Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Moje mišljenje o Tuđmanu je...
pozitivno 399 49.44%
negativno 271 33.58%
pozitivno i negativno 126 15.61%
nemam stav 11 1.36%
Glasovatelji: 807. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2018., 09:32   #8901
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Mesic, sanader, kosor, kolinda, plenkovic, svi oni su ti iz hdza ponikli.
Znam to i bolje od tebe. I Mesic je potekao iz HDZ-a, a ostali koje sam nabrojao iz drugog krila partije.
John_Wayne is offline  
Old 20.02.2018., 18:37   #8902
Kako su Milošević i Tuđman uništili srpskog Gandija

http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/21...rpskog-gandija
Bolji od tebe is offline  
Old 05.03.2018., 23:09   #8903
Zajedno su uradili mnogo toga što je kao posledicu imalo unesrećivanje velikog broja ljudi.
__________________
Слава Україні!
Stuteley is offline  
Old 07.03.2018., 13:33   #8904
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
Kako su Milošević i Tuđman uništili srpskog Gandija

http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/21...rpskog-gandija
Nije Rašković bio nikakav Gandi (i Gandi nije baš svetac). Imao sam priliku 90-tih slušati govore Raškovića koji su bili izrazito manipulativno moćni i nabijeni emocijama. Patološka psihologija primenjena na korisnike ... i nikako prema miru, nego na putu Karadžića ..."mi Srbi smo za dogovor- ili će biti po našem ili će biti rat"
Rašković je inače "navodno" bio lekar psihičkog bolesnika Tuđman Franje tijekom 80-tih.
Da Raškovićeva kčer nije četnikuša moglo bi joj se vjerovati na riječ kada potvrdi te navode.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 07.03.2018., 13:37   #8905
Quote:
Stuteley kaže: Pogledaj post
Zajedno su uradili mnogo toga što je kao posledicu imalo unesrećivanje velikog broja ljudi.
definitivno, gazda i šegrt zajedno u pljački vlastitih naroda.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 07.03.2018., 13:40   #8906
osvrt:

Quote:
polki kaže: Pogledaj post
Bi.Možda sretnija,ali manja.Osobno ne bih bio u njenom sastavu.101%.Mislim,živio bih ja i dalje,ne puno lošije,ali ne bi valjda Vi koji bi ste ostali u katedrala vidokrugu to osjećali kao uspjeh bilo koje politike.
Imaš krivo, ne bi bila Hrvatska manja jer je to bilo nemoguće bez obzira na privremenu okupaciju. Sve je lijepo pisalo u Ustavima SFRJ i SR Hrvatske. Nema promjena republičkih granica. A da je bio pravi rat bila bi i veća ...
Jedino bi Srbija bila manja i za Vojvodinu, a ne samo za Kosovo ...
No "rat" je bio potreban da Tuđman Franjo opljačka žitelje Hrvatske ...
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 07.03.2018., 13:43   #8907
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
osvrt:

Imaš krivo, ne bi bila Hrvatska manja jer je to bilo nemoguće bez obzira na privremenu okupaciju. Sve je lijepo pisalo u Ustavima SFRJ i SR Hrvatske. Nema promjena republičkih granica. A da je bio pravi rat bila bi i veća ...
Jedino bi Srbija bila manja i za Vojvodinu, a ne samo za Kosovo ...
No "rat" je bio potreban da Tuđman Franjo opljačka žitelje Hrvatske ...
Mislim da bi se ove gluposti i fantazije da je "rat bio potreban da Franjo Tudjman opljacka zitelje Hrvatske" trebalo sankcionirati, jer kako je jednom jedan kolega na visem polozaju meni rekao, jedno je demokracija a nesto sasvim drugo je pisanje bedastoca.
John_Wayne is offline  
Old 07.03.2018., 15:20   #8908
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Mislim da bi se ove gluposti i fantazije da je "rat bio potreban da Franjo Tudjman opljacka zitelje Hrvatske" trebalo sankcionirati, jer kako je jednom jedan kolega na visem polozaju meni rekao, jedno je demokracija a nesto sasvim drugo je pisanje bedastoca.
di si bio 91 obzirom kako redovito promašuješ rekao bih da si završio ubojito naoružan perima u Costarica umjesto Croatia
Pa sva pljačka čemer i jad je povezan sa tom razbojničkom porodicom Tuđman i simuliran dogovorenim sukobom
Čak se pobrinuo Tuđman Franjo da Predsjednika Mesića i Premijera Markovića ubiju u banskim dvorima dok je on pobjegao na sigurno. No niti to mu nije uspjelo jer nije ostavio pijaču pa su krenuli za njim ...

