Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2017., 11:53   #61
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ko kad me malo bolje prouči??, daj se uozbilji, forumaši su to koji mi postove znadu godinama, ne misliš valjda ne znaju unaprijed što ću kad napisati, dobri su oni, simpatični makar nismo iste vjere, neboj se mi se obostrano ne napadamo za razliku drugih, primjerice tebe koji tvrdiš čvrsti si katolik pardon protestant, a ja velim možda si ovo prvo ali ono drugo garant nisi, sve u svemu ustvari mislim ateist si.

Eto pa, ajd sad ti opet o JS, zato što zato smeta te njihovo postojanje, pa ako te baš tolko smeta onda odi tam na njihovu temu i trubi njima a ne meni. Točka na i.


Što mi se ne sviđa u katolicizmu? - Evo što! - katolicizam je u stanju napasti naj miroljubive ljude i sve samo za bezveze.
A jeli?
Katolici su u stanju napasti a pravoslavci,protestanti i Jehovni Svjedoci nisu?
Ejjj o čemu ti to?
Jehovni Svjedoci su lažni proroci i to je to!A ni ti se ne slažeš sa njima,u svemu!Ja se ne slažem sa katolicima koji su isključivi,sa pravoslavcima isključivim a bome ni sa isključivim protestantima!Svi su oni po meni jadnici!
Pravi kršćanin u onom drugom,istinskom vjerniku kršćaninu vidi brata a ne neprijatelja!
patriot-lički is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 11:57   #62
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Baš, što veliš razlika je ogromna. Recimo, ovi prvi proljevaju krv u ratovima a one druge proglašavaju humanitarcima.


Što se ne sviđa u katolicizmu? Evo primjerice kad ne razumiju citat Galaćanima 4:21 "Recite mi, vi koji želite biti pod zakonom: Zar ne čujete Zakon?"

(riječ je o Božjem zakonu danom kršćanima, dal katolicizam sjedi na ušima kad ništ ne čuje )
De to objasni!
Meni je enigmatično!
patriot-lički is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 12:07   #63
Quote:
patriot-lički kaže: Pogledaj post
A što je oniks?
Oniks je poludragi kamen koji štiti od magijskih djelovanja.

Popadija je sada posve zaštićena
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 19:15   #64
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Oniks je poludragi kamen koji štiti od magijskih djelovanja.

Popadija je sada posve zaštićena
riječ je o građevinskom oniksu, a ne o onome od kojega se izrađuje nakit
patriot-lički is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 19:31   #65
Quote:
patriot-lički kaže: Pogledaj post
A što je oniks?
Srebro?
Ni katolici ne grade crkve od oniksa,ali kapitalna crkva može biti i od njega!A nije tako skup!Usput,katolici imaju dosta javnih kuhinja gdje gledni jedu!
Za razliku od "tvojih" ma koji bili koji su na glad ravnodušni!
Je, imaju javne kuhinje sa novcima od države koje idu i iz mojeg džepa.

I do kad ćeš ti tako bezobrazno vrijeđati mene i moju vjeru prljavim neistinama? Jel znaš da je pričanje neistina smrtni grijeh zbog kojih se ide u pakao? Vaišnave stalno organiziraju humanitarne akcije i hrane gladne i siromašne diljem cijelog svijeta
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 19:44   #66
Što mi (vam) se ne sviđa u katolicizmu!

