Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2011., 12:44   #41
Ne znam da li je to u kakvoj korelaciji s oil pullingom, ali dobila sam nekakvu upalu na vrhu prsta lijeve noge.

Da vi tu prije niste pisali o nekakvima boleštinmama koje se pojavile u vrijeme te terapije, ne bi mi palo na pamet povezati to.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 14:56   #42
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ne znam da li je to u kakvoj korelaciji s oil pullingom, ali dobila sam nekakvu upalu na vrhu prsta lijeve noge.

Da vi tu prije niste pisali o nekakvima boleštinmama koje se pojavile u vrijeme te terapije, ne bi mi palo na pamet povezati to.
navodno da sve što je bilo kronično upaljeno se aktivira, no nadam se da onda i liječi. meni su sinusi i grlo kronično upaljeni. sada dišem na obje nosnice što nisam mogao 5 godina.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 18:40   #43
ima li kakvih promjena kod onih koji su počeli s mućkanjem.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 08:22   #44
Kod mene ništa novo, upala prsta je prošla, i osječam se kao i obično, ni lošije, ni bolje.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 13:37   #45
pa da, ni ja samo što su mi zubi bjelji. nekih posebnih promjena nema.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 22:32   #46
Ma to je jedna prilicno sporedna i ne osobito bitna praksica u ajurved, nije vrijedno tolkog dramljenja

inace svaki cas tako doleti neko "otkrice" i onda svi wau, jesi probo ovo ono...

zasto nikom ne padne na pamet tako se napalit kad izadje neki novi antibiotik pa ga masovno uzimat? Zato alternativci imaju taj fenssi-pomodni pristup, nesto se procuje, neko se sjeti zaradit na nekom narodnom ljekicu i odjednom imas hit po kojem se neselektivno lupa. Osobito je to smjesno za ajurvedu gdje je selektivnost terapija po puno vise parametara cak i od simptoma osnova sistema



sad cekamo sljedecu navalu i nova otkrica
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 09:14   #47
Ma meni je već prije neko vrijeme baš ayurvedac je preporučio mučkati po ustima sezamovo ulje radi problema s zubnim mesom, ali dok se ne piše na forumu...
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 10:16   #48
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ma to je jedna prilicno sporedna i ne osobito bitna praksica u ajurved, nije vrijedno tolkog dramljenja

inace svaki cas tako doleti neko "otkrice" i onda svi wau, jesi probo ovo ono...

zasto nikom ne padne na pamet tako se napalit kad izadje neki novi antibiotik pa ga masovno uzimat? Zato alternativci imaju taj fenssi-pomodni pristup, nesto se procuje, neko se sjeti zaradit na nekom narodnom ljekicu i odjednom imas hit po kojem se neselektivno lupa. Osobito je to smjesno za ajurvedu gdje je selektivnost terapija po puno vise parametara cak i od simptoma osnova sistema



sad cekamo sljedecu navalu i nova otkrica
inače jučer na TV-u javili kako se povećala prodaja suncekretovog ulja. imaš ti pravo može se tu nešto i zaraditi.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 15:39   #49
ja sam se opet razboljela, izgleda da sam pokupila neku virozu pred dva dana pa patim. mislim da će mućkanje ulja malo pričekati

inače, ja sam došla do te metode na nekim stranim sajtovima u kojima se razglabalo o kožnoj bolesti zvanoj keratosis pilaris. ljudi su to pokušavali riješiti mućkanjem ulja.
Aiko22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 19:30   #50
Quote:
Aiko22 kaže: Pogledaj post
ja sam se opet razboljela, izgleda da sam pokupila neku virozu pred dva dana pa patim. mislim da će mućkanje ulja malo pričekati

inače, ja sam došla do te metode na nekim stranim sajtovima u kojima se razglabalo o kožnoj bolesti zvanoj keratosis pilaris. ljudi su to pokušavali riješiti mućkanjem ulja.
jesu li imali uspjeha.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 20:23   #51
ne pretjeranih. koliko ja znam, za keratosis pilaris jedino pomaže kupanje i sunčanje.
Aiko22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 22:12   #52
Quote:
RIJAMU kaže: Pogledaj post
inače jučer na TV-u javili kako se povećala prodaja suncekretovog ulja. imaš ti pravo može se tu nešto i zaraditi.
Kod toga ne, kod recimo neema vec buduci ga vidimo u prodaji... a cim se krenulo sa novim zakonima vec se farmaceuti predbiljezili na dilanje himalayan proizvoda...

