Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2012., 10:52   #61
ja sam kontaktirala dr. Kseniju Pokupec zbog problema za e.coli, nisam još podigula čajeve i kapi ali budem drugi tjedan. doktorica se čini jako draga, jel imate kakvih iskustva?
Dea2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 14:46   #62
Ekipa jel imate iskustva sa čajem od pirevine a vezano uz liječenje e.coli?
Dea2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 20:38   #63
Travar Rade Marušić

Pozdrav ljudi, planiram iduci vikend ici do Rade Marusica. Od svih tema na forum.hr vidjela sam da ga se spominjalo samo na ovom topicu pa se nadam da bi mi netko od vas mogao pomoci sa info dali se do njega moze doci i subotom ujutro? Dali uopce jos radi?
On mi je doslovno zadnja nada, neznam gdje drugo da se obratim a trebam satima putovati do njega pa bih voljela barem malo "mjera predostroznosti" poduzeti. Na telefon se ne javlja odnosno brojevi koji su na internetu vise nisu u funkciji.
lila-rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 17:17   #64
Jako dobrog travara imate u Bjelovaru,meni pomaže ljeciti psorijazu,kolegici je rijesio kamenac u b,,a znam da je i neke odbio,,jer nije sveljećiv kao neki..uglavnom ako može pomogne..iako se rijetko javlja na mob,,nepristojno je da postam kucni,,gosp.Nikola092/2924817ako vam treba nazovite mozda vam i pomogne,,
mirela- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 14:59   #65
travar Sulejman Sabljakovic i lijecenje MS

Molim sve one koji imaju ikakvih saznanja ili iskustava sa travarom Sulejmanom Sabljakovicem, bilo da su pozitivna ili negativna. Konkretno me interesuje lijecenje Multiple Scelroze, posto na njegovom sajtu pise da je lijeci za 30-60 dana sa cajevima. Iskreno ne ocejujem da se izlijecim skroz ali svako poboljsanje zdravlja bi dalo novi podsticaj i nadu. Obzirom da su ti cajevi 4000 Kuna interesuje me ima li neko poboljsanje od njih? Molim Vas saljite mi privatne poruke sa iskustvima jer sam iz Crne Gore i nemam od posla puno vremena za forume. Zelim svima da se izbore sa svojom bolescu i izadju kao pobjednici.
sarajevo66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 20:05   #66
Vanzemaljci govore da se sve bolesti na svijetu, pa i rak i sida mogu lijeciti korijenjem biljaka, sto god to znacilo.
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 20:30   #67
Quote:
Dea2012 kaže: Pogledaj post
Ekipa jel imate iskustva sa čajem od pirevine a vezano uz liječenje e.coli?
i meni se ta dr. čini OK ali nemam iskustvo s njome.

Naišla sam na ovaj recept od časne sestre iz Posušja pa tko želi neka proba i javi povratnu info
http://www.coolinarika.com/recept/li...herichie-coli/
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 14:15   #68
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
i meni se ta dr. čini OK ali nemam iskustvo s njome.

Naišla sam na ovaj recept od časne sestre iz Posušja pa tko želi neka proba i javi povratnu info
http://www.coolinarika.com/recept/li...herichie-coli/
ja sam to probala i ništa nije pomoglo što ne znaći da nekome neće...pijem čajeve i kapi od dr. Ksenije i nisam se još skroz riješila beštije ali mi se čini da se malo popravlja stanje odnosno možda se bar malo smanjio broj bakterija...danas odnjela briseve pa čekam nalaze.
Dea2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 16:32   #69
Travar

Molim Vas ako itko ima broj od travara Jove iz Cetinja CG.
__________________
.................................................. .................................................! !
mia-maria is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 21:57   #70
Premješteno s pdf-a Zdravlje.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 01:23   #71
ej dragi moji vitići, samo da vam javim da sam dobila privatnu poruku od jedne djevojke koja je uspjela izliječiti vitiligo...ja s tim počinjem od sutra, pa javljam rezultatei nadam se pozitivnim reakcijama

a poruka je slijedeća:
Pozdrav.
par postova mi vec brisu na forumu, a htjela sam samo da prenesem svoja iskustva u lijecenju vitiliga s drugim forumasima. Vitiligo sam imala na vise od 50 posto lica i uspijela sam izlijeciti u roku pola godine sa lijekom od jednog starog travara iz BiH. Napisala sam ga bila u postu al je pobrisano. Ne znam zasto. To nije licencirani lijek, niti ja imam provizije od prodaj lijeka, jer se ne placa.

jednostavan je za napraviti. Jedna saka domacih psenicnih mekinja i saka listova brsljana se stavi u vodu da kuha. Kad ispari pola tekucine, ocijedi se i kad sse ohladi mazu se fleke sa tom vodom. Da potraje, voda se drzi u frizideru. Moze trajati 5-6 dana tako.

ne znam da li ces probati ovaj lijek i mozda podijeliti s drugima, ali ja nemam zivaca da opet pisem postove a da ih moderatori brisu. Nit sam sta uvredljivo pisala niti sam reklamisala komercijalne lijekove.

lijep pozdrav

amira

eto, nadam se da će te pokušati, jer recept nije težak i zahtjevan, pa javljajte rezultate...
sretno svima
sunce5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 01:30   #72
upozorenje:

naš domaći, običan bršljan (znači ne poison ivy, nego Hedera Helix) je otrovan - ne smrtonosno, ali škodljivo. vidi tu:

http://www.thepoisongarden.co.uk/atoz/hedera_helix.htm

http://www.adiva.hr/brsljan--ukras-i-lijek.aspx

može izazvati vrlo neugodne alergijske reakcije, pogotovo ljudima s osjetljivom kožom

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 09:27   #73
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post

može izazvati vrlo neugodne alergijske reakcije, pogotovo ljudima s osjetljivom kožom
a hrpetina otrovnih konvencionalnih lijekova ne može?