Dio elemenata koji su usvojeni nakon II. vatikanskog sabora. Sva sreca pa je bio pastoralni, a ne dogmatski, tako da su promjene kozmeticke. Izostavljanje monofizita s istog.
Bynw is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 14:46   #67
Quote:
patriot-lički kaže: Pogledaj post
riječ je o građevinskom oniksu, a ne o onome od kojega se izrađuje nakit
Oniks je oniks.
Zaštita je bitna
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 16:42   #68
Istina je da Katolicka crkva danas prozivljava najvecu krizu u cijeloj svojoj povijesti i da se nalazi u stanju potpunog moralnog i doktrinarnog rasula i dosljedno tome u modernoj Katolickoj crkvi postoje mnoge stvari koje se s pravom mogu osudit kao npr.duhovna smrt vecine svecenika,kaos u liturgiji,udaljavanje od tradicije,losi pape,propali biskupi,popustanje redovnicke discipline,opadanje molitve...Ali ta Crkva,usprkos sadasnjoj krizi,ipak je prava Crkva koju je sam Krist ustanovio na Zemlji radi spasenja dusa i nakon obnove opet ce zasjati pred svim ljudima u staroj ljepoti i svetosti. Citav svijet ce tada prihvatit Katolicku vjeru i pristupit Katolickoj crkvi. To je Vjera za koju su umirali svi mucenici u prvim stoljecima i kojoj su pripadali svi veliki sveci,Vjera u kojoj je Bog ucinio bezbrojna cuda i dao bezbrojne objave,Vjera koja bez prekida postoji kroz sva stoljeca od dana kad ju je Krist ustanovio. Dobro je rekao Pico della Mirandola:" Dokazi za ispravnost katolicke vjere tako su jasni da covjek mora biti potpuno lisen razuma ako odbije u njih vjerovati". Zar moze biti prava vjera ona koju je stvorio jedan pobunjeni patrijarh u 11st.ili ona koju je stvorio jedan propali redovnik u 16 st. ili ona koju je utemeljio jedan bogati trgovac u 19st? NE,prava vjera moze biti samo ona koju je utemeljio sam Krist u 1.st.a ne ovaj ili onaj covjek koji je zivio mnogo stoljeca poslije Krista. I neka si nitko ne uzima za pravo da napusti Katolicku crkvu radi sadasnje krize jer ga to nece opravdati na Sudu Bozjem. Covjek stvarno mora biti slijep ako ne moze,ni nakon duzeg razmisljanja,prihvatit istinitost katolicizma.
valtortianus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 17:14   #69
Quote:
valtortianus kaže: Pogledaj post
Istina je da Katolicka crkva danas prozivljava najvecu krizu (cut)
Ti to govoriš jer ti se ne sviđa osuvremenjivanje Crkve u sekulrnom okolišu, i vratio bi ju u neslavnu zadrtu prošlost, kad se bila dočepala vlasti.

Quote:
Citav svijet ce tada prihvatit Katolicku vjeru i pristupit Katolickoj crkvi.

Kad Isus dojaše na oblacima i dovede Armagedon "uskoro", a to znači nikada.

Quote:
To je Vjera za koju su umirali svi mucenici u prvim stoljecima i kojoj su pripadali svi veliki sveci,
Većina ranih svetaca su izmišljotine. Progon kršćanskih vjernika pretjeran.

Progon nekršćanskih vjernika nakon što kršćanska hijerarhija dobiva vlast, golemih razmjera.

Quote:
"Dokazi za ispravnost katolicke vjere tako su jasni da covjek mora biti potpuno lisen razuma ako odbije u njih vjerovati".
Nisam lišen razuma, i odavno sam prestao biti katolik-kršćanin.

Quote:
"Covjek stvarno mora biti slijep ako ne moze,ni nakon duzeg razmisljanja,prihvatit istinitost katolicizma."
"Lišeni razuma i slijepi" su upravo ovakvi ekstremisti (fanatici te religijske ideologije) koji iznose one gore tvrdnje.