Postoji i zarada kroz informacije (knjige, sajtovi), ali naravno i cista pomodnost i spontano entuziasticno sirenje svaceg
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 22:16   #53
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Kod toga ne, kod recimo neema vec buduci ga vidimo u prodaji... a cim se krenulo sa novim zakonima vec se farmaceuti predbiljezili na dilanje himalayan proizvoda...

Postoji i zarada kroz informacije (knjige, sajtovi), ali naravno i cista pomodnost i spontano entuziasticno sirenje svaceg
ok, ali neke sada bivše alternativne metode su priznate u zdravstvenim krugovima, recimo homeopatija.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 22:32   #54
pa i nije bas homeopatija priznata, u stvari sada je tendencija da se na zapadu izbacuje iz pokrica socialnih osiguranja u zemljama koje su nekad pokrivale jer se nije bas pokazala u novijim istrazivanjima. Ne ulazim u to igraju li i razni lobiji neku ulogu.

Ali ne vidim kakva je veza sa onim o cemu pricamo, nitko ne tvrdi da je nesto (ili nije) nedjelotvorno vec da se onako odokativno i povrsno ljudi napale.. tipa: hej, jesi cuo za onu novu xyz metodu?
Aha, bilo je u kozmu
ma to ti je super, ajmo provbat, i Milka iz Ćegrčića donjih je jucer na TVu rekla da je super, a cujem i da se Mamic na to ful fura

Nisu lijekovi i terapije, alopatski, alternativni ili kakvi vec panacee da se rade univerzalno jer su usle u modu i ako su korisne onda u pravilu nisu bez kontraindikacija i nuspojava niti ljece sve zivo da se odokativno uzimaju
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 05:51   #55
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
pa i nije bas homeopatija priznata, u stvari sada je tendencija da se na zapadu izbacuje iz pokrica socialnih osiguranja u zemljama koje su nekad pokrivale jer se nije bas pokazala u novijim istrazivanjima. Ne ulazim u to igraju li i razni lobiji neku ulogu.

Ali ne vidim kakva je veza sa onim o cemu pricamo, nitko ne tvrdi da je nesto (ili nije) nedjelotvorno vec da se onako odokativno i povrsno ljudi napale.. tipa: hej, jesi cuo za onu novu xyz metodu?
Aha, bilo je u kozmu
ma to ti je super, ajmo provbat, i Milka iz Ćegrčića donjih je jucer na TVu rekla da je super, a cujem i da se Mamic na to ful fura

Nisu lijekovi i terapije, alopatski, alternativni ili kakvi vec panacee da se rade univerzalno jer su usle u modu i ako su korisne onda u pravilu nisu bez kontraindikacija i nuspojava niti ljece sve zivo da se odokativno uzimaju
natrućo si ti svega ovdje u nekoliko postova, a ništa nisi rekao o temi. znaš li ti što o tome ili ne. ako ne znaš i nemaš interes probati, molim te da se ne uključuješ u rasprave.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 09:51   #56
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ali ne vidim kakva je veza sa onim o cemu pricamo, nitko ne tvrdi da je nesto (ili nije) nedjelotvorno vec da se onako odokativno i povrsno ljudi napale.. tipa: hej, jesi cuo za onu novu xyz metodu?
Aha, bilo je u kozmu
ma to ti je super, ajmo provbat, i Milka iz Ćegrčića donjih je jucer na TVu rekla da je super, a cujem i da se Mamic na to ful fura
A nemojte tako, kolega, nije forum.hr kozmo

Inače i ja sam protiv odokativnog uzimanje bilo kojih pripravaka, ali stvarno ne vidim kako mi može naškoditi mučkanje po ustima ulja, a ako bude kakva korist - još bolje.

