Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2011., 12:23   #81
Quote:
Jure Blitva kaže: Pogledaj post
Briga mene i ovako mi nitko ne vjeruje ali zasto bi ikome i govorio, ja se vozim a auto trosi nevjerojatno malo goroiva, cak mi i bivsi vlasnik kaze da ni nov nije nikad trosio ispod 6 litara. A na ovoj relaciji je prosjek od: 3,98 lit/100 km
Auto ima 24 godine i ni e od elektronike. Vozio sam tog Djoe Cela 2 godine a onda mi je dopizdio i izvadio sam ga. Ako nije orgon u pitanju onda sta je?

I mene zanima. Pa neka mi neki expert objasni sta se desava!
Ne radi se tu o orgonu, nego o elektrolizi vode pod nekim posebnim uvjetima. Priča o orgonu ne stoji. Samo mi objasni za koji k. si izvadio đo sela.. ako imaš viška para pa radije to nekom daj, nego glupoj ini za loš benzin..
Ahryman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 12:46   #82
Quote:
Ahryman kaže: Pogledaj post
Ne znam niti ja.. ali u jedno sam siguran, da se tu svi svađaju oko potpuno nebitnih sitnica poput tog famoznog pm-a.
Riječ free u konceptu free energy ne označava "besplatno" nego "slobodno", obzirom da je sva energija koju dobivamo na ovaj ili onaj način zavisna o monopolistima. Ideja svih tih koncepata nije da se dobije nešto iz ničega, što je kompletan nonsens, nego da se na adekvatniji način dobije energija u željenom obliku.
Ja eto pretpostavljam, a vjerujem da nisam jedini, da oko nas postoje čitavi oceani energije samo što eto, možda nam još nije zamjetna našim malim mjernim spravicama a ni ne uklapa se u naše famozne standarnde modele i teorijice i što već..
... pa, neko reče E=mc^2, sasvim uredno i po pravilima fizike (samo potpuna anihilacija materije je malo triki za izvodit -ali tko zna, jednog dana... )

Quote:
No, ne moramo tražiti nekakav misteriozni oblik energije koji još nije otkriven, jer se i ovi konvencionalni oblici energije gotovo i ne iskorištavaju.. a tu ne pričam o nikakvom orgonu, psiju i i slaboj vudu elektonskoj sili..
... upravo tako; već bi i standardni motori na unutarnje izgaranje mogli biti puno efikasniji... ne znam, možda je i taj Joe Cell jedna od varijanti...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 14:21   #83
[QUOTE=haram;33366758]... pa, neko reče E=mc^2, sasvim uredno i po pravilima fizike (samo potpuna anihilacija materije je malo triki za izvodit -ali tko zna, jednog dana... )
[QUOTE=haram;33366758]
Gle, možda, ali ima jedna caka.. naime, možeš li doma sagraditi nuklearni reaktor?
Naravno da ne možeš. A ja pričam o metodama koje su dostupne običnom čovjeku, a daju sasvim dovoljno energije za kućanstvo, ili čak malo više..
No, to ima jednu neželjenu posljedicu, a to je potpuna autonomnost kućanstva. A kad imaš riješenu energiju, sa tim možeš riješiti i sve ostalo..
Pazi, tu pričam samo o vjetru, ne o nekom štajaznam orgonu ili nekom takvom apstraktnom pojmu.


Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... upravo tako; već bi i standardni motori na unutarnje izgaranje mogli biti puno efikasniji... ne znam, možda je i taj Joe Cell jedna od varijanti...
Gle, joe cell radi točno ono što vidiš.. a rezultat je evidenten. Oprosti, ali 30% uštede nije sitnica. No, kod tog Joe-a se lome koplja zbog teorije..
Naime, sam inovator je otkrio jednu anomaliju koju je iskoristio, e, sad, obzirom da nije bio vjerojatno fakultetski obrazovan, nego je išao metodom pokušaja i pogreške, a pri tome nije slijedio zadana pravila i metodologiju koja nerijetko pretpostavlja teoriju praksi, a ne obratno, u opisu tog konepta koristio terminologiju drugačiju od uobičajene. Naravno, glupavi štreberčići sa diplomama koje koriste kao opravdanje da bi se zvali znanstvenicima odmah su tu našli logičke pogreške, te su cijeli koncept proglasili crackpotom.
Mislim, joe cell ti u principu radi elektrolizu vode ali pod uvjetima koji omogućavaju da se reakcija odvije uz puno manji utrošak energije.
A ako je tebi ušteda od 30% nije dovoljan razlog da se taj koncept itekako ozbiljno shvati, onda si malo....
E, al joe ima još jednu malu prednost.. a to je divna jednostavnost i pristupačnost. Svatko to može doma napraviti sam, testirati i primjeniti.
Mene je osobno ovo poskupljenje energenata jako razveselilo, jer ljudi sad ipak malo ozbiljnije uzimaju u obzir te, tako nepravedno zanemarene koncepte.
Ahryman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 14:49   #84
@Neckerman ( ), slažem se s tobom 200% ... uostalom, svrni malo miša na link u mom potpisu i prošaraj po nekim poglavljima, ima puno lipih stvari D:

