Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2007., 11:30   #21
Mislim i da nisi svjesna da si i ti sama osoba od krvi i mesa, puna mana i strahova i limita. Kao i tvoj neki potencijalni partner.
Zaboravljaš da će i netko drugi tebe trebati prihvatiti kakvu jesi - dakle i tvoje mane. Osim toga, da li si se ikada pitala da li daješ, uopće, onoliko koliko očekuješ?
Da li ikada slijedila srce, ili samo razum?
Gle, ima ljudi koji ne znaju voljeti. Nije svima urođeno. Ti meni djeluješ tako. Prilično sebično i razmaženo i nezrelo zapravo.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 11:31   #22
Milim da je Anastasia sve rekla.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 11:43   #23
Quote:
Penelope kaže: Pogledaj post
da li su nezrela moja očekivanja u vezi?
da li tražim previše?
da li ću ostati sama?
možda sam osoba koja ne može imati partnera?
hoću li izdržati samoću?
hoću li umrijeti od tuge što nemam svoju obitelj?
ovo su pitanja za kakvu babu gataru, no danas se baš osjećam ko baba, pa ajd:

jesu.
tražiš.
lako moguće.
onakvog kakvog očito tražiš, ne možeš.
hoćeš.
nećeš.

ali tupko i anastazija su to sve rekli puno elokventnije i pametnije.
kukuriku is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 11:47   #24
Quote:
Penelope kaže: Pogledaj post
...da li su nezrela moja očekivanja u vezi? da li tražim previše? da li ću ostati sama? možda sam osoba koja ne može imati partnera? hoću li izdržati samoću? hoću li umrijeti od tuge što nemam svoju obitelj? itd. pitanja su koja mi se nameću u mojoj tri'sšestoj
Nisu nezrela, već si preplašena prospektima samačkog života i osjećajem da ti vrijeme curi, a to je uvijek gadno. Ne valja previše analizirati, no isto tako ne valja ni premalo. A uletjeti u brak/vezu jer "sam već u godinama", meni je prestrašna opcija. Može to ispasti super, no može i jako bed.

