Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2018., 13:48   #3001
Aktivirao novo bankarstvo. Fali pola predložaka. Ko zna zbog čega? Staro sucelje mnogo bolje, bar meni.
Odem na placanja, izvrseni nalozi. I onda se vrti vrti pola sata i ne otvori. Probam preko moba i ni tamo ne radi. Al radi veliki font sa brojem koliko sam imao izvrsenih naloga. Ali kad ih treba prikazati onda nula bodova.
Ja aplikacije ja govana.

Poslano sa mog SM-N910F koristeći Tapatalk

Zadnje uređivanje libertas30 : 22.01.2018. at 14:41.
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 08:40   #3002
Dodatak kritike drek aplikaciji. Nisam uspio (možda sam glup, neću reći) pronaći opciju gdje se ugovara usluga iračun? To sam na starom napravio laganini, a ovdje nema opcije (ili je ja ne vidim).Uz sve gore ranije navedeno.Ko zna koliko još opcija nema ili su loše urađene. Al bitno da imamo opciju nadimak i upload slike.Ko da je to jebeni facebook.
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 08:43   #3003
Izravnih terećenja i i-računa (još) nema u novoj aplikaciji (i ne zna se kad će biti)
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 10:12   #3004
Kakva je situacija sa rješavanjem 'usklađivanja' sa novim zakonskim propisima (novi zakon o stambeno potrošačkom kreditiranju)? Naime, PBZ-a se još usklađuje i ne rade uopće ugovore jer imaju 'zabranu' od 1.1. ....
quintile0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 13:02   #3005
Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
Izravnih terećenja i i-računa (još) nema u novoj aplikaciji (i ne zna se kad će biti)
Znači beskorisna aplikacija. U doglednoj budućnosti možda i nešto bude od nje a do tada živjelo staro internet bankarstvo.
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 13:57   #3006
Quote:
libertas30 kaže: Pogledaj post
Znači beskorisna aplikacija. U doglednoj budućnosti možda i nešto bude od nje a do tada živjelo staro internet bankarstvo.
Beskorisna baš i nije, ali najveću korist za sada od nje ima (jedino) PBZ jer koristi svoje klijente kao (besplatne) testere. Problem će nastati u trenutku kad i ako se odluče ukinuti staro a da novo još uvijek ne bude imalo sve funkcije ili i dalje bude puno grešaka.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 00:07   #3007
Ja nisam zadovoljna pbz-ovim internet bankarstvom ni njihovom cijenom. Imate li prijedloge za neka druga internet bankarstva koja su funkcionalnija i povoljnija?
Hvala
__________________
><((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((º> ¸.·´¯`·
stidljiva ljubičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 10:01   #3008
Čini mi se da raste broj nezadovoljnih.
letiptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 21:30   #3009
Na google playu sve puno vrhunskih komentara, ali ja ne znam što tu ima biti vrhunsko. Aplikacija nepregledna, sve sitno, ubacili neke fensi hashove, pola opcija nema, sve šareno itd. Na staroj aplikaciji se moglo pijan u 4 ujutro sve obaviti, sad kad sam naspavan moram dobro promisliti što tipkam.

Ako je to napredak bolje da ne napredujemo.
alcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 18:48   #3010
Quote:
alcro kaže: Pogledaj post
Na google playu sve puno vrhunskih komentara, ali ja ne znam što tu ima biti vrhunsko. Aplikacija nepregledna, sve sitno, ubacili neke fensi hashove, pola opcija nema, sve šareno itd. Na staroj aplikaciji se moglo pijan u 4 ujutro sve obaviti, sad kad sam naspavan moram dobro promisliti što tipkam.

Ako je to napredak bolje da ne napredujemo.
Stekao sam dojam da su to fake komentari ili placeni od strane pbz-a. Aplikacija je prosto seljacki receno goli kurac.

Poslano sa mog SM-N910F koristeći Tapatalk
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 20:03   #3011
Kad bi mogli ocekivat neki update aplikacije?

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 20:14   #3012
Navodno slijedeći vikend (4.2.2018)

Pozdrav iz Zagreba
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 10:32   #3013
Dobio sam obavijest od banke kako ce mi se trajni nalog Vipa vrstiti preko SEPA. Koliko sam skuzio to mogu i odbiti. Koja je razlika za mene kao krajnjeg korisnika, ako netko zna da pojasni?

Hvala.