da, efikasna elektroliza bi štošta u svijetu riješila, ali i poremetila i zakomplicirala iznova...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 15:09   #85
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
@Neckerman ( ), slažem sče s tobom 200% ... uostalom, svrni malo miša na link u mom potpisu i prošaraj po nekim poglavljima, ima puno lipih stvari D:

da, efikasna elektroliza bi štošta u svijetu riješila, ali i poremetila i zakomplicirala iznova...
da, a 30% uštede na gorivu, i to sa sistemom kojim možeš doma sam napravit, može i tebi samome puno olakšati život, zar ne?
Ahryman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 15:18   #86
Quote:
Ahryman kaže: Pogledaj post
da, a 30% uštede na gorivu, i to sa sistemom kojim možeš doma sam napravit, može i tebi samome puno olakšati život, zar ne?
Apsolutno. Eh negdje sam imao link o tome kako je uprava GMa lažirala neke izvještaje o potražnji za gorivom (nije "teorija zavjere") radi manipulacije cijenama svojih proizvoda... ali da ne bi previše zaspamali temu...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 15:24   #87
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Apsolutno. Eh negdje sam imao link o tome kako je uprava GMa lažirala neke izvještaje o potražnji za gorivom (nije "teorija zavjere") radi manipulacije cijenama svojih proizvoda... ali da ne bi previše zaspamali temu...
ma oni ne zaslužuju temu.. jebe mi se za zavjere. Kad si čuo da je netko od tih teoretičara zavjere išta konkretno konstruktivno i korisno napravio? Ja nisam čuo..
Ahryman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 22:53   #88
Quote:
Ahryman kaže: Pogledaj post
Naravno da ne možeš. A ja pričam o metodama koje su dostupne običnom čovjeku, a daju sasvim dovoljno energije za kućanstvo, ili čak malo više..
No, to ima jednu neželjenu posljedicu, a to je potpuna autonomnost kućanstva. A kad imaš riješenu energiju, sa tim možeš riješiti i sve ostalo..
Pazi, tu pričam samo o vjetru, ne o nekom štajaznam orgonu ili nekom takvom apstraktnom pojmu.
Autonomnost? Vjetrom? Nikako. Ako želiš biti energetski autonoman moraš si u svakom trenutku proizvoditi dovoljno energije za potrebe u tom trenutku. Vjetar je takav da će ga u jednom trenutku biti previše u drugom ga neće biti. Tu se javlja potreba skladištenja energije a energiju ne možeš efikasno skladištiti. Akumulatori su glomazni, daju malo Wh/kg, neki ne mogu davati dowoljno Wata i skupi su. Samo onaj akumulator za auto košta kojih 100 kn a i to predstavlja ogromno zagađenje i ogromnje investicije. Ako želiš to raditi radi, ali ja ostajem vjeran HEP-u. Zašto? Zato što kad negdje u Slavoniji se pokvari elektrana njezinu ulogu preuzimaju one iz Dalmacije dok se ne popravi. To je ogromna prednost distribucijskih sustava. Tebi ako crkne vjetrenjača si gotov(osim ako nemaš rezerve, ali kolko će te tada sustav stajati?)
Ta autonomnost o kojoj pričaš bi pod astronomskoj cijeni bila dostupna nekolicini koji imaju veliko dvorište slobodno vrijeme i puno novaca za bacati. Šta je s onima koji žive u zgradi?

