijediti preostale.


5.) Reforma školstva ? Prava , politički nepristrana i prilagođena tržištu rada ?
To sad nije prioritet. Prioritet je medijska borba: sdp, hdz, Most, kada je bila bitka sa turcima i na kojem polju i čiji je dida bio ustaša a čiji partizan.
Skidanje imena trgova Tito ili Netito, svađa po medijima, gole guze itd.
To je prioritet.Table a ne djeca.

Da... sada je nemoguće jer nemamo ozbiljnih ekonomista i političara koji bi sproveli, bez korupcije i malverzacije, ovakvu reformu.
Možda jednom bude ali ne sada. Sada nemamo ozbiljnog kadra za to.
Velim... mi smo zapeli još na livadi gdje se igramo partizana i ustaša. A treba i 45696. načelniku općine tutnut neku poticajnu pinku i svima ostalima...tu smo zapeli. Previše je načelnika i općina.
To kod nas ne bu još stoljeće ili dva.


Zadnje uređivanje pozitivax : 18.07.2017. at 23:54.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 23:36   #32
Ja sam prije 25 godina popušio foru o domoljublju i svijetloj budućnosti te odbio posao snova u inozemstvu, priliku kakva se ukazuje jednom u životu.

Zato sada djecu odgajam tako da u svakom trenutku budu spremna za emigraciju, maksimalno ulažem u njihovo školovanje (svi uče 3 strana jezika) i jednog dana, kad stasaju, ostanemo li i dalje ovako jadni i bezidejni, cijeli svijet će biti njihova domovina.
__________________
Uvijek uz dlaku!

Zadnje uređivanje fgzcvijetic : 18.07.2017. at 23:55.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 01:16   #33
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Ja sam prije 25 godina popušio foru o domoljublju i svijetloj budućnosti te odbio posao snova u inozemstvu, priliku kakva se ukazuje jednom u životu.

Zato sada djecu odgajam tako da u svakom trenutku budu spremna za emigraciju, maksimalno ulažem u njihovo školovanje (svi uče 3 strana jezika) i jednog dana, kad stasaju, ostanemo li i dalje ovako jadni i bezidejni, cijeli svijet će biti njihova domovina.
I ja se pitam, dali ovo sve ima smisla, s jedne strane instalirana vlada, s druge strane politički naivci i nakon Sanadera ponovno vjeruju Sanaderu drugom.

Ljudi već četiri godine gladuju u EU i uvjereni su kako samo što nije krenulo.

Sviđa mi sa kako razmišljaju ovi naši Hrvati koji se uopće više ne rađaju, mislim da su oni najpametniji.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 10:11   #34
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Treba nam hitno još gore školstvo, tako da poglupimo ono malo inteligentnih i sposobnih što nismo uspjeli, ne želimo valjda da netko ode van i uspije?

Kako bi rekao Del Boy:" Finally, my stupidity pays off...!".
Pa takva reforma se priprema, prilagodba potrebama gospodarstva, ali ne ovog. Kuhari, konobari, ..
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 12:34   #35
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Joj taj film mi ne bumo gledali, to kod nas ne bi išlo.
Zašto ?
1.Reforma javne uprave ?
A kako će zarađivati na obrascima, biljezima, dozvolama i kako će službenici zaraditi plaće i ostati na poslu ako ne bude potrebe za njihovim pečatima i izdavanjima svega i svačega kaj zakon traži ?
Onih 39758464 propisa i uvjeta, članarina i svega ? Gdje će mnogi zaposleni na tome ?
A oni došli priko rođe Mate ili stričeve tetke Marice npr. ? Ko će takve smjeti otpustiti ? Rodice, kćeri ili sestre nekoga glavonje iz Sabora ?
Gdje će se familija sastajati ako ne po kancelarijama dijeleći obrasce ?
Gdje će neki ljudi raditi a niš drugo ne znaju ?
Nu tebe.

2.) Reforma radnog zakonodavnešto.
Pa tu smo već jako napredovali. Kaj nismo ? Vrlo lako se šutne zaposlenog a i nađe novi koji radi od jutra do sutra za kikiriki i koštice. Kod nas je radnik necijenjena i lako zamjenjiva roba. Često izrabljivana. Bar sada. Kod mnogih privatnika. Ne svih. Dobri su u manjini.
Po pravima za poslodavce i sve što žele tu smo napredniji od Švedske.
Kod nas poslodavac npr. neki provatni radi kaj hoće sa radnikom. Čak ga i šutne pa mu ne isplati plaću. To se kod nas zove urbanizam i demokracija kapitala.