Pokušaj se opustiti jer život je lijep, iako nisi u vezi.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 12:33   #25
Quote:
Anastasia kaže: Pogledaj post
Mislim i da nisi svjesna da si i ti sama osoba od krvi i mesa, puna mana i strahova i limita. Kao i tvoj neki potencijalni partner.
Zaboravljaš da će i netko drugi tebe trebati prihvatiti kakvu jesi - dakle i tvoje mane. Osim toga, da li si se ikada pitala da li daješ, uopće, onoliko koliko očekuješ?
Da li ikada slijedila srce, ili samo razum?
Gle, ima ljudi koji ne znaju voljeti. Nije svima urođeno. Ti meni djeluješ tako. Prilično sebično i razmaženo i nezrelo zapravo.
Draga Anastasia, jesam osoba od krvi i mesa, puna strahova i limita.
Da li sam se ikada pitala da li dajem onoliko koliko očekujem? Jesam, svaki dan se direktno ili indirektno pitam. Da li sam slijedila srce? Jesam, ali bilo me strah. I dobila sam opako po nosu.
Žao mi je što ti djelujem kao osoba koja ne zna voljeti.
Ni ja u tvojim porukama nisam iščitala ljubav ...
Penelope is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 12:57   #26
Quote:
Penelope kaže: Pogledaj post
Draga Anastasia, jesam osoba od krvi i mesa, puna strahova i limita.
Da li sam se ikada pitala da li dajem onoliko koliko očekujem? Jesam, svaki dan se direktno ili indirektno pitam. Da li sam slijedila srce? Jesam, ali bilo me strah. I dobila sam opako po nosu.
Žao mi je što ti djelujem kao osoba koja ne zna voljeti.
Ni ja u tvojim porukama nisam iščitala ljubav ...
Imam dojam kao da si razočarana. Ali, ni ja nisam detektirao ljubav u onome što pišeš. Vidi se da ti nešto 'tražiš' ali to nešto 'ne dobivaš'. U tebi ništa nije bilo pobuđeno. Imala si društvo, a ne ljubavne partnere. Druga je stvar jesu li to bili krivi partneri za tebe, što ej lako moguće, ali ljubav se definitivno niti ne naslućuje. Čak ni neka bogznakakva toplina prema tim ljudima, a kamo li ljubav.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 13:11   #27
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Imam dojam kao da si razočarana. Ali, ni ja nisam detektirao ljubav u onome što pišeš. Vidi se da ti nešto 'tražiš' ali to nešto 'ne dobivaš'. U tebi ništa nije bilo pobuđeno. Imala si društvo, a ne ljubavne partnere. Druga je stvar jesu li to bili krivi partneri za tebe, što ej lako moguće, ali ljubav se definitivno niti ne naslućuje. Čak ni neka bogznakakva toplina prema tim ljudima, a kamo li ljubav.
Hm. Znači da ostavljam takav dojam (na papiru naravno ).
Inače sam preosjetljiva osoba, perfekcionist, s nedostatkom samopouzdanja, a možda i s nedovoljno ljubavi prema sebi (?). Naravno, to ljudi koji me površno znaju ne vide, već misle da sam vesela, vrlo mladolika osoba, razigrana, dobrodušna (majkemi ) U tom slučaju možda stvarno ne mogu dati pravu ljubav? Nego nekakvu naklonost, povjerenje, prijateljstvo i platonsku ljubav. Uvijek sam imala i imam prijatelje, mnogo dobrih i dragih ljudi i sretna sam zbog toga. Ali kad je partnerstvo u pitanju, izgradnja zrelog odnosa između muškarca i žene...tu očito nešto ne ide. I ja bi željela 'to' popraviti i ispraviti, samo ne znam što moram točno činiti.
Još nešto. Znam da nisam zrela onako kako bi trebala biti u skladu s godinama. Ali ja izgleda ne znam kako sazrijeti.
A možda bi morala - 'samo' živjeti i uživati
Penelope is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 19:53   #28
Quote:
Penelope kaže: Pogledaj post
Hm. Znači da ostavljam takav dojam (na papiru naravno ).
Inače sam preosjetljiva osoba, perfekcionist, s nedostatkom samopouzdanja, a možda i s nedovoljno ljubavi prema sebi (?). Naravno, to ljudi koji me površno znaju ne vide, već misle da sam vesela, vrlo mladolika osoba, razigrana, dobrodušna (majkemi ) U tom slučaju možda stvarno ne mogu dati pravu ljubav? Nego nekakvu naklonost, povjerenje, prijateljstvo i platonsku ljubav. Uvijek sam imala i imam prijatelje, mnogo dobrih i dragih ljudi i sretna sam zbog toga. Ali kad je partnerstvo u pitanju, izgradnja zrelog odnosa između muškarca i žene...tu očito nešto ne ide. I ja bi željela 'to' popraviti i ispraviti, samo ne znam što moram točno činiti.
Još nešto. Znam da nisam zrela onako kako bi trebala biti u skladu s godinama. Ali ja izgleda ne znam kako sazrijeti.
A možda bi morala - 'samo' živjeti i uživati
Jucer nakon tvog prvog posta sam se pitao kako si uspjela imati samo tri veze. Danas nakon ovih tvojih novih postova se pitam kako si uspjela uopce imati i te tri veze.

Tvoji ljubavni problemi su ocigledno samo dio tvog sireg problema koji se tice strukture tvoje licnosti i tvog pogleda na zivot. Kada to rjesis rjesit ce se i pitanje ljubavnih veza.
Trebas skuziti (sama ili uz strucnu pomoc) zasto si takva (tj. koji su uzroci) takvog tvog ponasanja i odnosa prema zivotu i ljudima. Kada to skuzis tek onda ces moci nesto promijeniti. Moci ces se valjda opustiti i ne dozivljavati preozbiljno ni sebe ni druge.

Zivot nije savrsen. Ljudi nisu savrseni. Pokusaj da se sve stvari predvide, kontroliraju i da se tako zastitimo od necega su uzaludni. Opusti se i uzivaj u nesavrsenosti svijeta.

