Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2015., 02:15   #1
(ne)tolerancija na zadimljene prostore

Jesam li netolerantna ako ne želim ući u zadimljeni kafić? Muž ne može shvatiti da se ne mogu "žrtvovati" zbog društva. Ja nemam ništa protiv da on bude bilo gdje s društvom,ali ne volim kad me se proglašava čudakinjom ako ne činim isto što i drugi.
Crna dalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 02:35   #2
Quote:
Crna dalija kaže: Pogledaj post
Jesam li netolerantna ako ne želim ući u zadimljeni kafić? Muž ne može shvatiti da se ne mogu "žrtvovati" zbog društva. Ja nemam ništa protiv da on bude bilo gdje s društvom,ali ne volim kad me se proglašava čudakinjom ako ne činim isto što i drugi.
Pušenje je porok. Ne vidim zašto bi bila čudakinja ako ne pušiš i ne želiš biti pod utjecajem cigareta. Iz tog razloga, zašto se ne bi oni žrtvovali zbog tebe i otišli u nepušački birc?
Ako baš ne mogu izdržati cijelo vrijeme bez cigareta, uvijek mogu otić van zapalit.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 02:40   #3
Oni već budu u tom kafiću i podrazumijeva se da mi navratimo. Kad ja odbijem,mužu nije pravo,osjeća se loše jer ispada da ja izbjegavam društvo,a to nije istina jer ljeti vani sasvim normalno sjedimo i družimo se.
Crna dalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 02:51   #4
Gle... nije u redu da te tjera na nešto gdje se ne osjećaš ugodno.

Moja djevojka ne voli neke ljude iz mog društva. Poštujem njenu odluku i ne zovem ju kad znam da će isti biti prisutni. Što se tiče pušenja, ja sam taj koji izbjegava zadimljene prostore i često sam znao reći da neću doći jer mi se ne da biti u zapušenom. I nikad nisam naišao na osuđivanje zbog tog. Doduše, ponekad sam i prihvatio, no meni to očito nije toliki problem kao tebi.

Ono što želim reći da nije u redu, čak je i bezobzirno od njega ako zahtijeva od tebe nešto za što zna da ti predstavlja izričitu nelagodu.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 05:25   #5
Ne znam, meni se to čini razmaženo. Osim ako ti od dima ne pozli, ne možeš reći da ćeš pretrpjeti baš nešto osobito specijalno upečatljivo neugodno njemu za ljubav. To je samo pola sata sjedeljke.

I ja mrzim dim i od velike količine mi bude muka, al ako ima deset drugih ljudi dogovor negdje, ne stvaram probleme i prilagodim se. Al skraćeno. Ono, kompromis i te šeme. Na deset-20-30 minuta biti u zadimljenom (uostalom, zar nemaju ventilaciju?) nije nikoga ubilo.

Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
Moja djevojka ne voli neke ljude iz mog društva. Poštujem njenu odluku i ne zovem ju kad znam da će isti biti prisutni.
Ma koga to?
__________________
Moj mol ima više stupića.
Hedera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 10:26   #6
Quote:
Hedera kaže: Pogledaj post
Ma koga to?
Nebitno. Bez brige, ti si ok.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 12:03   #7
Quote:
Crna dalija kaže: Pogledaj post
Jesam li netolerantna ako ne želim ući u zadimljeni kafić? Muž ne može shvatiti da se ne mogu "žrtvovati" zbog društva. Ja nemam ništa protiv da on bude bilo gdje s društvom,ali ne volim kad me se proglašava čudakinjom ako ne činim isto što i drugi.
Nisi.

Smeta ti dim. Šlus. Pušačima ne smrdi jer ga oni ne osjete ali nama nepušačima smrdi odjeća, moramo sat vremena disati dim cigarete koji se uvuče u kosu i svuda a osim toga šteti zdravlju. Kad to veliš pušačima dignu nos i odmah se pozivaju a Ženevsku konvenciju i odmah smo netolerantni.
Da su tolerantni i okej organizirali bi druženje u prostoru gdje se ne puši (zbog tebe ) a pušači mogu van odšetati, na terasu objekta pa štetiti svome zdravlju
Kod nas je jako šlampavo napravljeno pa prostor za duvače nije uopće odvojen od onog za nepušače. Nitko to više ne kontrolira jer možda inspektori imaju važnijeg posla...pojesti kilu janjetine kod gazde i zažmiriti na lijevo oko kada im stigne koverta sa ojrima ?
Trujem sebe pa imam pravo trovati i tebe? Oš brus!
Zašto bi trpjela... neka se jednom malo i pušači prilagode nepušačima.Mislim da tvoj muž ne uzima to u obzir kao i oni jer si ti manje važna od svih njih skupa.
Osobno meni ne smeta, otrpjela bih tih sat vremena ali ako tebi toliko smeta nemoj ići. Ne smetaju mi pušači jer bez njih bi moj dobri sused kaj ima pogrebno društvo, ostal bez posla. Veli da od penzionera nema biznisa jer se oni paze pa su mu pušači fest dragi.

