Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2010., 21:36   #1
"Draga, promijenio sam se..."

Citam ovdje neke teme i ponavlja se ista sablona... Vrlo slicna i mojim nekim slucajevima. Dakle, u ozbiljnoj ste vezi (koju godinu) s osobom koja vas ne tretira bas ozbiljno. Mozda je zatvoren-a, prezaposlen-a, uglavnom ne dobivate paznju, ljubav i postovanje koje vam je potrebno. Partner-ica ne planira buducnost s vama (ok, planira, ali samo verbalno, i to na vas poticaj), bavi se najvise samim sobom i ima sasvim ispunjen zivot. A vi... vi ste sebe skroz podredili toj osobi. Jer, ako vi napravite neku gresku, onda je kraj svijeta. A ok je sto vas druga strana zanemaruje. Mozda cak ispadate cudni jer zahtjevate nesto tako strasno, kao sto je npr. potpora u krizama, odlazak u setnju, upoznavanje prijatelja i sl.

Naravno, partner-ica je svjestan-na toga da se ne ponasa ok, mozda i obecava da ce biti drugacije, ali nista se ne dogadja. Napokon skupite snage i prekinete, ali kroz kratko vrijeme on-a se javi i predstavlja kao potpuno drugacija osoba, shvaca sve svoje greske, jako zali zbog njih i odlucio-la se ponasati drugacije, bas onako kako treba.

Da ne duljim, moje je pitanje postoji li itko (vi ili netko ciji slucaj znate) tko je stvarno docekao tu veliku promjenu iz s/m veze u normalnu? Je li situacija bila trajno drugacija nakon pomirenja (ako je bilo prekida)? Cime je promjena bila potaknuta? Kako se sve odvijalo?

Osobno, ne vjerujem u to. Molim vas, razuvjerite me!
__________________
Sreća je svjesni izbor, ne automatska reakcija. (Mildred Barthel)
Joanna4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 22:32   #2
Quote:
Joanna4 kaže: Pogledaj post

Da ne duljim, moje je pitanje postoji li itko (vi ili netko ciji slucaj znate) tko je stvarno docekao tu veliku promjenu iz s/m veze u normalnu? Je li situacija bila trajno drugacija nakon pomirenja (ako je bilo prekida)? Cime je promjena bila potaknuta? Kako se sve odvijalo?

Osobno, ne vjerujem u to. Molim vas, razuvjerite me!
Dali se stvarno doceka promjena - NE.
Dali je ta "promjena" trajna - NE.
Promjena je obicno potaknuta sebicnim egoizmom, jer eto nema trenutno nista bolje pa da ne bude sam trebas ti tu biti. Jer ne moze biti sam sa sobom.
Uglavnom, nijedan razlog promjene nema veze s tobom, niti ce se stvarno i trajno promijeniti.

Kako se odvija?
Pa obicno par puta popusis spiku o promjeni, dok ne otovirs oci i vodjena prethodnim iskustvima od prijasnjih obecanja ne skuzis da su to samo prazne rijeci, a onda jednostavno - odes.
I spasis se.


Ima jaaaaaaaako malo iznimki koji stvarno skuze da su grijesili u necemu, i odluce se promijeniti i poraditi na vezi, ali ovaj tvoj ocito ne.
Ako je vec par puta ispucao pricu o promjenama, a nije se promijenilo nista, spada u ovu vecu skupinu gore opisanih.
__________________
Watch for the sign of the Saint. He will be back.
Ruza2008987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 22:36   #3
Sa bivšim nisam dočekala promjenu pa stoga i nosi titulu - bivši muž

Sa sadašnjim takvi drastični zahvati nisu bili niti potrebni, neke kozmetičke zahvate sam uspjela napraviti, a na nekima još radim

Ali da se složim sa Ruzom - ne vjerujem u "odjednom se promjenio" priču jer ljudi svoj karakter ne mogu promjeniti, jednako kao što se ni ja ni ti ne bismo mogle promjeniti da nas netko to traži...
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 22:42   #4
Quote:
Joanna4 kaže: Pogledaj post
Da ne duljim, moje je pitanje postoji li itko (vi ili netko ciji slucaj znate) tko je stvarno docekao tu veliku promjenu iz s/m veze u normalnu? Je li situacija bila trajno drugacija nakon pomirenja (ako je bilo prekida)? Cime je promjena bila potaknuta? Kako se sve odvijalo?

