Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2017., 21:35   #441
Quote:
charlizeos kaže: Pogledaj post
a što fali trajnom mlijeku?
ja ga stalno kupujem jer je puno jeftinije
što su mu učinili da može tako dugo trajati?
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 21:59   #442
a isto što i svoj drugoj hrani
i obično mlijeko sad traje puno duže nego prije, prije je bio rok svega 2-3 dana, a sada je i njemu preko 10
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 22:12   #443
Quote:
charlizeos kaže: Pogledaj post
a isto što i svoj drugoj hrani
i obično mlijeko sad traje puno duže nego prije, prije je bio rok svega 2-3 dana, a sada je i njemu preko 10
pa nije isto
trajno je sterilizirano i uništeno je više sastojaka, a svježe je pasterizirano, zagrijano kraće i na nižu temperaturu
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 08:29   #444
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Nije tema, ali evo, sa ovim svojeglavim psom ja moram živjeti - nema kod nje hoćeš - nećeš.
Kad ona nešto želi - to se mora. Moja sunčica Nina, zvana Ninica.

https://www.youtube.com/watch?v=bOa5H9CxQVE

Hahahaha, čuj, si ti fulala link......

Mislim, ok, vjerujem da to "svojeglavi pas" može , nekada , ići i gospona......

Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
pa nije isto
trajno je sterilizirano i uništeno je više sastojaka, a svježe je pasterizirano, zagrijano kraće i na nižu temperaturu
NIje isto ali je i dalje " tu negdje "

Danas su toliko nezamjetne razlike između " friškog " i trajnog mlijeka.


Kak je i charlizeos napisa(o)la....neš ti friškog mlijeka koje traje 10 dana; a traje toliko.

Ako želiš friško friško mlijeko, javi se pa ću ti dostaviti; ali dam se kladiti da ti nebude pasalo. I to mlijekeco ti , u frižuderu, nemre opstati duže od tri dana, već treći dan se krenu masnoće zgušnjavati i fermentirati.

NIje ni to loše, napraviš si svoe kiselo mljeko koje je famozno.

A i da još malo izoftopičarim......mlijeko kao takvo odraslom sisavcu nije potrebno. Rafinirano mljeko tj mlijećni proizvodi, da.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 09:14   #445
molim vas, mislim da je o mlijeku sasvim dovoljno rečeno. tema su troškovi u kućanstvu, a jel netko kupuje pakovanje trajnog ili svježe je zapravo nebitno, jer - troši kako god da okreneš.

činjenica je da ne baratamo svi jednako "dobro" s novcem, neki troše uglavnom planski, neki uglavnom stihijski i ne treba mnogo za zaključiti što je ekonomičnije za jedno kućanstvo. no, kako vidimo, tu se onda postavlja i cijeli niz pitanja koja zadiru u život pojedinca i njegove obitelji (od prostora stanovanja do, evo, i trajnog/svježeg mlijeka).

ja kupujem svježe mlijeko i živim u ("modernom") stanu bez špajze. istina, ne mogu skladištiti prikolicu brašna koja je danas na akciji, no kupim kilo-dva i opet bolje i tako, nego preskočiti cijelu akciju. ali da ću svoj život podrediti otkrivanjem akcija - neću. i ne smatram se zbog toga rastrošnom, već zato što uključujem i svoje vrijeme u sve to. nekad (češće) mi je prioritetnije pogledati djetetu domaći, nego biti na drugom kraju grada u redu za akciju. što opet ne znači da sutra neću biti upravo u tom redu. no, ponavljam - svi imamo svoj životni stil i valjda idemo za onim što je najbolje, najoptimalnije za nas, našu obitelj i živote u datom trenutku.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 13:34   #446
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Eto, odma za početak, uradite si sami pancetu, možda ne možete sam tak pršut, ali možete suhog vrata ili suhe šunke stvoriti za najmanje duplo manju cifru. Nešto znanja treba, no tko želi to stvarno nije problem, uvijek se nađe ako ništa susjed ili poznanik koji će rado objasniti ili pokazati šta i kako. I sigurno će biti ukusnije od svega šta trenutno kupujete.

