Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2007., 23:01   #21
ok, ak je tak....ajd samo reci zasto bi gravitacija "odustala" od svojeg djelovanja samo zato sto neko tijelo "tezi" da padne na jednu ili drugu (suprotnu) stranu....zasto jednostavo nebi na bocnu stranu pala....????

i velis da bi ti izradjivao UFO-e s tim uredajem....znas kaj znaci UFO? neidentificirani leteci objekt....znaci, nebres to napraviti, jer ak ga TI radis, znaci da valjda znas kaj radis, znaci da je identificirani...
bender0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 23:59   #22
Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
Ja znam da je moj izvor informacija točan.
To što vlada i druge organizacije u škole uvode lažno znanje i udžbenike nije moja greška...
Uncyclopedia je prava Istina, a ona vaša Wikipedia, to je samo laž i obmana kojom moćnici i bogati vladari kontroliraju mase!!



Pa naravno, kad ti ponestane argumenata za raspravu, odmah proglasiš sugovornika crankom i pseudoznanstvenikom!

Diki zna da je ovo istina!
zanima me da li ste probali ovaj eksperiment....a??
kakvo lažno znanje o čem vi to???ja stvarno ne razumijem zakaj se mora uvijek sve svesti na neka prepucavanja..na neke teorije mikrozavjer i makrozavjere...lijepo se ulovi posla i napravi opetovanu seriju pokusa, obradi podatke i izvedi zaključak uz obrazloženje da li je ili nije tvoja ( ili nečija druga hipoteza) točna.....poprilično jednostavno...kaj nije...
__________________
The world is chiral and clinal
enjoy the symmetry wherever you find it"
(V. Prelog).
Bajum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 00:09   #23
Quote:
bender0 kaže: Pogledaj post
ok, ak je tak....ajd samo reci zasto bi gravitacija "odustala" od svojeg djelovanja samo zato sto neko tijelo "tezi" da padne na jednu ili drugu (suprotnu) stranu....zasto jednostavo nebi na bocnu stranu pala....????

i velis da bi ti izradjivao UFO-e s tim uredajem....znas kaj znaci UFO? neidentificirani leteci objekt....znaci, nebres to napraviti, jer ak ga TI radis, znaci da valjda znas kaj radis, znaci da je identificirani...
Gravitacija i dalje djeluje na mačku i komad kruha, samo što se mačka i kruh odupiru gravitaciji... Kao npr kad imaš kap vode u jakom magnetnom polju - gravitacija i dalje djeuje na kap, ali ona neće pasti na pod zbog odbijanja unutar polja, u kojem počne lebdjeti.
Pa ne bi pala na stranu zbog momenta sile, tj. kad već počne padati na leđa ili na noge, mora se okrenuti naopako (jer ne smije pasti na jednu od tih strana).. i onda se uhvati u "centrifugu"...

Quote:
Bajum kaže:
kakvo lažno znanje o čem vi to???ja stvarno ne razumijem zakaj se mora uvijek sve svesti na neka prepucavanja..na neke teorije mikrozavjer i makrozavjere..
Ne razumiješ zato jer si odgojen na lažima. Trebaš osloboditi um od tih obmana i otvoriti se novim mogućnostima....
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 00:20   #24
Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post

Ne razumiješ zato jer si odgojen na lažima. Trebaš osloboditi um od tih obmana i otvoriti se novim mogućnostima....
to ne smatram lažima već jednim vidom istine...koja je najvjerojatnija jer je dokazana znanstvenom metodom...a ovo o čemu ti pričaš ja ne odbacujem već prihvaćam kao jedan vid poimanja istine o mački i kruhu....iako ne znači da je točan....
__________________
The world is chiral and clinal
enjoy the symmetry wherever you find it"
(V. Prelog).
Bajum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 00:21   #25
Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post


Slika je prejebena

Edit:Sad sam tek vidio rijesenje ovog sustava. Ipak bi pali i to macku na glavu ili na guzicu
_wes_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 00:57   #26

Koji si ti lik, već sam potpuno zaboravila na ovu teoriju.

Eto, mi smo to kao klinci i isprobali. Vjeruj mi, nije tako lako kao što izgleda, mačka nije imala razumijevanje za pokuse, pa nije surađivala u pokušajima da joj landicu s pekmezom zavežemo za leđa. Prva joj je završila zalijepljena u krznu, pa ju je trebalo oprat, uhvatit (jer je pobjegla), pa osušit, pa ponovo uhvatit, pa je išla iz ruke u ruku jer je svih izgrebla i izgrizla pa ponovo ulovit...

Sudjelovalo je cijelo susjedstvo hahara, jedna osoba je bila kažnjena od strane mame zbog krađe pekmeza, a druga je dobila ćušku jer mačka nije bila vulgaris kućna nego neka rasna.

Krajan rezultat-mačka je ipak pala na pod, pekmez nije prevagnuo u gravitaciji, a mi smo imali nove ideje.


