Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2004., 16:33   #1
"Otvorena" veza

Bilo je to davno, jos prije vremena AIDS-a, i pod dojmom teza seksualne revolucije od jos davnije 1968. godine. Prodiskutirali smo "otvorenu" vezu, u smislu da smo par, ali da je svako slobodan i dalje imati veze sa drugim deckima (ona)/curama (ja). To se nije poklapalo sa njezinim romanticnim idealima: vjernosti, predanost i velikoj ljubavi. Zavrsismo u klasicnoj dvopolnoj vezi.

Citajuci topic o granicama flerta, pitam se dali je "otvorena" veza moguca na duze staze, i dali je pozeljna. Nakon dugih godina ekskluzive na moju dragu si ne mogu predstaviti da ju dijelim s nekim drugim, a i posvetiti se nekoj drugoj mi ne bi bilo OK. To je perspektiva domesticiranog muskarca (dakle moja ), a sad da cujemo nekoga sa divlje strane zivota.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 17:09   #2
Vjerujem da otvorena veza na dulje pruge nije odrziva - neka me netko demantira, ali iz mojeg iskustva to ne sljaka - bilo da se to dvoje pod pritiskom koji nosi takva vrst veze rastanu, bilo da jednostavno uvide da im ne trba nitko osim njih samih.

Naime, ja sam doista dugo bio u vezi koja je bila... Pa moglo bi se reci poluotvorena - to bi bio najblizi opis... Bili smo naravno zajedno, ali ”prevara” nije predstavljala osobit problem (i to je sljakalo) - i oboj smo to znali te smo se prema tome i orjentirali. Uvidjeli smo medjutim (ja malo vise nego ona) da mi nije potreban nitko drugi (pa ni za flert ili one night stand) jer da mi je sa njom najljepse... Bez obzira na sve to, na kraju smo prekinuli zbog nekih drugih okolnosti iako je u fazi raspadanja veze bilo izvlacenja ljubavnika/ljubavnica iz naftalina...

Nekako nakon svega toga mislim da je potrebno pronaci ”pravu” i da u tom slucaju potreba za ovim tipom veze nema potrebe.
BOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 17:25   #3
Iako sam u mnogim stavovima u braku puno liberalnija od mog supruga ne vjerujem u Otvorene veze.. pa ni na kratke staze.. Ako funkcioniraju onda nema prave ljubavi - po meni.

Ljubav ne moze biti djelomicna. Ona ili je u svojoj cijelosti ili nije.
Ljubav je sebicna i zahtijevna dok ti istovremeno zasljepljuje i daje ti turbo snage.

Ljubav je posesivnost koja zahtijeva kontrolu ljubomore da ne bi prerasla u pakao.

Skoro 20 godina braka naucilo me svemu i svacemu. Naravno, ostalo je malo sigurnih stvari.. a ovo je jedna od njih:

Otvorena veza = nema prave ljubavi...
pokora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 17:28   #4
Quote:
pokora kaže:
Otvorena veza = nema prave ljubavi...

Nikada to nisam shavaćala, te "otvorene veze" po meni poanta je u ovome sto sam citirala.

I nisu to meni veze, nisam bila u takvoj pa nabadam ovako po prilici....to meni djeluje vise kao nekakve stake za povremeno oslanjanje.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 17:31   #5
il jesam il nisam
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 17:34   #6
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
il jesam il nisam
e, bas tako.

Ili nas ima ili nas nema.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 17:47   #7
otvorena veza

to ti dodje ko "jeb'o bi se al da ti ne udje"

ziheraska neka politika - i nedostatak ljubavi

ja u vezu ulazim i srcem i dushom - pa il bos il hadzija

tesko je srce zalijepiti kad ga slomije neko koga volish ali nije nemoguce i makar je bolno ipak je osjecaj - da si ziv

a te otvorene veze su kao neko mrtvilo - shta prema kome osjesach, da li volish? koga volish? shto je ljubav?
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 17:56   #8
Re: "Otvorena" veza

Quote:
Secundo kaže:
Prodiskutirali smo "otvorenu" vezu, u smislu da smo par, ali da je svako slobodan i dalje imati veze sa drugim deckima (ona)/curama (ja).
koja je svrha te otvorene veze?

