Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2007., 22:08   #1
Genijalci i(dinamo)struja

imam minimalno dinamo na biciklu,pomoč kako da izradim veče dinamo koje če proizvoditi dovoljno energije,struje da upali 10 zarulj jačine 100 wata

da li je moguče izraditi vlastitu vjetrenjaču i dinamo koje če puniti akumulator pomoču kojega dobijam vlastitu struju
sinke1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 22:13   #2
je


ti si na samom rubu, pogađaš......
...znanosti
__________________
 Waspova mala škola pjevanja <- je, link je
dataX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 22:22   #3
ovo je tek deseti dio uvoda o čemu sam želio pisati dio po dio koji bi nas odveo do ruba znanosti,ovo bi nazvao samim poćetkom jedne zanjmljive teme.
sinke1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 23:26   #4
htio bi svakoj kuci na svijetu ugraditi vjetrenjacu i spojiti na bateriju tako da si svako sam puni struju i da na svijetu nema vise zagadenja?
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 23:32   #5
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
htio bi svakoj kuci na svijetu ugraditi vjetrenjacu i spojiti na bateriju tako da si svako sam puni struju i da na svijetu nema vise zagadenja?
a šta ako ipak ne postaneš miss...?
__________________
 Waspova mala škola pjevanja <- je, link je
dataX is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 13:09   #6
Ne bih ugradio na svaku kuču vjetrenjaču nego na svoju a tebi bi punio i prodavao baterie da se igraš sa autičem na daljinski,ak si veči poslužile bi ti za vibrator.

Dinamo,generator,altenator kako to več neko zove,čitam svoje gore navedeno pitanje u besmislenom cilju.

Jednostavno bi želio dobiti iz generatora maksimum energije prilikom nekih slabih okretaja,mogao bi upotrijebiti zupčanike ali sila na djelovanje okretnog momenta morala bi biti puno jača,javite se ideje moj život je kratak.

opet ako se neki pitaju kako ima ovo veze sa rubom molio bi da ne komentiraju nego pričekaju sam kraj koji če sve razjasniti.
ovdje se ne radi o duhovima ,vilenjacima,vješticama itd. itd. tema je jednostavno energija.
sinke1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 13:27   #7
A mogao bi malo i pravopis pročitati, a ne se tu sa strujom igrati...
__________________
Half a bee, philisophically, must ipso facto half not be.
Eric The Half A Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 13:48   #8
Astasamtijanasatuhrvatskogajezika...???

Imaš li pametniji odgovor vezan uz temu...ili si toliko načitan i pravopisan,ah pati si profesor hrvatskoga pravopisnoga jezika kojii dijeluje samo na području foruma,pa koliko te plačaju da i meni središ bisnis ja ti za pare sve naučim u roku odmah.
sinke1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 14:00   #9
https://www.forum.hr/showthread.php?t=187403

eto tu imaš nešto o vjetrenjačama, ali zaboravi ako misliš da će ti se brzo isplatiti i da ćeš imati dovoljno snažni izvor za sve potrebe. da vidim samo kako bi pogonio pećnicu jednom vjetrenjačom.
sinko moj, HEP na sve misli. misliš ti da bi prodavali struju kad bi nam se isplatilo kućno ubiranje?
to ti je fora za eksperimentiranje, ali za pravi izvor stabilne električne energije ćeš ipak morati koristiti HEP.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 01:26   #10
Quote:
sinke1980 kaže: Pogledaj post
imam minimalno dinamo na biciklu,pomoč kako da izradim veče dinamo koje če proizvoditi dovoljno energije,struje da upali 10 zarulj jačine 100 wata

da li je moguče izraditi vlastitu vjetrenjaču i dinamo koje če puniti akumulator pomoču kojega dobijam vlastitu struju
kao prvo treba ti građevinska dozvola...
ako drugo vjetrenjača mora biti na malo uzvišenom dijelu, bez prepreka vjetru ispred ili iza(idealan položaj)

maximalna energija vjetra iz vjetroelektrane
0,152*D exp(2) *v exp(3) * 10 exp(-3) , gdje ti je D promjer turbine a v brzina vjetra..
za tebe je pogodna dakle mala vjetroelektrana od 1- 30 kw što je i više nego dovoljno za tvoje sijalice..e sad iskoristivost zračne turbine je 0,65 a generatora 0,8, pa si napravi energetsku bilancu da znaš koliko ti zapravo treba energije, jer imaš i gubitke..