Da bi dala i primila ljubav moras se otvoriti bez kalkuliranja. Kad to uradis onda otvaras mogucnost i da te netko povrijedi, ali to je neizbjezno. Uostalom to je li te netko povrijedio i koliko te je povrijedio vrlo cesto najvise ovisi od toga koliko si ti osjetljiva tj. je li ti smeta svaka sitnica ili si svjesna da imas posla sa smrtnim grjesnicima.
Tupko Glupkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 20:43   #29
Quote:
Tupko Glupkovic kaže: Pogledaj post
Opusti se i uzivaj u nesavrsenosti svijeta
Hvala majstore! Ovako sažeta fraza mi je trebala. Ja to stalno govorim ljudima ali sa sto riječi gdje ih je manje od desetak dovoljno. Ovo je puno efektnije.

Kad bi bar ljudi ovaj savjet uzimali ozbiljno...
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 20:55   #30
Quote:
Tupko Glupkovic kaže: Pogledaj post
Opusti se i uzivaj u nesavrsenosti svijeta.
Evo i meni treba isto sto i Penelopi...
Stvarno je super savjet. Odmah cu postupit prema uputi...

... (sjela na kauc u meditacijski polozaj, zatvorila oci i skoncentrirala se)...
"Ommmmmmmm. Ommmmmmmm"

Ne radi. Zasto nece?
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 20:59   #31
Quote:
m_milica kaže: Pogledaj post
Evo i meni treba isto sto i Penelopi...
Stvarno je super savjet. Odmah cu postupit prema uputi...

... (sjela na kauc u meditacijski polozaj, zatvorila oci i skoncentrirala se)...
"Ommmmmmmm. Ommmmmmmm"

Ne radi. Zasto nece?
Možda nisi ukopčala struju.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 21:43   #32
Quote:
m_milica kaže: Pogledaj post
Evo i meni treba isto sto i Penelopi...
Stvarno je super savjet. Odmah cu postupit prema uputi...

... (sjela na kauc u meditacijski polozaj, zatvorila oci i skoncentrirala se)...
"Ommmmmmmm. Ommmmmmmm"

Ne radi. Zasto nece?
Zato sto da bi se stvarno i trajno opustila trebas promjeniti svoj pogled na svijet, a to je nesto sto trebas sama odraditi iznutra, a ne izvana, mumlanjem i pukim mehanickim ponavljanjem odredzenih radnji po nekom "cudotvornom receptu". Eto zato nece.
Tupko Glupkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 22:36   #33
Quote:
Tupko Glupkovic kaže: Pogledaj post
Zato sto da bi se stvarno i trajno opustila trebas promjeniti svoj pogled na svijet, a to je nesto sto trebas sama odraditi iznutra, a ne izvana, mumlanjem i pukim mehanickim ponavljanjem odredzenih radnji po nekom "cudotvornom receptu". Eto zato nece.
A bas si mi mudar ... Da ti pojasnim. Inace nikad ne meditiram - to je bilo figurativno. Htjedoh reci da je cilj sigurno vrlo jasan, ali da doci do njega nije mehanicka radnja, koju je tako lako uciniti koliko je lako napisati... "opusti se".

Ne vjerujem da to Penelopi nije jasno, koja sama kaze da je perfekcionist i koja ocito i sama uvidja da u tome ima nesto sto je koci. Ne bi mozda skodio savjet kako to (ili barem neki dio) odraditi iznutra. To je ovdje pitanje...

Penelopi odgovor na pitanje "možda sam osoba koja ne može imati partnera"....
Trenutno si takva osoba. Svojim nacinom previse filtriras od onih koji ti uopce pridju, a i mnogima koji bi htjeli prici ne dozvoljavas pristup. Ocito da sama to ne raspoznajes. Zivot stvarno moze biti drugaciji kad promijenis naocale.

Ja sam se recimo u jednoj fazi zivota orjentirala na popularnu psihologiju gdje sam trazila odgovore na svoja pitanja, pa sam tamo svasta procitala - i skarta i pametnih misli, pa sam malo pocela pazljivije pronalaziti literaturu i ljude koji se time bave... Ukratko bavila sam se sobom. Svasta je tamo isplivalo... I meni je to puno znacilo.
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 10:13   #34
Paradoksalno, baš je nesavršenost svijeta puno zanimljivija i intrigantnija, i puno zapravo... podobnija za ljubav od savršenstva.
Penelope, oslobodi se očekivanja - i prema drugih ali i prema sebi. Kada sebe zavoliš, dozvolit ćeš i drugome da te voli.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 10:34   #35
Quote:
Anastasia kaže: Pogledaj post
Penelope, oslobodi se očekivanja - i prema drugih ali i prema sebi. Kada sebe zavoliš, dozvolit ćeš i drugome da te voli.
Dragi ljudi, mnogo mnogo puta sam pročitala, ponavljala ovu rečenicu i razmišljala o njoj. Ali to su samo slova na papiru.
Što ja moram učiniti da to ostvarim?
Kao što je m_milica napisala (a sve je točno napisala), sve ja to znam svjesno. I savjeti T.Glupkovića da ne smijem svijet i sebe preozbiljno shvaćati
su odlični. I da moram prihvatiti nesavršenstvo kao nešto divno i savršeno
Meni treba put, način, model da to naučim, prihvatim, apsolviram.

