Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 17.12.2006., 19:21   #10
Izolacija potkrovlja

E ovako,
Znam da je bilo mnogo tema slicnih ali nigdje nisam sve u potpunosti mogao da skontam jer obicno ljudi skrenu sa teme pa cu ja pitati ponovo a nadam se da onima koji imaju iskustva da daju odgovor a oni koji nisu radili da se suzdrze.
O cemu se radi?
Na porodicnoj kuci, skinut je krov, pa je salivena ploca a potom je dozidano potkrovlje. Mislim da je 5 redova cigle plus vijenac, plus vjencanica, tako da je najniza tacka na 140 cm.
Na krov je postavljen lim lindap.
Priprema je bila tako sto je na rogove postavljena daska, pa lepenka(vecina postavlja ter papir ali posto nije odmah postavljen lim, odlucili smo se za lepenku) pa je poletvano. Uzduzno pa poprecno(kontra letva) tako da ostaje jedan dio za strujanje vazduha.
E sad me zanima kako rijesti donji dio u potkrovlju?
Grede su mislim 16 cm.
S unutranje strane planiram u jednoj prostoriji postaviti regips dok u druge dvije planiram lamperiju.
Jedna prostorija koja je planirana za dnevni boravk s kuhinjiom i trpezarijom iznosi oko 40m2 a ostale su dvije su po nekih 20m2.
Kako postaviti toplotnu izolaciju, tj da li raditi kamenu vunu, koja debljina vube sta jos postaviti izmedu vune i lamperije(koliko sam razumio da ima neka folija ili najlon)?
Kako rijesti izolaciju oko grede, ili je ona dovoljna sam za sebe izolator?
Da li je moguce izvesti da grede ostanu vidljive jednim dijelom i kako bi to izgledalo?
Opet naglsavam, volio bih da se javi netko ko je vec nesto slicno radio.
Drugi dio pitanja odnosi se na stepeniste kako rijesiti vezu izmedu dvije etaze.
rtao sam neke stepenice u sketh up-u radi izleda i uklapanja u prostor koji imam na raspolaganju.
Zanima me sada da li je moguce ovo izvesti i kako to odraditi u praksi.
rastojanje od suba je 800 mm, visina gazista je 200 mm.
Da li uraditi nosač od metalne konstrukcije pa to obloziti sa drvom ili je moguce izvesti sve od drveta?
iscjeljitelj is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:28.