Nona je učila kako je nona znala. Toplo preporučam npr pročitati ovaj članak http://istineilaziohrani.blogspot.hr...-ili-juha.html

Unatoč onome šta piše, taman da zaboravite sve benefite koji se spominju uradite evo eksperiment kako sam pisao u onom upisu prije. Jedino sam zaboravio napisati da se kosti izrežu. Nije nužno zapeći. I sasvim dovoljno 1kg kosti npr 3l vode, ili kako sam tamo pisao kompletan recept 1,5kg prema 5l vode. Čak i bez grama mesa iako uvijek se dobije i nešto istoga dok se kupuje, pogotovo tko kokošju radi pa cijelu kokoš kuha. (isto izrezanu) Garantiram ukusniju juhu od bilo koje više mesne do 2h kuhanja.

Cro maris ne možemo pričati ako niste probali, moguće da bi bilo lošije, iako moguće da i nebi.

Za njoke sam pisao porciju, jer sam po jednoj porciji i davao omjere. Normalno da kada zamjesim da zamjesim daleko više, isporcioniram i višak u duboko stavim ili frižider ako će se u idućih par dana koristititi.

Nema na čemu. Ne trošim ja toliko, ali sam znao trošiti. Trebalo je pisati sa koliko se može i na koji način. Osobno trošim možda stotinu, dvije kuna više u prosjeku kako dođe organizmu, jer se isto koriste tvrdi sirevi za gušt, maslinova ulja za ribu, voće ponekad kad nije sezona i sl..

Nona je zivila 93 god a sestra joj je jos ziva 95god. .Moje videnje zdrave ishrane je ne smrzavat nista i to gluten free mi je maloo previse .Telece-junjece koljenice obozavam i osso buco milanese cesto spremam i to s njokima moji obozavaju isto ka i pasticadu koja se radi od fricandeu tako je tradicionalno i ne moze bit drugacije .
Vazno je da svi nademo modus koji nas zadovoljava .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 17:18   #447
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Hahahaha, čuj, si ti fulala link......

Mislim, ok, vjerujem da to "svojeglavi pas" može , nekada , ići i gospona......



NIje isto ali je i dalje " tu negdje "

Danas su toliko nezamjetne razlike između " friškog " i trajnog mlijeka.


Kak je i charlizeos napisa(o)la....neš ti friškog mlijeka koje traje 10 dana; a traje toliko.

Ako želiš friško friško mlijeko, javi se pa ću ti dostaviti; ali dam se kladiti da ti nebude pasalo. I to mlijekeco ti , u frižuderu, nemre opstati duže od tri dana, već treći dan se krenu masnoće zgušnjavati i fermentirati.

NIje ni to loše, napraviš si svoe kiselo mljeko koje je famozno.

A i da još malo izoftopičarim......mlijeko kao takvo odraslom sisavcu nije potrebno. Rafinirano mljeko tj mlijećni proizvodi, da.


Ajme......nešt se pošemerilo....a i ne bih ja za muža nikad "svojeglavi pas". Nego pastuh, pastuh, malo već ponucan kak bi mi međimurci rekli, ali pastuh.

