Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2018., 14:30   #3561
Ja imam analnu fisuru, imam hemoroide 3 stupnja, bas mi je super..ono kad idem na wc ko da idem na ratište, molim se da bude sve ok!! Od 2013 imam fisuru, koja malo zacijeli pa se pojavi opet..koji je proktolog dobar ali u bolnici? Ne zelim privatno jer kad podje po zlu, kad zaj... posalju te u bolnicu..lp
crolikes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 06:23   #3562
Ipak ima nade

Nadam se da će nekima pomoći:

https://www.logicno.com/life-and-sty...-lijekova.html
Trombolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 17:14   #3563
Hemoroidi

Čitam i vidim dosta različitih iskustva vezano za hemeroide. Ja sam inače vozač kamiona i moram sjedit ponekad i po 10 sati. S obzirom da se ovim poslom bavim već dugi niz godina nažalost dobio sam hemoroide. Ono čime sam iskreno zadovoljan i pomaže mi su Hemosens kapsule i mast, kapsule pijem 2 puta dnevno a mast mažem po potrebi. Suvišno je reći da bez Hemosens masti nikad ne idem na put. Iskreno preporučujem svima s sličnim problemima.
renato.garic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 07:18   #3564
Hemeroidi

Quote:
renato.garic kaže: Pogledaj post
Čitam i vidim dosta različitih iskustva vezano za hemeroide. Ja sam inače vozač kamiona i moram sjedit ponekad i po 10 sati. S obzirom da se ovim poslom bavim već dugi niz godina nažalost dobio sam hemoroide. Ono čime sam iskreno zadovoljan i pomaže mi su Hemosens kapsule i mast, kapsule pijem 2 puta dnevno a mast mažem po potrebi. Suvišno je reći da bez Hemosens masti nikad ne idem na put. Iskreno preporučujem svima s sličnim problemima.
Poštovani Renato, dali ste stvarno zadovoljni hemosensom, jer ja taj problem imam predugo vremena i voljela bih se riješit toga. I dali ste to naručili preko ove stranice ili? http://www.hemoroidi.hr/
Zeljka19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 15:06   #3565
Pozdrav.

Ima li netko iskustva s poliklinikom Mak iz Mostara? Navodno rade LHP – laserska hemeroidoplastika, ali kad sam zvao rekli su mi da rade u opcoj anesteziji i oporavak ovisi o stupnju zahvata te da se dolazi samo jednom. U Misira mi je receno da se dolazi vise puta i da odmah mogu sjedit i radit kao da nije nista operirano, isto za laser. U sintezi vidim isti opis LHP kao i kod ovih iz Mostara. Najvise me u biti zbunjuje ovo zasto se kod Misira mora dolaziti vise puta (ovisi naravno o kolicini valjda hemeroida). Zar postoje 2 vrste te laserske operacije?
neslin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 17:04   #3566
DG HAL RAR - Merkur

Pozdrav, probati ću u dva posta opisati svoje iskustvo.. Hemoroide unutarnje imam oko 10 godina, nikada nekih problema, bolova, osim povremenih krvavih stolica do unazad dvije godine kad su krvarenja krenula nakon svake stolice što je rezultiralo anemijom i to u kratkom roku jer sam redovito darivao krv i nikad nije bilo problema do tad.. nakon toga obavio sam sve potrebne pretrage, kolonoskopija, gastroskopija.. svi nalazi dobri što je značilo da su jedini uzrok anemije hemoroidi.. pokušao sam sa svim mogućim kremama, tabletama, bacio puno novaca u vjetar, no možda rezultata nije bilo jer sam prekasno započeo terapiju, ali nekako sumnjam, mislim da je operacija kod mene bila neizbježna.. prije godinu dana sam otišao na pregled kod doktora Ivanovića, pokazalo se da imam hemoroide 3 i 4 stupnja.. dogovorena operacija za godinu i 6 dana operacija je bila prije 2 dana i dok sam bio na odjelu, shvatio sam zašto se toliko dugo čeka, nažalost puno ljudi leži u bolnici, puno je pacijenata jer doktori slove kao najbolji.. doktor, anesteziologinje, sestre, tehničari, čistačice, svi su stvarno bili predobri i ljubazni, stvarno sve moguće pohvale za osoblje.. operacija je prošla odlično, dobio sam regionalnu anesteziju u leđa, umrtvljen mi je bio donji dio tijela, a bilo mi je ponuđena i opća anestezija što nisam htio.. u drugom postu ću opisati oporavak..
kavronpz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 17:34   #3567
DG HAL RAR - oporavak