Quote:
RIJAMU kaže:
natrućo si ti svega ovdje u nekoliko postova, a ništa nisi rekao o temi. znaš li ti što o tome ili ne. ako ne znaš i nemaš interes probati, molim te da se ne uključuješ u rasprave.
Nemoj baš odmah napadati, kod nas i skeptici imaju pravo na izražavanje. Koliko sam ja shvatila Beljkija, njega smeta ne sama metoda oil pullinga već njezina odokativna primjena.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 10:54   #57
iskustvo

Evo da se i ja javim sa svojim iskustvom. "Mućkao" sam ulje ( suncokretovo ) prije 4-5 godina, i to 2-3 mjeseca. Ništa nisam primjetio. Osim što mi je to dodijalo , javljala mi se mučnina i na samu pomisao ulja.....Prekinuo sam , bez primijećenih rezultata.

Moje iskustvo sa tim "istočnjačkim" ad hoc metodama : kad si zdrav, nemaš nikakvih koristi od njih.
Kad oboliš, neke metode koje su smiješne , i ne djeluju inače, počinju djelovati i jako olakšavaju situaciju...ali sve je to individualno...
Što se tiče ajurvede...ovisi od osobe na koju naletite...neki su stvarno kompetentni, a neki...ono...bješ ća..
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 13:23   #58
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
A nemojte tako, kolega, nije forum.hr kozmo

Inače i ja sam protiv odokativnog uzimanje bilo kojih pripravaka, ali stvarno ne vidim kako mi može naškoditi mučkanje po ustima ulja, a ako bude kakva korist - još bolje.



Nemoj baš odmah napadati, kod nas i skeptici imaju pravo na izražavanje. Koliko sam ja shvatila Beljkija, njega smeta ne sama metoda oil pullinga već njezina odokativna primjena.
beljki je poznati kritičar alternativaca. ne znam samo što radi na forumu alternative?
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 13:54   #59
Ad Hominem napadi su uglavnom posljedica nedostatka argumenata i cisto trolanje, no ipak cu ti odgovorit
Quote:
RIJAMU kaže: Pogledaj post
beljki je poznati kritičar alternativaca. ne znam samo što radi na forumu alternative?
A zar je alternativa neka vjerska dogma da se moze ili biti potpuno za ili protiv, odnosno da se ne smije kritizirati bez da se pri tome u kompletu odbacuje? Osim toga gdje sam kritzirao ayurvedu kao takvu, pa cak niti ovo o cemu se ovdje prica (vec samopomodnost u pristupu istoj)?

Sto se ayurvede i mene tice neke osnove sam radi joge morao pokupiti, imam medju najblizim prijateljima ljude koji se njome profesionalno bave, a samo zadnji puta u Indiji koristio sam usluge ove ekipe: http://www.impcops.org/aboutus.html

I ovog cike, odnosno sina mu koji sad vodi kliniku: http://en.wikipedia.org/wiki/Brihaspati_Dev_Triguna

sigurno zato sto sam veliki mrzitelj ayurvede

A sad kad smo to fino ustanovili mozemo se vratiti i na temu
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 17:45   #60
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ad Hominem napadi su uglavnom posljedica nedostatka argumenata i cisto trolanje, no ipak cu ti odgovorit

A zar je alternativa neka vjerska dogma da se moze ili biti potpuno za ili protiv, odnosno da se ne smije kritizirati bez da se pri tome u kompletu odbacuje? Osim toga gdje sam kritzirao ayurvedu kao takvu, pa cak niti ovo o cemu se ovdje prica (vec samopomodnost u pristupu istoj)?

Sto se ayurvede i mene tice neke osnove sam radi joge morao pokupiti, imam medju najblizim prijateljima ljude koji se njome profesionalno bave, a samo zadnji puta u Indiji koristio sam usluge ove ekipe: http://www.impcops.org/aboutus.html

I ovog cike, odnosno sina mu koji sad vodi kliniku: http://en.wikipedia.org/wiki/Brihaspati_Dev_Triguna

sigurno zato sto sam veliki mrzitelj ayurvede

A sad kad smo to fino ustanovili mozemo se vratiti i na temu
ne znam samo tko te napao. ovo što ti radiš je klasično trolanje.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:11.