Nisam niti slijep. Nakon kraćeg razmišljanja i dugo vremena da se uvjerim jesam li u pravu, odbacio sam Isus_Boga i sve te litanije s tim povezane, radi njihove totalne neuvjerljivosti.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 13:27   #70
Sto reci na ovakvu gomilu gluposti? Zar je potrebno da Crkva izmislja svece kad ih ima i vise nego dovoljno? Volio bih znati koji su to sveci iz prvih stoljeca izmisljeni. Dali mozda sv.Petar i Pavao,ili sv.Cecilija i sv.Lucija,ili mozda sv.Agneza i sv. Katarina ili sv.Antun Pustinjak....Da nismo mozda izmislili i sv.Franju i tisuce drugih svetaca da bi se mogli hvaliti kako nasa Crkva obiluje moralno savrsenim ljudima? Da li je mozda Tacit pretjerao kad je u svojim Analima opisivao progone krscana za vrijeme cara Nerona.Ti su progoni trajali tri stoljeca sve do Milanskog edikta 313.g.Katakombe gdje su se vjernici skrivali pred okrutnim progonima mogu se i danas posjetit u Rimu. Tisuce i tisuce vjernika tada je dalo svoj zivot za Krista i svoju Vjeru. Ne moras biti vjernik ako ne mozes,ali barem nemoj iskrivljavat povijesne cinjenice. I samo cu ti postavit jedno pitanje: Dali je nepravedan sudac koji jednog zlocinca osudi na dozivotni zatvor? Isto tako ni Bog nije nepravedan ako osudi na pakao jednog covjeka koji je u potpunosti zasluzio tako strasnu kaznu. Zar je Bog mozda trebao prema tebi dusu Hitlera primiti u raj da se tamo druzi s onim Zidovima koje je on nemilosrdno poubijao? O cemu bi u raju razgovarali savrseni sveci s tim monstruoznim zlocincem? Kakva bi to bila pravda Bozja? Ako je Bog u svemu savrsen,onda je savrsen i u svojoj pravednosti. A taj Hitler primio je od Boga istu dusu kao i sv.Franjo.Ali je sv.Franjo svojom slobodnom voljom zelio biti savrseno dobar,dok je Hitler svojom slobodnom voljom zelio biti savrseno zao i zato ne mogu nakon smrti imati istu sudbinu.
valtortianus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 16:57   #71
Quote:
valtortianus kaže: Pogledaj post
Sto reci na ovakvu gomilu gluposti?
Argumentirano odgovoriti, kako ću ja tebi.

Quote:
Zar je potrebno da Crkva izmislja svece kad ih ima i vise nego dovoljno?
Izmislila je cijelu gomilu svetaca, dodajući tome nevjerojatne mirakule da se tome i djeca smiju. Posebice do srednjeg vijeka.

Sjeti se npr. Rovinjske svete Eufemije koja pluta u kamenom sarkofagu, Svetog Krševana koji dobiva glavu, Sveti Denis pak gubi svoju glavu, Sveti Šimun otet je u Zadru ... s tonama lažnih relikvija, komada leševa tko zna od koga...

Crkvi je to itekako pomoglo u skupljanju lakovjernih vjernika i novaca.
http://blog.dnevnik.hr/zib/2014/01/1...ivi-sveci.html

Quote:
Volio bih znati koji su to sveci iz prvih stoljeca izmisljeni.
Ja bih volio znati koji nisu.

Quote:
Dali mozda sv.Petar i Pavao,
Njihov grob u Rimu je izmišljen.

Quote:
ili sv.Cecilija i sv.Lucija,ili mozda sv.Agneza i sv. Katarina ili sv.Antun Pustinjak....
Tko će znat. Jesi li iskopao nekoliko za koje povijest zna, a preskočio stotine izmišljenih likova i njihovih čudesa?
Ti pobožno vjeruješ u sva ta silna čudesa koja je Crkva izmislila o njima?
Meni su smiješna.

Quote:
Da nismo mozda izmislili i sv.Franju
Taj je postojao prije 800 godina i bio katolički fanatik, koji je huškao na muslimane. Nećemo sad izvlačit pojedine novije katoličke svetce, i reć da ako je Franjo postojao sigurno je i Sveti Pankracije.

Quote:
i tisuce drugih svetaca da bi se mogli hvaliti kako nasa Crkva obiluje moralno savrsenim ljudima?
Da. To je smisao tog crkvenog izmišljanja. Samo najodanije pripadnike svog katolicizma su pape proglašavale da su sigurno u raju.

Quote:
Da li je mozda Tacit pretjerao kad je u svojim Analima opisivao progone krscana za vrijeme cara Nerona.
Postoji pretpostavka povjesničara da jest. Sve je Crkva napuhala kasnije.
Vjerujem da je Neron proganjao Židove i okrivljavao ih da bi mogao naplatiti porez, a ne "golem broj kršćana u Rimu tada".
Dokaz da su "masovni progoni kršćana" naknadna svećenićka izmišljotina, daje nam i sam Origen (185-254) - najveći kršćanski apologet iz tih vremena:

http://www.earlychristianwritings.co...origen163.html

Origen. "Contra Celsus. KNJIGA III. POGL. VIII.