Poslje operacije, nakon 3-4 sata anestezija je popustila i tad su krenuli bolovi i "problemi".. prvo nisam mogao mokriti što mi je stvaralo dodatan pritisak na operirani dio.. dali su mi nešto za poticanje mokrenja i konačno nakon 10ak sati od operacije sam se pomokrio.. bolovi su bili nepodnošljivi, dali su mi i tablete protiv bolova, ali ništa nije pomoglo.. prvu noć nakon operacije sam spavao oko 40 minuta u dva navrata, po 20 min.. ujutro pregled i oko 10 h pušten sam iz bolnice..2 sata vožnje kući i prevrtanja u autu kako bih se namjestio.. nakon toga počeo sam sa brufenom i Lupocetom protiv bolova, jedva da je što pomoglo, bolovi neopisivi i konstantni tokom cijelog dana.. drugu noć od operacije sam odspavao par sati u nekoliko navrata.. drugo jutro (danas) od operacije, točnije nakon 36 sati dolazi do prve stolice, nije bilo strašno jer sam jeo laganu hranu, dvopek, palentu i krumpire.. nije bilo krvarenja, malo sukrvice od operacije.. bolovi i dalje prisutni, jaki i konstantni.. konačno danas oko 10 h bolovi popuštaju i nisu strašni, vratio mi se osmijeh na lice.. odspavao 2 sata, lagani ručak i ubrzo nakon toga uslijedila je i druga stolica.. tekućasta, bez bolova i krvarenja, količinski mala.. i dalje pijem tablete protiv bolova, bol je popustila, ali ne do kraja.. ali tek je prošlo 50 sati od operacije i logično je da je bol tu..

Još jednom da naglasim da sam operacijom prezadovoljan za sada, dolje izgleda sve super, kao da sam se tek rodio

Doktor i ostatak osoblja su bili savršeni, brižni, ljubazni.. svima preporučujem, a onima koji imaju novaca, a nemaju vremena čekati, neka idu privatno.. par dana bolova će im promijeniti život na bolje..

Javit ću se nakon nekog vremena sa informacijama o daljnjem oporavku.. osim ako netko nema nekih pitanja..

I zahvaljujem pojedincima (da ih ne navodim) koji su na ovoj temi dali svoj doprinos, motivaciju, smjernice i sve ostalo
kavronpz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2018., 01:25   #3568
Quote:
keruvi kaže: Pogledaj post
Evo ja sam THD metodom prije 3 dana... Pitaj sto te zanima.
Ja razmisljam o operaciji THD metodom. Mozes mi molim te opisati kako je prosla operacija i oporavak? Boli li i kako si zadovoljan sa rezultatom? Unaprijed hvala!
Zg02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2018., 09:09   #3569
Quote:
Zg02 kaže: Pogledaj post
Ja razmisljam o operaciji THD metodom. Mozes mi molim te opisati kako je prosla operacija i oporavak? Boli li i kako si zadovoljan sa rezultatom? Unaprijed hvala!
Pozdrav, ja sam operiran u srijedu DG HAL RAR metodom i koliko sam ja upućen DG HAL i THD je praktički ista metoda.. proguglaj malo, mislim da je princip metode identičan..
Operacija je toliko jednostavna da se nemaš čega bojati, bolova nema nikakvih.

Znači, danas je 5 dan od operacije, konačno mi je puno lakše.. prvih 35-40 sati od operacije ništa nije pomoglo protiv bolova, bolovi su bili na rubu izdržljivosti (a inače nisam mimoza i imam visok stupanj tolerancije na bolove).. ja sam imao hemoroide 3 i 4 stupnja, vjerujem da bi bolovi bili daleko manji da nisam imao 4 stupanj.. i što se tiče bolova, to je sve individualno, nekog boli više, nekog manje..

Nakon što su mi bolovi malo popustili i tablete počele djelovati, osjetio sam takvu erupciju sreće i oduševljenja.
Bolovi su zanemarivi u odnosu na prednosti, brzo ih zaboraviš..

Stoga ti svakako savjetujem operaciju čim prije, jer ja se nisam ni oporavio, a već vidim koliko mi je to bila pametna odluka.. vjeruj mi da ne prepoznajem svoju guzicu, jer odmah nakon operacije se sve vratilo unutra i konačno sve izgleda sve kako treba..

