Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Anketama ... najviše vjerujem
Ipsos Pulsa 55 55.56%
Promocije Puls 10 10.10%
Mediane 1 1.01%
2x1 komunikacije 33 33.33%
Glasovatelji: 99. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2012., 22:32   #61
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Koje brojke? Zar ne vidiš rezultat 27:22? Jednostavno sam kopirao adrese slika sa Dnevnik.hr.
Nije mi u interesu skrivati išta od kolega forumaša.

Sutra NovaTV donosi brojke o popularnosti političara.
ništa ja nisam rekao, samo volim vidjeti cijelu sliku...

OK,neću više
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 20.07.2012., 22:33   #62
27 + 22, dakle još uvijek imamo 49% idiota koji će svoj glas dati SDP-u i HDZ-u
Alfa157 is offline  
Old 20.07.2012., 22:40   #63
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
ništa ja nisam rekao, samo volim vidjeti cijelu sliku...

OK,neću više
Nema ljutnje.

http://s7.directupload.net/images/120720/kk636s7k.png


Sva istraživanja nakon izbora 2011. možeš čitati ovdje:
http://en.wikipedia.org/wiki/Next_Cr...ntary_election
DJTcro is offline  
Old 20.07.2012., 22:54   #64
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
ne razumjem kako neki podržavaju ove laburiste . sve što znaju je kritizirati i prodavati demagogiju .a nemaju nikakve kompetancije niti stručne ljude za voditi državu .
u dlaku isto kao i kukurikavci. i sad je to kao neki problem?
antifan is offline  
Old 21.07.2012., 13:44   #65
Quote:
antifan kaže: Pogledaj post
u dlaku isto kao i kukurikavci. i sad je to kao neki problem?
nije problem. oni su pokopali hns , a nastavit će uzeti glasove i sdp-u ,ali ne u tolikoj mjeri da bi mogli sastaviti vladu .

do idućih parlamentarnih izbora dvije velike stranke hdz i sdp će možda morati računati na te laburiste , ali mislim da Lesar neće ni s jednim ni drugim ,pa vidim neku koaliciju hdz -sdp

jel moguć ovaj scenarij ? ili da se pravaške stranke ujedine i da koaliraju sa hdz-om
frane2110 is offline  
Old 21.07.2012., 14:04   #66
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
jel moguć ovaj scenarij ? ili da se pravaške stranke ujedine i da koaliraju sa hdz-om
Mislim da koalicija sdp-hdz nije realna opcija u ovom trenutku. A na drugo pitanje možda može odgovoriti ovo:

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...ra/862234.html
medo28 is offline  
Old 21.07.2012., 15:56   #67
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
nije problem. oni su pokopali hns , a nastavit će uzeti glasove i sdp-u ,ali ne u tolikoj mjeri da bi mogli sastaviti vladu .

do idućih parlamentarnih izbora dvije velike stranke hdz i sdp će možda morati računati na te laburiste , ali mislim da Lesar neće ni s jednim ni drugim ,pa vidim neku koaliciju hdz -sdp

jel moguć ovaj scenarij ? ili da se pravaške stranke ujedine i da koaliraju sa hdz-om
sdp i hdz? nagledasmo se i većijeh čuda.

u krajnjoj liniji, osim za partijaše, nebitno. što god da bude, samostalnu, kompetentnu, hrvatsku vlast dočekat nećemo, uvjeren sam.

