Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2017., 12:54   #561
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Nista tu nije tuzno.
Da je valjao, ne bi se razvela! Ne moze on da valja samo zato sto je bolji od drugog koji je los!
neki ljudi su cesto nezadovoljni bez razloga.
drugi brak te frendice to dokazuje.
to je tuzno.

za njenog prvog muza je to dobra vijest i nije tuzno, ali on to vjerojatno ne shvaca.

kruha preko pogace i tako to.

ipak, svatko ima pravo definirati i traziti svoju viziju srece, ali zivot nema generalnu probu pa su zajebi lako moguci i cesti.
ovo je premijera i treba se znati dobro igrati sa kartama koje su nam podijeljene.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 13:43   #562
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
ovo je premijera i treba se znati dobro igrati sa kartama koje su nam podijeljene.
treba: olako i paušalno rečeno...
znati: mnogi ne znaju nit nakon 5. pokušaja
igrati: život mnogima nije igra već muka
podijeljene karte: o da, tu si posve u pravu jer sve je podjeljeno, i mi živimo posve u skladu s "kartama"
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 13:59   #563
Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post
treba: olako i paušalno rečeno...
znati: mnogi ne znaju nit nakon 5. pokušaja
igrati: život mnogima nije igra već muka
podijeljene karte: o da, tu si posve u pravu jer sve je podjeljeno, i mi živimo posve u skladu s "kartama"
zato i postoje prvaci zivota i luzeri.

pametni znaju cemu sto sluzi i lakse provode zivot.

zivot nije lagan, nitko nije obecao da ce biti, ali samo o nama ovisi hoce li biti i lijep.
o nasem stavu i nosenju sa problemima.

luzeri su uglavnom nesretni, a prvaci uglavnom uzivaju.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 09:59   #564
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
zato i postoje prvaci zivota i luzeri.
ovi ili oni...? neke varijante između nema?
Quote:
pametni znaju cemu sto sluzi i lakse provode zivot.
Pametni... ili ono koji su opremljeniji boljim umom i tijelom?
Quote:
zivot nije lagan, nitko nije obecao da ce biti, ali samo o nama ovisi hoce li biti i lijep.
O tome što smo od roditelja i okoline dobili ovisi kvaliteta našeg života.
Quote:
o nasem stavu i nosenju sa problemima.
nošenje s problemima ovisi o tome jesmo li kvalitetno educirani tj. jesu li se i naši roditelji pravilno odnosili spram njih...
Quote:
luzeri su uglavnom nesretni, a prvaci uglavnom uzivaju.
nit jedni nit drugi svjesno ne odabiru biti tzv. luzeri, nit tzv. prvaci
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 15:58   #565
Nikad, pozalila sam sta sam se udala
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 09:22   #566
Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post
ovi ili oni...? neke varijante između nema?Pametni... ili ono koji su opremljeniji boljim umom i tijelom?O tome što smo od roditelja i okoline dobili ovisi kvaliteta našeg života.nošenje s problemima ovisi o tome jesmo li kvalitetno educirani tj. jesu li se i naši roditelji pravilno odnosili spram njih...
nit jedni nit drugi svjesno ne odabiru biti tzv. luzeri, nit tzv. prvaci
nema sredine.

ili si covjek od znanja i spoznaje ili nisi.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 12:43   #567
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
nema sredine.

