Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2012., 22:56   #21
jedna moja "prijateljica" je bila ajme k....nad k.....i nije ju bilo briga ni za sta...jeb...se s kim se stigla..a dns je u sretnom braku i nema "bolje" zene i majke od nje..promijenila se kao da nikad i nije radila to sto je radila
lijepooka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 23:15   #22
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Kako kome...!
Kako sad odjednom "kako kome"? Nije li do maloprije bilo "varat će uvijek"?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 23:16   #23
Moguće je. To mogu reći iz vlastitog iskustva.
Većinu sam života ja bila ta koja nije bila nešto posebno vjerna u ljubavnim odnosima. Nisam ni ulazila u prave veze, a ako bih i ušla, svejedno bih si ostavljala pravo da radim što želim. E sad, nisam se ja kao osoba promijenila. Samo se dogodilo to da sam našla pravu osobu za sebe, s kojom nemam potrebu tražiti nešto novo i bolje.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 23:34   #24
mislim da se može promijeniti, al prvo moraš otkriti zašto to radi, i riješiti zapravo taj problem...primjer, moj bivši...varao mene, curu prije mene, curu nakon mene, curu nakon nje koja mu je bila 'ljubav života' prevario samnom itd.itd....sad je napokon sam, pun kompleksa, nesretan, ali svjestan da tako ne ide i da će svaku vrijednu osobu izgubiti zbog svoje nesigurnosti, nezrelosti i sl....trudi se promijeniti, riješiti dublje probleme koji dovode do varanja, potrebe dokazivanja da je zgodan, i sl., a hoće li ikad uspjeti, nemam pojma
ikajsad is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 23:45   #25
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Besmislica.
i ja mislim, nije pravilo, ne varaju svi samo iz sporta!
Gwendolinne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 23:55   #26
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Kako sad odjednom "kako kome"? Nije li do maloprije bilo "varat će uvijek"?
"kako kome" se odnosi na tvoj prethodni status u smislu da je to bedastoća ili što već. Rekao sam: KAKO KOME! Jer, onome tko vara je to bedastoća, naravno, i taj će uvijek tražiti izgovor da opravda sebe i da pokuša uvjeriti druge da se može promijeniti.
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 00:12   #27
Quote:
tužnasam kaže: Pogledaj post
Da li vjerujete u ono kada kažu za nekoga „smirio se“? Da se sve odjednom promijeni i dobije drugi smisao kada sretnete pravu osobu jer je sada to upravo to i tako ste našli taj mir?

Da li mislite da se neko ko je varao većinu svog života može promijeniti? Da je možda ta njegova sklonost varanju samo nezadovoljstvo koje je se ispoljavalo na takav način i da nije imao nekoga ko ga ispunjava u potpunosti? Koliko vas može reći prije sam bio ……. a onda je naišla ONA/ON (ili možda nešto drugo)?
Ljudi se mogu mijenjati, onda kada oni to žele i smatraju potrebnim. Na promjenu ih može (ali i ne mora!) potaknuti bilo koji događaj u životu, ovisi o pojedincu. I dok je za neke taj događaj rođenje djeteta ili pak ljubav prema nekome... , neki se ljudi, primjerice, mijenjaju tek u teškim životnim krizama (npr. teška bolest, gubitak voljene osobe...). Ono u što sam prilično sigurna je da ti ne možeš nekoga natjerati da se promijeni.

Varanje je, po meni, nezrela reakcija na:
1. nezadovoljstvo u vezi (zrela reakcija bi bila rješavanje problema u vezi ili raskid veze i pronalaženje novog, odgovarajućeg partnera) ili
2. nezadovoljstvo sa samim sobom, npr. nesigurnost u svoje kvalitete, privlačnost... (zrela reakcija bi bila poraditi na svom samopoštovanju).
(nešto treće mi ne pada na pamet)

Rekla bih da je sazrijevanje, odnosno promjena izglednija kod ljudi koji su skloniji ne kriviti druge (ili horoskop, svemir...) za svoje probleme, priznati svoje pogreške i preuzeti odgovornost za svoj život.

A što se tiče pitanja autorice kako se vidi je li promjena prava ili optička varka, moram odgovoriti protupitanjem: ako je riječ o partneru, dakle tebi bliskoj osobi, zar se to ne osjeti?