Ovo sam mislila -

https://www.youtube.com/watch?v=vtf5ZWmIFWU

To čudovište meni prazni kućni buđet jače nego mala beba u kući.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 09:08   #448
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
Juhu kuham samo junecu tako me nona naucila koliko kg mesa toliko l vode .
Sorry, ovo me zanima. Stvarno kuhaš juhu tako, da na 1 kg mesa staviš 1 litru vode? Jer u svim receptima, a i mene je mama tako učila, ide duplo više litara vode od kg mesa, dakle na 1 kg mesa bi išle 2 l vode?
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 16:04   #449
Quote:
bigblue2010 kaže: Pogledaj post
Sorry, ovo me zanima. Stvarno kuhaš juhu tako, da na 1 kg mesa staviš 1 litru vode? Jer u svim receptima, a i mene je mama tako učila, ide duplo više litara vode od kg mesa, dakle na 1 kg mesa bi išle 2 l vode?
Moji su me ucili a i sveki isto tako kuha .
Da,tako kuham nas je 4 obicno stavim cc 1kg cistog mesa plus kost ,obicno teleci ili junjeci vrat ,od povrca samo selen,papriku ,pomidoru ,kapulu ,karotu .
Govedu juhu ne jedemo ..Pojedemo meso sa prilogom i juhu ako ostane iskoristim za temeljac za nesto ili opet juha ,drzim u frizideru najvise 3 dana .

Juha od povrca po receptu Dr Mardetko dode cc 1.5kg povrca( svjeze ) u 2 l vode ,kuha se 25 min i traje 48 sati .Svakih 3.dan se radi nova juha ,sva sreca da smo svi dobili istu juhu ) inace bi poludila spremat vise vrsta .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 16:15   #450
@ Spalatina

Zar ostane što juhe od tako malo vode koju u startu staviš s mesom?
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 17:02   #451
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
@ Spalatina

Zar ostane što juhe od tako malo vode koju u startu staviš s mesom?


Taman za 4 pjata (tanjura ) ako ostane mozda malo 1dcl ostavim za neki temeljac,kuham u pretis lonac sat vremena .Mojima je primarno meso ,a juha jer bas eto mora .


Sve juhe koje radim i obicne od povca (tikvice ,spinata ) na 1kg ide max 1.5 l vode tako da je to meni ok skroz .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 18:57   #452
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Za život u dvoje:

Hrana 2000kn
Režije 1000kn
Higijenske potrepštine (prašak, kozmetika i slično) 1000kn
Odjeća 500kn
Slobodne aktivnosti, izlasci, kave 1000kn
--------------
Ukupno 5500 kn mislim da je nekakav minimum u dvoje pod uvjetom da ne živiš kao sirotinja
nije bas neki solidan zivot sa 66 kuna dnevno za hranu (33 po glavi)- s obzirom na cijene moras tri put preokrenuti svaku namirnicu prije nego ju kupis i to jeftinu i nekvalitetnu, a onda za izlaske i kave davati 1000 kuna mjesecno.
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 10:48   #453
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
Nona je zivila 93 god a sestra joj je jos ziva 95god. .Moje videnje zdrave ishrane je ne smrzavat nista i to gluten free mi je maloo previse .Telece-junjece koljenice obozavam i osso buco milanese cesto spremam i to s njokima moji obozavaju isto ka i pasticadu koja se radi od fricandeu tako je tradicionalno i ne moze bit drugacije .
Vazno je da svi nademo modus koji nas zadovoljava .
Ma nisam ja ništa loše mislio o noni, nemojte me krivo shvatiti..

Samo ovo još:
Quote:
Pojedemo meso sa prilogom i juhu ako ostane iskoristim za temeljac za nesto ili opet juha ,drzim u frizideru najvise 3 dana
To nije temeljac. Svaki temeljac može da se razradi (razrijedi) u juhu, no svaka juha ne može da bude temeljac. Za temeljac je potrebno višesatno iskuhavanje hranjivih tvari iz kostiju..
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2019., 23:06   #454
Hrana i higijenske potrepštine plus hrana za psa: 1300kn (dio mesa: sa sela od muževih roditelja),svu zimnicu radim sama iz vrta(ajvar,krastavci,cikla,paprika,šalša,paradajz sos) i imamo voćnjak (lješnjak,orah,trešnja,višnja,jabuka.kruška,borovn ica,malina)
Režije 900 (grijanje na drva,imamo svoja)
Benzin 600
Izlasci 300
Extra troškovi(kave na poslu,nekome poklon) 400
Kredit za kuću 2300
Auto tehnički/osiguranje/popravak prije tehničkog 400
Uvijek još ispadne oko 300 kn extra za nešto,ako je neka dobra akcija u dućanu npr.kave,kupim više,neko čašćenje na poslu,uplata sos dječjem selu,azilu itd..
beba5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 09:51   #455
Quote:
charlizeos kaže: Pogledaj post
a isto što i svoj drugoj hrani
i obično mlijeko sad traje puno duže nego prije, prije je bio rok svega 2-3 dana, a sada je i njemu preko 10