Ako te još nešto zanima, slobodno pitaj.. bilo kakvi detalji..
kavronpz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2018., 18:10   #3570
Quote:
kavronpz kaže: Pogledaj post
bolova nema nikakvih.
Kako mislis nema bolova kad pises da si umirao od bolova nakon operacije? Itekako ima tu boli. Mislim da ako nema bolova da to podrazumjeva da nema ni nakon operacije
neslin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2018., 21:28   #3571
Quote:
neslin kaže: Pogledaj post
Kako mislis nema bolova kad pises da si umirao od bolova nakon operacije? Itekako ima tu boli. Mislim da ako nema bolova da to podrazumjeva da nema ni nakon operacije
Ti mene ili zezaš ili nisi pročitao što sam napisao i nije mi jasno zašto si citirao samo zadnje tri riječi jer sam ja napisao slijedeće:
Operacija je toliko jednostavna da se nemaš čega bojati, bolova nema nikakvih

Kao što vidiš,napisao sam da kod operacije nema nikakvih bolova.. meni je ovo bila prva operacija i nisam znao hoće me boliti injekcije od anestezije i nisam iskreno ni znao može li me boliti bez obzira na anesteziju jer je bila regionalna..

Kao što si kasnije i sam rekao, napisao sam da me nakon operacije jako boljelo, bolovi su bili na rubu izdržljivosti (a inače nisam mimoza i imam visok stupanj tolerancije na bolove)

Ja sam čovjeku htio pomoći sa svojim iskustvom,a ti ako imaš svoje iskustvo bilo bi lijepo da ga podjeliš, a ne da krivo izvlačiš riječi iz konteksta
kavronpz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 14:58   #3572
Nisam znala da su to skoro pa iste operacije.. kako je moguce da onda pisu da se normalnim aktivnostima nakon THD metode vracas za 2-5 dana i da bolova gotova nema😮
Ja inace ne podnosim bol bas najbolje i zato sam trazila "najbezbolniju" metodu, sad kad si mi rekao da je ta dg hal i thd skoro pa ista sam procitala tvoja i jos od nekih ljudi iskustva i nije mi dobro pri samoj pomisli na te bolove😦
Za pocetak bi trebala otic na pregled, pa me zanima od ljudi koji su nedavno obavili pregled kojeg bi proktologa preporucili ( u Zagrebu) ?
Zg02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 15:14   #3573
Inace ja sam unutarnje hemeroide "zaradila" u trudnoci prije 4godine i bili su uzasni, krvarili su a svaki odlazak na wc mi je bio nocna mora. Nakon poroda su se smirili i od tad ja zapravo nemam problema s njima u smislu boli i krvarenja ali znam da su tu. Znaci ne bole me, ne svrbe i ne krvare, ali tokom praznjenja imam osjecaj kao da dio stolice ne moze ili teze prolazi van od njih, i tu i tamo imam osjecaj pulsiranja. Ne znam dali postoji poveznica izmedu hemeroida i napuhnutosti pracene sa vjetrovima ali eto da i to navedem kao dio problema koji imam.. s obzirom da ih dugo imam poceli su mi jako na psihu udarati, stalno mislim na njih i bojim se da mi se nesto nije zakompliciralo ili ne zakomplicira. Kao sto sam napisala u gornjem postu imam nizak prag tolerancije na bol i prisutan strah od pregleda i moguce operacije. Ali mislim da je krajnje vrijeme da nesto poduzmem pa molim sve aktivne korisnike za iskustva oko proktologa, pregleda te same operacije. Hvala
Zg02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 16:36   #3574
Zg02 poveznica između hemoroida i i napuhnutosti pracene sa vjetrovima definitivno postoji jer svi ljudi imaju hemoroide, a oni služe za regulaciju stolice i vjetrova.. nažalost, ti i ja i mnogi drugi imamo (tj. nadam se da je to iza mene) hemoroidalnu bolest odnosno poremećaj s hemoroidima.. i ja sam konstantno imao taj osjećaj kao i ti, osobito osjećaj da se nisam do kraja ispraznio.. kad se oporavim, nadam se da će i to biti jedna od stvari koja je iza mene...

To za 2-5 dana mi je malo čudno, i ja sam to čitao.. možda kod prvog ili drugog stupnja.. ja sam nažalost dogurao do 3 i 4 stupnja i guza mi je izgledala kao ruža nakon velike nužde.. ja sam u srijedu, prije 5 dana operiran, znači 5 dana je prošlo, ali nema šanse da bih se mogao vratiti normalnim aktivnostima.. šetnja da, čak mi godi, ali sve ostalo ne.. ali opet kažem, možda oporavak ovisi o stupnju do oboljenja..

Što se tiče proktologa, ja sam bio kod dr. Domagoja Ivanovića, radi na Merkuru i privatno u nekoj poliklinici pa biraš šta ti je pristupačnije.. ja bih ga definitivno preporučio..za druge ne znam, ali imaš dosta preporuka na ovoj temi ako ti nitko ne odgovori pa pročitaj unazad..

