Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2014., 14:26   #41
Citao sam da je stucavica isto jedan od simptoma, ali nemam ih.

Ovako ljudi, imam gastritis vec jedno mjesec i pol dana, bil mi je u pocetku uzasno tablete su mi jako malo pomagale, onda nakon nekih 25 dana bilo je bolje, ali ne bolje onako kako je prije bilo, potom mi se pogorsalo negdje tamo 35. dan i eto me sada opet nekih 4-5 dana opet u problemima, bio sam na gastroskopiji samo su nasli gastritis, a helicobacter pylori-a nema. Mene ovaj problem jako, ali jako muci, najvise me muci mucnina, onda je nonstop prisutna nikako da je se rijesim kakvu god tabletu popio ( najbolja tableta mi je reglan, ali ni ona ne makne simptom mucnine za stalno, nego samo umiri, ali osjecam svejedno i dalje ), drugi simptom je nadutos u crijevima to nije tako strasno, ali smeta, treci simptom je podrigivanje, nije tako strasno i cetvrti isto koji me umara je simptom nesanice, budem se po noci 2 puta maximalno zbog mucnina i onda malo sna imam pa sam sav nikakav i jos mucnina i to se sve skupi. Smrsavio sam 5kg mozda i vise sada cak nemam niti apetita nikakvog, a mucnine i ostali simptomi i dalje traju. Ima li neko ili je mozda imao ovakve simtpome kao ja ? jel moguce da gastritis uzrokuje toliku jaku mucninu ? I sta je najbolje popiti od caja ili neceg slicnog ?

Molim vas za pomoc ljudi, vise sam ocajan, hvala
flppp is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 12:28   #42
najbolje što možete napravit je izmjerit PH želudca. ako je iznad 3 onda je to uzrok svega kaj vas muči
i ponovit test za helicobacter pylori jer je jako malo vjerovatno da je nema a imate gastritis. one obično uzrukuju gastritis pa ..
Aleš Ernst is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 10:33   #43
flppp,
daj mi kazi st jeds svaki dan,sto pogrickas preko dane, sve kazi ?
koliko ti ima godina?

Ljep pozdrav
B. W.
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 18:42   #44
Quote:
flppp kaže: Pogledaj post
Ovako ljudi, imam gastritis vec jedno mjesec i pol dana, bil mi je u pocetku uzasno tablete su mi jako malo pomagale, . . .
Molim vas za pomoc ljudi, vise sam ocajan, hvala
Tu ti najviše može pomoći bioenergija.
vjekos30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 14:02   #45
da malo dignem temu
prvo i osnovno, za vas kojima ni lijekovi ne pomažu i dugo se mučite s gastritisom, savjetovala bih da razmislite o tome imate li možda HIPOKLORHIDRIJU. simptomi su slični kao i kod gastritisa kojemu je uzrok previše kiseline, ali ovdje se radi o premalo kiseline ili premalo kiseloj. pogotovo ako imate plinove, nadutost i zadah. naime hrana se zadržava i trune u želucu jer ima tako malo (ili preslabe) kiseline pa se namnože bakterije koje napadnu tu hranu, a njihov metabolizam ispušta plinove. nažalost doktori i farmaceuti to ignoriraju jer je dosta rijetko, a terapije za gastritis mogu apsolutno pogoršati stvari (npr lijekovi s inhibitorom proton pumpe)

a ja sam dobila neku vrstu gastritisa prije nekih tjedan dana. što mi je posebno čudno jer spavam dovoljno, ne pušim, ne pijem, ne jedem nezdravo, ne živciram se BAŠ toliko (a znala sam emocionalno biti i gore pa ništa). jedino što mogu zaključiti je da se već dugo vremena spremalo. ili imam helicobalter plyori, al to će se još pokazati na pretragama.

imam sad jedno pitanje. može li se gastritis izliječiti na način da se više ne ponovi? tipa da mogu tu i tamo pojest nešto nezdravo bez da se vrati ova nepodnošljiva mučnina i bolovi?
__________________
olee
ilaary is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 19:51   #46
Za gastritis je bitno nikad ne koristiti aspirin (jer to jos vise uzrokuje gastritis i krvarenje iz zeluca).

