Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2017., 18:00   #1
Ljecenje ovisnosti

Pozdrav svima.
Neznam dali sam na pravom mjestu,pa cu samo izloziti svoj problem a vi ili me uputite na pravo mjesto ili ponudite svoje odgovore.Svakome unapred hvala.
Dakle,zanima me ibogain kao alternativna metoda ljecenja ovisnosti.
Dugo godina sam konzumirao sve vrste droga,i naravno,vrag je dosao po svoje u najgorem trenu.
Preko noci sam postao samohrani otac trogodisnjeg djeteta koje mi je postalo sve na svjetu.
Nisam imao snage maknuti se od svega i svjesno sam se navukao na buprenofin,samo da ne uzimam druge stvari.
Zanima me ima li tko iskustva sa ibogainom,dali on djeluje kako se prica,dali bi pomogao u mom slucaju?
Jednostavno se zelim maknuti od bilo koje droge a ocito sam nemam snage,mada imam najjaci motiv na svjetu.
Bilo tko,bilo koji odgovor.
Unapred hvala??

Zadnje uređivanje Guy Falkes : 21.12.2017. at 18:42.
Guy Falkes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 05:55   #2
Stvarno?
709 citanja,nijedan odgovor,nitko???
Guy Falkes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 23:30   #3
Quote:
Guy Falkes kaže: Pogledaj post
Stvarno?
709 citanja,nijedan odgovor,nitko???
Kaj bi htio ?
Ako ti sin nije motiv što bi ti mi ?
Jebote želiš li da te sin gleda urađenog, nafiksanog, nadrogiranog ili jakog, stabilnog i pametnog ?
Pazi, djeca sve upijaju ko spužve.
Jebote odi trči na nasip, treniraj, izbjegavaj staru narko ekipu, ne komuniciraj sa nikim od njih, upiši se na kickboks, radi sto sklekova dnevno, ono trpi, pati, posti, znoji se, dok se ne dovedeš u red.
Ili sa starom narkoekipom odi na pivu pa po starom a ko jebe sina, s vremenom će ti emocije otupiti i na njega.
Ili to ne želiš ?
Ili želiš i sebe i svoga sina izvesti na pravi put ?
Velim ti okreni ploču jednom zauvjek dok nije prekasno.
Mjeseci i godine idu a mali će ti ubrzo porasti, biti će kasno za sve, ako se odmah sada ne okreneš od svih gluposti, ali odmah i sada, koji ti je kurac.
Ljudski organizam je jači nego mislimo, samo ga ne unuštavaj sam sebi, to ti je samo u glavi, jebote istrpi malo te krize ko da je to neki strašan kurac jebote aj nisi od pekzema, istrpi bolove , plači i znoji se, istrpi i pati isplatit će ti se, a tebi i sinu će zasjati lijepi dani.
Plati ceh za svoja sranja, nisi pičkica razmažena koja se svega boji.
Kakav ibogain? Reprogramiranje mozga, a kasnije briju na druge gluposti.
Pij puno vode i trči dok ne padneš i zahvali se Bogu što si živ dopuzao do kreveta gdje ćeš se odmoriti i poslije odmora nešto pojesti i što si dobio takav dar, sina, jebote di ti pamet ? S vremenom će te pustiti kriza, to imaj u glavi, ne traje to dugo, 21 dan budi čist i ti si već puno bolji, jači...
Sve je u glavi, velim ako nastaviš po starome, svakome ovisniku s vremenom emocije otupe, a sin će ti biti prepušten kome ?
Ako si siguran da ne možeš, radije odi u CZSS neka ga daju u udomiteljsku obitelj i to odmah, jer, kakav će njemu život biti uz tatu ovisnika i narkomana ? Nikakav.
Edit: želim ti autosugestijom dati do znanja da sam siguran 100% da ti to možeš.