ili si covjek od znanja i spoznaje ili nisi.
... ok, a ako nisi, tko je odgovoran?
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 12:43   #568
Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post
... ok, a ako nisi, tko je odgovoran?
ja.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 15:23   #569
Nisam požalila, bio mi je loš brak i kada je ex odselio, pomogao je i sebi i meni zapravo.
littleorange is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 00:46   #570
Nisam nikada požalio, preporodio se nakon rastave, jedno vrijeme je bilo malo mučno, ali sve prođe. Nisam požalio, naprotiv.
__________________
LJudsko srce
Ljudskom srcu uvijek nešto treba,Zadovoljno nikad posve nije:
Čim željenog cilja se dovreba,Opet iz njeg sto mu želja klije.
grga1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 16:04   #571
Nisam nikad požali što sam se razveo. Prošlo je 5 godina. Živim sam i ne osjećam se usamljeno, dapače ovako mi je ugodno. Konačno imam vremena za sve što sam htio prije a nisam mogao. Koliko će takav osjećaj trajati ne znam ali drži me već 5 godina. Uvijek sam nekako podsvjesno osjećao da brak nije za mene, moji životni ciljevi i afiniteti bili su drugačiji što nije moglo ići paralelno sa brakom...
Dobro u čitavoj priči je to što je rastava prošla na kulturni način i što se nastojalo zaštiti djecu i to s obje strane. Zato mojoj bivšoj svaka čast.
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 19:11   #572
Quote:
Explorer kaže: Pogledaj post
Nisam nikad požali što sam se razveo. Prošlo je 5 godina. Živim sam i ne osjećam se usamljeno, dapače ovako mi je ugodno. Konačno imam vremena za sve što sam htio prije a nisam mogao. Koliko će takav osjećaj trajati ne znam ali drži me već 5 godina. Uvijek sam nekako podsvjesno osjećao da brak nije za mene, moji životni ciljevi i afiniteti bili su drugačiji što nije moglo ići paralelno sa brakom...
Dobro u čitavoj priči je to što je rastava prošla na kulturni način i što se nastojalo zaštiti djecu i to s obje strane. Zato mojoj bivšoj svaka čast.
Čini se da imaš slabu empatiju prema vlastitoj djeci koja su primorana odrastati bez oca.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 09:15   #573
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Čini se da imaš slabu empatiju prema vlastitoj djeci koja su primorana odrastati bez oca.
Misliš da je djeci bolje odrastati u porodici gdje je oboje roditelja frustrirano svojim odnosom, ne mogu se zbog toga posvetiti klincima... Ako su oni bili svjesni da žele riješiti problem između njih, a jedino rješenje je bio razvod -djeca uz to mogu izvući i benefit. Možda sada provode kvalitetnije vrijeme sa oba roditelja nego što su prije.
Djeca su primorana odrastati bez oca Ne čini mi se da se ovdje pod rastavom misli "rastavio se sa dušom "
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 10:26   #574
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Čini se da imaš slabu empatiju prema vlastitoj djeci koja su primorana odrastati bez oca.
Interesantan zaključak na temelju jednog posta. Nisam ja političar pa da nemam empatije i odgovornosti. U trenutku razvoda sin mi je imao 18 a kćer 14 dakle nisu baš bili mali...upravo su djeca bila razlog zašto sam razvod odgađao duže vrijeme, sad znam da sam trebao to učiniti prije.
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 19:25   #575
Quote:
Explorer kaže: Pogledaj post
Interesantan zaključak na temelju jednog posta. Nisam ja političar pa da nemam empatije i odgovornosti. U trenutku razvoda sin mi je imao 18 a kćer 14 dakle nisu baš bili mali...upravo su djeca bila razlog zašto sam razvod odgađao duže vrijeme, sad znam da sam trebao to učiniti prije.
To sam pomislio nakon tvoje izjave da ti je ovako ugodno i dobro. Ako se peisjetiš da djeci nikada nije dobro nakon rastave, onda ti i ne bi trebalo biti baš dobro i ugodno. Barem se meni tako čini
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 19:46   #576
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
To sam pomislio nakon tvoje izjave da ti je ovako ugodno i dobro. Ako se peisjetiš da djeci nikada nije dobro nakon rastave, onda ti i ne bi trebalo biti baš dobro i ugodno. Barem se meni tako čini
Ja sam bila sretna kad su se moji napokon rastali. Jer napokon su oboje bili mirni i poceli su normalno komunicirati i medusobno i s nama djecom.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 08:36   #577
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
To sam pomislio nakon tvoje izjave da ti je ovako ugodno i dobro. Ako se peisjetiš da djeci nikada nije dobro nakon rastave, onda ti i ne bi trebalo biti baš dobro i ugodno. Barem se meni tako čini
Djeci nije dobro kada se roditelji nakon rastave mrze, kada svoje frustracije rješavaju preko djece, kada se ne mogu izdići iz situacije i normalno komunicirati, kada se ne mogu civilizirano razvesti i nastaviti dalje živjeti i naravno zajednički brinuti za djecu. Da tada stradaju djeca.
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 00:54   #578
Quote:
Explorer kaže: Pogledaj post
Djeci nije dobro kada se roditelji nakon rastave mrze, kada svoje frustracije rješavaju preko djece, kada se ne mogu izdići iz situacije i normalno komunicirati, kada se ne mogu civilizirano razvesti i nastaviti dalje živjeti i naravno zajednički brinuti za djecu. Da tada stradaju djeca.
ili kad se svađaju preko djece, koristeći djecu kao alat za povredu bivše/bivšeg
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2018., 20:57   #579
Ne. Upravo suprotno. Napokon sam prodisala. Vele da zivot pocinje kad izadjes iz zone konfora. Pogotovo laznog konfora.
iva56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2018., 21:47   #580
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
To sam pomislio nakon tvoje izjave da ti je ovako ugodno i dobro. Ako se peisjetiš da djeci nikada nije dobro nakon rastave, onda ti i ne bi trebalo biti baš dobro i ugodno. Barem se meni tako čini
od kud ti znaš kako je djeci? neko istraživanje si proveo? moj muž stalno priča da su se preporodili kad su im se roditelji rastali, samo žali da se nisu prije rastali. i nikad nisam čula od nikog da je rekao ko odrastao, da se bar moji nisu rastali.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:14.