Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2008., 08:55   #21
Quote:
MrBlc kaže: Pogledaj post
Ove dvije rečenice zajedno jednostavno ne idu, a sve ostalo se veže na njih. Krasno!
Hajde objasni što tu ne ide.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 14:02   #22
Quote:
MrBlc kaže: Pogledaj post
Ove dvije rečenice zajedno jednostavno ne idu, a sve ostalo se veže na njih. Krasno!
Hm, ne znam bash. Uzmi za primjer broncu, to nije kemijski spoj bakra i kositra, to je legura, ne tvore medjusobno kemijske veze.
Solo761 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 14:25   #23
Quote:
Solo761 kaže: Pogledaj post
Hm, ne znam bash. Uzmi za primjer broncu, to nije kemijski spoj bakra i kositra, to je legura, ne tvore medjusobno kemijske veze.

Zamislimo atomsku jezgru koja nema elektrone. Sada mene zanima: kako će se sagraditi kemijska veza? Niti PI niti SIGMA veze nisu moguće.
O tome zašto nema elektrone, već sam napisao, tako da sada to nećemo raspravljati.

A o tome, postoji li degenerirana tvar, koja ima izobličene atomske jezgre, visokog spina (i jezgra ima također kvantna stanja kao i elektroni u atomu što imaju kvantna stanja, pa tako i jezgra ima spin), pri čemu se te jezgre ponašaju kao bose-einsteinov kondenzat, možemo raspravljati samo ako smo jako dobro upućeni ne u atomsku nego u nuklearnu fiziku. Kod nje pak postoje još mnoge tajne.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 16:36   #24
[QUOTE=Batt_X;13751561]Zamislimo atomsku jezgru koja nema elektrone. Sada mene zanima: kako će se sagraditi kemijska veza? Niti PI niti SIGMA veze nisu moguće.
O tome zašto nema elektrone, već sam napisao, tako da sada to nećemo raspravljati.
QUOTE]
zašto je zamišljati, ona već postoji...........H^+( vodikov ion) i da veze su jeko jako moguće, znaš zašto? Zbog toga šta če on promit taj elektron nazad, svaka jezgra bez elektrona je negativna i u težnji ka neutralnosti primit če elektrone zbog afiniteta prema elektronu........nemoj mi reć da nije moguče jer se taj proces odvija u tebi svakodnevno i upravo tako ti se oslobađa energija. Ovo nemožeš pobit.
__________________
"Nikad nisam mogao ugasiti neko životno svjetlo, jer mi nedostaje moć da ga ponovo upalim"
Stvarno tko sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 20:20   #25
Quote:
Solo761 kaže: Pogledaj post
Hm, ne znam bash. Uzmi za primjer broncu, to nije kemijski spoj bakra i kositra, to je legura, ne tvore medjusobno kemijske veze.
Pa ne bih s baš složio. Bilo da atomi različitih metala ispunjavaju kristalnu rešetku ili je legura nehomogena pa postoje mala područja jednog i mala područja drugog metala, postoji kemijska veza. Atomi se dijelom ioniziraju i oblak elektrona ih drži na okupu. Ako ti uopće nemaš elektrona, imaš pozitivno nabijene jezgre koje se dovoljno jako odbijaju da ih nuklearna sila (koja inače drži neutrone i protone unutaj jedne jezgre na okupu) ne može držati na okupu jer nema dovoljno "daleko" djelovanje. Ako bi ti na neki način uspio spojiti dvije jezgre, dobio bi novu jezgu i novi element. To sve uz uvjet da se jezgre u međuvremenu ne dočepaju elektrona iz okolnih elemenata koje privlače elektrostatskom silom.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 16:36   #26
mfkzt- zagrijavano na 6000 stupnjeva počinje levitirati, uključujuči i posudu u kojoj se nalazio prah
__________________
mislim da je misliti drek znati
b@b@rog@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 17:29   #27
Quote:
b@b@rog@ kaže: Pogledaj post
mfkzt- zagrijavano na 6000 stupnjeva počinje levitirati, uključujuči i posudu u kojoj se nalazio prah
masa mu postane negativna i podiže posudu do one težine koliko je u minusu pretpostavljam? lebdi slobodno uokolo ako je na čistoj nuli?
Pepy the Killer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 19:48   #28
Quote:
b@b@rog@ kaže: Pogledaj post
mfkzt- zagrijavano na 6000 stupnjeva počinje levitirati, uključujuči i posudu u kojoj se nalazio prah
6000°? Jebeni dijamant isparava na 4200°C.
__________________
Mr. Herbert Garrison: Stanley, gay people, well, gay people are evil. Evil right down to their cold black hearts, which pump not blood like yours and mine, but rather a thick, vomitous oil that oozes through their rotten veins and clots in their pea-sized brains which becomes the cause of their Nazi-esque patterns of violent behavior. Do you understand?
9ak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 23:07   #29
interesantna tema. šteta što više nitko ništa ne piše. ima li kakvih novih saznanja o ovoj tvari???
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 14:18   #30
Ako vam Engleski nije problem.
http://www.grandinite.com/2008/10/31...sophers-stone/
nixon69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:18.