evo patuljak Škegro u akciji za oca kao dokaz
https://www.youtube.com/watch?v=IAgmwDxj1xQ

a i ovo kao cveba

https://www.jutarnji.hr/life/suad-ri...atelj/2123886/

http://arhiva.nacional.hr/clanak/220...io-je-vizionar

NACIONAL: Kako su izgledali prijemi u obiteljskoj vili Tuđmana?
- Supruga i ja često smo bili njihovi gosti. Dolazili su Ruža i Jan Baldani, njegovi sinovi Miro i Stjepan sa suprugama Vanjom i Snježanom, tu i tamo je došao Ivica Todorić sa ženom. Vladala je familijarna atmosfera, posebno zahvaljujući Nevenki i Ankici koje su zabavne osobe. Tuđman je volio zagorske specijalitete, posebno jela od svinjetine. Ankica je znala što ja volim i uvijek bi za mene napravila "kitnkes". Ankica i Nevenka moji su prijatelji i danas i ostat će to do kraja života.


ma kud bi oni ...
nemoj tužakati kada te pogode vlastite riječi ... obzirom na pravila foruma
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 07.03.2018., 17:02   #8909
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
di si bio 91 obzirom kako redovito promašuješ rekao bih da si završio ubojito naoružan perima u Costarica umjesto Croatia
Pa sva pljačka čemer i jad je povezan sa tom razbojničkom porodicom Tuđman i simuliran dogovorenim sukobom
Čak se pobrinuo Tuđman Franjo da Predsjednika Mesića i Premijera Markovića ubiju u banskim dvorima dok je on pobjegao na sigurno. No niti to mu nije uspjelo jer nije ostavio pijaču pa su krenuli za njim ...

evo patuljak Škegro u akciji za oca kao dokaz
https://www.youtube.com/watch?v=IAgmwDxj1xQ
Škegro koji je ukrao bocu necega je "dokaz" da je Tudjman preko rata opljackao Hrvatsku?

Haha lolčina pa ti saugaro si veci klaun nego li je itko mogao zamisliti.

Hahhahaaa cuj ti ovog...ja mislio sad ce linkovi kako se pljackalo tvornice, firme, ovo ono... a kad tamo - Škegro koji krade bocu alkohola.



Quote:
http://arhiva.nacional.hr/clanak/220...io-je-vizionar

NACIONAL: Kako su izgledali prijemi u obiteljskoj vili Tuđmana?
- Supruga i ja često smo bili njihovi gosti. Dolazili su Ruža i Jan Baldani, njegovi sinovi Miro i Stjepan sa suprugama Vanjom i Snježanom, tu i tamo je došao Ivica Todorić sa ženom. Vladala je familijarna atmosfera, posebno zahvaljujući Nevenki i Ankici koje su zabavne osobe. Tuđman je volio zagorske specijalitete, posebno jela od svinjetine. Ankica je znala što ja volim i uvijek bi za mene napravila "kitnkes". Ankica i Nevenka moji su prijatelji i danas i ostat će to do kraja života.


ma kud bi oni ...
nemoj tužakati kada te pogode vlastite riječi ... obzirom na pravila foruma
Velis, tu i tamo je Todoric dosao kod Tudjmana, i to je "dokaz" da je ovaj izvrsio pljacku Hrvatske.. jel to najbolje sto imas?? Hahahahahahaaa pa ti si uistinu najveci klaun ovog foruma.