Zadnje uređivanje Rorion : 22.12.2017. at 23:45.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 20:08   #4
C/P s druge teme os ovisnosti:
Večinom su ovisnosti određene s faktorom genetike, odrastanja, okoline, uvijeta života- no ima tu nešto što se može napraviti a što večina nit ne razmotri;

Ja bi ti savjetovao svakako promjenu načina života počevši od prehrane (to zvući banalno ali u suštini nije) jer ta kemija kroz dopaminske akcije i reakcije stvara u glavi pritisak da čovjek služi ovisnosti.(pogledaj insulu-fusiform-epifizu lanactočke u mozgu); to bi konkretno bilo kupiti sokovnik na hladnu prešu i početi intenzivno piti sokove od prvenstveno povrća (zelenoga pod broj 1) i voća; odbaciti životinjsku prehranu (koliko je to moguće- jer ono smo što jedemo + što te jadne životinje od trauma i kemijskih dodataka to prenose i na ljude) i vidjet češ reakcije na tijelu, drukčije češ ragirati na stres, strasti te neće moć tako lako svladati, kemija če se promijeniti pa češ vjerujem i uz još neki ispušni ventil (sport, sauna i sl.) moć zaustaviti napast u glavi kad dođe pa će potom ona slabiti do mjere u kojoj se može kontrolirati.
ben-hur is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 21:12   #5
Quote:
ben-hur kaže: Pogledaj post
C/P s druge teme os ovisnosti:
Večinom su ovisnosti određene s faktorom genetike, odrastanja, okoline, uvijeta života- no ima tu nešto što se može napraviti a što večina nit ne razmotri;

Ja bi ti savjetovao svakako promjenu načina života počevši od prehrane (to zvući banalno ali u suštini nije) jer ta kemija kroz dopaminske akcije i reakcije stvara u glavi pritisak da čovjek služi ovisnosti.(pogledaj insulu-fusiform-epifizu lanactočke u mozgu); to bi konkretno bilo kupiti sokovnik na hladnu prešu i početi intenzivno piti sokove od prvenstveno povrća (zelenoga pod broj 1) i voća; odbaciti životinjsku prehranu (koliko je to moguće- jer ono smo što jedemo + što te jadne životinje od trauma i kemijskih dodataka to prenose i na ljude) i vidjet češ reakcije na tijelu, drukčije češ ragirati na stres, strasti te neće moć tako lako svladati, kemija če se promijeniti pa češ vjerujem i uz još neki ispušni ventil (sport, sauna i sl.) moć zaustaviti napast u glavi kad dođe pa će potom ona slabiti do mjere u kojoj se može kontrolirati.
U kurac krasni...