radi jednostavno...vjetar okreće lopatice koje okreću rotor koje pokreću generator koji proizvodi struju...e tu bi ti najvjerojatnije trebao i jedan transformator, jer inače zbog malih gubitaka generator pravi visokonaponsku struju frekvencije veće od 50 hz...dakle to bi trebao ispraviti transformatorom na klasiku...

e glavna fora...investicije..za male vjetroelektrane... od 1500 do 3000 eura po kW pa ak imaš para sretno ti bilo...

e i problem viška vjetra...ak se preoptereti tvoja vjetroelektranica vjetrom dobiješ potrošača a ne proizvođača...
fiki21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 21:20   #11
Quote:
sinke1980 kaže: Pogledaj post
ovo je tek deseti dio uvoda o čemu sam želio pisati dio po dio koji bi nas odveo do ruba znanosti,ovo bi nazvao samim poćetkom jedne zanjmljive teme.
nema žurbe...
još smo mladi
__________________
 Waspova mala škola pjevanja <- je, link je
dataX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 21:22   #12
joj onaj dinamovac žuti nije zgodan a tak je simpatičan
Indonesia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 21:32   #13
Imas vjetrenjace kupiti gotove ali i u kitovima. cjene za prosjecnu potrosnju u kucanstvu su oko 10.000usd na gore. lako se s tornjem popne i do 30.000. I ne zaboravi da su JAAAAKO glasne 90+dB! I trebas imat dosta vjetra, dodatne baterije, nesto nove instalacije po kuci. Mi smo doma napravili izračun za kucu (cca 17kW) i tek nakon 18 godina bi se pocelo isplacivati.
Osim toga kod nas je takav zakon da ako to imas doma JOS moras placati neke dodatne trosarine HEPu (ili drzavi) umjesto obrnuto. Uglavnom jos se ne isplati. kad nas krene drzava poticati, onda svakako.

Evo ti link za AirX koji je najtisi i dosta "povoljan" a primjeren za nas primjer (mozda i tvoj): http://www.windenergy.com/air_x.htm

a cak ga prodaje i neka firma u zadru.

Pozdrav
__________________
by geza (c): Ako si ti pametan, a ja dva puta polupametan budi siguran da smo prividno isto, no ja sam ipak nešto pametniji od tebe. Dvije polovine su uvijek pametnije od JEDAN!
DonF is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 21:36   #14
mislim da i nasa lijepa drzava ima neki zakon da niti otkupljuje visak struje i cak mislim da ti naplacuje to sto ti proizvodis...ali opet ljudi brkaju Na rubu pameti i Na rubu znanosti...
__________________
And all those moments will be lost in time like tears in the rain. Time to die.
HumbleMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 22:07   #15
Quote:
HumbleMan kaže: Pogledaj post
mislim da i nasa lijepa drzava ima neki zakon da niti otkupljuje visak struje i cak mislim da ti naplacuje to sto ti proizvodis...ali opet ljudi brkaju Na rubu pameti i Na rubu znanosti...
A šta san ti ja gore napisa!
A o brkanju tema imas pravo, ali pustimo sad to.
__________________
by geza (c): Ako si ti pametan, a ja dva puta polupametan budi siguran da smo prividno isto, no ja sam ipak nešto pametniji od tebe. Dvije polovine su uvijek pametnije od JEDAN!
DonF is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 22:09   #16
Quote:
sinke1980 kaže: Pogledaj post
ovo je tek deseti dio uvoda o čemu sam želio pisati dio po dio koji bi nas odveo do ruba znanosti,ovo bi nazvao samim poćetkom jedne zanjmljive teme.
Necu ni citati dalje, ali pretpostavljam da ce to biti letjelica koja ce raditi na struju i puniti ce se sa vjetrenjacom koja ce se okretati kako letjelica bude letjela. Ili je mozda rijec o lokomotivi? Daaa.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 00:44   #17
vrti brže pedale...
Ignoramus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:57.