Svima vam šaljem ljubav (na samo svoj način)
Penelope is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 11:15   #36
Quote:
Tupko Glupkovic kaže: Pogledaj post
- da nije invalid
? tupko, glupko... kakve su ovo izjave? ne sramis se, ili mislis da cemo radi tvog nicka ti oprostiti ovakve provale...
Dorotea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 12:02   #37
Quote:
Dorotea kaže: Pogledaj post
? tupko, glupko... kakve su ovo izjave? ne sramis se, ili mislis da cemo radi tvog nicka ti oprostiti ovakve provale...
Tupko je samo brutalno iskren. Umjesto da bude politički korektan.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 12:06   #38
Quote:
Penelope kaže: Pogledaj post
Meni treba put, način, model da to naučim, prihvatim, apsolviram.
netko reče kako glup čovjek nastoji svijet prilagoditi sebi, a pametan nastoji sebe prilagoditi svijetu
negdje na tom tragu je put koji tražiš
društvo, veza je mozaik ili puzzle... umjesto da drugima režeš bridove da bi stali u tvoju sliku uči se okretati i tražiti gdje smjestiti sebe kao puzzlu
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 13:36   #39
Quote:
Penelope kaže: Pogledaj post
Što ja moram učiniti da to ostvarim?
Meni treba put, način, model da to naučim, prihvatim, apsolviram.
Svima vam šaljem ljubav (na samo svoj način)
Draga, savjetujem ti strucnu pomoc koliko ti to god izgledalo glupo, (glupo kazem jer - ne tuce te muz, nisi u fatalnoj depresiji i ne izgleda ti stanje klinicki... ) ali ako sama ne mozes naci rjesenje ... zasto ne. Moze li smetati? A moze li pomoci? Sigurno mozes ugledat neke nove perspektive.

A evo ti jedna stvar koju mozes konkretno poduzeti. Gledaj na sebe kao na najbolju prijateljicu (odaberi konkretnu osobu), savjetuj sebi i postupi prema sebi kao prema toj dragoj prijateljici, bez puno kritike, oprosti sebi, nemoj se krivit za neobavljeno i preispitaj da li su svi ciljevi koje si sebi postavila i za kojima juris, neophodni.

Izmedju uzvisenog cilja i neke sitne radosti probaj odabrati sitnu radost. Time sebe rjesavas napetosti, i malo po malo uvidjas da ti je drago da si za sebe napravila nesto lijepo. I uvidjas da si uzivala, da cilj zivota nisu perfektno obavljeni zadaci. Onda nakon nekog vremena i na drugim ljudima pocinjes odabirati njihove lijepe stvari, a ne dobro obavljeni posao, jer prepoznajes isti taj odabir kod sebe... i razumijes ih. I onda ti postaju dragi, a i drugi ljudi na tebi vide da pocinjes vidjeti njihovu neku drugu stranu. Tj. da nisu zauvijek "crni" ako si ih uhvatila da ti lazu ili napravili nesto drugo sto nije bilo lijepo... Npr. na laz se moze gledati
"Mozda se boji reci istinu, strah od posljedica i sl" ili
"Lazljivac je uvijek lazljivac i za mene ne vrijedi"

Nadam se da si me razumjela...
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 13:47   #40
...i drugi ljudi na tebi vide da pocinjes vidjeti njihovu neku drugu stranu....

(Zaboravih dodati...) pa i oni tebe vise vole i lakse ti prilaze jer se ne osjecaju da ces ih kritizirati i gledati kroz njihove mane.
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:49.