Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2012., 21:56   #21
ma sumnjam ,bice da je negdje kupljena kartica sa brojem samo tako a mislim da onda se ime nigdje ne mora prijaviti
mislim da cemo ipak morati na policiju
hvala
__________________
🐾🌞

Zadnje uređivanje tomisličak : 28.01.2012. at 22:17.
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 13:43   #22
a zasto se uopce zamaras s time
jednostavno ignoriras to i takve poruke
ako dobivate i ti i kolegica i kolega iste poruke sa istog broja-znaci da vam to salje osoba koja vas osobn o poznaje te vas malo vuce za nos

jedinu gresku koju radi pritom je da vadi karticu i stavlja sigurno svoju nazad
jer mobitel ima svoj jedinstveni broj i kartica kad se registrira na mrezu salje i broj mobitela
tako da ga policija moze naci u roku keks jer kad on ili ona izvadi tu karticu pa stavi svoju i ponovno se kartica registrira salje se taj broj
dakle jedan mob a dvije kartice----nije dobro za zajebanciju-lako ga pronadju jos ako je drugi broj registriran ili na pretplatu

e sad
policija po tom pitanju nece nista napraviti jer je samo rijec o uznemiravanju(znam to jer je jedna ososba prijavila na policiju slican slucaj-covjek zove svaku vecer i prica grozote.....da ne nabrajam sad)

policija jedino reagira ako je neko kazneno djelo u pitanju ili ako su prijetnje ubojstvom ili tako nesto

zato ti je moj savjet da ignoriras to-jer ce sigurno uskoro prestati ako vi ne regirate i palite se na to.....
ili kao sto je assasin rekao-stavis broj na ignore i mirna bosna(ako imas samsung,ili neki mob s OS-om-citaj smartfone-ima raznih blacklista)
znam da bi volila saznat tko je jer je to ljudski nagon
ali ja da sam na tvom mjestu samo bih ignore lupio i prst u uho

ili mijenjaj broj
a to sigurno nezelis.....
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 11:35   #23
Imam propušten poziv sa broja 04923118838110. Jel zna netko odakle je taj broj?
glupnakvadrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 11:40   #24
...ako je +49 ili 0049 onda je Germany,
za ostala pitanja nazovi SZK...
__________________
tomisličak is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 15:51   #25
Quote:
glupnakvadrat kaže: Pogledaj post
Imam propušten poziv sa broja 04923118838110. Jel zna netko odakle je taj broj?
Riječ je najvjerojatnije o broju 004923118838110. To je Njemačka, Dortmund.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 12:57   #26
Quote:
glupnakvadrat kaže: Pogledaj post
Imam propušten poziv sa broja 04923118838110. Jel zna netko odakle je taj broj?
imala sličan slučaj prošli tjedan s broja 004922896965699, prvo se nisam htjela javiti, dva puta, mislila da je neka spačka, ali ispalo na kraju da zovu iz t_mobile-a, iz Njemačke. jer sam taj dan koristila uslugu za korisnike preko moba. pa oni provjeravaju kako sam zadovoljna istom. možda sam pomogla.
ti.bi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 21:36   #27
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
a zasto se uopce zamaras s time
jednostavno ignoriras to i takve poruke
ako dobivate i ti i kolegica i kolega iste poruke sa istog broja-znaci da vam to salje osoba koja vas osobn o poznaje te vas malo vuce za nos

jedinu gresku koju radi pritom je da vadi karticu i stavlja sigurno svoju nazad
jer mobitel ima svoj jedinstveni broj i kartica kad se registrira na mrezu salje i broj mobitela
tako da ga policija moze naci u roku keks jer kad on ili ona izvadi tu karticu pa stavi svoju i ponovno se kartica registrira salje se taj broj
dakle jedan mob a dvije kartice----nije dobro za zajebanciju-lako ga pronadju jos ako je drugi broj registriran ili na pretplatu

e sad
policija po tom pitanju nece nista napraviti jer je samo rijec o uznemiravanju(znam to jer je jedna ososba prijavila na policiju slican slucaj-covjek zove svaku vecer i prica grozote.....da ne nabrajam sad)

policija jedino reagira ako je neko kazneno djelo u pitanju ili ako su prijetnje ubojstvom ili tako nesto

zato ti je moj savjet da ignoriras to-jer ce sigurno uskoro prestati ako vi ne regirate i palite se na to.....
ili kao sto je assasin rekao-stavis broj na ignore i mirna bosna(ako imas samsung,ili neki mob s OS-om-citaj smartfone-ima raznih blacklista)
znam da bi volila saznat tko je jer je to ljudski nagon
ali ja da sam na tvom mjestu samo bih ignore lupio i prst u uho