"Ali glede Kršćana, jer su podučavani da se ne osvećuju svojim neprijateljima (i tako provode zakone blaga i filantropskog karaktera); i zato jer oni ne bi, premda su bili u stanju, vodili rat čak i da su primili ovlasti da to učine,--oni su primili tu nagradu od Boga, da je On uvijek vojevao za njihovu stranu, i u rijetkim slučajevima obuzdavao one koji su se protiv njih podigli i željeli ih uništiti. Da podsjeti druge, da bi vidjevši nekolicinu koji se bore za njihovu religiju, i sami mogli biti u stanju prezirati smrt, neki su, u posebnim okolnostima, i oni pojedinci, koji se mogu lako nabrojati, pretrpjeli smrt poradi kršćanstva,--A Bog nije dozvolio da cijela nacija bude istrijebljena, već je želio da nastavi postojati, i da cijeli svijet bude ispunjen s ovom blagotvornom i religioznom doktrinom."
Quote:
Katakombe gdje su se vjernici skrivali pred okrutnim progonima mogu se i danas posjetit u Rimu.
To da ih možeš danas posjetit, ne znači da su kršćani tamo živjeli i skrivali se. To je mit. Tamo je u mraku vladao nesnosan smrad i zaraza od raspadanja svježih leševa. I svi su znali za te katakombe, tako da je smiješno da bi se tamo masovno skrivali da ih netko ne nađe.

Quote:
Dali je nepravedan sudac koji jednog zlocinca osudi na dozivotni zatvor?
Nije, ali Bog_Isus jest, ako za iskopano oko tebi čupa milijarde očiju. Grozna katolička teologija....

Quote:
Isto tako ni Bog nije nepravedan ako osudi na pakao jednog covjeka koji je u potpunosti zasluzio tako strasnu kaznu.

Naravno da je Bog_Isus najužasniji nepravednik, kojemu se može pripisati krajnji sadizam, slično kao što u Kuranu piše o torturama kojima će stanovnici pakle biti vječno mučeni.

Humanom čovjeku se okrene želudac u pomisli da se neki zločinac godinama vrti na ražnju i peče s polaganom vatrom dok vrišti u mukama. A sad dodaj tome milijarde++ godina....

Quote:
Zar je Bog mozda trebao prema tebi dusu Hitlera primiti u raj da se tamo druzi s onim Zidovima koje je on nemilosrdno poubijao?
Nije Hitler za sve kriv, pobogu. Kriv je i većinski kršćanski narod koji je naciste podržao (sjeti se Luterove i ranokršćanske židovomržnje) i održavao koncentracijske logore i militarizam Njemačke itd.

I naravno da human čovjek nikad ne bi osudio niti Hitlera na beskonačno kidanje mesa i škrgut zubima pod torturom.

Quote:
O cemu bi u raju razgovarali savrseni sveci s tim monstruoznim zlocincem?

Što me pitaš o raju, kad ne vjerujem u tu apsurdnost? Očigledno je tebi potreban vječni pakao sa škrgutom zubima, da bi mogao povjerovati i da postoji raj s blaženstvima za tebe i one koji misle kao i ti.

Ako nema pakla, nema niti raja.... a kud ćeš onda?

Quote:
Kakva bi to bila pravda Bozja?
Zašto tražiš od Boga pravdu? Dobio si ovaj život na dar, besplatno, pa nemaš pravo žaliti se na poklon i podarenom konju prebrojavat zube.

Quote:
Ako je Bog u svemu savrsen,onda je savrsen i u svojoj pravednosti.
Pojam "savršeni Bog i savršeno pravedan", svakako je teološka izmišljotina, sofisterija koja ne drži vodu u relanom svijetu i nelogična je.

Quote:
A taj Hitler primio je od Boga istu dusu kao i sv.Franjo.Ali je sv.Franjo svojom slobodnom voljom zelio biti savrseno dobar,
I onda kada je poslao mlade svoje učenike u smrt da po džamijama viču da je Muhamed sotona, pa su ih smaknuli?

I onda kada je propovijedao pred križarskom vojskom prije bitke da ih osokoli u borbi za Krista (džihad)?