Potrebno je i smanjiti kiselu hranu, kao i unos proteina na prazan zeludac (proteini stimuliraju lucenje kiseline). Najbolje je obroke zapoceti masnom juhom ili slicnom masnom hranom, a onda lagano jesti kuhano povrce i bijelu ribu.

Naravno stres je isto jedan od faktora.
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 10:55   #47
Imate li iskustva sa aloa vera čistim sokom ujutro natašte, navodno pomaže kod problema s gastritosom?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 11:43   #48
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Za gastritis je bitno nikad ne koristiti aspirin (jer to jos vise uzrokuje gastritis i krvarenje iz zeluca).

Potrebno je i smanjiti kiselu hranu, kao i unos proteina na prazan zeludac (proteini stimuliraju lucenje kiseline). Najbolje je obroke zapoceti masnom juhom ili slicnom masnom hranom, a onda lagano jesti kuhano povrce i bijelu ribu.

Naravno stres je isto jedan od faktora.
je li to odgovor na moje pitanje?
jer ne zvuči mi optimistično. kako kažem, nikad se nisam hranila posebno nezdravo, a mogu živjet na voću. po ovom odgovoru, to više ne smijem. jer je doslovno sve kiselo osim banana. jel to znači da do kraja svog života moram jesti "kuhano povrće i bijelu ribu"? nije da to ne volim, ali nakon 2 mjeseca stroge djete, povraća mi se na pomisao lešo bijele ribe ili piletine

stres nažalost ima jak utjecaj na mene, ali nisam pod većim stresom nego što sam bila već u nekoliko navrata u životu :/ ah.. znam da cendram, ali ljuta sam jer mi se sve čini kao jedna velika nepravda
__________________
olee
ilaary is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 11:44   #49
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Imate li iskustva sa aloa vera čistim sokom ujutro natašte, navodno pomaže kod problema s gastritosom?
jedna djevojka koja ima gastritis već 15 godina kaže da joj pomaže, ali samo tako da 'maskira simptome' tj. ublažava ih, a na razini liječenja, ne radi ništa
__________________
olee
ilaary is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 13:59   #50
Quote:
flppp kaže: Pogledaj post
... imam gastritis vec jedno mjesec i pol dana, bil mi je u pocetku uzasno tablete su mi jako malo pomagale, onda nakon nekih 25 dana bilo je bolje, ali ne bolje onako kako je prije bilo, potom mi se pogorsalo negdje tamo 35. dan i eto me sada opet nekih 4-5 dana opet u problemima, ............ Smrsavio sam 5kg mozda i vise sada cak nemam niti apetita nikakvog, a mucnine i ostali simptomi i dalje traju. Ima li neko ili je mozda imao ovakve simtpome kao ja ? jel moguce da gastritis uzrokuje toliku jaku mucninu ? I sta je najbolje popiti od caja ili neceg slicnog ?

Molim vas za pomoc ljudi, vise sam ocajan, hvala
pa neznam sta ti je, sam te pitao i od tebe nema odgovora...

postoje 2 uzroka , ili neki bakterium kao helicobacter pylori
ili
hranis se necim sto nije zdravo i nemoze svaki podnositi.
imao sam gastritis i sve muke sta se moze imati na zalucu, i to cijeli zivot od prve godine do 29 godine. Pa valjda znam onda nes u tome, svasta sam isprobao i naucio. A da pomognem treba mi to sto pitam.

Lp
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 14:46   #51
Quote:
ilaary kaže: Pogledaj post
a ja sam dobila neku vrstu gastritisa prije nekih tjedan dana. što mi je posebno čudno jer spavam dovoljno, ne pušim, ne pijem, ne jedem nezdravo, ne živciram se BAŠ toliko (a znala sam emocionalno biti i gore pa ništa). jedino što mogu zaključiti je da se već dugo vremena spremalo. ili imam helicobalter plyori, al to će se još pokazati na pretragama.