što se tiče lesara, kad malo poodraste i sa njim će gazde popričat. neće bit problema.

pravaši? bože, daj im pameti.
antifan is offline  
Old 21.07.2012., 17:45   #68
Quote:
antifan kaže: Pogledaj post
sdp i hdz? nagledasmo se i većijeh čuda.



pravaši? bože, daj im pameti.


pamet je nekaj kaj nemreš kupiti na pijacu.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Old 03.08.2012., 12:32   #69
Rejting političkih stranaka
SDP 27,6%
HDZ 18,8%
Laburisti 8,2%
HNS 3,9%
HDSSB 3,0%
HSP 2,8%
HSS 2,6%
HSP dr.A.Starčević 2,5%
NL Ivan Grubišić 2,4%
HSLS 1,8%

Popularnost političara
Predsjednik Josipović s ovomjesečnih 36,8% izbora (prošli mjesec 37,6%) najpozitivniji je političar u zemlji čime se nastavlja njegova dominacija na ljestvici odabira najpozitivnijeg hrvatskog političara, a koja traje od početka njegova mandata. Drugo mjesto na ovoj ljestvici ponovo drži nepolitičar s velikom političkom težinom, sad već bivši guverner Željko Rohatinski s izborom od 9,5% (prije mjesec dana 7,2%). Percepciji ovog našeg mogućeg budućeg „Montija“ nije naškodila najava povratka u Agrokor. Treće mjesto ovaj mjesec drži hrvatski premijer Milanović s izborom među 6,6% građana/ki (što je skoro upola manji izbor od onog zabilježenog u siječnju ove godine kad je iznosio 12,4%). Dragutin Lesar je na četvrtom mjestu s izborom od 6,6%. Slijede dvoje HDZ-ovih političara: Jadranka Kosor (3,4% izbora) i Tomislav Karamarko (3,3%). Među deset najpozitivnijih doživljaja političara još su Slavko Linić (3,2%), Vesna Pusić (3,1%), Ruža Tomašić (2,0%) i don Ivan Grubišić (1,9%)

Najveći negativci
Potpredsjednik Vlade Čačić još je prošli mjesec potisnuo Sanadera s vrha ljestvice negativnog doživljaja hrvatskih političara te se isti raspored zadržao i početkom kolovoza (ali s nešto manjom razlikom među ovim dvojcem). Tako je u posljednjem istraživanju Čačić najnegativniji hrvatski političar s izborom od 28,3% (prema 29,6% iz prošlog mjeseca), dok je Sanader na drugom mjestu s 27,3% izbora (prošli mjesec 27,2%). Na trećem su mjestu „svi političari“ koji su negativan izbor 12,2% (vrlo vidljiv porast negativnog doživljaja cjelokupne političke „kaste“ s prošlomjesečnih 9,6%). Tomislav Karamarko je po prvi put nakon izbora za predsjednika HDZ-a ispred Zoran Milanovića i to po negativnom doživljaju. Karamarko je najnegativniji za 6,4% građana/ki (prošli mjesec 5,3%), a Milanović 5,7% (prošli mjesec 5,4% izbora). Među prvih deset političara u zemlji još su Vladimir Šeks (3,9%), Slavko Linić (2,5%), Jadranka Kosor (2,1%), Željko Kerum (1,1%) i Stjepan Mesić (0,5%).
Redoslijed na vrhu pozitivnog i negativnog doživljaja potvrđuju i rezultati istraživanja koji se odnose na pojedinačne percepcije vodećih političara u zemlji (koje govore o tome za koliko je građana/ki pojedini političar pozitivan ili negativan). Na ovoj ljestvici pojedinačnih percepcija najbolji doživljaj ima predsjednik Josipović s netto pozitivnim doživljajem od 73,1 postotnih poena (netto doživljaj predstavlja razliku pozitivnog i negativnog doživljaja). Predsjednik Josipović je pozitivan za 80,5% građana/ki (prema 80,5% iz srpnja), dok je negativan za 7,9% (prije mjesec dana 9,2%). Zoran Milanović je pozitivan za 45% ispitanika/ca (u srpnju 54,2%), a negativan za 36,6% (u srpnju 33,5%). Prvi je ministar u ukupnom doživljaju netto pozitivan 8,4 postotnih poena (prije mjesec dana 20,7 postotnih poena). Tomislav Karamarko je pozitivan za 23,1% građana/ki (u srpnju 24,3%), dok je za njih 47,1% negativan (u srpnju 45,2%). Predsjednik HDZ-a je u ukupnom doživljaju netto negativan za 24 postotna poena (prije mjesec dana 20,9). Novog je šefa HDZ-a po negativnoj percepciji nadvisio prvi potpredsjednik Vlade RH Radimir Čačić koji je netto negativan 52,6 postotnih poena (prije mjesec dana 55,1). Čačićev pozitivan doživljaj ovaj mjesec iznosi 17,3% (prije mjesec dana 16,4%), a negativan 69,9% (prije mjesec dana 71,5%). Među ostalim stranačkim prvacima i istaknutijim političarima u zemlji najbolji doživljaj zabilježen je za Dragutina Lesara (netto pozitivan 37,5 postotnih poena), a sličan rezultat bilježe i Ivan Grubišić (netto pozitivan za 31,0 postotnih poena) i Boris Šprem (netto pozitivan za 30,6 postotnih poena). Nešto slabiji rezultat bilježe Ruža Tomašić (21,2) i Branko Hrg (6,8).

