Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2014., 09:29   #101
Divan model poslovanja:
"Kupite proizvod, ali ne možemo vam reći koji jer ni sami ne znamo točne specifikacije. Isporučit ćemo vam ga ili dođite po njega u inozemstvo. Tek tada ćete znati točno o čemu se radi. Znate, svaki mjesec primamo uplate i onda na temelju toga isporučujemo fizičko zlato. Ako netko želi. Te baš ne volimo. Više volimo ove koji svaki mjesec uplaćuju, ali traže fizičku isporuku vrlo rijetko."
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 09:38   #102
Quote:
Silver Argentum kaže: Pogledaj post
Divan model poslovanja:
"Kupite proizvod, ali ne možemo vam reći koji jer ni sami ne znamo točne specifikacije. Isporučit ćemo vam ga ili dođite po njega u inozemstvo. Tek tada ćete znati točno o čemu se radi. Znate, svaki mjesec primamo uplate i onda na temelju toga isporučujemo fizičko zlato. Ako netko želi. Te baš ne volimo. Više volimo ove koji svaki mjesec uplaćuju, ali traže fizičku isporuku vrlo rijetko."
Meni je rekao da prodaju samo poluge (ne zlatnike) i to poznatih svjetskih kovnica.
Na lageru očito ne drže kao Moro koji ima kad kupiš da je isporuka odmah.
Uz to ako ne ideš u Njemačku ili Austriju nego poželiš da ti dostave u Zagreb nije rečeno koliki su troškovi dostave..
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 09:50   #103
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
ne nije, jer je rekao da ne drže ništa u Zagrebu jer nemaju sef.
Meni je rekao da naručuju kurirskom službom i da mogu dogovoriti da se dostavi u Zagreb pa ti moraš biti tamo kad dođe odmah radi preuzimanja, ili ti ideš u Austriju ili Njemačku, gdje pohranjuju zlato.
Njegov post iznad te demantira.
Spominje količine koje može odmah isporučiti.
Ukoliko 'odmah' znači ono što bi trebalo značiti, valjda između plaćanja i isporuke ne prođe više od 5 minuta.
Ili se varam?
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 16:50   #104
Mali osvrt na vaše postove. Nadam se da ću u ovom na žalost dužem postu odgovoriti na sva vaša pitanja.
Naši su kupci u 70% slučajeva oni koji žele štedjeti u zlatu, 30% oni koji žele jednokratnu kupovinu.
Da pojasnim kako to izgleda u oba slučaja

ŠTEDNJA!
KADA i KAKO protected Noble Metals GmbH KUPUJE ZLATO ZA SVOJE „MJESEČNE“ KLIJENTE?
Minimlni iznos mjesečne štednje iznosi 25 €
svakog 20-og u mjesecu (ukoliko 20. pada na vikend, tada prvi radni dan) protected sakupi uplate svih svojih „mjesečnih“ klijenata za sve zemlje u kojima posluje
između 25. i 31. protected za sve svoje klijente kupuje jednom mjesečno zlato prema dotičnoj trgovačkoj cijeni veletrgovca te objavljuje na svojim internetskim stranicama cijenu po kojoj se za kupce Zlatnog depozita kupilo zlato u tom mjesecu – dakle kupuje se na veliko
cijenu nije moguće znati unaprijed

KAKAV JE POSTUPAK KOD JEDNOKRATNIH KUPOVINA?!
važna je najava za kupnju i potvrda o uplati
kupnja robe se radi ukoliko su novci na računu tvrtke isti dan ili drugi ovisno da li je uplata evidentirana u radno vrijeme tj. u jutarnjim satima
već za 7 dana može se raspolagati sa robom ili roba prema zahtjevu ostaje na skladištu
prema članku 6. stavak 1. Općih uvjeta – nema opoziva (odustajanja od kupnje) za jednokratnu kupovinu kada je kupac dao nalog jer roba već drugi dan može imati drugačiju cijenu što može dovesti do štete za Društvo koje u tom slučaju mora vratiti robu