imam sad jedno pitanje. može li se gastritis izliječiti na način da se više ne ponovi? tipa da mogu tu i tamo pojest nešto nezdravo bez da se vrati ova nepodnošljiva mučnina i bolovi?
Ola ilaary,

ponekad mi mislimo da se hranimo zdravo , ali nije uvjek tako.
Treba jako dobro paziti i znati sta se jede i sta ima unutra ili sta se stavi u jelo, kolace...
Mucio me zaludac 29godina, pusim i pijem, nema to problema na zaludac...
ali ima nesto sto zna muciti zaludac, i to jako, a nekome nista..
naprimjer "MARGARIN" , to je vrag za zaludac. Jako tesko preradiditi i muci se stime dugo pa nagrize kiselina zaludac, jer zaludac nema mira i odmora.
Nikad kolac, tortu bucnicu ili sta god bilo ..peci pomoci margarina, uvjek uzeti puter (Buter od mlijeka).
Moze se jesti sva ulja, sve masti , nista nije problem..osim margarin.
Makar je buter skupi, on je jako vredan i fin.
Svasta sta je za jesti je dobro, i potrebno ..sve ima nesto sta naso tjelo treba. Ali naprimjer margarin nije prirodno.
Kokosulje je najbolje sta ima na svijetu.
Ali na primjer opet ulje od palme ne podnasa opet svaki.

Mi trebamo jesti svasta, i kiselo, i slatko , i slano i ... nista ne smeta i trebamo cak. Sve se tu vec u tome pisalo. Samo treba malo panju na to, jeli prirodno ? Ako je prirodno, onda je ok.

Neko kaze ili cita se vis eputa da slatko nije dobro jesti..gluposti...!
jedna jabuka je prirodno slatka, banana i svasta drugo..sve ima svoje i zdravo je.
Samo se nesmije preterati , ali to je sa svima stavrima tako u zivotu.
Malo Alkohola isto nije nezdravo, a nade se uvjek budale koji pretjerava,
kao i sa cigaretom ....i tako i sa jelima.
Naprimjer ...ja sam uskoro 50 godina star, svasta sam preziveo, u prosjeku sam mnogo vise ljudi upoznao u mom zivotu nego vecinom, i u svasta s ljudima popricao...tako mi bio posao i zivot.
I od tih negde 35000 ljudi koje sam upoznao ( vecinom pusaci ), bio je samo jedan koji je preterao na pusenje, nije se nista gibao, nije izlazio iz kuce, uvjek kuci bio ..sve mu zena obavila,. uvjek pusio na prozoru ili unutra, tako je doslo da je noge izgubio. e sad, 1 od negde 35.000 !
A nisam nikad cuo da je neko umro od tih ljudi radi pusenja!
Neznam kakva to politika vlada po svijetu da pusenje ubija ...
ne razumjem uzrok te politike...mnogo sam rasmiljao u tome..
..mozda vragu ne pase da ljudi smire malo zivce kad si zapali cigaretu?
..mozda hoce da smno svi nervozni i da svi svakoga napadamo i da smo totalno nervozni? neznam...
A koliko alkoholicara ima? ...a mnogo ljudi kad su pijani su verlo agresivni...
..mozda to pase vragu? neznam....
A koliko ljudi previse jedu svaki dan?
Sve ima svoju mjeru, uskoro sve se moze samo se nesmije preterati.

Jos jednom, Mnogo ljudi kod nas boluje na zalucu,
ili je helicobakter kriv , ili jedu margarin.
pustite taj margarin totalno na stran, nemojete to jesti, s tim se prije 100godina mazalo masine!
Ja neznam ko je kriv da puter tako skup, u njemackoj naprimjer kosta uskoro pola cijene. Mozes pretjerati i jesti ga na prazni zaludac i nece zaboleti , ako si zdrav. Ako imas problema zalucom onda ga nebi bas bez kruha jeo.

