Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2018., 22:12   #281
@fikan94 ako nemas račun u banci druga opcija je da kupiš visa bon, evo u zagrebačkoj banci se zove Visa avenue mall. I spojis sa paypal i kupujes. Te kartice idu po iznosima 200, 500 itd ne sječam se točno a druga opcija je da

Otvoris paypal račun i da ti netko uplati novce na tvoj paypal a ti njemu gotovinu.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk

Treća opcija ako imas nekog tko često kupuje preko neta izvana pa da ti naruči i da proizvod

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk

Zadnje uređivanje Modesty B : 06.02.2018. at 22:34. Reason: koristi edit!
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 22:36   #282
zbog čega bi čovjek trebao takvu stvarčicu naručivati izvana i riskirati fake proizvod, kad ovdje kupi i ima garanciju godinu - dvije, koliko li već ide na memory kartice, i miran je?
original nema ispod cca 15 usd, sve ovo što ima za dolar-dva je 100% fake.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 17:41   #283
Svojevremeno sam u domaćoj trgovini kupio Kingston micro SD od 32 GB. Inače mi je tada Kingston bio mrzak, ali su me pridobili s 5 godina garancije.

Otada je prošlo možda 3 godine, ali kartica i dalje radi besprijekorno u sad već četvrtom mobu.

Doma je možda malo skuplje, ali se na dulje staze možda više isplati.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 18:17   #284
Da li je moguće da imam čitač micro sd kartice koji actually nije valjan za sve sd kartice?
Kartica ne ulazi dobro unutra i komp je ne prepoznaje.

Kupila sam jučer u jednom poznatom tehničkom (više kompjuterskom) dućanu. Karticu i čitač mi je preporučio prodavač.
Nisam kupila čitač na aliexpressu za 4 dolara jer sam htjela biti sigurna što kupujedm pa sam čitač platilao 125 kn, a karticu 85kn. Ako stvarno nije kompatibilan sa tom karticom da li imam pravo na povrat novca?
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 18:28   #285
Moguće je da stariji čitači ne podržavaju novije kartice, ali fizički bi i u tom slučaju morali odgovarati. Dakle, ili dobro ne guraš ili to nije microsd čitač.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 19:12   #286
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Moguće je da stariji čitači ne podržavaju novije kartice, ali fizički bi i u tom slučaju morali odgovarati. Dakle, ili dobro ne guraš ili to nije microsd čitač.
a, ne znam, idem sutra u taj dućan pa da mi oni vide…

čitač ima slot za micro sd (piše za micro-sd(hc)/transflash cards)
Kartica je sama po sebi u redu (isprobala sam je na mobu)…komp je prepoznao čitač tako da je i on u redu…
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2018., 23:00   #287
ograničenje kapaciteta kartice na tabletu

Što ako je ograničenje u tehničkim podacima za microSD recimo 32gb, a vi ubacite veću karticu, što bude?
kapitalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2018., 23:19   #288
ništa, što bi bilo? tablet neće prepoznati karticu.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2018., 23:41   #289
S tim da je moguće da su samo napisali do 32 iako podržava i veće.
Postoje 3 standarda: SD (do 2GB), SDHC (do 32GB) i SDXC (do 2TB).
SD će raditi u SDHC, SDHC (i SD) u SDXC, ali obrnuto ne ide.

Tako da ako vidiš negdje da se spominje SDXC ili da netko koristi karticu veću od 32GB- podržava SDXC i možeš i veće kartice.
Naravno, ako imaš veću- stavi pa vidi.
Neće se ništa dogoditi- samo formatiraj u exFAT da ju zna prepoznati ako podržava SDXC.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2018., 17:03   #290
moj bivsi redmi note 2 je sluzbeno podrzavao do 32gb kartice, ali je uredno radio i sa 64gb karticom, tako da treba probat!
__________________
Homer Simpson: Bart, a woman is like beer. They look good, they smell good, and you'd step over your own mother just to get one!
MEDO11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2021., 23:25   #291
Pozz,
Zanima me može li biti problem u samom mobitelu umjesto micro SD kartici ako mi uređaj prestane prepoznavati istu nakon određenog vremena?
Već drugi puta mi se to desilo. Cca godinu dana je trajala kartica, danas mi ju je mobitel prestao čitati. Kartica je u mobitelu, ali on je ne prepoznaje. Ne mogu recimo vidjeti fotografije u uređaju koje su pohranjene na SDu ili slušati glazbu koja je tamo spremljena. Formatirao sam je, ponovno prebacio podatke s laptopa, no ista stvar, uređaj naprosto ne čita karticu, iako je ona vidljiva u memoriji mobitela i svi podaci su na njoj.
Je li imao netko sličan problem?
Poslano sa mog SM-A307FN koristeći Tapatalk
__________________
Dying felt so goddamn good today
If I was ever alive well it's hard to say
Mrtav umjetnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2021., 07:26   #292
Zna se dogoditi. LG G3, oba koja sam imao u kućanstvu, prestali učitavati SD (kasnije i SIM) nakon neke 3 godine.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2021., 09:42   #293
Quote:
Mrtav umjetnik kaže: Pogledaj post
Pozz,
Zanima me može li biti problem u samom mobitelu umjesto micro SD kartici ako mi uređaj prestane prepoznavati istu nakon određenog vremena?
Već drugi puta mi se to desilo. Cca godinu dana je trajala kartica, danas mi ju je mobitel prestao čitati. Kartica je u mobitelu, ali on je ne prepoznaje. Ne mogu recimo vidjeti fotografije u uređaju koje su pohranjene na SDu ili slušati glazbu koja je tamo spremljena. Formatirao sam je, ponovno prebacio podatke s laptopa, no ista stvar, uređaj naprosto ne čita karticu, iako je ona vidljiva u memoriji mobitela i svi podaci su na njoj.
Je li imao netko sličan problem?
Poslano sa mog SM-A307FN koristeći Tapatalk

Jesi probao tu istu karticu u drugom mobitelu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2021., 14:33   #294
Quote:
Juventino85 kaže: Pogledaj post
Jesi probao tu istu karticu u drugom mobitelu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jesam. Riješen problem.

Poslano sa mog SM-A307FN koristeći Tapatalk
__________________
Dying felt so goddamn good today
If I was ever alive well it's hard to say
Mrtav umjetnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2021., 17:22   #295
Nebi bilo lose i napisati kako/ zasto, za ubuduce ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:01.