Sent from my iPhone using Tapatalk
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 16:15   #3014
Najvažnija promjena je da se u SEPA shemi ugovor o izravnom terećenju sklapa isključivo između platitelja (korisnika usluge) i primatelja plaćanja (pružatelja usluge, u ovom slučaju vipneta), a ne više između platitelja i (njegove) banke. Sada se to zove Suglasnost za izravno terećenje.
Primatelji plaćanja u toj shemi šalju sve naloge za naplatu jednoj banci po svom izboru, a ta banka onda naloge proslijeđuje banci platitelja ako je račun u drugoj banci.
Odbiti se može "prijenos" postojećeg ugovornog odnosa, ali time se on i raskida - nema mogućnosti da se nastavi raditi po starom.
Moguće je da će se promijeniti naknada za provođenje izravnog terećenja (ovisi o banci u kojoj je račun koji se tereti).
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 20:43   #3015
Hvala STIB.
Ako sam dobro shvatio za mene nema nekih promjena znacajnih.


Sent from my iPhone using Tapatalk
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 09:35   #3016
Još jedan biser iz radionice bisera smeća zvanog digitalno bankarstvo pbz.
Nakon što juče ni na koji način nisam uspio nadoplatiti enc preko "nove" mobilne aplikacije, a zbog toga što ista nema opciju da po upisu ibana na koji uplaćujem novac prepozna naziv vlasnika računa ( a koji je obavezan za upis), morao sam ići na staro bankarstvo koje najnormalnije ima opciju da po upisu ibana klikom na provjeri automatski u kućicu vlasnik računa upiše puni naziv vlasnika računa.
Danas mi služba za korisnike kaže kako, na žalost, aplikacija ima opciju automatskoh upisa vlasnika računa samo ako isti ima račun u pbz-u.
Smeće od aplikacije, pouproizvod koji je daleko od funkcionalnog nam se regularno naplaćuje kao da je gotov/finalni proizvod.
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 12:08   #3017
Quote:
libertas30 kaže: Pogledaj post
Još jedan biser iz radionice bisera smeća zvanog digitalno bankarstvo pbz.
Nakon što juče ni na koji način nisam uspio nadoplatiti enc preko "nove" mobilne aplikacije, a zbog toga što ista nema opciju da po upisu ibana na koji uplaćujem novac prepozna naziv vlasnika računa ( a koji je obavezan za upis), morao sam ići na staro bankarstvo koje najnormalnije ima opciju da po upisu ibana klikom na provjeri automatski u kućicu vlasnik računa upiše puni naziv vlasnika računa.
Danas mi služba za korisnike kaže kako, na žalost, aplikacija ima opciju automatskoh upisa vlasnika računa samo ako isti ima račun u pbz-u.
Smeće od aplikacije, pouproizvod koji je daleko od funkcionalnog nam se regularno naplaćuje kao da je gotov/finalni proizvod.
Bok, meni novo bankarstvo najnormalnije popuni informacije poslovnih žiro računa u PBZ i drugim bankama. Nadalje, sve banke ne vuču ime i prezime vlasnika osobnih žiro i tekućih računa po unosu IBANa koji su u drugoj banci, već samo onih koji su u istoj. Ako je bio poslovni žiro račun, trebalo je povući ime firme. Ako je račun fizičke osobe u drugoj banci, ne povlači ni jedno bankarstvo takve informacije.
mavuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 12:13   #3018
Quote:
mavuk kaže: Pogledaj post
Bok, meni novo bankarstvo najnormalnije popuni informacije poslovnih žiro računa u PBZ i drugim bankama. Nadalje, sve banke ne vuču ime i prezime vlasnika osobnih žiro i tekućih računa po unosu IBANa koji su u drugoj banci, već samo onih koji su u istoj. Ako je bio poslovni žiro račun, trebalo je povući ime firme. Ako je račun fizičke osobe u drugoj banci, ne povlači ni jedno bankarstvo takve informacije.
Riječ je o HAC - u znaci nije privatno. Jesi placao preko mobilne aplikacije ili preko kompa?

Poslano sa mog SM-N910F koristeći Tapatalk
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 12:17   #3019
Quote:
libertas30 kaže: Pogledaj post
Riječ je o HAC - u znaci nije privatno. Jesi placao preko mobilne aplikacije ili preko kompa?

Poslano sa mog SM-N910F koristeći Tapatalk
Oboje. Upravo išao opet probati sa IBANom Zagrebačkog holdinga u ZABI na oba kanala, pojavila se ona strelica pokraj IBANa i popunilo ispod Zagrebački Holding d.o.o. na mobilnom

IBAN od HAC je u PBZ
mavuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 15:59   #3020
Quote:
mavuk kaže: Pogledaj post
Oboje. Upravo išao opet probati sa IBANom Zagrebačkog holdinga u ZABI na oba kanala, pojavila se ona strelica pokraj IBANa i popunilo ispod Zagrebački Holding d.o.o. na mobilnom

IBAN od HAC je u PBZ
Čudno

Poslano sa mog SM-N910F koristeći Tapatalk
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:54.