Cak ni kava ne smeta zalucu i crijevama, osim ako se pretjerava..ima ludaka koji popije 8 kavi i vise na dan....onda moze doci zlo, ali gastritis nece doci radi kave.
A kad vec toliko posim, reci cu i to, nije zdravo pusiti na prazni zaludac, uvjek nesto malo pojesti, tako da mali otrovi se mogu potrositi na hrani.
Pusit je cak zdravo za crijeva. ali ne previse, negde 2 kutije i vise na dan nije vec zdravo.
I jos nesto, danas je neka moda dosla da se mnogo svasta pije, sokove itd... samo sve manje cistu vodu..a treba i zalucu mira, i to ima kad mu s enista neda ili s cistom vodom.
A dobru vodu kupiti u ducanui dosta kosta svaki mjesec i svaku godinu.
A is pipe ne valja manje vise...zato ja vec godinam filtriram vodu kuci, tako da je stvarno cista i nema nikakav ukus, cista vodica.
Ili sam naprivis filter ili kupis, ima tu svasta. Kuhati nije isto, jer sve je ostane u vodi , osim Chlor je vecinom otiso u zrak.
Filter ,to je prava stvar, nekad je pravi filter za kuhinsku potrebu dosao 4000$, ali danas dode 100€ , ima i danas pomoci interneta i za manji novac naci. Negde sam vidio za 60 ili 70€.
Najbrze riesenje ali skupo je, ima male filtere za kucnu upotrebu za kupiti,
za 2 osobe drzi jedan filter 1 do 2 mjeseca. Bolje odma ulozti 100€ i drazi za uvjek, ...Filter treba jednom na godinu mjenjati, dode negde 20 do 30€.

LP
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 06:49   #52
@ ilaary, @ flpp : već sam jednom ovdje pisao o odličnom lijeku za gastritis.

Potrebno je iscijediti uz pomoć sokovnika ili kroz gazu decilitar soka od svježeg kupusa ( NE soliti ! ) i to piti natašte dva tjedna. Sve prehrambene navike zadržati kao i prije.
Lijek je višekratno provjeren, jeftin i djelotvoran.
Nije preporučljivo napraviti zalihu soka za više dana unaprijed.
Svima vam želim dobro zdravlje i vjerujem da će pomoći.
Svaki vaš komentar nakon provedene terapije je dobrodošao.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 14:39   #53
Quote:
Blues Willis kaže: Pogledaj post
Ola ilaary,

ponekad mi mislimo da se hranimo zdravo , ali nije uvjek tako.
Treba jako dobro paziti i znati sta se jede i sta ima unutra ili sta se stavi u jelo, kolace...
Mucio me zaludac 29godina, pusim i pijem, nema to problema na zaludac...
ali ima nesto sto zna muciti zaludac, i to jako, a nekome nista..
naprimjer "MARGARIN" , to je vrag za zaludac. Jako tesko preradiditi i muci se stime dugo pa nagrize kiselina zaludac, jer zaludac nema mira i odmora.
Nikad kolac, tortu bucnicu ili sta god bilo ..peci pomoci margarina, uvjek uzeti puter (Buter od mlijeka).
Moze se jesti sva ulja, sve masti , nista nije problem..osim margarin.
Makar je buter skupi, on je jako vredan i fin.
Svasta sta je za jesti je dobro, i potrebno ..sve ima nesto sta naso tjelo treba. Ali naprimjer margarin nije prirodno.
Kokosulje je najbolje sta ima na svijetu.
Ali na primjer opet ulje od palme ne podnasa opet svaki.

Mi trebamo jesti svasta, i kiselo, i slatko , i slano i ... nista ne smeta i trebamo cak. Sve se tu vec u tome pisalo. Samo treba malo panju na to, jeli prirodno ? Ako je prirodno, onda je ok.

Neko kaze ili cita se vis eputa da slatko nije dobro jesti..gluposti...!
jedna jabuka je prirodno slatka, banana i svasta drugo..sve ima svoje i zdravo je.
Samo se nesmije preterati , ali to je sa svima stavrima tako u zivotu.
Malo Alkohola isto nije nezdravo, a nade se uvjek budale koji pretjerava,
kao i sa cigaretom ....i tako i sa jelima.
Naprimjer ...ja sam uskoro 50 godina star, svasta sam preziveo, u prosjeku sam mnogo vise ljudi upoznao u mom zivotu nego vecinom, i u svasta s ljudima popricao...tako mi bio posao i zivot.
I od tih negde 35000 ljudi koje sam upoznao ( vecinom pusaci ), bio je samo jedan koji je preterao na pusenje, nije se nista gibao, nije izlazio iz kuce, uvjek kuci bio ..sve mu zena obavila,. uvjek pusio na prozoru ili unutra, tako je doslo da je noge izgubio. e sad, 1 od negde 35.000 !
A nisam nikad cuo da je neko umro od tih ljudi radi pusenja!
Neznam kakva to politika vlada po svijetu da pusenje ubija ...
ne razumjem uzrok te politike...mnogo sam rasmiljao u tome..
..mozda vragu ne pase da ljudi smire malo zivce kad si zapali cigaretu?
..mozda hoce da smno svi nervozni i da svi svakoga napadamo i da smo totalno nervozni? neznam...
A koliko alkoholicara ima? ...a mnogo ljudi kad su pijani su verlo agresivni...
..mozda to pase vragu? neznam....
A koliko ljudi previse jedu svaki dan?
Sve ima svoju mjeru, uskoro sve se moze samo se nesmije preterati.

