Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2004., 08:25   #81
Svi smo mi prije braka bili uljuljani u nekom udobnom ambijentu. Izašli bi zajedno van, poševili se i vratili u majčinu utrobu. Živjeli smo sami ili su nam roditelji popuštali. Mislim da je svađanje u početku braka sasvim normalno. Dobro je da se otvoreno riječima izrazi manje nezadovoljstvo, nego da se stvara pritisak do eksplozije. Ali treba se znati posvađati; bez osobnih uvreda (kako si neuredna/an, kako si lijen/na, "Da si prava/i žena/muškarac"), bez generaliziranja (ne "ti uvijek kasniš" - nego "nisi DANAS trebao/la zakasniti), bez spominjanja "lanjskog snijega" - TO MENE GROZNO IRITIRA, jer se ne može popraviti. Spomenute greške u svađanju (komunikaciji) polako zahlađuju odnos.
Mi smo se na početku znali blago posvađati (bez vrijeđanja). Mene je u početku smetalo što ona:
- Reže nožne nokte na fotelji, a ne u kadi.
- Mora na WC-u prdnuti, a da se čuje po cijelome stanu, bez zvučne zavjese (može pustiti vodu) - što je meni jako neženstveno.
- Kupi nešto svojim starcima na karticu, pa plaća iz našeg zajedničkog fonda.

Te se stvari nisu prije braka mogle predvidjeti. Poslije sam se na njih priviknuo (da ne velim - popustio).

Bitno je i da se stalno ne kritizira.
Marmelada is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 08:57   #82
Quote:
Cro-cutie kaže:
Znam da je nesiguran u sebe. Rekla sam mu da uzme auto jedan dan i da se vozi po gradu dok ne poznaje gdje ide. Dajem mu male projekte da se zabavi, al nije dosta da se zabavlja cijeli dan.

Sutra ga moja frendica vodi u kino. Sad mi javila!
Daj je podsjeti da mu ponese i bočicu sokića - ako ožedni dok traje film.
__________________
Ona je otputovala daleko, daleko u jednu lijepu romantičnu zemlju i dugo se već ne vraća…
~ šu ~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 09:02   #83
Quote:
~ šu ~ kaže:
Daj je podsjeti da mu ponese i bočicu sokića - ako ožedni dok traje film.
666. post, kako prikladno
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 09:08   #84
Quote:
shipka kaže:
666. post, kako prikladno
Vidi vraga ( )
__________________
Ona je otputovala daleko, daleko u jednu lijepu romantičnu zemlju i dugo se već ne vraća…
~ šu ~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 15:15   #85
Quote:
walter kaže:
I meni isto kao sam bio maćo. Isti san bija ka ti. Sra i bija pametan u isto vrime. Baš mi je bilo lipo. I još uvik mi je.
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 19:44   #86
Quote:
Cro-cutie kaže:
To za sad nije u planu. Uostalom, ja sam htjela u HR, on je htio ovdje. I konačno je odluka pala na Kanadu, i sad moram prihvatiti tu odluka. Nije lako mjenjati gradove, a kamoli zemlje preko oceana.
Moras shvatiti i svojega muza. Kaj je on ono? Pravnik? Trenutno nema posao, a to je jako grdo, pogotovo ako se naucio delati i bio samostalan. Nije jos integriran u stranoj sredini, ne znam kak' mu ide jezik, vjerojatno OK, ovisan je o tebi, sto je vrlo komatozno, ako je prije sam zaradjivao (sto pretpostavljam da jest). Hm...moras mu zbilja pomoci, i pokusati ga razumjeti.

I mislim da vam je to prolazno, vrijeme privikavanja jedno na drugo, sve bu to proslo, pod uvjetom da budete obadvoje sretni.

Daj reci, jel' trazi posao, i kaj moze delati kao pravnik u Kanadi?
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 19:48   #87
Quote:
prometej kaže:
Ja predlažem da se vratite u Rvacku ako želite spasiti brak. Ovdje je puno lakše biti nezaposlen.A i sestra mu je u blizini kad se ti ne želiš dizati ujutro i svome čoeku spraviti pristojni, rvacki obrok.
Ovo pak ja ne bih preporucila. Ja bih rekla, treba se boriti i ne posustajati.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 22:03   #88
Quote:
FFE kaže:
.

Daj reci, jel' trazi posao, i kaj moze delati kao pravnik u Kanadi?
Sumnjam da moze ista u toj struci a da nemoradne da krene sve izpocetka.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 22:48   #89
Re: 1 godina - najgora! Istina??

Mislim da je zadnja ipak gora.
__________________
Ona je otputovala daleko, daleko u jednu lijepu romantičnu zemlju i dugo se već ne vraća…
~ šu ~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 22:54   #90
Quote:
hobbit kaže:
Sumnjam da moze ista u toj struci a da nemoradne da krene sve izpocetka.
Ma može, sam kaj treba čekat papire. I da - vjerovatno sve iz početka.
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 23:00   #91
Quote:
Cro-cutie kaže:
Ma može, sam kaj treba čekat papire. I da - vjerovatno sve iz početka.
Kanada je kao i Australija zemlja u kojoj se pravo zasniva na Britanskom Obicajnom Pravu. Nase pravo se zasniva na rimskom.

