Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2009., 03:15   #21
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
kad se sjetim samo malog matichnog ureda u skotskoj sa jednom osobom...jednom.koja odradi sve..normalno..jer svi "listovi vrijede"..
Pa zar nisu Skoti tradicionalno shkrti?
Aj ti Shota natjeraj da izvadi neki redundantni dokument,...
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 03:16   #22
Quote:
Uskok Marko kaže: Pogledaj post
Možda po novome, domovina ima rok trajanja.
Pa normalno da ima,... sve sto se trosi ima vjek trajanja,... a boga mi su je ovi "nasi" dobro potrosili
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 22:03   #23
Quote:
AllweEverWanted kaže: Pogledaj post
Pa normalno da ima,... sve sto se trosi ima vjek trajanja,... a boga mi su je ovi "nasi" dobro potrosili
"Pretvorba" je jedno čudo. Takav talent, takva mašta. Nije niti čudo što su počeli izdavati limitirane varijante domovnice. Čekaj samo da se dosjete da domovnice iz 91 vrijede više od onih iz 2000-ite. Plaćaš "upgrade" domovnice zavisno od serijskog broja kad je izdana. Love kao salate.
__________________
"Imamo Hrvatsku", povikaše lopovi, osnuju Domovina d.o.o. i rasprodaše zemlju nizašto.
Valium nation is my inspiration.
Tko je jamio, jamio, na Golom Otoku par godina onda čamio.
Uskok Marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 17:57   #24
nisam znao za ovu glupost. ja vec skoro 15 godina koristim istu domovnicu. poslednji put koristio prosle godine kad sam vadio putovnicu po ubrzanoj proceduri u petrinjskoj u ZG.

mada u srbiji dokumenta odavno imaju ''rok trajanja'' nebuloznih sest meseci.

pa jebote ovo nisam cuo da je slucaj ni s italijanima, rusima i argentincima, koji su apsolutni sampioni birokratske ludosti.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 00:36   #25
Quote:
Het kaže: Pogledaj post
Ja ne znam kako je za ljude koji su u BiH al eto ja sam za svoje klince (rodjene u Irskoj) dobila domovnicu sljedeci dan, i to prije nekih 2 tjedna. Nije im bila prva domovnica vec im je trebala nova posto nasi ne priznaju nikakav dokument stariji od 3 mjeseca. 24 kn sam platila svaku.
Pa sto mucis decu tim papirima. Sto ce im hrvatsko drzavljanstvo.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 19:23   #26
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
Pa sto mucis decu tim papirima. Sto ce im hrvatsko drzavljanstvo.
Ne mucim ih, drzavljanstvo su oboje dobili a da nisu bili mjesec dana stari, papiri su mi trebali za nesto posve deseto.
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 09:21   #27
Quote:
Het kaže: Pogledaj post
Ne mucim ih, drzavljanstvo su oboje dobili a da nisu bili mjesec dana stari, papiri su mi trebali za nesto posve deseto.
Daj Het sta se pravdas bezveze.
__________________
The score never interested me, only the game
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 23:19   #28
Hrvat sam iz BiH rođen 1992 u HR
I roditelji mi uzeli BiH državljanstvo.
I kako mislim ići sezonu raditi u Dalmaciji prikupim sve papire i predam za domovnicu tj.državljanstvo HR
I oni mi kažu da ću čekati godinu dana ili čak 5
Wtf zar stvarno toliko moram čekati
woow123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 02:20   #29
Tko ti je rekao i gdje??

Ako imas rodni list da si rođen u HR onda bi domovnicu tj drzavljanstvo trebao dobiti automatski.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 05:27   #30
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Tko ti je rekao i gdje??