Jos jednom, Mnogo ljudi kod nas boluje na zalucu,
ili je helicobakter kriv , ili jedu margarin.
pustite taj margarin totalno na stran, nemojete to jesti, s tim se prije 100godina mazalo masine!
Ja neznam ko je kriv da puter tako skup, u njemackoj naprimjer kosta uskoro pola cijene. Mozes pretjerati i jesti ga na prazni zaludac i nece zaboleti , ako si zdrav. Ako imas problema zalucom onda ga nebi bas bez kruha jeo.

Cak ni kava ne smeta zalucu i crijevama, osim ako se pretjerava..ima ludaka koji popije 8 kavi i vise na dan....onda moze doci zlo, ali gastritis nece doci radi kave.
A kad vec toliko posim, reci cu i to, nije zdravo pusiti na prazni zaludac, uvjek nesto malo pojesti, tako da mali otrovi se mogu potrositi na hrani.
Pusit je cak zdravo za crijeva. ali ne previse, negde 2 kutije i vise na dan nije vec zdravo.
I jos nesto, danas je neka moda dosla da se mnogo svasta pije, sokove itd... samo sve manje cistu vodu..a treba i zalucu mira, i to ima kad mu s enista neda ili s cistom vodom.
A dobru vodu kupiti u ducanui dosta kosta svaki mjesec i svaku godinu.
A is pipe ne valja manje vise...zato ja vec godinam filtriram vodu kuci, tako da je stvarno cista i nema nikakav ukus, cista vodica.
Ili sam naprivis filter ili kupis, ima tu svasta. Kuhati nije isto, jer sve je ostane u vodi , osim Chlor je vecinom otiso u zrak.
Filter ,to je prava stvar, nekad je pravi filter za kuhinsku potrebu dosao 4000$, ali danas dode 100€ , ima i danas pomoci interneta i za manji novac naci. Negde sam vidio za 60 ili 70€.
Najbrze riesenje ali skupo je, ima male filtere za kucnu upotrebu za kupiti,
za 2 osobe drzi jedan filter 1 do 2 mjeseca. Bolje odma ulozti 100€ i drazi za uvjek, ...Filter treba jednom na godinu mjenjati, dode negde 20 do 30€.

LP
hvala ti na savjetima.
ali nikad ne jedem margarin. samo maslinovo i kokosovo ulje, rijetko kad čak i maslac. i pijem samo vodu.
i da, zaista se zdravo hranim.
a za ovo ostalo, ne znam što da kažem. dokazano je da je kava, alkohol, pušenje, lijekovi sve šteti želucu. nitko to nije izmislio.
lp

@panorama: čula sam za to, ali isto sam čula da nekim ljudima i jako naudi. trenutno čekam nalaze i jedem samo neutralnu hranu (ni kiselu ni jako masnu ni začinjenu, nikakav kofein i akohol, od voća samo banane ili raskuhano manje kiselo voće, quinou, amarant, kuskus, rižu, zob, nemasno meso i ribu, kefir...) i dobro mi je. jednog dana kad mi bude malo bolje, možda i probam taj sok
__________________
olee
ilaary is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 18:36   #54
Quote:
ilaary kaže: Pogledaj post
hvala ti na savjetima.
ali nikad ne jedem margarin. samo maslinovo i kokosovo ulje, rijetko kad čak i maslac. i pijem samo vodu.
i da, zaista se zdravo hranim.
a za ovo ostalo, ne znam što da kažem. dokazano je da je kava, alkohol, pušenje, lijekovi sve šteti želucu. nitko to nije izmislio.
lp