KAKO SE SA POREZNOG ASPEKTA GLEDA KUPNJA ZLATA AKO GA KUPUJE PRAVNA OSOBA?
ako je klijent pravna osoba on će svaku kupnju robe veću od 3.500 kn knjižiti u knjigama kao imovinu tvrtke
knjiženje robe u kratkotrajnu ili dugotrajnu imovinu ovisi isključivo o strategiji tvrtke
ukoliko će tvrtka držati robu duže od godine dana tada će to knjižiti u dugotrajnu imovinu, ako misli prodavati unutar godine dana tada će ići u kratkoročnu imovinu i to u stavku skladište
sve te detalje će odlučiti vlasnik ili odgovorna osoba tvrtke
ukoliko tvrtka odluči prodati svoje zlato, prodaje se po aktualnoj tržišnoj cijeni – nema amortizacije

TROŠKOVI I MINIMALNI IZNOS UPLATE KOD JEDNOKRATNIH KUPOVINA ?
kod jednokratnih kupovina primjenjuje se Agio u visini 5%, a min. iznos uplate je 2.500,00 €

Cijena isporuke iznosi 40,00 EUR do vrijednosti robe 15.000 EUR (ili ukupne težine pošiljke do 15 kg); iznad toga cijena na upit . Isporuka može ići na bilo koju adresu koju odredi klijent u Hrvatskoj, što znači i na kućnu adresu kupca!
Skladište za kupce iz Hrvatske je u Austriji (Beču) kod www.proaurum-goldhaus.de
Kupuju se samo ploćice ili poluge i to od proizvođača koji su na LBMA listi, a to su npr.Umicor, Haereus, Degussa, Österreichische Münze). Provjeru količine (stanja) i deklariranog zlata (količina i čistoća) po važecim odredbama austrijskog zakona o suzbijanju pranja novca (Geldwäschegesetz = GWG), vrši provjerunadležna revizorska kuća. Zbog tog zakona, kupac mora biti identificiran i ne prodajemo nepostojećim kupcima. Isto će vam se dogoditi kupujete li investicijsko zlato bilo gdje u „banci“ (najbliže vam je skočiti u sloveniju) ili specijaliziranim trgovinama (tvrtkama) za prodaju investicijskog zlata, bez identifikacije kupca nema prodaje!

Vjerujem da sam sada dao sve odgovore na vaša pitanja.
Razumijem vaše nepovjerenje jer, neki od vas su bili izloženi prevari, neki od vas prodaju zlato pa ih konkurencija škaklja, neki su jednostavno samo pažljivi i žele biti sigurni u tvrtku od koje kupuju ili surađuju. Meni je to OK, možete sumnjati .. ali bez dokaza ne laprdajte o muljaži. Mislite da se već ne bi saznalo da nešto ne radimo po zakonu ili da nismo nekome isporučili količinu i deklarirano zlato koje je uplaćeno!?! Naši klijenti iz HR su dokaz da radimo pošteno, legalno i za njih vrlo važno dikretno.

Za ostala pitanja javite se pp
zlatni depozit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 18:55   #105
šta je ovih 5%?
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 19:30   #106
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
šta je ovih 5%?
dokaz da cijene nisu onakve kakve govori jer na njih ide premija od 5%. Drugo ne može se kupiti u fizičkom obliku za manje od od 2-2,5 unce zlata.

Evo ja imam pitanje. Plaćam 25€ mjesečno tijekom slijedeća 3 mjeseca. To je 75€. Nakon toga prekinem tu "štednju" i zatražim da mi se donese zlato. Koliko zlata ću dobiti 2,2565 grama? Ma dajte molim vas. Ili imate dućan di ja uđem, platim i odnesem zlato ili nemate.
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 21:24   #107
Neću se javljati ni za kakva pitanja na pp
Sami ste dokazali ono što tvrdim od početka-ne može se doći, kupiti odmah i dobiti odmah fizičko zlato.
Da sada ne dužim i ne pokapam vas do kraja (što su i ostali kolege svojim jednostavnim pitanjima napravili)...zar niste mogli odmah ovo staviti u prvi reply na moje pitanje?
Uštedili bi muke, blamaže i muljanja. Jasno je da nemate zlato odmah i u dućanu i kraj priče. Nije to sramota, to rade godinama i vani
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 21:49   #108
Ponovo dajem link na zahtjev za sklapanjem (kupovinom) zlatnog depozita i opće uvjete.
Ovo je zahtjev o sklapanju zlatnog depozita jednokratne kupovine i/ili štednje
http://hr.protected-nm.com/fileadmin...NI_DEPOZIT.pdf