Quote:
dok je Hitler svojom slobodnom voljom zelio biti savrseno zao i zato ne mogu nakon smrti imati istu sudbinu.
Ajme besmislica!

Hitler je uvijek želio biti dobar, i tako se ponašao, u skladu sa svojim mišljenjem i stavom o tome što je bolje a što o lošije. Nema ništa apsolutno dobro ili loše. To su teološke nelogične sofisterije.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 18:43   #72
Quote:
Arundel kaže: Pogledaj post
Ne molimo se i ne klanjamo kipovima i slikama, već ih štujemo.
To je pobožan čin i praksa koja pomaže pri fokusu u molitvi te prizivanju osjećaja svetosti.
Kip ili slika su tu kao prikaz onostranog, kao simbol.

P.S. Ako u novčaniku imaš slike svoje djece, znači li to da voliš svoju djecu ili da voliš slike?
Laž i glupost. Prvih nekoliko stoljeća te prakse nije bilo, a kršćanske zajednice su bile autentične. Pojam štovanja svetaca i svetica (uključno Majke Božje) je nastao isključivo stoga jer su ondašnji misionari, kad je kršćanstvo legalizirano, bili prelijeni da bi novoobraćene pogane učili da se do Boga dolazi po jedinom posredniku Isusu Kristu po vjeri, ufanju i ljubavi. Lakše im je bilo pokrstiti poganske bogove u kršćanske svece, tj. naći im prikladan surogat.
A ovo da kipovi i slike pomažu u fokusus u molitvi je također laž i glupost. Da, ali ne prema Bogu, nego prema sjetilnoj, emocionalnoj pobožnosti. Zato imaš hrpu ljudi koji su nezreli vjernici i vjernice, ne ljube bližnjega (pa ni Boga), nego se drogiraju molitvicama, devetnicama, jedanastercima, hodočašćima, kipovima, sličicama i sličnim bezbožnim drangulijama koje su se korz povijest pokazale dobrim izvorom prihoda, jer je naivaca kroz povijest uvijek bilo i pokvarenjaci u crkvenom ruhu, pravoslavni i katolički su to znali iskoristiti. Zašto? Pa zato jer su zli i pokvareni. Sad čitam na internetu kako je osnivač Kristovih legionara u 20. stoljeću proživio pontifikate 5-ero papa, a kršio je sve moguće crkvene i općemoralne zakone. Kako mu je to uspjelo. Jednostavno. Podmazivao je Vatikan novcima koje je uzimao od žrtava i zato su šutjeli. Prestali su šutjeti tek kad im je voda zbog tog velebnog svećenika došla do grla.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 18:48   #73
Quote:
Arundel kaže: Pogledaj post
Ne molimo se i ne klanjamo kipovima i slikama, već ih štujemo.
To je pobožan čin i praksa koja pomaže pri fokusu u molitvi te prizivanju osjećaja svetosti.
Kip ili slika su tu kao prikaz onostranog, kao simbol.

P.S. Ako u novčaniku imaš slike svoje djece, znači li to da voliš svoju djecu ili da voliš slike?
To je bulšit trećerazrednih katoličkih propovjednika.
Djeca nisu nevidljivi Bog i Spasitelj svijeta. Kako to da prvi kršćani nisu imali kipove i sličice koje bi nosili sa sobom u džepovima i torbama (za sreću, kao tadašnji pogani), a izgarali su za vjeru? Vjera onda nije bila profitabilna da bi se Plenkovići, Bandići i Mamići gurali u nju u prve redove. Upravo obrnuto.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 19:38   #74
Quote:
Arundel kaže: Pogledaj post
Ne molimo se i ne klanjamo kipovima i slikama, već ih štujemo.
To je pobožan čin i praksa koja pomaže pri fokusu u molitvi te prizivanju osjećaja svetosti.
Kip ili slika su tu kao prikaz onostranog, kao simbol.



To se odnosi i na sve one, za koje Biblija tvrdi da su "mrski odvratni štovatelji kumira, kipova i materijalnih prikaza onostranoga" (osim kipova iz Jahvina hrama)?
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 01:17   #75
Quote:
patriot-lički kaže: Pogledaj post
De to objasni!
Meni je enigmatično!
Znaš, najenigmatičnije je kad nekom moraš pojašnjavat šta je 'to' mir u ljudima.