Osobno, ne vjerujem u to. Molim vas, razuvjerite me!
Bitnije je postaviti fokus skroz drugačije:

- zašto čekaš promjenu?
- zašto čekaš nešto uopće?
- da li dobijaš ono što ti treba, što želiš, SADA?
- zašto projicirati tvoja očekivanja u budućnost, na taj dan kada se on možda hoće, a možda i neće promijeniti?
- zašto svoju osobnu sreću želiš staviti u direktnu vezu s nečijim opsežnim psiho-logističkim promjenama? koje se samo eventualno daju sprovesti, no kompletno po cijeni tvog dugotrajnog iščekivanja i kasnijeg vjerojatno stalnog kontroliranja da li je rezultat trajan.
- zašto toliko želiš nekog, ali ne ovakvog kakav je on sada, već u toj budućoj promijenjenoj varijanti?
- tko je on SADA? da li ti je to to?


Digni si cijenu. Digni si cijenu u vlastitim očima.
Nijagara is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 22:42   #5
hahahahahahahha

joj joj joj

Rijetko tko danas ima realnog prijatelja/partner (ja se smatram takvim,i ponekad sam recimo verbalno okrutan, i ponekda sam bastrd).Ali kako se osoba može promijenit ako ne zna da "griješi".
Ja recimo idem nedeljom u Crkvu ne da budem bliže Bogu nego zbog toga što znam da svećenik govori samo "ne valjaš vamo,tamo,ovo, ono i popravi se i onda ja gledam da možda nije u pravu i pokušam se popravit u bilo kojem segmentu nedeljna propovjed govori.
Može bit da se osoba ne popravi ali ti ponekad ne znaš kakav si dok ti netko ne kaže,a danas ljudi govore samo kad im "prekipi".
Smatram da je "druga šansa" overrated ali ponekda je sasvim ok.
ZeN is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 23:04   #6
Quote:
Joanna4 kaže: Pogledaj post
......
Vuk dlaku mijenja, al ćud nikad...stoga pokušaj se još jednom razočarati, al samo jednom
golden eye is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 23:47   #7
Quote:
golden eye kaže: Pogledaj post
Vuk dlaku mijenja, al ćud nikad...stoga pokušaj se još jednom razočarati, al samo jednom
hmm zato vuk nikad nije napravio piramide,megazgrade,operacijeske dvorane and so on.Iako mi imamo određen životinjske nagone,,,,,nismo životnije
Sposobni smo se razvijat,učiti,griješiti.
ZeN is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 23:52   #8
Quote:
golden eye kaže: Pogledaj post
Vuk dlaku mijenja, al ćud nikad...
Pesimizam i nevjerovanje u mogućnost dobra najčešća je forumska mantra.

Ukoliko je opis situacije doista vjeran, slažem se da tu nekakvih naglih, temeljitih i trajnih promjena nema. Ali, nije loše ostaviti mogućnost u kojoj obje strane dođu u fazu kad onu drugu smatraju neupitnom i podrazumijevajućom, i u kojoj obje strane malo pretjeraju u tamnim tonovima kojima oslikavaju stanje u vezi.

U takvom slučaju, nije nemoguće da se one zanemarene svijetle strane ukažu tek nakon privremenog raskida; da se tek bez onoga drugog vidi bez čega se sve ostalo, i da se uime toga shvati da ima i smisla i potrebe promijeniti svoje ponašanje u toj vezi.

Ako stvarno stanje imalo sliči na takvu situaciju (pri čemu treba izbjeći opasnost od toga da se pretamne boje najednom zamijene nerealno ružičastima, samo zbog toga što je jednoosobni život na neki način nekomforan), onda ima smisla pokušati ponovno.

Ali, ponavljam da takve situacije smatram rijetkima.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 00:06   #9
Ljudi se razvijaju, i smatram da se svatko može promjenit ako to zaista želi, ali samo ta osoba ako je samosvjesna svojih mana kojih bi se htjela ili željela rješit, i ako to samoj sebi dopusti , itekako je moguće ( ja sam sama sebi najbolji primjer za to).

Ne bi sad ulazila u detalje kako i zašto, ali jesam, promjenila sam se jako, svoje najgore mane, koje sam nakon par godina i sama uvidjela da su stvarno itekako loše, to sam odlučila promjenit, nije lako, trebalo mi je vremena, treba puno učit o sebi, znat sebe, znat se kontrolirat, bit svjestan sebe, i tek kad se sve to psotigne, i postigne ta neka ravnoteža, to je zaista moguće
__________________
My religion is my belief
dobrica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 14:55   #10
Mogu i ja reči nešto slično. Doduše ne mogu tvrditi da je vječno. Vrijeme će pokazati. No shvatio sam da ne mogu misliti samo na svoje porive i frustracije koje u biti smisla nemaju.
No iskreno trebalo mi je jako puno i volje i vremena da ne shvatin, nego prihvatim da postoje neke puno važnije stvari. I kad sam to prihvatio mnoge su se stvari promjenile. Ne na bolje nego i više nego što sam mogao očekivati.A sad hoće li to trajati ....?
Jako teško pitanje. Hoće li to biti zauvijek...to nitko ne zna
No ima još jedna stvar:
čovijek se može promijeniti i mislim da za promjenu ne treba puno. Ali često se zna desiti da ga okolina natjera da postane onaj stari. E da se to ne bi desilo treba jako puno...volje, samokontrole ..
hapyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 15:23   #11
nisam pesimist, ali imam iskustva na kojem i temeljim svoje observacije.
ljudi, opcenito tesko prihvacaju promjene.
jedine promjene koje se zadrze duze u necijem ponasanju su one koje ga diraju "do kosti"....najcesce zdravstveni problemi ili gubitak drage osobe...ostalo rijetko.
narocito kada postoji izbor koji nije konacan i trajan.
nazalost.