Zakon o MPO
U ovomjesečnom istraživanju je utvrđivna i odnos prema nedavno usvojenom Zakonu o medicinski potpomognutoj oplodnji koji je izazvao žestoke reakcije i protivljenje kako dijela opozicijskih stranaka (najžešće u HDZ-u) tako i u vjerskim zajednicama (najviše u Katoličkoj crkvi).

Usvojena stajališta Vlade u prihvaćenom Zakonu o MPO podupire 69,3% hrvatskih građana/ki, dok njih 20,5 posto podržava stajalište HDZ-a i HBK (uz 10,2% onih koji nemaju stajalište o temi).

Najučestalije prihvaćanje Zakona bilježi se među biračima SDP-a (90%), HNS-a (86,7%), Hrvatskih laburista (80,6%), IDS-a (77,8%) i Ladonje (75%). Zanimljivo je da natpolovična potpora Zakonu o MPO i među biračima stranaka čije se vodstvo žestoko protivilo zakonu (HSS 55,0%; HDZ 54,5%; HSP dr.A.Starčević 52,6%; HSP 52,4%). Ispodpolovična je potpora zabilježena kod birača HDSSB-a (43,5%), HGSS (40,0%) i Hrasta (25,0%).

Potpora Vladi
Vlada RH početkom kolovoza uživa potporu 40,7 posto hrvatskih građana, dok vladinu politiku ne podržava 42,3 posto građana uz 17 posto neodlučnih.

https://www.promocija-plus.com/publi...va_08_2012.zip

Zadnje uređivanje DJTcro : 03.08.2012. at 12:42.
DJTcro is offline  
Old 07.08.2012., 00:38   #70
meni je fascinatno da je HDZ an 18%, trebali bi biti u minusu što su napravili od zemlje
twiks is offline  
Old 07.08.2012., 11:05   #71
ne zaboraviti,
mediji (kapital i političari ) modeliraju "istraživanja"
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Old 26.08.2012., 13:43   #72
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/e...rad-vlade.html

SDP 25.8%
HDZ 20.2%
Laburisti 8.1%
NL IG 4.2%
HDSSB 3.3%
HSP AS 3.2%
BUZ 3.1%
HSS 3.0%
HSP 2.8%
HNS 2.4%
HSU 2.3%
DemianDDD is offline  
Old 26.08.2012., 14:21   #73
Quote:
DemianDDD kaže: Pogledaj post
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/e...rad-vlade.html

SDP 25.8%
HDZ 20.2%
Laburisti 8.1%
NL IG 4.2%
HDSSB 3.3%
HSP AS 3.2%
BUZ 3.1%
HSS 3.0%
HSP 2.8%
HNS 2.4%
HSU 2.3%
SDP -1,8%
HDZ +1,4%
Laburisti -0,1%
NL IG +1,8%
HDSSB +0,3%
HSP AS +0,7%
BUZ +0,3%
HSS +0,4%
HSP +0%
HNS -1,5%
HSU
frane2110 is offline  
Old 27.08.2012., 06:48   #74
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
SDP -1,8%
HDZ +1,4%
Laburisti -0,1%
NL IG +1,8%
HDSSB +0,3%
HSP AS +0,7%
BUZ +0,3%
HSS +0,4%
HSP +0%
HNS -1,5%
HSU
Trebaš rezultate usporediti sa IPSOS Pulsom iz 7. mjeseca, a ne sa rezulatatima Cro demoskopa iz kolovoza (IPSOS Puls je radio ovu anketu za Novu). HDZ je uvijek slabiji u anketama Cro demoskopa.