Ako imas rodni list da si rođen u HR onda bi domovnicu tj drzavljanstvo trebao dobiti automatski.
Veleposlanstvo HR u Mostaru
woow123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 21:28   #31
Odes u mjesto gdje si rođen i dobijes je odmah (bar bi tako trebalo bit).
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 21:23   #32
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Odes u mjesto gdje si rođen i dobijes je odmah (bar bi tako trebalo bit).
početkom 2000 kad sam bio neki 3-4 razred u nas u BiH djeca nisu imala matičnog broja (svi mi koji smo rođeni u HR ili u nekoj drugoj državi) pa je moj otac otišao u imotski i uzeo svu dokumentaciju.
i postao sam državljanin BiH malo je reći da me izluđuje čitava situacija poslao sam preko 20 e-mailova svatko kaže čeka se do godinu dana i samo čekaj...
pa godina dana je mnogo ...zahtjev za domovnicu sam predao 12.12.2017
woow123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 23:14   #33
Quote:
woow123 kaže: Pogledaj post
Hrvat sam iz BiH rođen 1992 u HR
I roditelji mi uzeli BiH državljanstvo.
I kako mislim ići sezonu raditi u Dalmaciji prikupim sve papire i predam za domovnicu tj.državljanstvo HR
I oni mi kažu da ću čekati godinu dana ili čak 5
Wtf zar stvarno toliko moram čekati
možda ne baš 5 ali sigurno više od godine dana. Promjenio se zakon prije cca 3 godine, i stroži su uvjeti za dobivanje hrv. državljanstva. Prema kojem osnovu želiš domovnicu? Pripadnosti hrv. narodu?

Pitam jer ovisi od slučaja do slučaja, a znam jer su neki moji rođaci Hrvati iz Vojvodine prije 10-ak godina jako brzo dobili domovnicu, nakon samo par mjeseci, a jedna prijateljica sad čeka skoro 2 godine
zlatka v is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 00:41   #34
Pa napisao je da je rođen u HR.

Ako ima rodni list izdan u HR automatski ima pravo i na domovnicu.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2018., 01:16   #35
Lijep pozdrav
12.12.2017 predao za domovnicu...
I pošaljem e-mail Mup-u RH
Moje pitanje je bilo da li će domovnica biti do kraja godine
Ovo je njihov odgovor:
Poštovani,
obavještavamo Vas da je i dalje u tijeku prikupljanje izvješća vezanih za ispunjenje zakonske pretpostavke poštivanja pravnog poretka Republike Hrvatske iz članka 8. stavka 1. točke 5. Zakona o hrvatskom državljanstvu („Narodne novine“, broj 53/91, 70/91-ispravak, 28/92, 113/93, 130/11 i 110/15).

googlao sam taj članak valjda ovo
5. Da se iz njegova ponašanja može zaključiti da poštuje pravni poredak i običaje u Republici Hrvatskoj i da prihvaća hrvatsku kulturu.

Pa me zanima ako netko zna koliko bi još morao čekati
woow123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2018., 21:28   #36
Zasto nisi otisao u mjesto gdje si rođen?
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2018., 22:24   #37
Pa šta je taj papirus još u điru?!?
__________________
nema odmora dok traje obnova
Bek Antignana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2018., 23:54   #38
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Zasto nisi otisao u mjesto gdje si rođen?
otišao teta neka dobro nadrkana provjeri i samo kaže javi se dečko u ambasadu RH u Mostaru ne možeš kod nas tražiti domovnicu samo zato jer si rođen u RH.
ja se budala okrenem i odem i to je to...
12.12.2018 bilo godinu dana od zahtjeva.. pa issa ti koliko još čekati...


dobio sam ovaj odgovor prije par dana

Poštovani,



obavještavamo Vas da smo u svrhu utvrđivanja relevantnih činjenica od drugih tijela javne vlasti zatražili potrebna izvješća vezana za ispunjenje zakonske pretpostavke poštivanja pravnog poretka Republike Hrvatske. Nakon što zaprimimo traženo, okončati ćemo postupak meritornom odlukom koja će Vam biti uručena prema mjestu podnošenja zahtjeva.

S poštovanjem,
woow123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:10.