@panorama: čula sam za to, ali isto sam čula da nekim ljudima i jako naudi. trenutno čekam nalaze i jedem samo neutralnu hranu (ni kiselu ni jako masnu ni začinjenu, nikakav kofein i akohol, od voća samo banane ili raskuhano manje kiselo voće, quinou, amarant, kuskus, rižu, zob, nemasno meso i ribu, kefir...) i dobro mi je. jednog dana kad mi bude malo bolje, možda i probam taj sok
Nemoj se bojati soka od kupusa. Nije nikakav problem da si napraviš 1 deci, popiješ pa vidiš kako ćeš reagirati. Bitno je da to bude ujutro natašte.
Sve što si navela od hrane je ok samo bih ja obavezno dodao maslinovo ulje u svim kombinacijama s kuhanim i sirovim povrćem dok kefir treba kombinirati s integralnim kruhom.

Čak ni kiselina koju unosimo hranom ne mora nužno dovesti do tegoba i pojačanog aciditeta u želucu. Kefir također ima mliječne kiseline pa ti očito ne škodi.

Kuskus je obična pšenična tjestenina od bijelog durum brašna pa kao i sve tjestenine kojima je odstranjen vanjski sloj zrna, ne čini ništa dobro za probavni sustav.

Riža koja je u pravilu oguljena/glazirana je nutricionistički prilično bezvrijedna namirnica, pogotovo instant parboiled robne marke.

Bolje uključi kukuruz/palentu u obroke jer se može na puno načina obogatiti s povrćem i bjelančevinama.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 18:51   #55
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Nemoj se bojati soka od kupusa. Nije nikakav problem da si napraviš 1 deci, popiješ pa vidiš kako ćeš reagirati. Bitno je da to bude ujutro natašte.
Sve što si navela od hrane je ok samo bih ja obavezno dodao maslinovo ulje u svim kombinacijama s kuhanim i sirovim povrćem dok kefir treba kombinirati s integralnim kruhom.

Čak ni kiselina koju unosimo hranom ne mora nužno dovesti do tegoba i pojačanog aciditeta u želucu. Kefir također ima mliječne kiseline pa ti očito ne škodi.

Kuskus je obična pšenična tjestenina od bijelog durum brašna pa kao i sve tjestenine kojima je odstranjen vanjski sloj zrna, ne čini ništa dobro za probavni sustav.

Riža koja je u pravilu oguljena/glazirana je nutricionistički prilično bezvrijedna namirnica, pogotovo instant parboiled robne marke.