Dakle... ajmo usporedbu.
Npr. ti voliš seks i ne možeš ni sat vremena bez njega pa ipak ne radiš radnju dok su gosti kod tebe. Ni u kafiću dok si sa njima ne vučeš dragog u wc, ne bacaš ga na stol pred svima i ajmooo a niti doma to radiš kaj ne ? Stoga... ako ti toliko smeta on nema pravo tebe tjerati ni zbog koga gutati taj dim. On slobodno nek ide.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 12:09   #8
Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
Pušenje je porok. Ne vidim zašto bi bila čudakinja ako ne pušiš i ne želiš biti pod utjecajem cigareta. Iz tog razloga, zašto se ne bi oni žrtvovali zbog tebe i otišli u nepušački birc?
Ako baš ne mogu izdržati cijelo vrijeme bez cigareta, uvijek mogu otić van zapalit.
Jer ce se sigurno nekoliko ljudi zrtvotvati zbog jedne osobe. U ovom slucaju, muz je ne treba gnjaviti oko ovoga, on ide na svoje mjesto, ona na svoje, problem rijesen.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 12:16   #9
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
U ovom slucaju, muz je ne treba gnjaviti oko ovoga, on ide na svoje mjesto, ona na svoje, problem rijesen.
Ni ja ne vidim gdje je tu problem. Kad su vani, su zajedno. Kad su unutra, svatko u svoj kafic. Kao da su vezani pupcanom vrpcom pa ako slucajno nisu u istoj prostoriji ode brak u PM.
Zak McKracken is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 12:20   #10
Potpuno si u pravo ako odbiješ ući u zadimljeni prostor. Sve smrdi i peku oči od toga, tako da i ja izbjegavam takva mjesta.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 12:23   #11
Ostavi ga i nadji striktnog(anti pasivnog) nepusaca
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 12:29   #12
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Nisi.

Smeta ti dim. Šlus. Pušačima ne smrdi jer ga oni ne osjete ali nama nepušačima smrdi odjeća, moramo sat vremena disati dim cigarete koji se uvuče u kosu i svuda a osim toga šteti zdravlju. Kad to veliš pušačima dignu nos i odmah se pozivaju a Ženevsku konvenciju i odmah smo netolerantni.
Da su tolerantni i okej organizirali bi druženje u prostoru gdje se ne puši (zbog tebe ) a pušači mogu van odšetati, na terasu objekta pa štetiti svome zdravlju
Kod nas je jako šlampavo napravljeno pa prostor za duvače nije uopće odvojen od onog za nepušače. Nitko to više ne kontrolira jer možda inspektori imaju važnijeg posla...pojesti kilu janjetine kod gazde i zažmiriti na lijevo oko kada im stigne koverta sa ojrima ?
Trujem sebe pa imam pravo trovati i tebe? Oš brus!
Zašto bi trpjela... neka se jednom malo i pušači prilagode nepušačima.Mislim da tvoj muž ne uzima to u obzir kao i oni jer si ti manje važna od svih njih skupa.
Osobno meni ne smeta, otrpjela bih tih sat vremena ali ako tebi toliko smeta nemoj ići. Ne smetaju mi pušači jer bez njih bi moj dobri sused kaj ima pogrebno društvo, ostal bez posla. Veli da od penzionera nema biznisa jer se oni paze pa su mu pušači fest dragi.

Dakle... ajmo usporedbu.
Npr. ti voliš seks i ne možeš ni sat vremena bez njega pa ipak ne radiš radnju dok su gosti kod tebe. Ni u kafiću dok si sa njima ne vučeš dragog u wc, ne bacaš ga na stol pred svima i ajmooo a niti doma to radiš kaj ne ? Stoga... ako ti toliko smeta on nema pravo tebe tjerati ni zbog koga gutati taj dim. On slobodno nek ide.
Opet seks!
Toliko smo opsjednuti seksom da čak i u ovom primjeru to uspoređuješ sa seksom.Dobro od nekih forumaša to se može očekivati ali od tebe poziitvaX to nisam očekivao.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 12:33   #13
Za mene je takva odluka bila lagana. Jednostavno sam izbjegavao takva mjesta. Frendovi i cure su svoje poroke sačuvali za sat vremena prije-poslije jer nisu sebične budale.