Ja ti svakako savjetujem pregled koji je praktički bezbolan pa ćeš za dalje vidjeti.. taj korak bi definitivno morala napraviti i bolje ti je čim prije..

I operaciju takoder savjetujem, ali oporavak je meni prvi 36 sati bio dosta bolan, ali i to prode, stisneš zube..

Zadnje uređivanje kavronpz : 02.04.2018. at 16:38. Reason: Greška
kavronpz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 19:32   #3575
Quote:
kavronpz kaže: Pogledaj post
Ti mene ili zezaš ili nisi pročitao što sam napisao i nije mi jasno zašto si citirao samo zadnje tri riječi jer sam ja napisao slijedeće:
Pa jer operacija podrazumjeva valjda i oporavak i dio kad nisi uspavan. Ako me uspavaju, ili umrtve cijeli donji dio sigurno necu nista osjecat ni da mi noge kidaju, pa isto ne bi napisao da je kidanje noge bezbolno. Pravo stanje se vidi kad to prodje, zato mi nije bilo jasno. Ti si iz nekog razloga odvojio samu operaciju pod narkozom/umrtvljenoscu od ostatka. Ja osobno, a vidim i korisnik kojem si odgovorio, "bezbolno" podrazumjeva da te ne boli ako nisi oduzet ili uspavan. Ja sam takodjer u potrazi za pravom bezbolnom operacijom. Ocito imamo drugacije vizije bezbolne operacije. Operirao sam jos 2 stvari, izmedju ostalog pilonidalni sinus i operacija je super bezbolna, dok ne popusti anestezija...
neslin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 20:22   #3576
Quote:
neslin kaže: Pogledaj post
Pa jer operacija podrazumjeva valjda i oporavak i dio kad nisi uspavan. Ako me uspavaju, ili umrtve cijeli donji dio sigurno necu nista osjecat ni da mi noge kidaju, pa isto ne bi napisao da je kidanje noge bezbolno. Pravo stanje se vidi kad to prodje, zato mi nije bilo jasno. Ti si iz nekog razloga odvojio samu operaciju pod narkozom/umrtvljenoscu od ostatka. Ja osobno, a vidim i korisnik kojem si odgovorio, "bezbolno" podrazumjeva da te ne boli ako nisi oduzet ili uspavan. Ja sam takodjer u potrazi za pravom bezbolnom operacijom. Ocito imamo drugacije vizije bezbolne operacije. Operirao sam jos 2 stvari, izmedju ostalog pilonidalni sinus i operacija je super bezbolna, dok ne popusti anestezija...
Ok, onda možemo završiti tu diskusiju jer sam se ja bojao same operacije više nego oporavka, a gadno sam se prevario.. znam za ljude koji su se budili u toku operacije, i ljude koji su tvrdili da su osjećali bol tokom operacije pod anestezijom.. al ne bih više o tome jer svatko ima svoje poimanje..

Nažalost, nekako sumnjam da ćeš naći bezbolan oporavak od operacije hemoroida.. sve te poliklinike što to pišu je iz razloga da privuku pacijenta, ali to u praksi baš i nije tako.. THD iliti DG HAL je jedna od najuspješnijih i najbezbolnijih operacije hemoroida prema mom saznanju.. ali meni osobno je oporavak prvih dan i pol bio jako bolan..možda postoje ljudi koji su stvarno prošli bez ikakvih bolova.. ja sam samo molio Boga da bolovi ne potraju duže od par dana..

I sad da me netko pita da li bi sve ponovio da mi se kojim slučajem vrate, odgovorio bih da bih zakazao operaciju u roku od tjedan dana bez obzira što znam što me čeka..
kavronpz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 00:58   #3577
Quote:
hguy kaže: Pogledaj post
pozz, evo novi sam ovdje, registrirao sam se samo zbog problema s kojim se suočavam zadnjih nekoliko dana, a po svemu sudeći su hemoroidi
...
pozdrav.

ovaj citat je dio mog posta od prije više od šest godina, kad je sve krenulo. nakon toga više nisam pisao. sad slijedi nastavak priče

od tad kad je prvi put bilo krvi nakon stolice, krvarenja su se događala periodično. svaka 3-4 mjeseca. nije to bilo nešto puno krvi, možda par kapljica u školjki i trag na wc papiru. i nakon nekoliko dana bi prošlo. to je tako trajalo 2-3 godine.