ili mijenjaj broj
a to sigurno nezelis.....
da u pravu sitrebam to ignore i u pravu si kad veliš da me žarko interesira ko je
jer naravno da znam da je to neko ko me poznaje ,i to dobro
ma ništa nemam baš živaca za to istraživati ma da je moja prijateljica zapela pa ako šta spentra ok
hvala na odgovoru
__________________
🐾🌞
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 00:43   #28
i mene je danas netko zvao sa +4922896397122 i pojma nemam tko je.... niti imam koga u njemačkoj... broj koristim tek 2mj (niti toliko) i ne znam kako su uopće došli do broja
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 10:22   #29
Da mi je samo znati kakavih vi problema imate kad se ne zelite javiti na telefon, sta mislite da ce netko izaci iz slusalice s pistoljem
Vare is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 14:48   #30
Možda je bio propušten poziv.
A, također- znalo se dogoditi da ljudima odu novci ako se samo jave na neki sumnjiv broj.
Zato je bolje biti oprezan.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 15:51   #31
Niti jednom se nije dogodilo da je osoba u Hrvatskoj i dobila poziv koji se naplatio, to nije moguce, nego ima ljudi koji nazovu taj broj koji ih je zvao i onda nabiju racun, ali to je nesto sasvim drugo, dolazni poziv u HR se ne placa nigdje i nikad
Vare is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 00:58   #32
Čudni SMSovi s američkog broja mobitela

Naime, danas sam vodio vrlo čudan SMS razgovor s osobom koja koristi američki broj mobitela. Predstavlja se kao da je iz New Yorka, a pozivni broj odgovara New Yorku. U SMSovima se radilo o vrlo traljavo razrađenoj (i očigledno lažnoj) poslovnoj ponudi. Neću ulaziti u detalje na što se ponuda odnosila, ali mogu tvrditi da se radi o nečijoj zafrkanciji na moj račun. No čudno mi je kako ta osoba može koristiti američki broj mobitela. Način zajebancije mi prilično sliči na neke ljude koje poznajem, što znači da se radi o ljudima iz Hrvatske. Tehnički, kako je moguće da netko iz Hrvatske koristi američki broj mobitela? ako ima netko tko se konta u to, bio bih zahvalan kada biste mi objasnili. Broj tog mobitela ne smijem javno napisati, ali ako netko misli da može nešto doznati pomoću točnog broja, javite mi se na privatne poruke.

Unaprijed hvala.

Zadnje uređivanje Fan of Belinda Carlisle : 21.02.2012. at 01:06.
Fan of Belinda Carlisle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 01:09   #33
To bi bilo najjednostavnije napraviti preko interneta.
Neki američki "servis"- pa izgleda kao da šalješ s američkog broja.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 01:20   #34
hmmmmmmmm hvala, ali možeš li mi reći više o tome? nisam nikad čuo za takvo što dosad
Fan of Belinda Carlisle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 01:20   #35
…ako imaš iPhone, to radi aplikacija Hey Wire…
…s njom dobiješ takav broj "mobitela", i kada nekom šalješ sms
taj dobije poruku s takvim pozivnim brojevima…
(16366xxxxxx)
__________________
tomisličak is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 01:35   #36
Quote:
tomisličak kaže: Pogledaj post
…ako imaš iPhone, to radi aplikacija Hey Wire…
…s njom dobiješ takav broj "mobitela", i kada nekom šalješ sms
taj dobije poruku s takvim pozivnim brojevima…
(16366xxxxxx)
kako 16366? broj s kojeg su mi stizali SMSovi je +1 (646) XXX-XXXX
Fan of Belinda Carlisle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 02:53   #37
…nebitno, broj sa Hey Wire aplikacije mogao je biti i +1-720-xxx-xxxx…
…ona se instalira na Android, Windows Mobile ili iOS…
__________________
tomisličak is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 12:07   #38
Aha, a jel korisnik Hey Wire aplikacije sam odabere pozivni broj ili on bude dodijeljen randomly?
Fan of Belinda Carlisle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 12:17   #39
…korisnik aplikacije ima dvije opcije:
- free (broj dobijen od strane hey wire centra)
- plaćeno (četiri znamenke u broju biraš sam, oni ti ponude nekoliko opcija)…
__________________
tomisličak is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 18:02   #40
A taj free, jel cijeli broj dobije određen, ili može bar prve tri znamenke sam birati? Mislim ovo (646) da bude kao da je iz New Yorka...
Fan of Belinda Carlisle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:19.