Inace, moderaturi ostavljam na procjenu da li su postovi poput ovog tvojeg da je "Tudjmanu trebao rat da bi izvrsio pljacku Hrvatske" primjereni za ovaj tip foruma i ovu razinu diskusije, pogotovo s obzirom na cinjenicu kako su "dokazi" za tu tvrdnju snimka Škegre koji krade bocu alkoholnog pica. Dokle seze granica slobode govora i gdje je granica izmedju slobode govora i pricanja bedastoca?
John_Wayne is offline  
Old 07.03.2018., 17:10   #8910
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Škegro koji je ukrao bocu necega je "dokaz" da je Tudjman preko rata opljackao Hrvatsku?
Boca nije dokaz, ali Hrvati nisu sami sebi uzeli novce i namjerno propali, nego ih je netko opljačkao.

A opljačkao ih je masno, toliko da se više nikad kao nacija nećemo opraviti
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 08.03.2018., 01:02   #8911
Kako bi bilo lijepo kada bi neki ljudi svoje frustracije uspjeli preusmjeriti u nešto pozitivno. U nešto konstruktivno. Kako bi bilo lijepo da ne provedu živote pokušavajući destrukcijom uništavati sebe i sve oko sebe.
killy is offline  
Old 08.03.2018., 07:27   #8912
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Škegro koji je ukrao bocu necega je "dokaz" da je Tudjman preko rata opljackao Hrvatsku?

Haha lolčina pa ti saugaro si veci klaun nego li je itko mogao zamisliti.

Hahhahaaa cuj ti ovog...ja mislio sad ce linkovi kako se pljackalo tvornice, firme, ovo ono... a kad tamo - Škegro koji krade bocu alkohola.
bokte ti mislio I nemoj biti ljubomoran druže, nema tako kvalitetne klaunčine do tebe nakon što je lataejio nestao tražeći nepostojeću vozačku dozvolu Tuđman Franje. Imao je Tuđman Franjo dvije lažne diplome "doktora", ali nema čak ni lažnu vozačku.
To je bila priprema terena, Tuđman Franjo je bio bolesni ovisnik i o alkoholu.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/t...u/1023979.aspx

Tko je Ramljakov branitelj Borislav Škegro? Otac Tuđmanove privatizacije koji se klanjao Todoriću
neka ti pročitaju stranče

Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Velis, tu i tamo je Todoric dosao kod Tudjmana, i to je "dokaz" da je ovaj izvrsio pljacku Hrvatske.. jel to najbolje sto imas?? Hahahahahahaaa pa ti si uistinu najveci klaun ovog foruma.

opet promašaj stranče, drago mi je da si u formi John_Wayne pa ti ne znaš da je Todorić stanovao par sto metara od otete židovske vile koja je u jednoj noći poklonjena Tuđman Franji. Nisu ti pročitali masovne izjave kako Todorić nikada nije pohodio Tuđmana? Razumljivo je kako ne znaš jer se predstavljaš da si vani, a ne u Hrvatskoj. Pa do nedavno nisi znao za Hanžekovića (dokaz da si rascjepljen od stvarnosti sadašnjice)

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...5&postcount=63


Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Inace, moderaturi ostavljam na procjenu da li su postovi poput ovog tvojeg da je "Tudjmanu trebao rat da bi izvrsio pljacku Hrvatske" primjereni za ovaj tip foruma i ovu razinu diskusije, pogotovo s obzirom na cinjenicu kako su "dokazi" za tu tvrdnju snimka Škegre koji krade bocu alkoholnog pica. Dokle seze granica slobode govora i gdje je granica izmedju slobode govora i pricanja bedastoca?
Invalidni zaključci druže su i dalje potka tvojih legendarnih promašaja, opet nisi shvatio bit da su sve to kokošari i jajani u odijelima. Tvornice su podjeljene na samim počecima uspostave diktature Tuđman Franje podobnima (masnim prstima od ića i pića su grabili fascikle dokumenata poklonjenim im radnim organizacijama), a Škegro mali je jedan od njih iz serije neuspješnika i notornih ostap benderovaca tipa Valentić Nikice i sličnih. Nebrojeno je tvornica SR Hrvatske i svih ostalih društvenih (u vlasništvu naroda SR Hrvatske) uništeno na isti ponavljajući način besramno otimajući "zakonom" umjesto pištoljem, poput zakona koji je vrijedio jedan jedini dan da Tuđman Franjo "otkupi" vilu koju je oteo, a potom mu Škegro kao ministar financija vrati sav novac ... imaš odavno linkove na forumu, koje si naravno pozabio.