A to si nedavno razvila osjetljivost na dim ili si uvijek bila takva. Kako ste se do sada družili s pušačima?
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 12:57   #14
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Opet seks!
Toliko smo opsjednuti seksom da čak i u ovom primjeru to uspoređuješ sa seksom.Dobro od nekih forumaša to se može očekivati ali od tebe poziitvaX to nisam očekivao.



Joooj kako si zločest i zlonamjeran !

Oprosti ako si toliko stidan da se to dvoje ne može usporediti i predstavlja ti vizualnu bol dok to čitaš. Ispričavam se ali svi smo mi samo grešna ljudska bića.

Ne smetaju mi pušači i njihov klub sve dok mene silom, silom ne tjeraju u njega a usporedba sa seksom je izvrsna. Jednako je bedasto tražiti toleranciju za naše kakti neodgodive potrebe tijela za dimom svuda i skoro uvijek, kao i potrebe tijela za seksom.
Kao ne može se kontrolirati nagon za pušenjem... a nagon za seksom se mora.
Jedno je ah moram podimiti, budi tolerantan....a drugo je sram te bilo kako si nekulturan.
Za jedno te shvate a za drugo te uhapse kao perverznjaka.
Oboje je glupo i oboje je teroriziranje drugih svojim sklonostima koje su naša osobna stvar.
Pa kako autorica muža ne sili da joj ispuni želju za tim svuda tako ni on ne bi nju trebao siliti da podnosi tuđe štetne potrebe.
Ona nek ide u jedan kafić a on u drugi. Nisu vezani pupčanom vrpcom. Mir !
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 13:13   #15
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Ne smetaju mi pušači i njihov klub sve dok mene silom, silom ne tjeraju u njega a usporedba sa seksom je izvrsna. Jednako je bedasto tražiti toleranciju za naše kakti neodgodive potrebe tijela za dimom svuda i skoro uvijek, kao i potrebe tijela za seksom.
Kao ne može se kontrolirati nagon za pušenjem... a nagon za seksom se mora.
Samo sto tu imas jedan mali problem, dok pusenje za sada nije kaznjivo, sex u javnosti ipak jest, iz vise razloga. Tako da ti usporedba bas i ne stoji.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 13:20   #16
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post

Joooj kako si zločest i zlonamjeran !

Oprosti ako si toliko stidan da se to dvoje ne može usporediti i predstavlja ti vizualnu bol dok to čitaš. Ispričavam se ali svi smo mi samo grešna ljudska bića.

Ne smetaju mi pušači i njihov klub sve dok mene silom, silom ne tjeraju u njega a usporedba sa seksom je izvrsna. Jednako je bedasto tražiti toleranciju za naše kakti neodgodive potrebe tijela za dimom svuda i skoro uvijek, kao i potrebe tijela za seksom.
Kao ne može se kontrolirati nagon za pušenjem... a nagon za seksom se mora.
Jedno je ah moram podimiti, budi tolerantan....a drugo je sram te bilo kako si nekulturan.
Za jedno te shvate a za drugo te uhapse kao perverznjaka.
Oboje je glupo i oboje je teroriziranje drugih svojim sklonostima koje su naša osobna stvar.
Pa kako autorica muža ne sili da joj ispuni želju za tim svuda tako ni on ne bi nju trebao siliti da podnosi tuđe štetne potrebe.
Ona nek ide u jedan kafić a on u drugi. Nisu vezani pupčanom vrpcom. Mir !
Ma daj pozitivax pa samo te zezam.Inače navikao sam na tvoje puno maštovitije usporedbe
Nego by the way,Pušiti možemo u prostoriji za pušače gdje svi puše ali kako bi to usporedili sa prostorijom za seks?Ima li nečeg sličnog?Recimo svi se seksamo u toj prostoriji.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 13:34   #17
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Ma daj pozitivax pa samo te zezam.Inače navikao sam na tvoje puno maštovitije usporedbe
Nego by the way,Pušiti možemo u prostoriji za pušače gdje svi puše ali kako bi to usporedili sa prostorijom za seks?Ima li nečeg sličnog?Recimo svi se seksamo u toj prostoriji.
A ne ! Nemoš se sad izvlačiti.
Stidan si pa kaj a ovaj nick dugii samo je želja pusta ? Pih