Amira piše da je lice mazala vodom u kojoj se kuhao bršljan,
uostalom zašto bi promovirala lijek koji je potpuno besplatan ako joj isti nije zaista pomogao?
Jedino bih se možda složila s tobom da ovdje fali vrijeme i način odnosno količina mazanja, to bi trebalo stručnije propisati a ne ovako
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"

Zadnje uređivanje RedSonia : 26.04.2013. at 09:34.
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 12:44   #74
i ja sam pitala za detalje, i ovakav je odgovor:
1 l vode na jednu šaku bršljena i jednu šaku mekinja.
kuhat dok neukuha do pola, ohladit i mazat 4-5 dnevno (kad god je usput možeš se namazati)...
tekućina se drži od 4-5 dana u frižideru i onda pravi nova...

ja vam ovo pišem jer smatram da je jako dobar gest djevojke da nam pomogne...ko želi nek proba i javlja rezultate...ja sa ovim polazim od danas, pa kako bude išlo ja ću javit...

pozdrav, i sretno
sunce5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 19:42   #75
Pozdrav, da se i ja javim na ovu temu.

Licno mene su doktori bili uvjerili da mi nema lijeka za vitiligo, nego da se moram cuvati sunca da ne dobijem opekotine i to je to. zena mi je prenijela taj recept, koji je njen otac (inace bio nekada najpoznatiji travar na ovim podrucjima) Karajica pronasao. Ona mi je to rekla na ulici kad je srela mene i mamu, i nakon par dana mama je nasla te mekinje, a brsljan imam u dvoristu, raste na drvetu. mazala sam negdje izmedju pola godine i godinu (manje od godine sigurno, i sve se ujednacilo. pola lica mi je bilo bijelo prije tog tretmana. danas na mom licu nema ni traga od vitiliga, al ja se svejedno cuvam od sunca, kad sam na moru mazem sa 30 faktorom lice, i sve bude ok.

Voljela bih da jos nekome pomogne ovaj tretman.

Pozdrav svima

Amira
Amira1999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 19:55   #76
Amira hvala ti na podijeljenom iskustvu.
Liječnici tvrde svašta, no nisu oni krivi, u medicinskoj literaturi piše samo o onome što lijekovi liječe - a to je gotovo ništa.
Mnogi od njih kada se razbole posječuju travare
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"

Zadnje uređivanje RedSonia : 26.04.2013. at 20:01.
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 20:25   #77
Istina. A mnogi se upuste u homeopatiju, kiropraktiku, akupunkturu. promijenu zvanje sa dr. na homeopata :P
Amira1999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 20:44   #78
Quote:
Amira1999 kaže: Pogledaj post
Istina. A mnogi se upuste u homeopatiju, kiropraktiku, akupunkturu. promijenu zvanje sa dr. na homeopata :P
osobno poznajem par magistra farmaceuta koji su se u potpunosti okrenuli alternativi i kažu da nikada ne uzimaju te otrove- misle na lijekove
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 20:54   #79
dobil sam informaciju od jedne djevojke sa drugog foruma da krema kanesten pomaže u liječenju vitiliga...eto, pa vrijedi pokušati
sunce5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 14:22   #80
Quote:
Amira1999 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, da se i ja javim na ovu temu.

Licno mene su doktori bili uvjerili da mi nema lijeka za vitiligo, nego da se moram cuvati sunca da ne dobijem opekotine i to je to. zena mi je prenijela taj recept, koji je njen otac (inace bio nekada najpoznatiji travar na ovim podrucjima) Karajica pronasao. Ona mi je to rekla na ulici kad je srela mene i mamu, i nakon par dana mama je nasla te mekinje, a brsljan imam u dvoristu, raste na drvetu. mazala sam negdje izmedju pola godine i godinu (manje od godine sigurno, i sve se ujednacilo. pola lica mi je bilo bijelo prije tog tretmana. danas na mom licu nema ni traga od vitiliga, al ja se svejedno cuvam od sunca, kad sam na moru mazem sa 30 faktorom lice, i sve bude ok.

Voljela bih da jos nekome pomogne ovaj tretman.

Pozdrav svima

Amira
čuj neznam ništa o toj bolesti ali zaboga nemoj se mazat kremama za sunčanje,to je otrov



ono kaj ti ja preporučam ali i drugima sa kožnim problemima da kao prirodnu zaštitu od sunca izbace sve rafinirano i što ima aditive,isto tako sve što ima gluten ,jedi puno povrća i voća,sve bogato vlaknima,kavu i cigarete ako pušiš isto izbaci...pij puno svježeg soka iz sokovnika mrkve,maži se samo hladno prešanim uljima,npr jojoba ima prirodan faktor,nikako kremama iz dućana one su pune opasnih sastojaka!sretno
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:38.