Ima li Škegro vozačku dozvolu ...

evo neka ti pročitaju nekoliko puta
http://www.hsp1861.hr/vijesti/200303tknj.htm
Nakon Tuđmanove smrti Škegro vratio 100 tisuća maraka njegovoj obitelji od kupnje kuće i zemljišta u Nazorovoj 59

jesi li shvatio ili ćeš se opet samoubit ...
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 08.03.2018., 07:42   #8913
Quote:
killy kaže: Pogledaj post
Kako bi bilo lijepo kada bi neki ljudi svoje frustracije uspjeli preusmjeriti u nešto pozitivno. U nešto konstruktivno. Kako bi bilo lijepo da ne provedu živote pokušavajući destrukcijom uništavati sebe i sve oko sebe.
Pohvalno je killy kako si pronašao svoju mantru. No Tuđman Franjo je odavno i fizički mrtav mada mu Todorić i slični i dalje plaćaju tantijeme ... "najvjerojatnije".

Dužan sam napisati pojašnjenje navodnika. Obzirom kako je Kisinđerovo pismo koje čuva udova Tuđman Ana (brani se ista šutnjom kao i obično jer nema ništa iskreno reči) kao dokaz da je samo mrtav Tuđman Franjo dobar tuđman Franjo i dalje nedostupno, nije moguće direktno pravomoćno dokazati bez obzira na permanente ispade tuđmanoida i njihovih gargantuovskih laži golu istinu o propalitetu koji je unesrećio generacije hrvata pod krinkom državnosti "imamo Hrvatsku".
Imamo i Predsednicu zar ne ...
Nakon godina tuge zbog kradljive i lažljive Grabarke presrećan sam što sam i dalje svoj na svome bez obzira na njeno lupetanje o Švicarskoj.
Zaslužuje epitet tuđmanka i besmrtna vrhovnica regiona Balkana.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 08.03.2018., 08:12   #8914
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Boca nije dokaz, ali Hrvati nisu sami sebi uzeli novce i namjerno propali, nego ih je netko opljačkao.

A opljačkao ih je masno, toliko da se više nikad kao nacija nećemo opraviti
a to hoces reci da su Hrvati nekad bili uspjesni i bogati.....da su imali neke novce koje se moglo "opljackati"...pa je ovo sto sad imamo "propast"?



U koje vi sebe pizdarije ljudi uvjeravate!!!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 08.03.2018., 09:30   #8915
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
a to hoces reci da su Hrvati nekad bili uspjesni i bogati.....da su imali neke novce koje se moglo "opljackati"...pa je ovo sto sad imamo "propast"?

U koje vi sebe pizdarije ljudi uvjeravate!!!
Uspješnost i bogatstvo su relativni pojmovi, ali su definitivno novci opljačkani, tvornice zatvorene i definitivno je ovo sad propast, financijski, demografski i moralno, a ti se izčuđavaj koliko hoćeš
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 08.03.2018., 10:07   #8916
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Uspješnost i bogatstvo su relativni pojmovi, ali su definitivno novci opljačkani, tvornice zatvorene i definitivno je ovo sad propast, financijski, demografski i moralno, a ti se izčuđavaj koliko hoćeš
Uspjesnosti mozda i bogatstvo nisu relativni nego apsolutni...jer se mogu mjeriti predmetima koje ljudi mogu kupiti za ono sto zarade.

Ako si bio sirotinja sa jedinim parom cipela ...a svi smo bili......onda ti se nije imalo sto opljackati...a drugo ako danas imas dvoje cipele...a imas..onda nisi propao nego zivis bolje nego ikad.