Free energy? Da vjetar i sunce jesu besplatni, ali aparati kojim ih pretvaramo u struju nisu. Pogledaj SE Serpa koliko je koštao MW instalirane snage, toliko nedođe ni NE.
srki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 08:02   #89
Quote:
Ahryman kaže: Pogledaj post
da, a 30% uštede na gorivu, i to sa sistemom kojim možeš doma sam napravit, može i tebi samome puno olakšati život, zar ne?
Šu, prosvijetlite mene neupućenu kako da to sama doma napravim, ja jako volim štedjeti.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 09:54   #90
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Autonomnost? Vjetrom? Nikako. Ako želiš biti energetski autonoman moraš si u svakom trenutku proizvoditi dovoljno energije za potrebe u tom trenutku. Vjetar je takav da će ga u jednom trenutku biti previše u drugom ga neće biti...
... tako je, ali što ako bi mogli uzrokovati stalno strujanje zraka? O tome više ovdje : https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...1&postcount=39

Inače, energijska autonomnost jednog domaćinstva sa ovim stupnjem tehnike/tehnologije je prilično skupa i teško ostvariva, ali dolazi doba novih tehnologija s kojima će i to biti izvedivo, po mom mišljenju...o tome ovdje : https://www.forum.hr/showthread.php?p...1#post33386011

Zadnje uređivanje haram : 03.05.2011. at 11:12.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 14:48   #91
Kad razmišljam o ovome, mislim da je najmanji problem sam princip "free energy" i kako ga dobiti. Veći je problem posljedica takovog nečeg. Da malo razbistrim.

Kada ljudska populacija ima "zero net energy" input-output, odnosno troši taman onoliko energije koliko proizvede, obično se radi o nekakvim plemenima ili sličnom nekom uređenju.

Kada ta vrijednost dosegne nekakvih 20% viška, dolazi do stvaranja viših organizacija, institucija itd. (kraljevi,crkve,činovnici i sl.)

Industrijskom revolucijom i iskorištavanjem nafte taj postotak je narastao na nekih 100% (ako ne i više, zaboravio sam točno, al u svakom slučaju nekakav ajme broj u odnosu na ovih 20). Samim time danas imamo toliku raznolikost profesija, aparata i svega ostalog što čini ovo naše "suvremeno" društvo. Naš napredak je samo rezultat većeg upliva energije u naš sustav. Ono što se pokazalo jest da čovjek nema svijest za odgovorno raspolaganje date nam energije, već time uništava planet, ostale vrste (geološki gledano mi se trenutno nalazimo u razoblju masovnog izumiranja vrsta na planeti. I dok je prošlih 6 bilo prirodno, ovo zadnje izumiranje je antropološko odnosno izazvano čovjekom) te na kraju i samog sebe.

"Man did not weave the web of life - he is merely a strand in it.
Whatever he does to the web, he does to himself." Lipo je to rekao jedan indijanac

E sad, nakon svega ovoga, dati čovjeku "free energy" po sadašenjem obrascu ponašanja? Brrrrrr.....

p.s.
Neki mogu reći da onda ne bi bilo potrebe za elementima kontrole, raspodijele i svega ostalog što čini ovo naše kancirogeno društvo, međutim ni sam ne znam. S jedne strane mislim da bi razum trebao napokon pobijediti nakon svih ovih stoljeća, jer kad dođe do zida "ili ćemo se mijenjati, ili nas neće biti" biti će već kasno.
Mislim da je upravo ova kriza mogućnost tog evolucijskog skoka. Kažem mogućnost jer sa krizom dolazi evolucija ili izumiranje. Ništa novo na ovoj planeti. A čovjek je ipak samo vrsta Homo sapiens.
__________________
"Očito je da se prevelika sloboda neće izroditi ni u što drugo nego u pravo ropstvo, i za pojedinca i za državu. Dakle, vjerojatno je da tiranija neće nastati ni iz kakvog drugog ustroja nego iz demokracije, iz najveće slobode nastat će najveće i najokrutnije ropstvo." - Platon trolla SAD
Trumbettoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 03:29   #92
Srki, gle, postoje efikasniji i jednostavniji koncepti za prikupljanje i skladištenje energije od vjetra od ovih koje si sa punim pravom tako divno i argumentirano popljuvao, da to čak niti sam ne bih bio u stanju bolje učiniti.
Kao drugo, same struje kao takve kućanstvu je potrebno jako malo. Većina velikih potrošača u kućanstvu struju pretvara ili u mehaničku ili u toplinsku energiju, a za to nije možda nužno potrebna struja.
Ostaje problem skladištenja energije, a i tu se mogu zaobići oni glomazni el. akumulatori.
Naravno, postojeće sustave treba samo na inteligentan i praktičan način malo prepraviti, jedino što moraš ugraditi u kuću su orgonske cijevi koje ioniziraju zrak, a koje možeš od mene naručiti, a sve ostalo možeš kupiti u obližnjoj trgovini i kioscima tiska.
Ahryman is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 04.05.2011., 21:48   #93
Quote:
Ahryman kaže: Pogledaj post
Kao drugo, same struje kao takve kućanstvu je potrebno jako malo. Većina velikih potrošača u kućanstvu struju pretvara ili u mehaničku ili u toplinsku energiju, a za to nije možda nužno potrebna struja.
Ostaje problem skladištenja energije, a i tu se mogu zaobići oni glomazni el. akumulatori.
Mehanička se mora dobivati iz mehaničke jer ju ne možeš dovesti od vjetroagregata. Jedino bi mogao grijati vodu za higijenu pomoću solarni panela. Ostalo moraš koristiti struju. Akumulatori su nužnost. Osim ako si spreman pristati na to da nećeš uvijek moć koristiti struju.