onda se smanjio period na možda svaka 2 mjeseca, približno ista količina krvi, i trajalo je isto par dana. i tako je bilo možda godinu dana.

da bi se nakon toga povećala količina krvi. više to nije bilo par kapljica i tragovi na papiru, nego bi cijela školjka bila krvava, isprskana od ruba do ruba, uz potok krvi koja se slijevala niz stijenke školjke. i to bi tako trajalo nekoliko dana, svakih 1 ipo do 2 mjeseca, kroz godinu dana.

nakon toga se produljilo trajanje krvarenja, nije više nekoliko dana krvarenja, pa par tjedana mirovanja. sad je skoro obrnuto. obilna krvarenja traju po 2-3 tjedna, a bez krvarenja bi bilo tjedan do 10 dana

tek tad sam reagirao, pa me doktorica poslala proktologu.
na prvom pregledu sam bio prije manje od godinu dana. do sad sam bio na nekoliko kontrola. u međuvremenu sam koristio faktu štapiće i kremu, ali nisu baš pomogli. obavio sam kolonoskopiju i nalaz je uredan, hemoroidi su jedini uzrok krvarenja. mislim da imam samo jednog, s desne strane, II/III stupnja. proktolog je rekao da više ne moram dolaziti, osim ako se situacija pogorša. onda ćemo vidjeti što dalje, a možda i razmisliti o operaciji.

u zadnjih pola godine situacija se malo smirila. krvarenja više ne traju 2-3 tjedna, nego samo nekoliko dana. a kad krene, onda nastojim što više jesti tekuće i kašaste hrane, pudinge, jogurte i slično. jer valjda ako je mekša stolica, onda ne iziritira hemoroid kod stolice, pa prije prođe krvarenje.

stolica je redovita, nastojim samo jednom dnevno. jer sam primjetio ako moram 2 puta ili više, iziritiram to područje, pa zna potaknuti krvarenje. tako da pokušavam održati ritam jednom dnevno, te obavezno tuširanje nakon toga.

a unazad par mjeseci se redovito dogodi prolaps nakon skoro svake stolice. nekad se vrati unutra već nakon par minuta, nakon tuširanja vidim da ga više nema, a nekad se vrati tek nakon nekoliko sati. ovisno koliko je ispao i koliko je nateknut. ako se ne vrati brzo, zna mi stvarati problem tijekom dana. zna malo boljeti ili žuljati, ne mogu baš normalno funkcionirati jer stvara stres, bojim se da bi mogao prokrvariti pa da će se to vidjeti kroz hlače itd... a to mi se dogodilo već 2 ili 3 puta.

pa me zanima u tom slučaju, ako se ne vrati samostalno nakon par minuta, smije li ga se "na silu" prstom gurnuti?

i vidim da preporučuju uzimanje 1-2 žličice maslinovog ili lanenog ulja. pa ću probati s time, da vidim hoće li što pomoći.

Zadnje uređivanje hguy : 06.04.2018. at 01:05. Reason: sitni ispravak
hguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 01:32   #3578
Uh. Ja bi se usro da to vidim Imao sam u visegodisnjem iskustvu samo 2 put krvarenje po 1-2 kapi i nije mi bilo ugodno u glavi (nikakve boli nisam osjetio). Ne bi nikad rekao s tim tvojim iskustvima da je to samo 1 hemeroid i to 2/3 stupanj jer ja za ovo svoje stanje bi rekao 4ti stupanj i to valjda 3-4 hemica barem. Uglavnom, u potrazi sam gdje cu lhp obavit pa cemo vidjet i kako ce to bit.
neslin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 19:34   #3579
Nisam nikada imala problema s hemeroidima do sada kada su mi se pojavili u trudnoci, citala sam da je dobro natopiti blazimicu s jabucnim octom koju treba staviti na hemeroid 30 min i tako par puta dnevno. Ja sam istavola cijelu noc, malo moze peckat al se povukao za jedan dan. Sad cu vidjeti dal ce se vratiti..Probajte....
Tatjana3333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 22:48   #3580
Koliko se otprilike čeka vremenski na operaciju uklanjanja hemoroida, a da nije privatno? Prema svemu sudeći, hemoroid je u trećem stupnju. Dosad nije bilo nikakvih problema. Doslovno je preko noći iskočio veličine oraha i onemogućava mi normalnu stolicu tj. pražnjenje crijeva u potpunosti. Ne krvari ništa. Proteklih godina sam imala manja povremena krvarenja, tog hemoroida, koji je bio malen i nikada nije ispadao van. Uopće ga praktički nisam ni osjećala, niti imala problema.
nnss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:23.