Uvjeti su nekima prihvatljivi, nekima ne.
Tako je to za sve proizvode i usluge na našoj dragoj kugli zemaljskoj, a tako će biti dok je svijeta, nekima prihvatljivo i povoljno , nekima ne. Pitanje koje si svi moramo postaviti kod odluke o kupovini je, u usporedbi s čim je ovo povoljno ili skupo, u usporedni s kim je to sigurno ili nesigurno itd itd
Ako mi ne odgovara odem, ako mi je OK kupujem!

Ažio su administrativni troškovi, dodatak ili doplata iznad temeljne cijene.

http://hr.protected-nm.com/fileadmin...ni_depozit.pdf

Ako odlučiš prekinuti štednju nakon 3 mjeseca dobiješ 2 g i ostatak novca u vrijednosti od 0,2565g zlata, vracen na račun
Ne postoje skriveni troškovi kako si naveo (da cijene nisu onakve kakve govori), jer ne postoji nikakav trošak osim ažia . Kupac je i mora biti upoznat s tih 5%, a to mu piše i u zahtjevu (ugovoru). Ima mogućnost prekinuti zahtjev u roku 14 dana jer se držimo pravila i zakona, a to pravilo garantira zakon o zaštiti potrošača ( i Europski i Hrvatski).

Ne nemamo dućan, nismo mjenjačnica, otkup ili prodaja zlata koje stavljamo na "prvjerenu, sigurnu i baždarenu vagu . To se radi negdje drugdje, a koliko vidim većina vas je upoznata s tim načinom rada i tvrtkama koje tako rade. Mene to na takav način ne zanima, radije ću do zlatarne celje ili moro ili proaurum u njemačku
U Zagrebu je predstavništvo tvrtke protected Noble Metals GmbH, a ne dućan. Zato još jednom pozivam svakoga da dođe u ured i vidi što i kako radi "pNM", a možete upoznat i neke naše kupce