Quote:
Ahryman kaže: Pogledaj post
Naravno, postojeće sustave treba samo na inteligentan i praktičan način malo prepraviti, jedino što moraš ugraditi u kuću su orgonske cijevi koje ioniziraju zrak, a koje možeš od mene naručiti, a sve ostalo možeš kupiti u obližnjoj trgovini i kioscima tiska.
Orgon ne postoji. A i ne znam hoće li mod biti sretan jer se reklamiraš.
srki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 22:09   #94
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Šu, prosvijetlite mene neupućenu kako da to sama doma napravim, ja jako volim štedjeti.
Ne mozes to napravit jer je orgon zesca glupost za koju se hvataju ostrasceni new ageri.
Neustrasivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 06:58   #95
Quote:
Neustrasivi kaže: Pogledaj post
Ne mozes to napravit jer je orgon zesca glupost za koju se hvataju ostrasceni new ageri.
hmmm od kad se to uređaj za elektrolizu ne može napraviti?
__________________
Smisao je cirkularni labirint u umu onih koji ga traže: Radujmo se bez povoda. Slavimo bezdan, prepoznajmo emisare biločega, uzašle sanjare, lutalice po strasti. Uzađimo po tutnjavi pjesme, od Najvećeg Oka krhotina rasutih kroz prostranstvo ponora. Podajmo se opijumu razvrata duginih boja u tmini. Strmoglavljujem se i uzlazim.
Ra-Hoor-Khuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 08:01   #96
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Mehanička se mora dobivati iz mehaničke jer ju ne možeš dovesti od vjetroagregata. Jedino bi mogao grijati vodu za higijenu pomoću solarni panela. Ostalo moraš koristiti struju. Akumulatori su nužnost. Osim ako si spreman pristati na to da nećeš uvijek moć koristiti struju.
Mogu direktno sa vjetrenjača dovoditi i skladištiti energiju bez pretvorbi, ali način ću ti nažalost morati uskratiti. Što se tiče zagrijavanja vode, osim panela, postoje kavitacijske pumpe i još par vrlo zanimljivih koncepata. Što se tiče struje, naravno da je potrebna, a sa gorespomenutim konceptom mogu je po potrebi proizvesti.


Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Orgon ne postoji. A i ne znam hoće li mod biti sretan jer se reklamiraš.
Zbog svog robovanja predrasudama nisi primjetio očiti sarkazam kojim sam začinio tekst. A modu možeš prijaviti slobodno da sam reklamirao i lokalni dućan i tiskov kiosk.
__________________
Smisao je cirkularni labirint u umu onih koji ga traže: Radujmo se bez povoda. Slavimo bezdan, prepoznajmo emisare biločega, uzašle sanjare, lutalice po strasti. Uzađimo po tutnjavi pjesme, od Najvećeg Oka krhotina rasutih kroz prostranstvo ponora. Podajmo se opijumu razvrata duginih boja u tmini. Strmoglavljujem se i uzlazim.
Ra-Hoor-Khuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 13:05   #97
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
To što ne moraš plaćati linux ne znači da je on besplatan. Windowsi i Mac su jednostavni za korištenje te ne zahtjevaju pretjeranu izobrazbu.