Čovjek pita pomaže li ibogain u njegovom slučaju a ti ga jebeš hoće li pojest burek sa mesom ili pitu zeljanicu.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 23:08   #6
Sve to gore je meni jasno,imam ja motiv i to ode ne trazim.Trazim iskustva ljudi sa ibogainom.
Sumnjam da promjena prehrane moze izljeciti godine ovisnosti.
Nije stvar ni u 20 dana patnje,vec sam se jednom skinuo sa toga.Zelim eliminirati potrebu za tim sranjem,a koliko sam cuo ibogain radi upravo to.To i cinim zbog maloga.
U redu,ok je da neko ponudi alternativu ali sve sam probao i jbg.ne ide,to je jace od mene.Ipak,hvala na odgovorima,ali trenutno me prvenstveno zanima ibogain,djelom jer skidanje traje relativno kratko,a ja sebi nemogu priustiti luksuz krize od 20 dana,bas zbog maloga i posla koji imam.
Guy Falkes is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 23:33   #7
Quote:
Guy Falkes kaže: Pogledaj post
Nije stvar ni u 20 dana patnje,vec sam se jednom skinuo sa toga.Zelim eliminirati potrebu za tim sranjem,a koliko sam cuo ibogain radi upravo to.To i cinim zbog maloga.
U redu,ok je da neko ponudi alternativu ali sve sam probao i jbg.ne ide,to je jace od mene.Ipak,hvala na odgovorima,ali trenutno me prvenstveno zanima ibogain,djelom jer skidanje traje relativno kratko,a ja sebi nemogu priustiti luksuz krize od 20 dana,bas zbog maloga i posla koji imam.
Samo si razmisli i o tome da će ta tvoja ovisnost sve više dolaziti do izražaja, i kako ćeš lijep primjer dati svome sinu.
20 dana je ništa u vremenskim okvirima koji su pred tobom i tvojim sinom.
Možeš ga povjeriti nekome na metar dana i vratiti se ko nov i kao osoba punog roditeljskog kapaciteta.
Poznajem osobe koje su izašle iz dugogodišnjeg pakla droge (mada su u manjini od onih koji se nisu izvukli), moguće je, i mnogi od njih su postali uspješni ljudi, i znaju cjeniti svaki dan svoga života, kao i oni izliječeni od najtežih bolesti, a bili su otpisani, jer su povukli određena iskustva koja drugi nemaju, a i ja doživjeh nešto slično.
Ti trenutno hendlaš i posao i roditeljstvo i svoju ovisnost.
Zamisli kakav bi tek bio da si čist ? Poletio bi.
Dok s druge strane riskiraš da ti sin ostane i bez tate.
Zemlje koje ga i dan danas odobravaju , ibogain, su Češka i Slovenija.
Mada ti je i taj ibogain isto ruski rulet, možeš od njega otići sa psihom u mračni tunel bez mogućnosti povratka.
Kažem ti, i u opasnosti si da ti CZSs sina izuzme iz tvoje jednoroditeljske/samohrane obitelji, tj. odvoje od tebe u neki od DPM-ova, Turopolje, Kukuljevičeva, Dugave...
A znaš kako je tamo, i koji se zanat tamo uči.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 07:37   #8
Rorion,gle stari.Prvo,hvala na podrsci.
Sve sto si napisao ja vec znam,zato sam tu,ovo zelim bas zbog sina.Nemozes zamisliti sto znaci biti samohrani otac malog djeteta i raditi,voditi brigu o svemu SAM.
Moj sin nikad nije osjetio nesto lose,on je presretno djete koje me obozava,on je jedini razlog sto sam jos ziv.
Ali ja ti kazem,nemam taj luksuz priustiti sebi krizu,jednostavno,nema ga tko cuvati to vrijeme a u tom stanju ja to necu moci,zato trazim alternativu.
Reci mi ako znas koja stvar je sa tim ibogainom,djeluje li i sto hoces reci kadckazes da te sjebe?
Ja sam spreman na sve da se rjesim ovog sranja.
Sve za njega.
Guy Falkes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 09:44   #9
Odluči sam, nemam osobno iskustvo sa ibogainom, no on je halucinogen, ibogain je 1967. godine zabranjen u Americi, zajedno s LSD - om i psilocibinskim gljivama.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 12:26   #10
Pa naravno da cu sam odluciti,samo prije toga zelim prikupiti sto vise informacija na temelju kojih cu doniti odluku.
A to sto je nesto u Americi zabranjeno ne uzimam kao neki faktor koji ce utjecati na moju odluku.
Mislim,alkohol i pusenje godisnje ubiju miljone ljudi a legalni su,dok marihuana u manjim kolicinama ljeci i ublazuje simptome nekih bolesti pa je zabranjena.
Tamo su igri korporativni lobiji i korupcija koja utjece na to sto ce biti legalno a sto ne.
Da je ibogain halucinogen znam.
Zelim prikupiti sto vise informacija o njemu,pogotovo bih volio da se javi neko tko ga je probao,pa govori iz iskustva,tj.zna sto govori.
Guy Falkes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 12:34   #11
Ima svakakvih anegdotalnih prica, nema jos dovoljno klinickih dokaza iako postoje neki preliminarne pozitivni rezultati.

Sto se anegdotalnih prica tice i koristenja u alternativnim vodama ima svega. Nekima pomogne, nekima ne, nekima privremeno. Nemoguce je kvantificirat price po internetu pa imati neku percepciju koliko je statisticke sanse za kakav outcome.
Buduci mi se cini da ima dosta pozitivnih iskustava barem u kratkom roku moze biti da pomogne u prvoj fazi i da se ne prolazi jednako kroz krizu, no psiholoski/motivacijski opet covjek treba i kasnije ostati dalje od supstanic, ali tko zna, ovdje ne mozemo nista do li gadjati u prazno.

Problem ilegalnosti je u tome sto se onda ne uzima pod nadzorom (u smislu da ne postoji cehovski regulirano tijelo koje nadzire edukaciju i djelovanje onih koji nadziru provodjenje terapije) i nemas kontrolu niti nad samom supstancom (ne prolazi laboratorijsku provjeru) niti medicinski tim koji moze uskociti po potrebi niti znas koliko je strucna osoba koja nadzire seansu.

Za razliku od recimo izuzentno sigurnog (barem fizicki gledano, iako niti tu nista nije apsolutno sigurno) LSD-a Iboga je halucinogen od kojega se moze relativno lako predozirati i imati druge nuspojave. Stoga glede brige za djete i njegovu buducnost i taj aspekt izlaganja odredjenom riziku treba uzeti u obzir i biti siguran u spospobnost osobe kod koje se ide na seanse.