Meni traje 6 dana obicno. Trajno nikad ne bih kupila.

Ja uopste ne bih mogla da saberem koliko trosimo jer je svakog meseca drugacije, jedino su nam racuni isti.

Ja kuvam retko, za to je zaduzen muz, ali kuvam supu i uvek toliko da bude za 6-8 tanjira.
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 10:42   #456
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Meni traje 6 dana obicno. Trajno nikad ne bih kupila.

Ja uopste ne bih mogla da saberem koliko trosimo jer je svakog meseca drugacije, jedino su nam racuni isti.

Ja kuvam retko, za to je zaduzen muz, ali kuvam supu i uvek toliko da bude za 6-8 tanjira.
Kakve veze i sa čime ima to što ti kuvaš supu i za koliko tanjira
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2019., 02:55   #457
Šta vi to jedete dvoje ili troje za 1500-2000 kn/mj??? Kako god okrenuo nas dvoje velikih i jedan mali od 9 god. ispod 4000 kn (hrana i piće ) nema teorije proći. Znači kompletna dnevna ishrana za nas troje. I to bez ikakvog luksuziranja.
LijeviDesničar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2019., 03:02   #458
Quote:
LijeviDesničar kaže: Pogledaj post
Šta vi to jedete dvoje ili troje za 1500-2000 kn/mj??? Kako god okrenuo nas dvoje velikih i jedan mali od 9 god. ispod 4000 kn (hrana i piće ) nema teorije proći. Znači kompletna dnevna ishrana za nas troje. I to bez ikakvog luksuziranja.
Pa logičnije je da se tebi postavi pitanje koliko kila skupa imate ti, tvoja žena i vaš 'mali'. Po ovom što pišeš, ja bi rekao da skupa težite kao prosječan T-64, pogotovo ako se trpate jeftinim salamama.
__________________
Love is what makes sex more than masturbation. If there is no love even if you are really with a partner you masturbate with a partner.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 15.03.2019., 03:10   #459
Mogu ti odgovoriti, imam 181cm/82 kg, žena 175/58, dijete 138/31.
LijeviDesničar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2019., 03:16   #460
Quote:
LijeviDesničar kaže: Pogledaj post
Mogu ti odgovoriti, imam 181cm/82 kg, žena 175/58, dijete 138/31.
Ne znam, ne znam, mali mi se čini debel, prestani mu kupovat salamu i neka jede meso jednom dnevno 5 dana u tjednu, 1 dan ribu, i 1 dan samo povrće i slatko mu izbaci isto, šta će mu to, samo će zube pokvarit (znaš da zubara plaćaju porezni obveznici, pa kako je to tako, meni je automatski stalo do zdravih zubiju tvog 'malog'). Isto vrijedi i za tebe i ženu po pitanju režima prehrane i zubara. Iako, moram priznati da mi se vas dvoje obzirom na omjer visine i kilaže činite neuhranjeni, ako povlačim paralelu s količinom love koju potrošite na hranu.

A daj mi reci tko kupuje klopu? Ti ili žena? Jesi siguran da ta lova ide na klopu?
__________________
Love is what makes sex more than masturbation. If there is no love even if you are really with a partner you masturbate with a partner.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:10.