Vidiš ti tu netoleranciju i nedemokraciju.Tu neliberalnost.
Prostorija za pušenje ima malo ili nisu nešto odjeljenje pa nas fino trujete kako želite te tako upražnjavate slobodno svoje nužne potrebe a sobe za hitnu potrebu za seksom... e toga nema. A seks nije ni pola tako nezdrav kao dim cigarete. Plus kaj ne djeluje na okolinu nimalo štetno.
Ako pušiš javno onda si toleriran a ako upražnjavaš vođenje ljubavi onda si egzibicionist. Strašno. Potjerali ljude u sobe i šumarke.
Nepravda velim ja ... nepravda.

Hoće onda autorica ići ili ne na taj dimni bal ?
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 13:39   #18
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
:
Prostorija za pušenje ima malo ili nisu nešto odjeljenje pa nas fino trujete kako želite te tako upražnjavate slobodno svoje nužne potrebe a sobe za hitnu potrebu za seksom... e toga nema. A seks nije ni pola tako nezdrav kao dim cigarete. Plus kaj ne djeluje na okolinu nimalo štetno.
I dalje radis logicku pogresku, jer kao sto rekoh, sex u javnosti je zabranjen. Da nije, onda bi ti usporedba bila na mjestu, iako bi tada raspravljali dal jebanje u javnosti narusava necije mentalno zdravlje.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 14:57   #19
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Za mene je takva odluka bila lagana. Jednostavno sam izbjegavao takva mjesta. Frendovi i cure su svoje poroke sačuvali za sat vremena prije-poslije jer nisu sebične budale.

A to si nedavno razvila osjetljivost na dim ili si uvijek bila takva. Kako ste se do sada družili s pušačima?
Oduvijek mi to smeta. Inače ovo nije problem, ali postane kada dodjemo za blagdane u rodni grad. Svi su iz našeg starog društva u nekom od tih kafića,a meni se ne ide u te prostore. I onda dobijem etiketu netolerantne osobe koja se ne može žrtvovati zbog društva pa sam se zbilja našla u razmišljanju jesam li doista takva.
Crna dalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 15:16   #20
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
A ne ! Nemoš se sad izvlačiti.
Stidan si pa kaj a ovaj nick dugii samo je želja pusta ? Pih

Vidiš ti tu netoleranciju i nedemokraciju.Tu neliberalnost.
Prostorija za pušenje ima malo ili nisu nešto odjeljenje pa nas fino trujete kako želite te tako upražnjavate slobodno svoje nužne potrebe a sobe za hitnu potrebu za seksom... e toga nema. A seks nije ni pola tako nezdrav kao dim cigarete. Plus kaj ne djeluje na okolinu nimalo štetno.
Ako pušiš javno onda si toleriran a ako upražnjavaš vođenje ljubavi onda si egzibicionist. Strašno. Potjerali ljude u sobe i šumarke.
Nepravda velim ja ... nepravda.

Hoće onda autorica ići ili ne na taj dimni bal ?
Ne izvlačim se ništa.Samo kažem da sam navikao na bolje usporedbe u tvojim postovima,ova ti i nije baš nešto.
A dugii mi nije samo pusta želja,stvarno sam dugačak.Ti biš to tako trebala i prihvatit a ne sumlju bacat jer si pozitivax a ne negativax
Phiber ti je ljepo rekao ne možeš uspoređivati dvije stvari koje se nedaju usporediti.Ja se slažem da nepušači trpe zbog pušača i da još nema dovoljno prostorija za pušače to jest da nisu dovoljno odjeljeni od pušača ali ipak imamo i znatne pomake u tom pravcu.
Što se tiče seksa to je ipak privatna stvar svakog pojedinca i ne može se usporediti sa pušenjem.Ali ako ćemo baš o nagonima mislim da se lakše uzdržat od seksa jer ne moraš to činiti baš svaki dan(barem je kod većine ljudi tako) dok pušenje može biti teška ovisnost i pušači ne mogu bez cigareta.
Istina je samo da i kod tih pušaća postoje oni koji su obazriviji i koji neće paliti cigaretu na mjestu koje nije za to.niti u društvu koje ne puši a naravno ima i onih koji se ne obaziru.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:10.