Ne zezaj katoličanstvom, zovu ga "votever".
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 08:39   #76
Quote:
patriot-lički kaže: Pogledaj post
Što sam krivo citirao?
Imam 4 hrvatska prevoda Biblije!
Pilat je nekom rekao da napiše,valjda to znaš,pa mnoge govore predsjednici ne formuliraju a računa se da je njihov govor.
Ne, ne znam a ne znaš ni ti da je nekomu rekao. Piše "a Pilat napisa". Što sad, ne vjeruješ što piše, izmišljaš drukčije? To ti je grijeh po tvojoj vjeri.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 09:02   #77
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
NZ : "Uistinu, ako ne povjerujete da "Ja jesam" umrijet ćete u grijesima svojim." (Iv 8, 24) - Sin

Na kojem jeziku je Isus ovo izgovorio pred onim farizejom, odakle vuce poveznicu "Ja jesam" i da li na tom jeziku koji Isus govori to "Ja jesam" znaci JHWH?

Poslano sa mog SM-G355HN koristeći Tapatalk
Razgovarali su ili aramejski ili hebrejski. Možda i grčki, tko zna.

A ti vidi na svom SM- G355HN kak se na hebrejskom veli i kak na aramejskom i kak na koine grčkomu.
JHVH je posebna riječ.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 09:15   #78
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Razgovarali su ili aramejski ili hebrejski. Možda i grčki, tko zna.

A ti vidi na svom SM- G355HN kak se na hebrejskom veli i kak na aramejskom i kak na koine grčkomu.
JHVH je posebna riječ.
i "Jehošua" je posebna riječ, stvarno nejasno kojom metodom proizveli u "Isus"


prečudno nešto, jelte


(islam fura "isa"; vočautajte se kršćani !)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 12:34   #79
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
i "Jehošua" je posebna riječ, stvarno nejasno kojom metodom proizveli u "Isus"

prečudno nešto, jelte

(islam fura "isa"; vočautajte se kršćani !)

Isus je riječ koja je translatirana - zamijenjena razna slova raznim slovima druge abecede - 3 (tri) puta.

Hebrejski - Ješua (u korjenu je značenje "Spas")
na
Grčki - Iosous
na
latinski -Iesus
na
hrvatski
Isus (nema nikakvo značenje na hrvatskom)


Nešto kao čorbine čorbe neukusna čorba.


Religije obično inzistiraju da se ime Božje izgovara kao u originalu, kako je to Bog "izrekao i htio".
A ne mijenjanjem slova, gubljenjem izvornog korjenskog značenja i "svete" vibracije.

Mnoge skrivene poruke nestaju. Npr. kad lik iz priče Isus veli da "spasenje dolazi od Jone, i to će biti znak koji će se dati", u Starom zavejtu piše da je Bog poslao Spasenje (u obliku ribe u kojoj je bio 3 dana), a Jošua (Isus) ima značenje (Spasenje). Itd.

Očiglednim postaje razlog zašto je netko upotrijebio ime Ješua za spasitelja svijeta. Za židove. Ali kod ostalih se sve razvodnilo i bukvaliziralo.

https://www.youtube.com/watch?v=VZtWlmjH35w

Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Razgovarali su ili aramejski ili hebrejski. Možda i grčki, tko zna.
To bi bilo stvarno krajnje nevjerojatno. Nepismeni galilejski ribari i njihov predvodnik, da bi govorili njima mrskim poganskim grčkim a ne aramejskim, i to o vjerskim stvarima.

A sve što piše o Isusu je na grčkom (Novi zavjet i apokrifi).
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 04:59   #80
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post

Hebrejski - Ješua (u korjenu je značenje "Spas")
na
Grčki - Iosous
na
latinski -Iesus
na
hrvatski
Isus (nema nikakvo značenje na hrvatskom)


Nešto kao čorbine čorbe neukusna čorba.
Baš što veliš, u lonac strpaju a bez začina, ili pak strpaju sve i sva pa se posle čude fali fali fali začina - kojeg/šta/gdje odgonetnu ne moru al znadu nešto stvarno fali!

(vražje čorbe )
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.