Zadnje uređivanje -Ayla- : 25.05.2012. at 00:17.
-Ayla- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 00:22   #28
kako to da si tek sad postavljaš to pitanje? ušla si u vezu s osobom čija ti je prošlost bila poznata. pa što se dogodilo od ulaska u vezu do sada?
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 01:15   #29
Slažem se s quotanim ali bih malo nadopunila

Quote:
-Ayla- kaže: Pogledaj post
Varanje je, po meni, nezrela reakcija na:
1. nezadovoljstvo u vezi (zrela reakcija bi bila rješavanje problema u vezi ili raskid veze i pronalaženje novog, odgovarajućeg partnera)
1. Zadovoljstvo vezom koja se uzima zdravo za gotovo. Sve je savršeno pa malo "bezazlene" zabave sa strane, neće naškoditi. Tajnovitost je dodatni stimulans.

Quote:
-Ayla- kaže: Pogledaj post
2. nezadovoljstvo sa samim sobom, npr. nesigurnost u svoje kvalitete, privlačnost... (zrela reakcija bi bila poraditi na svom samopoštovanju).
(nešto treće mi ne pada na pamet)
2. Svjesnost svojih kvaliteta i zadovoljstvo sobom koje velikim dijelom proizilazi iz sređene kućne atmosfere. Poželjnost kod drugih izaziva natjecateljski duh baš kao šport i ražbibriga.


Nekima je zavođenje, sex, etc.. ništa više doli vid zabave. Pogotovo kad je veza toliko stabilna da se uzima zdravo za gotovo i misli se kako malo rekreacije začinjene tajnovitošću, neće naškoditi.

Kao sito, zadovoljno dijete koje se želi igrati nedozvoljenim stvarima iako jako voli mamu.

Neki sazriju preko noći a neki nikad.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 06:13   #30
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
onome tko vara je to bedastoća, naravno, i taj će uvijek tražiti izgovor da opravda sebe i da pokuša uvjeriti druge da se može promijeniti.
Preskočit ću tvoju diskretnu uvredu i fokusirat se na bitno: tretiraš varanje kao nekakav OKP - netko ne može prestati s pranjem ruku, netko mora triput zatvoriti svaka vrata, a netko jednostavno mora uvijek i svakoga varati - i to je nepromjenjiva dâtost.

Onak', kao što postoje lijepi i ružni, pametni i glupi, visoki i niski ljudi, tako su neki ljudi (uvijek) vjerni, a neki (uvijek) nevjerni - i bilo kakva promjena po tom pitanju je moguća koliko i promjena visine .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 08:11   #31
Quote:
tužnasam kaže: Pogledaj post
Da li ovo govoriš iz iskustva ili teoretski?
iz iskustva i ne samo svoga...
ljudi si vole zadati jednu općeprihvaćenu formu i normu ponašanja, pa onda većina određuje što je moguće a što ne..
svjedokom sam mase situacija u kojima je sve išlo protiv ''struje'' i općeprihvaćenog, kad čovjek ima dovoljno snažan poticaj i moment volje...
i najokorjelijem ''grešniku'' ponekad bude dosta i odluči promijeniti ploču i naći novi opis sebe....
svatko ima klicu ovoga i onoga, koja može izrasti u plod ako se obrasci ponašanja dovoljno dugo ponavljaju i upražnjavaju....jednako kao što svatko ima moment u kojem se dogodi (svjesno ili nesvjesno) ''prosvjetljenje'' ili jednostavno zasićenje dotadašnjim načinom ponašanja...i tu nastupa promjena..
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 08:19   #32
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Preskočit ću tvoju diskretnu uvredu i fokusirat se na bitno: tretiraš varanje kao nekakav OKP - netko ne može prestati s pranjem ruku, netko mora triput zatvoriti svaka vrata, a netko jednostavno mora uvijek i svakoga varati - i to je nepromjenjiva dâtost.

Onak', kao što postoje lijepi i ružni, pametni i glupi, visoki i niski ljudi, tako su neki ljudi (uvijek) vjerni, a neki (uvijek) nevjerni - i bilo kakva promjena po tom pitanju je moguća koliko i promjena visine .
Kada se o ovome govori, postoji samo IZNIMKA. Čovjek će prestati varati, ali samo na neko vrijeme... To je kao odgoda... Ja još nisam čuo za slučaj da je netko varao, prestao i nikad više to nije napravio...
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 08:36   #33
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Ja još nisam čuo za slučaj da je netko varao, prestao i nikad više to nije napravio...
Naravmo, kad u tvom svemiru nema "prestajanja" - postoji samo odgoda...

Trebamo, dakle, pričekati da forumaši(ce) koji su priznali neki svoj preljub za vrijeme bivanja u vezi s pogrešnim - a sada im s pravima preljub nije ni u primislima - umru, ili barem spolno onemoćaju.