A evo nešto o protectedu i u večernjaku http://www.vecernji.hr/kompanije-i-t...ovenije-620665
zlatni depozit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 22:16   #109
Primjećuješ li da si pomalo naporan sa svojim (in)diskretnim pozivanjem u vaše prostorije? Koga to briga?
Dobro si rekao "...u usporedbi s kim je to sigurno ili nesigurno...". Povjerenje se gradi na iskrenosti i otvorenosti prema potencijalnim kupcima, a ovdje toga nije bilo previše.
Ostatak novca u vrijednosti zlata se vraća na račun...po kojoj cijeni? U trenutku vraćanja ili u trenutku ugovaranja kupnje?
Baš me briga za upoznavanje kupca s 5%. Svi troškovi trebaju biti uračunati u KONAČNOJ cijeni. To je ono što kupce zanima, a ne da moraju dodavati i još 5% na deklariranu cijenu.
Smješni su ti koncepti dućana, mjenjačnice i otkupa/prodaje zlata? Osjećam da govoriš s visoka prema njihovom modelu poslovanja. Koji je, ako mogu primjetiti, potpuno jasan i čist. Za razliku od vašeg.
Ako ćeš kupovati u Zlatarni Celje ili Proarumu, nisi baš neki trgovac
Kao što smo rekli, ne zanimaju nas predstavništva i pozivi u vaše prostorije gdje će nam se pokušati uvaliti vaše papirnato zlato ili, nedajbože, vrbovati da radimo za vas.
A što se srebra tiče, mogu vam odmah savjetovati da se ni ne upuštate u to jer nema teorije da budete povoljniji od kolega iz Slovenije, a kamoli Njemačke (hint: PDV od 25% u Hrvatskoj).
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 22:35   #110
Quote:
Silver Argentum kaže: Pogledaj post
Primjećuješ li da si pomalo naporan sa svojim (in)diskretnim pozivanjem u vaše prostorije? Koga to briga?
Dobro si rekao "...u usporedbi s kim je to sigurno ili nesigurno...". Povjerenje se gradi na iskrenosti i otvorenosti prema potencijalnim kupcima, a ovdje toga nije bilo previše.
Ostatak novca u vrijednosti zlata se vraća na račun...po kojoj cijeni? U trenutku vraćanja ili u trenutku ugovaranja kupnje?
Baš me briga za upoznavanje kupca s 5%. Svi troškovi trebaju biti uračunati u KONAČNOJ cijeni. To je ono što kupce zanima, a ne da moraju dodavati i još 5% na deklariranu cijenu.
Smješni su ti koncepti dućana, mjenjačnice i otkupa/prodaje zlata? Osjećam da govoriš s visoka prema njihovom modelu poslovanja. Koji je, ako mogu primjetiti, potpuno jasan i čist. Za razliku od vašeg.
Ako ćeš kupovati u Zlatarni Celje ili Proarumu, nisi baš neki trgovac
Kao što smo rekli, ne zanimaju nas predstavništva i pozivi u vaše prostorije gdje će nam se pokušati uvaliti vaše papirnato zlato ili, nedajbože, vrbovati da radimo za vas.
A što se srebra tiče, mogu vam odmah savjetovati da se ni ne upuštate u to jer nema teorije da budete povoljniji od kolega iz Slovenije, a kamoli Njemačke (hint: PDV od 25% u Hrvatskoj).
Hvala ti na brizi.
Novac se vraća po cijeni u trenutku vracanja
Bdv, jedna osoba odavde koja čita postove je došla u ured. Znam da tebe to ne zanima, no iznimke potvrđiju pravilo da nema pravila.
Svaki posao je dobar posao pod uvjetom da su sve strane zadovoljne, osobno ne ulazim u mjenjačnice i otkup-prodaja zlata, a da ne znam za bolje jedino kamo bi otišao je u zlatarnu celje po 1g zlata (a ne po 1kg).
Imamo dovoljno dobru selekciju tako da se ne brini za vrbovanje , a najgore što se nekome može desiti kod nas je da mu kava nije dovoljno slatka
Znam za pdv, zato je jedino isplativo staviti u "naš" trezor u CH. Ne brini za cijenu srebra, nećemo ga nuditi sigurno prije ljeta. Do tada elementum može u miru božjem sigurno raditi
zlatni depozit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 23:18   #111
Ja samo trgujem ja tebi lovu na pult i maksimalno 1 sekundu ti zlato na pult.Takneš li lovu ili kreneš rukom prema lovi a zlato nije na pultu ja je otkidam s mačetom.
A može i vaš način ti meni isporuči zlato i kad ga dobijem ja mogu počet uplačivat tu vašu štednju po tih nešto eura mjesečno.normalno izdam vam i zadužnicu
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 23:48   #112
bravo more, to je jedini pravi način trgovine bilo kojom robom...
zspani18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 07:39   #113
Kakav elementum, kakvi bakrači
Ima toliko jeftinijih izvora srebra...osim ako si insinuirao da radim za njih? I tu griješiš
Lijepo ti je kolega more rekao-ajde ti nama prvo daj zlato, a mi ćemo plaćati mjesečno
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 08:11   #114
Quote:
zlatni depozit kaže: Pogledaj post
Ako odlučiš prekinuti štednju nakon 3 mjeseca dobiješ 2 g i ostatak novca u vrijednosti od 0,2565g zlata, vracen na račun
Sve je to super. Ali kome onda prodate tih 0,2565 grama zlata? Morate imati opet nekoga sa mjesečnom uplatom. I koliko sam shvatio ako 5 osoba kupi po npr gram zlata onda vi kupujete pločicu od 5 grama. Dakle svaki imao udio u toj pločici ili polugi. Tko želi nek izvoli, meni je osobno draže kad platim da mi se odmah da zlato u ruke. A s obzirom da mi ovdje nismo nekakvi turbo bogataši i da su naši iznosi kupovina relativno mali ja ću se i dalje držati kupovine na crno, na ulici kod meni provjerenih ljudi (ima ih čak i ovdje na forumu). Tako me bar linić neće jednog dana kačit za porez
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 13:24   #115
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Tako me bar linić neće jednog dana kačit za porez
Ovo se polako pretvara u glavni motiv za držanje metalurgije........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 13:58   #116
Quote:
Silver Argentum kaže: Pogledaj post
Kakav elementum, kakvi bakrači
Ima toliko jeftinijih izvora srebra...osim ako si insinuirao da radim za njih? I tu griješiš
Lijepo ti je kolega more rekao-ajde ti nama prvo daj zlato, a mi ćemo plaćati mjesečno
Zaboravija sam dodati na "ti nama prvo daj zlato, a mi ćemo plaćati mjesečno"
časna pionirska rijeć da čemo plačati.
Više vrijedi garancija časna pionirska rijeć nego taj Gmbh njemačke tvrtke koja posluje xx godina.Ali kod tih njemaca,engleza,usa i ostalih govana od društava sa ograničenom odgovornosti.Sve je u redu dok uplačuješ malo su problemi kod isplate.
Jebeš tvrtku koja kao posluje sa zlatom a nema kapitala da u poslovnici u zagrebu ima barem 1 kg zlata na skladištu.Pa moj pekar u pekarnici u zgradi ima barem 20000 kuna u kasi i robe za barem 10000 kuna.i to kakve robe ako je ne proda do kraja dana može je bacit u smeče
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 14:07   #117
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Zaboravija sam dodati na "ti nama prvo daj zlato, a mi ćemo plaćati mjesečno"
časna pionirska rijeć da čemo plačati.
Više vrijedi garancija časna pionirska rijeć nego taj Gmbh njemačke tvrtke koja posluje xx godina.Ali kod tih njemaca,engleza,usa i ostalih govana od društava sa ograničenom odgovornosti.Sve je u redu dok uplačuješ malo su problemi kod isplate.
Jebeš tvrtku koja kao posluje sa zlatom a nema kapitala da u poslovnici u zagrebu ima barem 1 kg zlata na skladištu.Pa moj pekar u pekarnici u zgradi ima barem 20000 kuna u kasi i robe za barem 10000 kuna.i to kakve robe ako je ne proda do kraja dana može je bacit u smeče
al imaj na umu da tvoj pekar stari kruh može dati kokicama, no što će naš kolega sa zlatom ako ga ne proda taj dan.......
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 14:33   #118
Evo, opet smo uplašili čovjeka
Ponovo je na konzultacijama s nadređenima i smišljaju kako ne odgovoriti na ove argumente
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 16:07   #119
Quote:
zlatni depozit kaže: Pogledaj post