Neznam ikoga da su mu nesto bog zna sta priznali od nasih diploma u vezi prava. Ako su i radili onda su radili sve ispocetka a i onda je problem oko toga dali zaposliti nekoga kojem engleski nije maternji jezik ili nekoga koji je tek zavrsio kanadske (australske skole) i trazi posla da udje u te vode.


Nebih da te obeshrabrim, nadam se da ste to dobro promislili.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2004., 01:09   #92
Vrijeme će pokazati kaj da sljedeće napravimo.
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2004., 01:11   #93
Quote:
FFE kaže:

Daj reci, jel' trazi posao, i kaj moze delati kao pravnik u Kanadi?

Engleski mu ide dobro, sretna sam zbog toga.

Za sad, nemože tražiti posao jer još čeka papire. To će uzez još nekoliko mjeseci (ja se nadam)
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2004., 14:49   #94
Quote:
Cro-cutie kaže:
Engleski mu ide dobro, sretna sam zbog toga.

Za sad, nemože tražiti posao jer još čeka papire. To će uzez još nekoliko mjeseci (ja se nadam)
pa shto se ne upishe u neki tecaj engleskog - da malo usavrshi i nece mu bit dosadno
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2004., 14:58   #95
Quote:
margarita kaže:
pa shto se ne upishe u neki tecaj engleskog - da malo usavrshi i nece mu bit dosadno
Mislim da je ovo dobra ideja.
Nek upozna ljude, ako ništa drugo.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2004., 15:00   #96
Re: 1 godina - najgora! Istina??

Quote:
Cro-cutie kaže:
Ja i dragi smo u braku cca. 4 mjeseca.

Jako se volimo (normalno) al otkad živimo zajedno, stalno se svađamo. Nije normalno koliko se svađamo, pa se pomirimo, pa opet svađa. Zbog glupe stvari.

Sve moje udate frendice kažu da je normalno, da je prva godina najgora i da su se one mogle rastat 100 puta u toj prvoj godini. Normalno da se nečemo rastat ali zanima me kako je vama bilo.

Ja nemogu vjerovati koliko se svađamo zbog najmanje sitnice, ali ponekad mi je strah jer fakat se svađamo pa se opet pomirimo nakon 10-15 minuta.

Samo mi recite ak je normalno.....pliz....
ja se jos nisam ni oženio, a svadjamo se ko da se znamo cijeli zivot..i kao da se nasa ljubav manifestira svadjanjem...ali vec godinama zivimo zajedno......pa kontam...valjda je to normalno....
__________________
baš me briga što misliš, bitno da misliš.....
Grof_Drkula is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2004., 16:20   #97
Quote:
walter kaže:
Mislim da je ovo dobra ideja.
Nek upozna ljude, ako ništa drugo.
Nek upozna žene... Merikanke...
Paragalactic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2004., 18:42   #98
Quote:
margarita kaže:
pa shto se ne upishe u neki tecaj engleskog - da malo usavrshi i nece mu bit dosadno
Koja sam ja glupaća. Sve sam se sjetila i razmišljaja o različitim hobijama za njega - samo ove ne....

Super ideja!
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 03:37   #99
Prva godina bi trebala biti puna ljubavi,ak se svadjate sad sto ce bit poslije???Druga greska je sto si ga dovela iz zagreba u kanadu,tu ces najebati debelo.Trebat ce ti vreca zivaca za njegove musice.Trazi mu posao pod hitno,nek radi i kao smetlar,jer ce ti popit zivce.Nadaj se samo da te nece zvat njegova mama i popovat koliko je on zrtvovao da bude s tobom.I nevjeruj tima koji kazu da je prva godina najgora,cestitaj sama sebi jer si dobila tipicnog balkanca,koji nije odrastao,i nije sposoban da zivi bez podvorbe,i naravno stalnog zvocanja.Trebao bi se dignut svako jutro i ispratiti te na posao sa doruckom!!! Ne smisljaj mu hobije,nek nadje bilo kakav posao i otresi se tog da ga uzdrzavas!!!
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 11:09   #100
Quote:
Cro-cutie kaže:


Pitam ga - kaj češ večeras? Kaže "idem sa Markom kupiti svjetla za kuću za Božič". (note: Marko je moj svak) Ja kažem "pa mi smo trebali to sutra zajedno??!" Kaže on meni "meni je dosadno, Marko ide kupiti svoja svijetla, pa ću i ja snjim".

I sad sam opet ljuta - jer ovo je moja prva godina da ću sredit kuću za Božič, naš prvi zajednički Božič kao supruznici, dogovorili smo se da čemo zajedno, a sad od ide kupit svijetla sam. No, prešutjela sam - iako mi nije trebalo puno da se izderem opet na njega. Eto - zbog sitnice.
ovaj, da, ja nemam muža i unaprijed se ograđujem..

a što misliš kako bi bilo da si mu rekla, čuj, ovo nam je prvi zajednički božić i voljela bih da stvarno bude baš to, naš zajednički božić, i jel može da ti danas samo pogledaš svjetla (jesu to lampice za bor?) pa da nam sutra bude lakše izabrat sutra kad odemo skupa?

između svađe zbog nečega što ti ne paše i prešućivanja istoga je dugačak kontinuum. a ti zbog nečega odlučuješ skakati iz krajnosti u krajnost.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:59.