Podrška za linux je mala. Npr. kod nas u školi imamo učionicu s linux-ima i s Win. Na linux-u malo toga radi dok na win malo toga ne radi.

Za linux svaki program moraš kompajlirati posebno za svaki kompjuter što bi otežavalo neukim korisnicima i uz to čini kod otvorenim što je nepovoljno za tvrtke.

Nema nikakvog lobija. Ljudi sve objašnjavaju nekakvim lobijima, ali u pozadini stoji nešto sasvim stoto.
Ok, tu si lijepo argumentirao neke stvari. Ali ja ti govorim o "jakim" poduzećima. Državnim, koja zapošljavaju najveći broj radnika i koji raspolažu sa "našim" novcem iz proračuna. Takva poduzeća bi dakle trebala imati i svoje informatičare, IT stručnjake sa diplomom koji se daju educirati da vrlo brzo instaliraju "user" friendly sučelje linuxa (oni primaju svoju plaću tak ionak). Osim toga većina velikih web hosting kuća, privatnih brokerskih, bankarskih itd. koriste linux servere jer su daleko pouzdaniji. I sad ti želiš omalovažavati naše IT stručnjake da to ne mogu napravit. Pa s druge strane se mogu na većini računala staviti open source office s kojim se opet štedi. Ko je ikad zvao Microsoft podršku za išta drugo osim licenciranja nakon promjene jedne komponente hardwarea??? Svu podršku obavljaju IT firme. Tako da, pitanje je samo love koju bi taj lobi teško nadoknadio.

A dokaz da žmiriš na "interesne skupine" ilitiga lobije je i taj da unatoč svakodnevnim novinskim napisima ti i dalje to ne priznaješ. Još ćeš reći da je i industrijska špijunaža mit.

Dakako ovo nema veze s temom, osim to da želim pokazati da postoje interesne skupine zbog kojih vjerojatno neke stvari nisu poznate i uskraćivanje tehnologije na svakoj razini industrije (komercijalno masovne porizvodnje) dok se ne vidi na koji način se može na istoj zaraditi.

Srki, ja samo želim da ti prestaneš govoriti da su neke stvari NEMOGUĆE jer očito poznaješ samo ono što su te učili i nemaš otvorene poglede. A tako se ne može napredovati stari moj.

Zato ne možeš explicitno reći da nešto ne postoji, ako nemaš detaljne argumente i sam si isprobao. A ako si sam i isprobao, onda prije reci - ja to nisam uspio napravit, ali možda postoji mogućnost da se to napravi.

Nije se znalo da struja postoji u ovom obliku do Edisona i Tesle. Haloooo! I onda je svijet bio pun Srkija i bit će, tako da se ograđujem od daljnje rasprave s tobom.
The_Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 23:13   #98
Quote:
The_Trooper kaže: Pogledaj post
Ok, tu si lijepo argumentirao neke stvari. Ali ja ti govorim o "jakim" poduzećima. Državnim, koja zapošljavaju najveći broj radnika i koji raspolažu sa "našim" novcem iz proračuna. Takva poduzeća bi dakle trebala imati i svoje informatičare, IT stručnjake sa diplomom koji se daju educirati da vrlo brzo instaliraju "user" friendly sučelje linuxa (oni primaju svoju plaću tak ionak). Osim toga većina velikih web hosting kuća, privatnih brokerskih, bankarskih itd. koriste linux servere jer su daleko pouzdaniji. I sad ti želiš omalovažavati naše IT stručnjake da to ne mogu napravit. Pa s druge strane se mogu na većini računala staviti open source office s kojim se opet štedi. Ko je ikad zvao Microsoft podršku za išta drugo osim licenciranja nakon promjene jedne komponente hardwarea??? Svu podršku obavljaju IT firme. Tako da, pitanje je samo love koju bi taj lobi teško nadoknadio.
Nije tu velika ušteda. Više ćeš potrošiti zapošljavanjem tih IT stručnjaka(kad u svakom zavodu moraš zaposliti 5 informatičara, a za privatne tvrtke se ti ne brini oni su se pobrinuli za to). Ne znam zašto svi uvijek zapnu za neke sitnice poput uštede na uredskom materijalu. Uštede se rade na drugim stvarima.