Ali protiv jala nema lijeka niti ce ga ikada biti.





i btw. nemoj mi molim te o demografiji.....jer mi je to pomalo jadno .
.ja sam dovoljno star da se sjecam da kada je Don Anto Bakovic prije dvadeset godina govorio o toj temi ada su mu svi ovi sto danas pricaju o tome do jednog dobacivali "suti pope i sam pravi djecu ako ti je stalo".

tko vas nezna....
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 08.03.2018., 10:35   #8917
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Uspjesnosti mozda i bogatstvo nisu relativni nego apsolutni...jer se mogu mjeriti predmetima koje ljudi mogu kupiti za ono sto zarade.
Egipatski faraon nije mogao kupiti televizor pa po tvome ispada da je bio siromašan

Quote:
Ako si bio sirotinja sa jedinim parom cipela ...a svi smo bili......onda ti se nije imalo sto opljackati...a drugo ako danas imas dvoje cipele...a imas..onda nisi propao nego zivis bolje nego ikad.
Imao sam stan, dve vikendice, auto i cipela koliko hoćeš.

Sad reci po tvojem apsolutnom bogatstvu jesam li bio sirotinja kojoj se nema što opljačkati.

Quote:
i btw. nemoj mi molim te o demografiji.....jer mi je to pomalo jadno.ja sam dovoljno star da se sjecam da kada je Don Anto Bakovic prije dvadeset godina govorio o toj temi ada su mu svi ovi sto danas pricaju o tome do jednog dobacivali "suti pope i sam pravi djecu ako ti je stalo".
Što tebe nije briga za hrvatski narod i svejedno ti je što propada?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 08.03.2018., 10:37   #8918
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
a to hoces reci da su Hrvati nekad bili uspjesni i bogati.....da su imali neke novce koje se moglo "opljackati"...pa je ovo sto sad imamo "propast"?

U koje vi sebe pizdarije ljudi uvjeravate!!!
Ako i nisu imali novce, imali su vrlo vrijedna zemljišta.

Privatizacija nije uspjela ali kretenizacija zasigurno je.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Old 09.03.2018., 17:49   #8919
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Ako i nisu imali novce, imali su vrlo vrijedna zemljišta.

Privatizacija nije uspjela ali kretenizacija zasigurno je.
nekretnine,dragi vi,nekretnine.....

dobijete po naputku od banke povoljan kredit za kupovinu firme....
od 10 nekretnina,stavite pod hipoteku jednu ili dvije,da se banka moze naplatiti kada razjebete posao i ljude posaljete doma,
objasnite medijima da je komunisticka firma bila nekonkurentna ....

prodate ostalih 8 nekretnina ....

i danas se ovrhama nastavlja pljacka nekretnina....

ima ih dovoljno u vlasnistvu bankara,pa im lagano raste cijena....
zatvarase ciklus,ops,zatvara se cirkus....
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 10.03.2018., 08:08   #8920
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
i btw. nemoj mi molim te o demografiji.....jer mi je to pomalo jadno .
.ja sam dovoljno star da se sjecam da kada je Don Anto Bakovic prije dvadeset godina govorio o toj temi ada su mu svi ovi sto danas pricaju o tome do jednog dobacivali "suti pope i sam pravi djecu ako ti je stalo".
Upravo je Tuđman najzaslužniji za demografsku katastrofu Hrvatske.

Ako uspijete samo na trenutak isključiti emocije i prestati glorificirati lošeg političara s grandomanskim sindromom, spoznat ćete da je upravo Tuđman (u vrijeme svoje apsolutističke vladavine) udario temelje točno ovakvoj Hrvatskoj kakvu imamo danas.