Samo tako se može dokazati tvoj "nikad više".
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 08:44   #34
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Čovjek će prestati varati, ali samo na neko vrijeme... To je kao odgoda... Ja još nisam čuo za slučaj da je netko varao, prestao i nikad više to nije napravio...
Ja jesam. Prestao čovjek negdje tamo pred penziju i sad se ne odvaja od ženine suknje. No, nije ga ona smirila, prestao je sam. Valjda mu izgubilo svaku čar.
Ja vjerujem u smirivanja samo poslije momkovanja. U braku, ako neko to napravi, teško će se zaustaviti samo na jednom, pogotovu ako žena ne sazna. Ako sazna, slažem se sa K, nastupa jedno vrijeme odgoda-dok ga žena čvrsto drži na oku. Čim popusti pritisak, oni koji to hoće, koji ne izvuku pouku nastavit će po svom.
Za serijske se mislim nema šta reći.

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Trebamo, dakle, pričekati da forumaši(ce) koji su priznali neki svoj preljub za vrijeme bivanja u vezi s pogrešnim - a sada im s pravima preljub nije ni u primislima - umru, ili barem spolno onemoćaju.
Mislim da ne postoje ni pogrešni ni pravi, već samo kompaktibilni i nekompaktibilni. Čak ni ta kompaktibilnost se ne može upotpunosti uzeti kao mjerilo da će neka veza/brak biti uspješni. Jer može se desiti da ste kompaktibilni u krevetu, van njega ne i obratno.
Taman posla da ne postoje osobe koje se nisu smirile i koje to neće ponoviti ali kad se o tome polemiše uglavnom se polazi od toga kako se ponaša većina muške/ženske populacije (svejedno), a ne manjina.
Na kraju krajeva svi polaze prvo od sebe, svojih stavova, pa takve postove i pišu.
Sad ako nam tuznasam malo opiše tog svog, kakav je, kakvo mu je ponašanje, kakva je situacija bila i sad, možemo mi pokušati pobliže njega izanalizirati kao pojedinca (dati mišljenje), ali garanciju za to joj ipak niko ne može dati. Jer se to nikad nezna.

Zadnje uređivanje higijeničarka : 25.05.2012. at 10:17. Reason: spoj
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 09:53   #35
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
kada je varanje u pitanju, onaj tko jednom vara, varat će uvijek i tu se to ne može promijeniti...

Vuk dlaku mijenja, ali čud nikada...
Zgodne su mi te dječje poslovice svi se odmah za njih hvataju kao pijan plota.
Ok, ako vuk ne mijenja ćud, zašto onda ima toliko naslova "on se promijenio" ..."bio je divan a sad je počeo varati" itd. ? Što se desilo vuku?
Generalizacijom dolazimo samo do jednog zaključka- tko je loš, loš i ostaje, a tko je bio dobar postat će loš. Ispada da se čovjek ne može promijeniti na bolje, nego samo na gore. Srećom, nisu svi ljudi tako ogorčeni Kamelote i ne gledaju najgore u drugima
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 10:34   #36
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Zgodne su mi te dječje poslovice svi se odmah za njih hvataju kao pijan plota.
Ok, ako vuk ne mijenja ćud, zašto onda ima toliko naslova "on se promijenio" ..."bio je divan a sad je počeo varati" itd. ? Što se desilo vuku?
Da malo mučneš glavom, shvatila bi kako je vuk užasno podmukao i vješt lovac... Tak da, takvi muškarci su pravi vukovi, koji se svjesno prave prekrasni i predivni samo da bi dobili ono što žele, a kada dobiju, onda pokažu pravo lice...

Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Generalizacijom dolazimo samo do jednog zaključka- tko je loš, loš i ostaje, a tko je bio dobar postat će loš. Ispada da se čovjek ne može promijeniti na bolje, nego samo na gore. Srećom, nisu svi ljudi tako ogorčeni Kamelote i ne gledaju najgore u drugima
Promijenit će se ljudi na bolje, sigurno, ali u puuuuno manjem postotku. Sve ovisi koliko je osobi stalo do druge osobe. Ako je nekome jako stalo, promijenit će se sigurno na bolje (iako se neki mijenjaju samo do onog trenutka dok ne prestanu osjećati privlačnost i leptiriće). I ako se malo osvrneš oko sebe, društvo nam je toliko iskvareno da smo zbilja svi ograničeni i užasno sebični i egoistični.
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 10:58   #37
Quote:
tužnasam kaže: Pogledaj post
Slažem se potpuno sa tobom ali kada su veliki koraci u pitanju onda nije tako jednostavno.
Nažalost - JE. Samo mi sami kompliciramo. Kod velikih koraka imaš dvije vrlo jednostavne opcije :
1. ZNAŠ kakav je (bio), ali - VJERUJEŠ u njegovu ljubav i namjeru, uhvatiš zrak ko da roniš i - KRENEŠ ne razmišljajući o ovim stvarima, jer taj stil razmišljanja DOVEDE do toga da se prije ili kasnije VRATI starim navikama (svakome prije ili kasnije dopizdi da dolazi doma - na ispitivački-sumnjičavi pogled i eventualno pitanje kroz zube "di si do sad??? Da nisi možda s kolegicom s posla bio na kavi???" )
2. ZNAŠ kakav je (bio) - i ZNAŠ da ti to SMETA do te mjere da NE MOŽEŠ nikako odagnati takve misli, do te mjere da ZNAŠ da ćeš UVIJEk ovako sumnjičavo razmišljati gdje je, šta je, zašto je, da nije........ - i ... napraviti i SEBI i njemu - pakao od života, pa u tom slučaju: daš petama vjetra PRIJE nego se odlučiš na VELIKE korake.