...isto je i s njom i bez nje ako brijete s ostalima

..pa zar nije onda svaki tvoj ili njezin izlet svojevrsna otvorena veza?

..po čemu je ''vaša'' otvorena veza drugačija?
*cactus* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 19:23   #9
Ne pušim otvorene veze. Previše sam sebična. Jednom mi je bivši dečko predložio da pređemo u otvorenu vezu, kao "da se malo viđamo i s drugima". Pristala sam i za mjesec dana me ostavio. Ispalo je da se viđao s drugima debelo prije nego smo se formalno i počeli "viđati s drugima".
Fuck it.
__________________
I better work with sugar than the whip.
tatiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 19:35   #10
Ni za mene to ne dolazi u obzir; sve je to logično u teoriji (možda), ali čim posložiš realne fakte
djeca (očinstvo, odgoj...)
krkost ljudskog srca
exluzivnost ljubavi
nedostatak vremena često i za jednog partnera

postaje jasno da je riječ o pukoj i nelogičnoj teoriji nastaloj u teška vremena...

O tome je jako lijepo pisala bell hooks; preporučam. Ak nađem adresu gdje se može pročitati dotični tekst, pošaljem ga...
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 19:59   #11
Re: "Otvorena" veza

Quote:
Secundo kaže:
Bilo je to davno, jos prije vremena AIDS-a, i pod dojmom teza seksualne revolucije od jos davnije 1968. godine. Prodiskutirali smo "otvorenu" vezu, u smislu da smo par, ali da je svako slobodan i dalje imati veze sa drugim deckima (ona)/curama (ja). To se nije poklapalo sa njezinim romanticnim idealima: vjernosti, predanost i velikoj ljubavi. Zavrsismo u klasicnoj dvopolnoj vezi.

Citajuci topic o granicama flerta, pitam se dali je "otvorena" veza moguca na duze staze, i dali je pozeljna. Nakon dugih godina ekskluzive na moju dragu si ne mogu predstaviti da ju dijelim s nekim drugim, a i posvetiti se nekoj drugoj mi ne bi bilo OK. To je perspektiva domesticiranog muskarca (dakle moja ), a sad da cujemo nekoga sa divlje strane zivota.
za mene je otvorena veza nemoguca jer sam preosjetljiva, preposesivna i preljubomorna
__________________
zasoli me
valentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 20:04   #12
Re: Re: "Otvorena" veza

Quote:
valentina kaže:
za mene je otvorena veza nemoguca jer sam preosjetljiva, preposesivna i preljubomorna
Meni se čini da muškarcima više odgovaraju otvorene veze nego ženama. Ili tako bar ispada ovdje na forumu!?
__________________
I better work with sugar than the whip.
tatiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 21:16   #13
Re: "Otvorena" veza

Quote:
Secundo kaže:
Bilo je to davno, jos prije vremena AIDS-a, i pod dojmom teza seksualne revolucije od jos davnije 1968. godine. Prodiskutirali smo "otvorenu" vezu, u smislu da smo par, ali da je svako slobodan i dalje imati veze sa drugim deckima (ona)/curama (ja). To se nije poklapalo sa njezinim romanticnim idealima: vjernosti, predanost i velikoj ljubavi. Zavrsismo u klasicnoj dvopolnoj vezi.

Citajuci topic o granicama flerta, pitam se dali je "otvorena" veza moguca na duze staze, i dali je pozeljna. Nakon dugih godina ekskluzive na moju dragu si ne mogu predstaviti da ju dijelim s nekim drugim, a i posvetiti se nekoj drugoj mi ne bi bilo OK. To je perspektiva domesticiranog muskarca (dakle moja ), a sad da cujemo nekoga sa divlje strane zivota.
secudno kad je termin?