Bolje uključi kukuruz/palentu u obroke jer se može na puno načina obogatiti s povrćem i bjelančevinama.
sve to znam. ne kažem da je hrana koju sada konzumiram jako zdrava, ali je to puzdano hrana koju mogu jesti bez da imam luđačke bolove i mučninu (uz rižu i tjesteninu koje sam prije u širokom krugu izbjegavala. tako da možda ne rade ništa dobro, al ne rade mi niti loše). a kad smo već kod toga, ne mogu naglasiti koliko mi je bilo loše- dvaput sam u suzama završila na hitnoj. nakon zadnjeg puta, zaklela sam se sama sebi da ću radije jesti zrak nego dopustiti si da se opet tako osjećam. a to je bilo od običnog kuhanog krumpira s maslinovim uljem. maslinovo ulje naveliko konzumiram svaki dan tako da znam da je baš od krumpira. zbog toga, strah me i od povrća. za sad sam probala jedino kuhanu mrkvu i tikvice i one su se pokazale kao ok.
__________________
olee
ilaary is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 10:26   #56
@ilaary
ne postoje mnogo ljudi koji imali tolikih problema sa zalucom kao ja, boleo me dan i noc, najvise od 19 do 29 godine,
i nisam mnogo hrane mogao jesti...od svasta mi bilo zlo..bas od zdravih ..ali i od nezdrave hrane nekih...
Kod mene je bio uzrok bakterije....i postoje neki mirisi i hrane koje tim sasavim bakterijama ne pase nikako..pa su mi to pokazali s time da su za 2 sekunde ! toliko iznervirali zaludac da sam u tom kratkom roku negde pola litere kiseline proizvodio..i onda povratio...niej bilo nikak lahko zivjeti, ak ti dode svak cas da moram povratiti...
Najgorje je bilo kad mi dosao miris od pecenog luka u nos...
Na zalost Nisi zdrava, nikako...ako nemozes sve i svasta jesti....
Ili su bakterije ili imas cisto nesto drugo na bolest u tjelu negde...i to ti djeluje na zaludac.
Trebas bas nekako naci gde je uzrok, jeli zaludac sam ili nesto cisto drugo.
postoje mnogo cajeva za zaludac, gorki su najbolji , ubiju i istjeraju bakterije iz zaluca, kao s crnom pelinom...ili mjesavna caja za zaludac...
Neznam jeli radis negde i sta radis..postoje poslovi gde ima otrovne plinove...nekome nista..nekome malo..a neki dobiju kao alergiju ili bolest ...
Moze i u stanu od neke boje biti zlo za tjelo.
Uvjek izbjegavati od kemije.
Ima i to, da aparati na struju, bas elektronicni proizvode mnogo frekvencija ( valova ) koji lose djeluju natjelo, zato nikad spavati pored sata/radio ili bezicni telefoni su isto vrag. i Mobiltelefoni. Hcim vise ostajanje drzati ili uopce ne upotrebiti ak se ikako da.
Naprimje rje i danas nekako velika moda i uvjeklo se u nas zivot taj Wifi/Wlan, ne valja to za nase zdravlje.
Postoji kabal za LAN , i s njim nema nikakvih valova, a Wlan gasiti na ruteru. A neznalice si jos i kupuju pojacala za Wifi u kuci..tako da radiosignali (valovi) su jos jaci ...
Ima ljudi koji su na to toliko osetljivi da cak osjete na sebi smetnje makar sused ima kucni bezicni telefon i stanuje preko 300 metara od njega.
Tko ne vjeruje se neka pita i neka ide potraziti informacije ..od kada postoje vise nezdravih ljudi i dobivaju cak i rakove...
od kada se nuca sve vise visokofrekventnih radiosignala..nase stanice funkcionise preko cisto malog napona, a preko zraka dolaze danas mnogo elektricnih valova/napona i nemoze biti da to ne smeta nasim stanicama u tjelu...
od kada se pije tableta kao nikada .. od kada se prcka po genima i otrovima na hrani....i nikako zaboraviti na buku,sve vise raste buka, nekada je bio mir na svijetu i to milion godina.
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 08:59   #57
Protiv gastritisa i kao jako dobra preventiva za ljude osjetljiva želutca jest Kanterionovo ulje. Savjetovao bih da ga se nabavi iz domaće radinosti nekih travara sa morskog područja /radi čistoće maslinovog ulja i same gospine trave / .
Pije se 0.3 svako jutro natašte ili po potrebi kad se osjeti nelagoda u želutcu. Kanterion stvara jedan iscjeljujući film po stijenki želutca tako sprečava daljnje oštećenje, a postojeća iscjeljuje.
Naravno mijenja se i dijeta za cijelo vrijeme trajanja terapije do izlječenja. Ono što je bitno jest volja - i izbjeći što je više moguće stresne situacije - ne gristi sebe iz unutra. Možda u određenim situacijama , slučajevima, uz liječenje prihvatiti pomoć u razgovoru sa psihologom ili ponudu i prepustiti se holističkom iscjelitelju. Sigurno iza sve te boli postoji uzrok gdje se je prvo misao mučila u glavi, gdje je bila određena panika, a onda se sve to reflektiralo na - želudac odnosno probavni trakt.
I nije za zanemariti jer kako na fizičkom nivou , tako i na psihičkom situacija zbog nemara može biti samo gora i ozbiljnija.
ZelimirM is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 12:41   #58
Gastritis-liječenje sokom od kupusa

Bok svima,

Dli je neko pokusao leciti gastritis sa sokom kupusa?
http://blog.jaykordich.com/?p=720 - evo link.
Naucno je dokazano da sok od kupusa leci ulcer, al nisam sigurran dali isto to vazi za gastritis.
Vase misljenje je cenjeno.

Hvala svima.
tikva11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 12:11   #59
svejedno...najprije uvjek dode do gastritis ..onda ako duze traje do ulcerus...
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 12:41   #60
http://alternativa-za-vas.com/index....icle/gastritis


u clanku ima vrlo korisnih informacija. samo nemojte nista kupovati s te stranice!!!
kopam i sadim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:48.