Zadnje uređivanje DemianDDD : 27.08.2012. at 06:53.
DemianDDD is offline  
Old 27.08.2012., 10:57   #75
HDZ se opasno približio SDP-u

Na lokalnim izborima će ih pomesti u većini županijam, kao i u većini gradova, osim Zagreba,Rijeke i Pule.

U Dalmaciji će SDP oslabiti,a u Slavoniji će izgubiti većinu enklava.

Kada se sjetimo da je na parlamentarim pobijefio u Vinkovcima i Zadru, vidimo koliko je razoarenje naroda, iako, čak i da je bilo više volje, teško je Kukuriku mogao nešto uraditi
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 27.08.2012., 11:15   #76
Ok, jesam li ja lud ili ovaj tko je ovo pisao lupa nekakvu propagandu?

Pazi molim te kakve konstrukcije valjaju, podrška milanoviću 25 %, oni vrte kako je super kako mu je to osobni rejting preko 50 % dok mu eto vlada opada.

Pa recimo ocjena rada vlade, totalno ignorira fakt 54,3% po tom istraživanju ne odobrava, samo se ističe kako raste odobravanje, koje je na 36%.

Pa kao čak 38% neodlučnih podupire rad vlade, mogu biti super zadovoljni.

A naslov je najžešći, vlada može biti zadovoljna, zemlja je dotakla političko dno pesimizma.

jebe lud zbunjenog
Creeping Death is offline  
Old 27.08.2012., 11:18   #77
Jeli moguća koalicija HDZ i HL?

Za sad mi se to čini jedina moguća alternativa.

Doduše laburiste još nismo upoznali u punom sjaju, a HDZ mi se još nije dovoljno transformirao, ali kukuriku koalicija vodi Hrvatsku u totalni raspad.

Da će ovu sušu, zamijeniti dodatnim uvozom hrane, tj. zaduženjem za dodatni uvoz hrane! Pa nema odluke koju kukurikavci nisu povukli na štetu Hrvatske!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 27.08.2012., 11:21   #78
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Jeli moguća koalicija HDZ i HL?

Za sad mi se to čini jedina moguća alternativa.

Doduše laburiste još nismo upoznali u punom sjaju, a HDZ mi se još nije dovoljno transformirao, ali kukuriku koalicija vodi Hrvatsku u totalni raspad.

Da će ovu sušu, zamijeniti dodatnim uvozom hrane, tj. zaduženjem za dodatni uvoz hrane! Pa nema odluke koju kukurikavci nisu povukli na štetu Hrvatske!
Besmisleno.
Laburisti napadaju birače Kukuriku.

HDZ-u bi to čak bila veća pogreška, jer bi to lijeve birače ohladilo i predalo ih opet Kukuriku, dok će Laburisti ovako uzeti veliki dio kolača...
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 27.08.2012., 11:40   #79
U hrvatskoj samo Linić radi nešto u tom saboru i Rojs prije sad je to sve haustor...
__________________
"Dobro guram, kroz život buran i mada živim dosta sretno, ja nemam nikoga konkretno...Uz kog bi bio i sretan i lud i tako miran i siguran svud, ja nemam nikog da mašta i priča mi svašta svu noć..."Đ.B.
Jelen1986 is offline  
Old 27.08.2012., 11:44   #80
Kako je moguće da vladi raste podrška, a ujedino pada podrška svim strankama koje su tu vladu formirale?
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is online now  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:21.