Linux serveri se koriste jer su oni bolji za takvo šta(iako mnogi stavljaju microsoft zbog njihovih tehnologija). Za uredska računala vrijedi druga priča. Znam neke ljude koji su radije platili 100$ za program nego se igrali s besplatnim. Jednostavniji su za korištenje i manje stvari ti može poći po zlu. i da puno više programa imaš za Win nego za Linux. Još jedna prednost windowsa.

I ne znam zašto mi stavljaš rječi u usta. Nigdje ja nikog nisam omalovažavao.

Quote:
The_Trooper kaže: Pogledaj post
A dokaz da žmiriš na "interesne skupine" ilitiga lobije je i taj da unatoč svakodnevnim novinskim napisima ti i dalje to ne priznaješ. Još ćeš reći da je i industrijska špijunaža mit.

Dakako ovo nema veze s temom, osim to da želim pokazati da postoje interesne skupine zbog kojih vjerojatno neke stvari nisu poznate i uskraćivanje tehnologije na svakoj razini industrije (komercijalno masovne porizvodnje) dok se ne vidi na koji način se može na istoj zaraditi.
Interesne skupine postoje. Ono što ti radiš i dobar dio ovog foruma jest da ih stavljate svuda i dajete im moć koju ne posjeduju. Pa jel Tesla pobjedio Edisona? Nafta je pretekla ugljen. Kolko bi se prijmjera moglo nabrojati

Quote:
The_Trooper kaže: Pogledaj post
Srki, ja samo želim da ti prestaneš govoriti da su neke stvari NEMOGUĆE jer očito poznaješ samo ono što su te učili i nemaš otvorene poglede. A tako se ne može napredovati stari moj.
Da neke stvari su nemoguće ili teško ostvarive. Ja samo želim da ti prestaneš govoriti da su sve stvari MOGUĆE jer očito nemaš realne poglede nego preoptimističke. A tako se živi u iluziji. Kolko nacrta free energy motora imaš na internetu(kojih je veoma lagano napraviti)? Zašto se mi ne vozimo na njih? Zato jer ne rade. Ti misliš da je svima u interesu ugušiti takve projekte? NASA-i, raznim velikim tvornicama je u interesima da takvo šta postoji.

Quote:
The_Trooper kaže: Pogledaj post
Nije se znalo da struja postoji u ovom obliku do Edisona i Tesle. Haloooo! I onda je svijet bio pun Srkija i bit će, tako da se ograđujem od daljnje rasprave s tobom.
Edisonov način proizvodnje nije zaživio jer je ne efikasan. Koliko je još takvih tehnologija koje nikada nisu zaživjele?

Slobodno. ne moraš diskutirati samnom. Ipak ti moji postovi ruše svjetonazor da je sve moguće.
srki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 23:25   #99
Quote:
Ra-Hoor-Khuit kaže: Pogledaj post
Zbog svog robovanja predrasudama nisi primjetio očiti sarkazam kojim sam začinio tekst. A modu možeš prijaviti slobodno da sam reklamirao i lokalni dućan i tiskov kiosk.
Gle ak hoćeš biti sakrastičan ili ironičan naglasi da si sarkastičan. Ne vidim ti izraz lica i još k tome propagiraš orgon koji je aktualan ovdje. Eto mala poduka iz internet kulture.
srki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 08:56   #100
Quote:
The_Trooper kaže: Pogledaj post
Ok, tu si lijepo argumentirao neke stvari. Ali ja ti govorim o "jakim" poduzećima. Državnim, koja zapošljavaju najveći broj radnika i koji raspolažu sa "našim" novcem iz proračuna. Takva poduzeća bi dakle trebala imati i svoje informatičare, IT stručnjake sa diplomom koji se daju educirati da vrlo brzo instaliraju "user" friendly sučelje linuxa (oni primaju svoju plaću tak ionak).
Ček, a to bi sa desecima kupljenih windows serverima, windows licencama i stotinama windows based aplikacija?
Što ćeš sa windows certificiranim IT stručnjacima (koje si plaćao da ih se educira) i postojećim windows iskusnim kadrom?
Kako ćeš educirati desetke tisuća korisnika sa windows sustava na linux?
Cijena prelaska na linuks bi bila u miliardama kuna. Cijena ostanka na windows su milioni kuna, pa si ti misli.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:53.