a sanjati mozemo. i dalje.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 15:54   #12
moje stajalište je da se ljudi ne mjenjaju, bar ne preko noći. za neke iole bolje i vidljive promjene, treba proć dugo vremena, čak i godine.

bila sam u vezi u kojoj nisam bil azadovoljna, ali kontala sam bit će bolje kad bude manje posla, manji presing i sl. posao prođe, stvori se neki drugi "razlog". bili smo i prekinuli, pa se vraćali, srećom ta agonija je prošla.
poanta: ljudi se ne mijenjaju. kad se vratite jedno drugom, u početku je sve lijepo krasno, ali problemi ostaju i isplivaju kad tad.

osoba ti ili paše ili ne. možeš promijenit neke navike, malo će te se prilagodit jedno drugom, napravit kompromis, ali to je sve.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 16:14   #13
Quote:
Joanna4 kaže: Pogledaj post

Da ne duljim, moje je pitanje postoji li itko (vi ili netko ciji slucaj znate) tko je stvarno docekao tu veliku promjenu iz s/m veze u normalnu? Je li situacija bila trajno drugacija nakon pomirenja (ako je bilo prekida)? Cime je promjena bila potaknuta? Kako se sve odvijalo?

Osobno, ne vjerujem u to. Molim vas, razuvjerite me!
Naravno da ima promjena, pozitivnih pomaka, međutim, najčešće i jedan i drugi partner moraju uložiti napore da budu tolerantniji, smireniji, pažljiviji. Primjerice, promjena posla muškarcu nosi promjenu. Nakon što dobije promaknuće, bolje plaćeni posao u organiziranijoj tvrtki, više slobodnog vremena, muškarac će i u vezi biti puno bolji.

Kad sam dobio bolji posao, a plaća skočila sa 7 500 na 11 000 kuna, totalno sam se promijenio i u vezi. Bio sam jednostavno zadovoljniji sobom. ali moj karakter je ostao, ja sam ostao isti, samo sam se naučio kontrolirati i laganini rješavati stvari, a ne nadolijevati ulje na vatru. i ona se je iskulirala

Čak sam počeo i ševiti izvan veze (što prije nisam činio). Dakle, može se čovjek promijenti nabolje, ali mora konstantno raditi na sebi.
maramko2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 21:35   #14
srdačan pozdrav vama juniorima. U vezi sam 25 godina. Tek nešto malo manje radio sam posao koji sam svakog dana mrzio. Uz još neke "sitnice" (često pomanjkanje love, neki osobni neuspjesi, neka razočaranja što moja djeca ne kroče putem koji sam im JA zacrtao, što moja žena nije onakva kakva bih JA želio da bude, i sl.), moj se tempo ubrzavao do nedostižnosti. Počeo sam pucati, počeo sam biti bijesan, a onda se prepustio beznađu i pljassss u depru. Višegodišnju. Onda je moja draga digla ruke od mene (prije toga se stvarno trudila da me digne) i startala novi život kao da me nema. I tada sam se probudio. I pogledao oko sebe. I shvatio da sam zajebao i obitelj i samoga sebe.
Sada, osam ili devet mjeseci kasnije, polako, jako polako, počinjem se sabirati u novom životu. Prošao sam jebeno teško razdoblje, s puno promišljanja, razmišljanja, čitanja SH literature, razgovara s dragom i svašta svega bolnog, tužnog, gadnog. I skužio sam zašto sam bio takav kakav sam bio. Itd...

Drugim riječima, i sasvim skraćeno, promijenio sam se. I to je definitivno.
Dakle, čovjek se može promijeniti. Ne svoj karakter, ali svakako svoje ponašanje u bilo kakavim situacijama, kao i način razmišljanja, kao i kut gledanja na iste stvari.