3. Reforma zdravstva i mirovinskog.
Čuj da nemate i muzičku želju ?
Naše zdravstvo si svi mogu priuštiti. Osim ct mozga i sličnog na kaj se čeka od pola godine do godinu i pol.
Ovo je osnovno besplatno a za dopunsko?
Čuj ak' imaš za cugu i cigarete imaš i za dopunsko. Tak' da još premalo i plaćamo. Vani je to puno više čak uz mizerne zarade. Ne plaća se baš svaki posjet liječniku i to kešom od npr. 300-400 kuna , kao vani.
To kaj ide puno love iz plaće za dopunsko i mirovinsko mora tak' biti jer drugačije se za državu i njene potrebe (osim predivnih kredita ) nemre uzeti lova. Zakaj građanin ne može svoj mirovinski dio uložiti gdje hoće ?
Pa kak bi se onda punio državni proračun od kojega sve ide (penzije npr.) pa čak i plaće visokih uhljeba. Dajte se ljudi saberite.
Nema izvoza, nema proizvodnje, nema zaposlenih dovoljno pa se zato cijedi preostale.
I poslodavce i radnike.
Kaj mislite od kuda lova za plaće svih na državnom proračunu ? Budimo realni.

4.) Srezati poreze ?
U ovoj državi ? Da lovašima. Od čega porezi kada sve firme propadaju i ljudi idu van raditi ?
Premalo je zaposlenih pa se treba cijediti preostale.


5.) Reforma školstva ? Prava , politički nepristrana i prilagođena tržištu rada ?
To sad nije prioritet. Prioritet je medijska borba: sdp, hdz, Most, kada je bila bitka sa turcima i na kojem polju i čiji je dida bio ustaša a čiji partizan.
Skidanje imena trgova Tito ili Netito, svađa po medijima, gole guze itd.
To je prioritet.Table a ne djeca.

Da... sada je nemoguće jer nemamo ozbiljnih ekonomista i političara koji bi sproveli, bez korupcije i malverzacije, ovakvu reformu.
Možda jednom bude ali ne sada. Sada nemamo ozbiljnog kadra za to.
Velim... mi smo zapeli još na livadi gdje se igramo partizana i ustaša. A treba i 45696. načelniku općine tutnut neku poticajnu pinku i svima ostalima...tu smo zapeli. Previše je načelnika i općina.
To kod nas ne bu još stoljeće ili dva.

mislim da je Rammstein to najbolje opisao gdje živimo
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 13:24   #36
Zašto zaustaviti iseljavanje?

Nek' se ljudi spase.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 14:19   #37
Istina.
Ljudi se u biti žale jer u našoj verziji Titanica ima dovoljno čamaca za spašavanje onih koji žele biti spašeni. Nije mi to nikad jasno bilo.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 19:06   #38
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Istina.
Ljudi se u biti žale jer u našoj verziji Titanica ima dovoljno čamaca za spašavanje onih koji žele biti spašeni. Nije mi to nikad jasno bilo.


Zato jer se radi o hrvatskom jalu. Nek susjedu crkne krava. Nisam im ja kriv Sto su zavrsili pravo, ekonomiju ili filozofski pa mogu vani samo konobariti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 19:53   #39
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Zato jer se radi o hrvatskom jalu. Nek susjedu crkne krava. Nisam im ja kriv Sto su zavrsili pravo, ekonomiju ili filozofski pa mogu vani samo konobariti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Možda je i bolje da su iselili oni kojima nedostaje empatije i homofilije a dali su Hipokratovu zakletvu.

Ma koliko potrošili za njihovu diplomu.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 21:03   #40
Postoje ljudi koji bi htjeli spasiti društvo, a postoje i oni koji spašavaju samo vlastitu guzicu.

Jedni i drugi imaju pravo na svoj stav, želi se reći da smo mi u državi jalni, pa kud sreće da je više jalnih ljudi, oko mene samo pognute glave.

Vidjeli smo slike požara, potpuno razumijem ljude koji spašavaju vlastitu glavu, ali mi je još draže bilo vidjeti ljude koji su gasili požar kako bi zaštitili društvo.


Ako sam na nekog užasno ljubomoran (slikovito) onda su to oni heroji koji nesebično rade za zajednicu kada imamo ovakve katastrofe.

Ovo iseljavanje je katastrofa, i budući da mi je žao ljudi koji još uvjek vjeruju da naša politička elita nije protuhrvatska i vjeruju u ovu državu, jednostavno bi volio znati, ima li ili nema nade za RH.


Penzići jedini koji hvale i vlaže na Plenkija, ali mladi moraju vanka kao imperativ i po njih 7-8 u iznajmljenom stanu, što će uskoro biti i u Hrvatskoj nakon poreza na nekretnine.

Razumijem one kojima se vanka ukaže prilika za dobrim poslom, ali to ne znači da državu moramo pretvoriti u rezervoar jeftine radne snage i da mi ostali njima moramo plaćati školovanje u ovoj nepostojećoj državi.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:45.