Kad je u pitanju demografija, nekoliko je poteza ključno:
1) Širom otvaranje vrata da se nekoliko stotina tisuća ljudi pošalje u prijevremene mirovine početkom devedesetih godina (kao "socijalna" mjera nakon uništavanja radnih mjesta kriminalnom privatizacijom);
2) Stvaranje povlaštene kaste branitelja (sa svim pravima, uključujući i novi težak udar na sustav mirovinske solidarnosti koji se od toga nikad nije oporavio) (ovo je bila "socijalna" mjera kojom se spašavala glava lopovskim hadezeovcima koje bi branitelji skratili za glavu kad su se vratili s ratišta i zatekli poharanu i opljačkanu privredu u režiji hadezeovaca)
3) Davanje državljanstva svim Hercegovcima i ostalim Hrvatima iz BiH (što je izazvalo udar na zdravstveni i socijalni sustav jer smo odjednom dobili nekoliko stotina tisuća građana koji su građani "samo na papiru" kad su u u pitanju obaveze prema državi, ali su itekako stvarni kad dođu u bolnicu ili se lažno prijave u pograničnim područjima i uzmu porodiljnu naknadu) (ovo je bila "socijalna" mjera kojom se Tuđman pokušao odužiti Hrvatima iz BiH za to što su ostali trajno živjeti u svojoj domovini, ali i drugoj državi, unatoč tome što im je svojom politikom godinama lažno podgrijavao nade da će jednom živjeti u nekoj većoj Hrvatskoj) (ovo je imalo i apsolutno poguban dugoročni učinak po položaj Hrvata u BiH) (ovo je imalo i poguban učinak na razvoj demokracije u Hrvatskoj jer je legaliziralo kastu povlaštenih glasača koji za HDZ imaju prilike glasati čak i triput: na izborima u BiH i dvaput na izborima u Hrvatskoj - po jednom s obje strane granice)
4) Kreiranje nakaradnog sustava lokalne samouprave s prvenstvenim ciljem maksimiziranja izbornog razultata HDZ-a (s jedne strane kreiranjem županija i izbornih jedinica na način da se omogući HDZ-u prikupiti čim više "propalih" glasova) (s druge strane kreiranjem atmosfere vječne dominacije HDZ-a na lokalnim izborima, s bezbrojnim pobjedama HDZ-a u pripizdinama donjim) (kao sretna okolnost za HDZ ovo je otvorilo mogućnost beskonačnog trgovanja uhljebničkim mjestima uoči svakih izbora: što u jedinicama lokalne samouprave, što u izmišljenim agencijama i službama i lokalnim komunalnim poduzećima; po znanstvenim istraživanjima upravo lokalna razina predstavlja uhljebnički raj, red veličine gori nego što je slučaj na razini države ili tvrtkama i javnim poduzećima u njenom vlasništvu)
5) Odnos prema Srbima iz Hrvatske (poslije Oluje učinilo se dovoljno da se najveći dio nikad ne vrati u Hrvatsku, čime se "bazen" građana Hrvatske odjednom "isušio" za dodatnih 200 000 ljudi; djeca koja se u to vrijeme nisu niti rodila danas bi studirala na fakultetima ili tražila prvi posao i pomagala nositi Tuđmanov teret kojim je uništio i sustav mirovinskog osiguranja i budućnost Hrvatske)

Upravo su udari na zdravstveni, socijalni i sustav mirovinskog osiguranja te stvaranje mora uhljebničkih radnih mjesta za podobne hadezeovce na svim razinama ključni razlozi ekstremno visokog poreznog opterećenja u Hrvatskoj (kako onog na prihode od rada, tako i onog na potrošnju), što Hrvatsku čini nekonkurentnom (nominalno preskupom u eurima po zaposlenom, unatoč tome što oni za te svoje eure u Hrvatskoj zapravo mogu kupiti manje nego što bi za istu količinu eura kupili u nekoj drugoj novoj članici EU-a ili evropskim zemljama nečlanicama).

Sve ovo navedeno izravna je posljedica upravo Tuđmanove politike. Molim vas uočite da lopovluk i privatizacijsku pljačku nisam praktično niti spomenuo, a da već imamo dovoljno materijala za nazivanje Tuđmana grobarom Hrvatske (u smislu da dio mladih ljudi nema nikakve šanse stvoriti si ovdje život dostojan čovjeka i prisiljen je napustiti domovinu u potrazi za poslom).


Na kraju, "kukavelj" koja u ogromnom broju i dalje glasa za (Tuđmanov) HDZ pozivam da razmisli o nesrazmjeru između visine oporezivanja (njohovog) rada i imovine (između ostalog, i lopova kojima je HDZ omogućio da zajedničku imovinu strpaju u vlastite džepove) bogatijeg sloja u Hrvatskoj.
Malo je reći da vam se smiju ... napravili su vas mega-budalama.
__________________
Ignore lista: IscoAlarcon, nasmijanonebo, Martian7, Plavobili
stagediver is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:17.