Ažio su administrativni troškovi, dodatak ili doplata iznad temeljne cijene
vrlo fancy riječ no da li je to u biti ako je primjerice prodajna cijena zlata za 1kg recimo 30k eura, da li to znači da ja moram platiti još 1500 eura?
Dakle spread od 1,6%+tih 5%.
Da li je točno da ja u biti plaćam onda 6,6% ?
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:21   #120
Quote:
zlatni depozit kaže: Pogledaj post

KAKAV JE POSTUPAK KOD JEDNOKRATNIH KUPOVINA?!
važna je najava za kupnju i potvrda o uplati
kupnja robe se radi ukoliko su novci na računu tvrtke isti dan ili drugi ovisno da li je uplata evidentirana u radno vrijeme tj. u jutarnjim satima
već za 7 dana može se raspolagati sa robom ili roba prema zahtjevu ostaje na skladištu

Za ostala pitanja javite se pp
Nemam daljnjih pitanja
Evo link na jednoga sa sličnim načinom isporuke, iako je riječ bila o auto-gumama...https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=567

Možete vi biti najpoštenija firma na svijetu, ali previše je tu potencijalnih pizdarija da bi se usudio poslovati s vama.
More je to dobro postavio.
Lova <------> zlato, doviđenja, doviđenja.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:28.