Ako govoris engleski vise srece ces imati po stranim forumima, a i kod nas po forumima gdje se skupljaju ovisnici (mislim da ima barem jedan slican na ex-Yu prostorima), tesko da ces ovdje dobiti osobna iskustva ili ista vise od pametovanja u prazno.

Koliko znam u sloveniji postoji lik koji organizira seanse, cak je registrirana udruga ili tako nesto

Bez obzira isao na to ili ne ja bih si uzeo i nekog psihijatra-psihoterapeuta k sa kojim se moze govoriti i o takvim opcijama, ali koji bi mogao pomoci i na ovoj drugoj psiholoskoj strani price (osim cisto farmakoterapijom). Naravno i tu je pogoditi tko nam pase lutrija i ne znaci da ce se potrefiti od prve (preporuciti nekog konkretno mogu samo u Rijeci).
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 25.12.2017. at 13:07.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 14:01   #12
Evo,ovo je prvi pravi i konkretan odgovor.Hvala.
Da,u Sloveniji ima lik koji radi "sranse" i prilicno je nadziran,tj.cekaju njegov krivi korak da ga maknu jer je izgleda uspjesan.Da,definitivno,treba sve dobro izvagati i to i cinim.Pokusat cu na drugim forumima a ako neko ima jos sto za dodati neka samo izvoli...
Guy Falkes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 17:16   #13
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post

Čovjek pita pomaže li ibogain u njegovom slučaju a ti ga jebeš hoće li pojest burek sa mesom ili pitu zeljanicu.


Da je meni netko dao ovaj moj savjet dok sam bio mlad koliko bih patnje i boli izbjegao....

Navedeni savjet sam probao i znam koliku moć ima (bio sam u gotovo bezizlaznoj situaciji i bez tih sokova ne bi bio zdrav) i znam za iskustvo drugog gdje se čovjek izvukao (stavili pod kontrolu) od ovisnosti (droge).

Neznam dali ti razmisliš prije nego odeš pisat javno stvari koje bi mogle druge izvući iz gadnih problema.
ben-hur is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 17:20   #14
Quote:
Guy Falkes kaže: Pogledaj post
Sumnjam da promjena prehrane moze izljeciti godine ovisnosti.
.
Može pomoć uvelike, k tome nema ozbiljnih nuspojava, a rezultate možeš vidjeti relativno brzo.

Pogledaj iskustva ljudi na internetu (imaš i na youtubu).

Kod tih zelenih sokova brza je apsorpcija, stanice se čiste i počinju drukčije raditi, dobivaju nutrijente koje do sada nisu dobili, toksini i ini otrovi izlaze iz tijela, žlijezde luče drukčije hormone.....
ben-hur is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 18:34   #15
Quote:
ben-hur kaže: Pogledaj post


Da je meni netko dao ovaj moj savjet dok sam bio mlad koliko bih patnje i boli izbjegao....

Navedeni savjet sam probao i znam koliku moć ima (bio sam u gotovo bezizlaznoj situaciji i bez tih sokova ne bi bio zdrav) i znam za iskustvo drugog gdje se čovjek izvukao (stavili pod kontrolu) od ovisnosti (droge).
.
Potpuno si u pravu.
Mnogi ovisnici idu iz jedne u drugu. Prestanu cugat počnu kockat, skinu se sa dopa al zato krenu partijat spid, bomboni..,
Naravno želja im je skinuti se sa droge ali rješenje nalaze u supstituciji sa drugom ovisnosti i tako u krug.
Baš ih znam, ne puno, nakon 10-tak godina svih droga, skidanje na suho, samo voda 15-20 dana .
Post čini čuda. Još bolje kak veliš na prirodnim povrtnim sokovima, samo, ko mu bude cjedio toliko povrća ?
Trebao bi imati pomoć, i naravno klik u glavi, tj. sliku da je sretan da je živ.
Jebiga, zabrijao na ibogain, težak halucinogen kojibusporava rad srca i teško je odrediti dozu, a kriva doza ga može koštati opet života, kao i experimenti sa bunikom.
Najbolje je što su se pojavili "znalci" sa preporukama gdje i kako, te priča o nekakvoj tobožnjoj pozitivnoj budućnosti djeteta u ovisnosti od praktikanata seansi na halucinogenima, uzgred glumeći veliku pamet, katastrofa.
Je, je, ibogain ga bude napravio čovjekom xe, xe, kako da ne. Ljudi još vjeruju u patuljke i čarobne štapiće.
Ništa dok se deset dana na vodi ne preznoji svaki dan, i ne izbaci te toksine iz sebe, dakle na njemu je da izmogne snage, stisne zube i kaže sam sebi da nije seronja već pravi čovjek za kojega ne postoje prepreke koje bi dovodile u opasnost i njega a još više njegovog sina.
Dok čovjek sam ne "prelomi", sam ne odluči prestati i ostati čvrst, teško će se pomaknuti, i samo će tonuti još dublje.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 18:46   #16
Kakve veze imaju toksini sa downregulacijama receptora isl?