Svim treehugersima-mačka je poživila još koje leto...da ne budu odmah pobune za okrutnost nad životinjama. Uostalom, makar se najela pekmeza...
__________________
chop them all up, put them in a pot,
add some potatoes, and look what you've got!
C.G.B. Spender is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 01:03   #27
Ovaj antigravitacijski uređaj nudi neslućene mogućnosti u prijevozu. Osim vertikalnog gibanja ostvarenog poništavanjem gravitacijske sile, rotacija mačke daje rad koji se može iskoristiti za horizontalnu komponentu gibanja. Ovo je briljantno jebote!
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 01:05   #28
Eventualni problem bi se mogao pojaviti ako na nekih kilometar visine mačka ogladni pa dohvati onaj komad kruha...
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 01:11   #29

Endimione, preporučam ti da izbjegavaš krtalne chemtubove...
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 01:17   #30
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
mačka se okrene zato jer je svjesna gubitka težine kad ju pustiš, a kruh padne na namazanu stranu zato što je ona teža. međutim, niti jedan od tih događaja nije vjerojatnosti jedan. ovdje čak niti ne govorim o tome kako nije praktično jedan, nego je stvarno nemoguće izračunati tu vjerojatnost.
niti je svaki komad kruha isti, niti je svaka mačka ista.
makar ponavljao s istom mačkom, pokus je uzaludan, jer živciraš jednu te istu mačku koju time mijenjaš.
uostalom, zašto bi se mačka vrtjela kad dođe blizu površine? kako površina uopće može utjecati na spoj mačke i kruha? po kojem mehanizmu?
isuse bože, svi su popizdili na ovom forumu. ajde sad zovi dänikena, možda ti da nagradu

BRAVO KOPERNIK(pazi da te ne objese)
__________________
Benjamin Franklin
The heart of a fool is in his mouth, but the mouth of the wise man is in his heart.
bstimac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 01:17   #31
Anti G

Ja smatram, kao napuhana Violeta, da to ne može biti antigravitacijski uređaj.
Naime, istina je da mačka ima na leđima komad kruha koji teži pasti na namazanu stranu, a ona pak na noge, ali tu nema protusile koja će djelovati suprotno gravitacijskoj sili. Postoje samo dva zakretna momenta, koja će u najboljem slučaju zavrtjeti mačku. Ona bi mogla pasti bilo kako ali definitivno će pasti. E sad, ako pretpostavimo da se momenti izjednače, mačka će pasti na guzicu, ili na glavu.


No to je klasično mehanički problem.
Kvantni problem će reći da će mačka pasti i na kruh i na noge, i to će biti dva superponirana stanja, tzv. Schrödingerova mačka druge vrste sa kvantnim spinom. No to je isuviše nova teorija koju još ne razumijem pa moram proučiti.


P.S. Zabezeknuo sam se nad nekima koji nisu pokazali ni elementarnu dozu humora. Možda je to humor druge vrste, takozvani humor ozbiljnosti. Ne znam.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 01:38   #32
vauu kako ste vi pametni
Quote:
...Namažimo kruh na jednu stranu. Ljepljivom trakom pričvstite kruh na mačkina leđa - namazana strana mora gledati prema gore! ... i jednostavno, bacite mačku s određene visine (optimalno 1 m, zbog kućanskih uvjeta)...
ja bih to proba al me muče ulazni parametri testa
jel mačka mora bit živa?
__________________
 Waspova mala škola pjevanja <- je, link je
dataX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 01:54   #33
mora
__________________
 Waspova mala škola pjevanja <- je, link je
dataX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 01:59   #34
samo se vi rugajte. dok ste vi bili u obdaništu, ja sam rješavao vektore na sveučilištu. vi se samo smijte, to je ionako sve što znadete
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 02:06   #35
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
samo se vi rugajte. dok ste vi bili u obdaništu, ja sam rješavao vektore na sveučilištu. vi se samo smijte, to je ionako sve što znadete

A ha! Evo sad nekoga da ga pitam za one BRA-KET-e.
Ovo KET mi liči na mačku, pa valjda to rješava i ovaj naš problem.
Ne kužim te BRA-MAČKE pa ako netko može...
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 02:06   #36
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
pa ako ne utječe, zašto se onda mačka i dvopek (što god ono bilo) bore da prvi udare u nju? ako ne utječe, to je isto kao da toga i nema. ako se mačka s dvopekom vrti blizu ničega, vrtjela bi se bilo gdje i bilo kada, pod uvjetom da ima zraka za život mačke.
bi li recimo u međuzvjezdanom prostoru
(zrak kao varijablu eliminirajmo)
__________________
 Waspova mala škola pjevanja <- je, link je
dataX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 02:10   #37
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 02:14   #38
Quote:
dataX kaže: Pogledaj post
vauu kako ste vi pametni

ja bih to proba al me muče ulazni parametri testa
jel mačka mora bit živa?


a kako bi se inače dočekala na noge tj. rotirala ili što već?
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 02:17   #39
Quote:
dataX kaže: Pogledaj post
bi li recimo u međuzvjezdanom prostoru
(zrak kao varijablu eliminirajmo)
NON!
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 02:24   #40
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
NON!
šta, i to je odgovor???
obrazloženje i to?
__________________
 Waspova mala škola pjevanja <- je, link je
dataX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:50.