Sve je PROSTO KO PASULJ!!! Samo... nije poanta isključivo - poznavati onog drugog, ponekad je teže - poznavati SEBE i svoje mogućnosti... Precjeniš se u trenutku zaljubljenosti ("mogu ja to"), a onda kasnije - radiš karneval od života... Preispitaj sebe, a ne njega. On je TU, ponaša se tako i tako (sumnjivo il predano... whatever), preodgajat ga nećeš i NE MOŽEŠ - ako on sam nema potrebu mijenjati nešto u svom životu, a to ćeš - ZNATI i OSJETITI. Problem si - TI i što možeš/ne možeš prihvatiti.
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 11:02   #38
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ok, ako vuk ne mijenja ćud, zašto onda ima toliko naslova "on se promijenio" ..."bio je divan a sad je počeo varati" itd. ? Što se desilo vuku?
Stvar je vrlo jednostavna: kod preljuba se ne radi o nekakvom trajnom psihološkom poremećaju (pustimo sad rijetke ekstremne priče) koji bi se, eto, trebao promijeniti, popraviti ili što već - što je, naravno, nemoguće .

Ako se netko u određenoj situaciji, u određenim okolnostima, s određenom (pogrešnom) osobom ponaša tako-i-tako, nema nikakve osnove tvrditi da bi se jednako ponašao u drugoj situaciji, drugim okolnostima i s drugom osobom.

Ovo vrijedi puno šire od priče o preljubu.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 11:23   #39
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
vuk užasno podmukao i vješt lovac... .
Ti baš ne znaš puno o vukovima. Ali ok, nije tema životinjsko carstvo pa neću o tome, samo kad imaš takvog ljubimca, onda skužiš kak ljudi zapravo malo znaju o njima
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Promijenit će se ljudi na bolje, sigurno, ali u puuuuno manjem postotku. Sve ovisi koliko je osobi stalo do druge osobe. Ako je nekome jako stalo, promijenit će se sigurno na bolje (iako se neki mijenjaju samo do onog trenutka dok ne prestanu osjećati privlačnost i leptiriće). I ako se malo osvrneš oko sebe, društvo nam je toliko iskvareno da smo zbilja svi ograničeni i užasno sebični i egoistični
S ovim se slažem, sve što si napisao, ali kad već voliš poslovice- onda "razmišljaj globalno ali djeluj lokalno"- mene recimo ne zanima što "svi nešto rade" ako je to po mojoj procjeni loše, briga me- nek rade, ja neću
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 11:30   #40
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Stvar je vrlo jednostavna: kod preljuba se ne radi o nekakvom trajnom psihološkom poremećaju (pustimo sad rijetke ekstremne priče) koji bi se, eto, trebao promijeniti, popraviti ili što već - što je, naravno, nemoguće ..
Zar ovo nije neki ekstremni slučaj? Sve je varao. SVE! Dakle "nije mu se omaklo", nego je jednostavno takav. Ali ja ne vidim zašto bi išta bilo nemoguće. Može postati impotentan pa ne moći varati Može imati neko ukazanje pa se promijeni totalno No, šalu na stranu, ono što je realno je da može jednostavno dobiti neku boleštinu koja zahtijeva dugotrajno liječenje, a time i vrijeme za promišljanje o nekim stvarima. Dakle, sve je moguće

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ako se netko u određenoj situaciji, u određenim okolnostima, s određenom (pogrešnom) osobom ponaša tako-i-tako, nema nikakve osnove tvrditi da bi se jednako ponašao u drugoj situaciji, drugim okolnostima i s drugom osobom.

Ovo vrijedi puno šire od priče o preljubu.
S ovim se slažem. Možda je tu Einstein "zeznuo stvar" onom svojom izjavom da je ludost raditi istu stvar iznova x puta i očekivati drukčije rezultate- jer nije vodio računa o okolnostima
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:41.