Zanimljive teme
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 21:17   #14
a inace nisam tip za otvorene veze, FF ( kaj bi to bilo fuck friend oder ?) i ostale isprike koje si nabace osobe koje ne znaju ni sebe ni druge voljeti
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 21:52   #15
Ja sam, po saznanju da nam je veza "otvorena", u njoj izdrzala punih 8 dana, onda sam ga ostavila nasred ceste s koferom u ruci...nakon 15 dana prekrasnog morskog odmora u kojima mi je skidao zvijezde sa neba.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 22:44   #16
fenomen otvorenih iliti FF veza "izmislili" su zauzeti pojedinci koji na taj način prazne ventile i osvježeni se vraćaju kući svom partneru. ne podrazumijeva obaveze, ali uvijek jedna strana voli malo više i kad tad počne postavljati uvjete.

meni osobno bi pristati na otvorenu vezu značilo isprostituirati i sebe i ljubav.
gore nego da sam se prodala za pare.


u otvorene veze ulaze preslabi to je vrlo bitno znati.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 23:02   #17
mislim da to nikako ne funkcionira na duge staze..
nekako oke kad nisi spreman na svoje emocije..ili nesto slicno
opet mislim da takva veza na kraju vecinu ljudi iscrpi
Daemona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 23:06   #18
"otvorena veza" mi zvuči oksimoronski - da li je to uopće veza i što te u njoj 'veže', i za kaj/koga?

nije za mene. ako ju poželi, može slobodno, al ne z mano.
omexochitl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 10:44   #19
Jednoumlje vladasirom foruma, kako vidim. Steta sto nema nekog 60-godisnjaka da nam isprica koja je to vibra bila 1968 (komune, "slobdna ljubav", seksualna revolucija, itd.). S druge strane je lijepo citati koliko se cijene obiteljske vrijednosti.

-> Winona, countdown je poceo (u danima). Obzirom da bebe neznaju citati kalendar, vecina ih fula vlastiti rodjendan (koji smo im proracunali), tak' da mi zastane dah svaki put kada vidim broj moje drage na mobitelu
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 10:52   #20
Re: "Otvorena" veza

Quote:
Secundo kaže:
Bilo je to davno, jos prije vremena AIDS-a, i pod dojmom teza seksualne revolucije od jos davnije 1968. godine. Prodiskutirali smo "otvorenu" vezu, u smislu da smo par, ali da je svako slobodan i dalje imati veze sa drugim deckima (ona)/curama (ja). To se nije poklapalo sa njezinim romanticnim idealima: vjernosti, predanost i velikoj ljubavi. Zavrsismo u klasicnoj dvopolnoj vezi.

Citajuci topic o granicama flerta, pitam se dali je "otvorena" veza moguca na duze staze, i dali je pozeljna. Nakon dugih godina ekskluzive na moju dragu si ne mogu predstaviti da ju dijelim s nekim drugim, a i posvetiti se nekoj drugoj mi ne bi bilo OK. To je perspektiva domesticiranog muskarca (dakle moja ), a sad da cujemo nekoga sa divlje strane zivota.

Nisam išla čitati cijeli topic, mogu samo iznijeti svoje viđenje...
Ne mogu reći da bih mogla živjeti sa saznanjem da moj partner (dakle osoba koju volim) spava i ševi se s drugim ženama.
Nisam tip osobe koji je sklon kontroliranju partnera. Ne kopam po mobitelima, inboxima i slično, jer mi je to krajnje jadno. Svatko unutar veze mora imati svoje prostore i privatnost neovisno o partneru s kojim je. Ja samo kažem, ako me i vara - ja to ne smijem znati. I naravno, potrudit ću se da i on ne sazna
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:59.