Praktični problem: to što sam se JA promijenio, ne znači da su DRUGI to primijetili. Valjda treba proći nešto vremena. Ili nabaviti majicu s natpisom "PROMIJENIO SAM SE!"

Drugi problem: ne želim više raditi ovaj posao, rješenje još nemam
lovac u žitu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 21:47   #15
Ne vjerujem.To se rijetko događa.
Iskusila na koži. Obećao pa sve isto. Gleda u oči i laže...mulja..izbjegava.Čekaš kao magare da trava naraste.On se smješka,mio i drag ali sve isto.Živo mu se fućka za tvoje molbe.Djelima se ne popravlja.Ne uvažava.Najbitnije tko je u pravu.Nema popuštanja.To mu je prezamorno. Ego mu je najvažniji a ego kaže...ma tko je fućka.
Zato ne vjerujem u nove početke. Vjerujem u nove početke sa novom osobom.
Inače...obećanje ludom vjerovanje. Ljudi se ne mijenjaju da bi usrećili nekoga..tek kad im gori pod petama ili iz koristi.Mnogi nikada.
Čast iznimkama.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 11:02   #16
Vjerujem da je vrlo rijetko, ali moguće. Ali isto tako vjerujem da promjeni mora prethoditi i neki žestoki udarac glavom o zid. (Ali taj udarac nikako ne mora značiti da će se ta promjena zaista dogoditi.) Pitanje je koliko netko želi realno sagledati razloge sudara sa zidom i koliko želi nešto iz toga naučiti.

Iz iskustva - rijetki su takvi. Uvijek je lakše okriviti druge ljude, okolnosti, volju božju ili bogznašto.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 11:47   #17
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Vjerujem da je vrlo rijetko, ali moguće. Ali isto tako vjerujem da promjeni mora prethoditi i neki žestoki udarac glavom o zid. (Ali taj udarac nikako ne mora značiti da će se ta promjena zaista dogoditi.) Pitanje je koliko netko želi realno sagledati razloge sudara sa zidom i koliko želi nešto iz toga naučiti.

Iz iskustva - rijetki su takvi. Uvijek je lakše okriviti druge ljude, okolnosti, volju božju ili bogznašto.
S ovim se slažem.

Vjerujem da se ljudi zaista mogu promijeniti, ali samo ako zbog nečeg vrlo shažnog i upečatljivo (kao što je recimo strah) shvate kako im je to zaista potrebno i kako to i sami žele.

U trajne promjene motivirane zahtjevima drugih jednostavno ne vjerujem.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 13:10   #18
Kako nije moguca promjena ? Ja mislim da jeste, a i imam dobar primjer, sebe!

Vec davno sam shvatila u cemu je moj problem. Mislila sam da je zivot bajka, ocekivala sam od ljudi previse, ljutila se na svaku sitnicu, prigovarala za najvece gluposti, vrijedjalo me puno toga, bila sam posesivna, ljubomorna, nesigurna. Nisam si mogla pomoci. Nikako. Uvjek isto. Onda se desio preokret.
Dozivjela sam u jednoj godini toliko sranja , nisam se stigla oporaviti od jednog, a doslo je novo!
Danas slobodno za sebe mogu reci da sam zrelija osoba koja zna sta hoce, zna gdje je grijesila, mogu svojim emocijama stati u kraj, mogu reci dosta i sebi i drugima, znam da je sve za ljude.

Jednom rijecju moje mijenjanje mogu nazvati - odrastanjem!

Promjena se ne desava preko noci. Tvoj dragi ce se promijeniti vremenom sigurna sam. Mozda ce te izgubiti stvarno, onda ce biti slobodan neko vrijeme, pa ce opet pozeljeti vezu. U toj vezi ce znati gdje je grijesio, a bice i stariji, ozbiljniji, imace malo drugacije prioritete. Znace da moze izgubiti, pa ce vise i cuvati, a vise i ocekivati. Kada nadje neku koja premalo trazi i ne buni se, ucinice mu se tako lijepo sve to, pa ce tek tada dati puno vise nego sada.
Tu novu vezu, ozbiljniju, realniju moze imati i sa tobom. Ali moras mu pokazati kako ti nisi uvjek tu! Mora te prestati uzimati zdravo za gotovo.
Curica333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 13:22   #19
Moje mišljenje je da se ljudi jako teško mjenjaju, ali da je ipak moguće.
I to ukoliko ti se dogodi nešto jako loše ili neki jako dobar iznenadni preokret.

Ovo pričam iz iskustva, a za ostalo neznam...
__________________
ELEMENTARKA :D
Ribaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 13:33   #20
Quote:
Curica333 kaže: Pogledaj post
Tvoj dragi ce se promijeniti vremenom sigurna sam.
A po čemu si ti tako sigurna u to?
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:28.