Extremini postovi i sami imaju svojih zdravstvenih opasnosti takodjer.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 25.12.2017. at 19:14.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 19:47   #17
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Kakve veze imaju toksini sa downregulacijama receptora isl?
Extremini postovi i sami imaju svojih zdravstvenih opasnosti takodjer.
Mislim dok ga pere ziza nije mu ni do jela, a Izbacivanjem toksina iz organizma, s vremenom kriza slabi, samo da pazi da ne dehidrira.
A kakove veze ima adekvatan odgoj i odrastanje malodobnika sa seansama roditelja kod halucinogenih praktikanata ?
Je li se tko pitao u toj priči , što je u interesu djeteta, realno najbolja opcija ?
Ionako, djeca redovno nastradaju i ispaštaju u takovim situacijama.
Sa tri godine bi ga možda još primili u udomiteljsku obitelj.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 19:53   #18
Kriza sa vremenom slabi uz post ili bez njega. Imas neke konkretne dokaze/istrazivanja o utjecaju posta na duzinu trajanja krize i barem neku suvislu teoriju kako on utjece na desentizaciju receptira i ostale fizioloske element ovisnosti?

Koji se to toksini izbacuju iz organizma i na koji nacin?

Pa covjek cijelo vrijeme dijete i stavlja u centar svega sto radi/planira/procjenjuje.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 20:00   #19
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Kriza sa vremenom slabi uz post ili bez njega. Imas neke konkretne dokaze/istrazivanja o utjecaju posta na duzinu trajanja krize i barem neku suvislu teoriju kako on utjece na desentizaciju receptira i ostale fizioloske element ovisnosti?

Koji se to toksini izbacuju iz organizma i na koji nacin?

Pa covjek cijelo vrijeme dijete i stavlja u centar svega sto radi/planira/procjenjuje.
pa velim dok mu je kriza, nije mu ni do ničega ni do jela, osim do...., zato tako i velim da posti jer mu je to najbolja opcija, kada ga popuste bolovi i grčevi nek krene jesti što hoće.
A znojem izlaze toksini, neznan koji, ali i elektroliti, pa zato velim da je netko uz njega i da mu pomaže tih dana.
No, i ponavljam , da li je u najboljem interesu djeteta samohranog tate ovisnika, da tata experimentira sa halucinogenim seansama, ili nešto drugo ?
Iz svega gore navedenog, itekako je uputno da potraži stručnu pomoć, pošto sam nije u stanju da si pomogne, a i upitno je koliko je realno svjestan da sagleda opasnosti i neizvjesnosti za sebe i sina.
Pustimo samo verbalizaciju " moj sin" , to mi je motiv, to je samo verbalizacija, pitanje je do koje se mjere razvila i koja crta ličnosti (što je karakteristika svih ovisnika), što se ne može objasniti normalnim razvojnim stadijem i sociokulturnim faktorima, pošto je ovisnost jača. Ne poznaje ni majku ni oca ni brata.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 21:13   #20
Beljki
CZZS je u potpunosti upoznat sa mojim slucajem,majka djeteta je umrla a moji roditelji su zivi i zdravi i od pomoci.
Mislim da djetetu nigdje nebi bilo bolje nego sto mu je tu.
Ja od centra imam punu potporu u ljecenju,imam odlican posao,djete nema nikakvih nedostataka i nista mu ne fali.
On je veselo i sretno djete,a ja cu se ovoga rjesiti,tako da neko posvajanje ne dolazi u obzir dok sam ja ziv.
Guy Falkes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:03.